Новини за 31 січня 2005р.

«Залучення громадян до участі в місцевому самоврядуванні» — під такою назвою сьогодні розпочався тижневий семінар для селищних і міських (міст районного значення) голів в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Чернігівської облдержадміністрації. Семінар проводиться спільно з Інститутом Європейських досліджень НАН України. В ньому беруть участь представники Київської, Полтавської, Сумської областей.

На відкритті навчання в.о. директора Інституту Європейських досліджень НАН України, доктор історичних наук, професор Владислав Верстюк підкреслив, що недавній перебіг та підсумки виборів Президента України посилили актуальність ролі місцевого самоврядування й відповідно теми навчання. В свою чергу заступник голови Чернігівської обласної ради Микола Петренко звернув увагу на очікування сподівань на краще після недавніх виборів, фактичне зростання ролі і місця органів місцевого самоврядування для розвитку територіальних громад. У своєму виступі перед слухачами він зупинився на питаннях місцевого самоврядування, як основному принципі здійснення публічної влади на місцях, реальної спроможності територіальних громад самостійно вирішувати місцеві питання.

Лекцію про принципи класифікації і типологію систем місцевого самоврядування прочитав директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко.

Проблематику правових засад діяльності керівника територіальної громади та залучення громадян до діяльності органів місцевого самоврядування висвітлювала головний спеціаліст юридичного відділу виконавчого апарату обласної ради Падій Валентина. Вона дала відповіді на чисельні питання.

Перший день семінару завершився обговоренням керівниками територіальних громад спільно з заступником керуючого справами, завідувачем організаційним відділом виконавчого апарату обласної ради Володимиром Матяшем проблем організаційного забезпечення діяльності сільського, селищного, міського голови, врахування громадської думки в діяльності органу місцевого самоврядування