Як ґендерно орієнтований підхід сприяє розвитку громади

Що таке гендерний мейнстрімінг та як він може сприяти розвитку громади  – з’ясовували учасники тренінгу, який проводив Чернігівський центр підвищення кваліфікації 20 лютого у Сновській міській раді. На навчання за спеціальною короткостроковою програмою «Врахування гендерних аспектів при реалізації проектів та програм. Основи ґендерно орієнтованого бюджетування» зібрались працівники апарату райдержадміністрації, виконкому Сновської об’єднаної територіальної громади, депутати ради.

Населення громади – це не однорідна людська маса, а соціальний колектив, в якому чоловіки і жінки, дівчатка і хлопчики мають кожний свої потреби, прагнення і можливості залежно від гендерних ролей, соціального становища, віку і здібностей. Як зробити так, щоб покращити життя кожного з них, застосовуючи ґендерно орієнтовані підходи до планування і бюджетування в громаді?

Разом з викладачкою Центру, магістеркою державної служби, Наталією Левченко, слухачі досліджували, як впливає ґендерно сліпа, ґендерно нейтральна та ґендерно орієнтована політика на місцевий економічний розвиток загалом і на задоволення потреб кожної гендерної групи зокрема; яким чином врахувати гендерні аспекти при здійсненні проєктів і програм; як ґендерно орієнтоване бюджетування сприяє гендерній рівності і підвищує ефективність використання бюджетних коштів.

Цікавий насичений тренінг про інструменти гендерного бюджетного аналізу провела з учасниками зустрічі Світлана Задорожна – доцентка, кандидатка економічних наук, голова Асоціації жінок-вчених при ГО «Спілка жінок Чернігівщини».

Учасники навчання таки зійшлися на думці, що ґендерно орієнтовані підходи до планування та бюджетування сприятимуть покращенню становища жінок і чоловіків – жителів громади, і посиленню соціального-економічного потенціалу об’єднаної територіальної громади.

Час оприлюднення: 20 лютого 2020 р.

Виконавець: Левченко Н.

конт. тел.: (0462) 676-052