Новини за 5 квітня 2005р.

Сьогодні в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій розпочалося триденне навчання новопризначених голів районних державних адміністрацій з актуальних питань управлінської діяльності. На відкритті занять виступили перший заступник голови облдержадміністрації Олег Обушний і керівник апарату Володимир Приходько. Про актуальні проблеми професіоналізації державної служби говорив у своєму виступі ректор Національної академії державного управління при Президентові України, член-кореспондент АПН України, доктор педагогічних наук, професор Володимир Луговий. У перший день семінару йшлося також про правові основи та організаційно-кадрове забезпечення діяльності місцевих державних адміністрацій, структуру і компетенцію органів державного управління, питання проходження державної служби. Протягом семінару відбудуться зустрічі з керівниками провідних обласних управлінь та організацій. Про роль і місце місцевого самоврядування, взаємодію з органами виконавчої влади вестиме мову заступник голови обласної ради Микола Петренко. В останній день занять, 7 квітня, перед учасниками семінару виступить голова облдержадміністрації Владислав Атрошенко. Він зокрема охарактеризує нинішнє соціально-економічне становище області, акцентує увагу на основних завданнях та пріоритетах діяльності органів виконавчої влади. На допомогу новопризначеним головам райдержадміністрацій підготовлено методичні та інформаційні матеріали.

5 квітня почався також тимчасовий короткотерміновий семінар «Правове регулювання інтелектуальної власності» для начальників відділів культури райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення. Упродовж трьох днів слухачі вивчатимуть законодавство України у сфері інтелектуальної власності, питання авторських та суміжних прав, а також стан, проблеми та перспективи розвитку культури, фінансове забезпечення галузі тощо.

Учора в Центрі почалася перша сесія навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації секретарів сільських рад з Коропського, Ніжинського, Ріпкинського, Сосницького та деяких інших районів області. За тиждень слухачі розширять знання з правового забезпечення державного управління та місцевого самоврядування, територіальної організації влади в Україні, організаційної основи місцевого самоврядування, аспектів управлінської діяльності, культури мовлення, гуманітарної та соціальної політики в Україні, управління місцевими фінансами та бюджетом, структурними зрушеннями та інноваційним розвитком економіки регіону тощо.

4 квітня розпочала навчання також група працівників та слухачів Молодіжного центру праці при управлінні у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації. Протягом трьох тижнів вони опановуватимуть курс «Комп’ютерна графіка та дизайн», що включає роботу з графічними редакторами векторних і растрових зображень.

В. М. Бойко,директор Центру