Новини за 20 травня 2005р.

“Круглий стіл” Інтеграція України до Європейського Союзу: стратегія, тактика, стан та перспективи.

Україна повинна довести свою спроможність інтегруватися до євроатлантичних структур, а для цього необхідно змінити стандарти якості життя в нашій країні – така думка прозвучала під час «круглого столу» «Інтеграція України до Європейського Союзу: стратегія, тактика, стан та перспективи». Проводився він 20 травня Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів та Чернігівською державна обласною універсальною науковою бібліотекою ім. В.Короленка.

У вступному слові заступник голови облдержадміністрації Володимир Тандура підкреслив пріоритет європейської інтеграції української держави, її зв‘язок з життям кожної людини. Директор Чернігівської філії Київського славістичного університету Михайло Колесник акцентував увагу на ключових віхах історії виникнення та розвитку Європейського Союзу. Шанси та механізми вступу України до Європейського Союзу розглянула старший викладач Чернігівського педуніверситету, політолог Надія Молочко. Начальник відділу управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності облдержадміністрації Юрій Вдовенко аналізував економічні аспекти європейської інтеграції України. Сумісність державного управління в Україні зі принципами та практикою, що діють в Європейському Союзі, розглянув директор Центру Володимир Бойко. Зокрема, як приклад наводилася колишня радянська республіка Естонія, що зуміла у стислі терміни забезпечити необхідний рівень надання послуг своїм громадянам та ефективність управлінського механізму. Радник голови облдержадміністрації Юрій Паперний порушив проблему реалізації задекларованої відкритості влади в контексті пануючою громадянської свідомості. Директор бібліотеки імені В.Короленка Петро Грищенко порушив проблему європейської інтеграції України в контексті розвитку культури, а також розповів про створення інформаційного порталу Чернігівщини за допомогою Євросоюзу.

Учасники «круглого столу» ознайомилися з книжково-ілюстративною виставкою «Україна та Євросоюз — єднаємо наше майбутнє разом».

Новини тижня: підсумки навчань.

19 травня 2005 р. в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій завершилося навчання державних соціальних інспекторів управлінь праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення за програмою триденного семінару «Організація роботи та основні завдання державних соціальних інспекторів».

16-20 травня проведено першу сесію навчання новопризначених на посади спеціалістів райдержадміністрацій, відділів та управлінь облдержадміністрації за професійною програмою підвищення кваліфікації.

В. М. Бойко,директор Центру

Новини за 16 травня 2005р.

Сьогодні в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій розпочалося чергове навчання кадрів.

З 16 по 20 травня 2005 р. новопризначені на посади спеціалістів райдержадміністрацій, відділів та управлінь облдержадміністрації навчаються за професійною програмою підвищення кваліфікації. За тиждень навчання слухачі поглиблять знання про питання державної служби і державного управління в Україні, правового забезпечення державного управління і державної служби, дисципліни і контролю в сфері діяльності органів виконавчої влади, роботи зі зверненнями громадян, діловодства тощо. Керівник апарату облдержадміністрації Володимир Приходько наголосив на засадах нової кадрової політики держави у формуванні органів виконавчої влади.

З 17 травня починається тематичний короткотерміновий семінар «Організація роботи та основні завдання державних соціальних інспекторів» для державних соціальних інспекторів управлінь праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення. За три дні, що триватиме навчання, слухачі мають розглянути основні напрями діяльності соціальних інспекторів, взаємодію органів державної податкової адміністрації з органами праці та соціального захисту населення, виконання рішень суду щодо стягнення надміру отриманих коштів за надані допомоги та субсидії, здійснення контролю за цільовим використанням державних коштів тощо.

17 травня відбудеться випуск групи тимчасово незайнятих громадян, які навчалися за програмою курсу «Підприємець-початківець».

В. М. Бойко,директор Центру

Новини за 13 травня 2005р.

Сьогодні в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій завершилося чергове навчання кадрів за програмами семінарів «Реформування державної служби в Україні» та «Інноваційна діяльність — пріоритет розвитку регіону. Залучення іноземних інвестицій».

Теоретичну частину семінару для керівників апаратів райдержадміністрацій, а також заступників міських голів суттєво доповнило виїзне практичне заняття, в ході якого вони ознайомилися з діяльністю головного управління сільського господарства і продовольства облдержадміністрації, практикою ведення в ньому діловодства і контролю, вивчили досвід організації апаратної роботи в Чернігівській райдержадміністрації, а також узяли участь у засіданні ради по роботі з кадрами при голові облдержадміністрації.

На актуальних питаннях інноваційно-інвестиційної діяльності, проблемах та шляхах активізації цієї роботи в районах і містах області детально зупинився і відповів на численні запитання начальників управлінь економіки та сільського господарства і продовольства райдержадміністрацій президент регіональної фінансово-інвестиційної компанії «Рефінком», радник Президента України, доктор економічних наук, професор Микола Бутко.

В цілому, проведені семінарські заняття отримали схвальну оцінку слухачів.

В. Н. Скрипка,в. о. директора Центру

Новини за 11 травня 2005р.

Сьогодні в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій розпочалося чергове навчання кадрів.

Новопризначені керівники апаратів райдержадміністрацій, а також заступники міських голів навчатимуться за програмою тематичного короткотермінового семінару «Реформування державної служби в Україні». У відкритті занять узяли участь керівник апарату облдержадміністрації Володимир Приходько та заступник керівника апарату Микола Стрілець. Упродовж трьох днів мова йтиме про основні напрями реформування державної служби в Україні, роль і місце апарату адміністрації у підвищенні ефективності управлінської роботи, організаційно-кадрове та правове забезпечення їх діяльності. Відбудуться також виїзні практичні заняття в головному управлінні сільського господарства і продовольства облдержадміністрації та Чернігівській райдержадміністрації з питань організації апаратної роботи, ведення діловодства і контролю. На основних засадах адміністративно-територіальної реформи зупиниться у своєму виступі перший заступник голови облдержадміністрації Олег Обушний.

Цього ж дня почався також тематичний короткотерміновий семінар «Інноваційна діяльність — пріоритет розвитку регіону. Залучення іноземних інвестицій» для начальників управлінь економіки та начальників управлінь сільського господарства і продовольства райдержадміністрацій. На відкритті занять виступив заступник голови облдержадміністрації Сергій Берестовий. За три дні, що триватиме навчання, слухачі мають розглянути питання стану і проблем залучення іноземних інвестицій в економіку України і Чернігівської області, законодавчого забезпечення інвестиційної діяльності, засад державного регулювання інноваційної діяльності, основних напрямів регіональної інноваційної політики, державного фінансування інвестиційних програм, інвестиційного співробітництва з міжнародними організаціями і фондами, залучення інвестицій в агропромисловий комплекс тощо.

Для всіх учасників навчання підготовлено відповідні методичні рекомендації для використання у практичній роботі.

В. Н. Скрипка,в. о. директора Центру