Новини за 27 лютого 2007р.

27 лютого 2007 р.

«Стабілізація сільськогосподарського та промислового виробництва, ретельний аналіз наявних можливостей — ці та інші не менш важливі завдання стоять перед керівниками територіальних громад» — на цьому акцентувала увагу голова обласної ради Наталія Романова сьогодні під час відкриття семінару «Територіальна громада — первинний суб’єкт місцевого самоврядування» в Центрі. В ньому взяли участь сільські, селищні, міські (міст районного значення) голови Городнянського, Куликівського, Ріпкинського, Чернігівського та Щорського районів.

Голова обласної ради зробила наголос на необхідності покращення соціально-економічного розвитку регіону, рівня життя, зазначивши що вони «напряму залежать від організації роботи керівників органів місцевого самоврядування». Саме на місцях потрібно налагоджувати співпрацю між господарюючими суб’єктами, організовувати надання послуг на селі, розширювати їх через створення мережі комунальних підприємств. Все це та низка інших заходів сприятиме збільшенню фінансових надходжень в територіальну громаду.

***

Одночасно в Центрі розпочався триденний тематичний короткотерміновий семінар «Правове регулювання земельних відносин» для землевпорядників сільських, селищних рад.

Начальник обласного головного управління земельних ресурсів В’ячеслав Швед висвітлив правові питання повноважень органів місцевого самоврядування в галузі земельних відносин.

Семінар передбачає розгляд змін в земельному законодавстві, питань щодо права власності та користування земельними ресурсами, механізмів реалізації рішень органами місцевого самоврядування щодо врегулювання земельних відносин, права власності на землю, приватизації землі.

Навчання завершиться комп’ютерним тестуванням зазначеної категорії слухачів.

Час оприлюднення з 27 лютого

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 26 лютого 2007р.

26 лютого 2007 р.

Загалом вся робота контрольної служби має бути направлена на захист інтересів громадян не йдучи в розріз з державними інтересами — підкреслив начальник відділу контролю апарату облдержадміністрації Петро Головач під час навчання в Центрі, що розпочалося сьогодні 26 лютого для начальників відділів, спеціалістів з контролю апаратів райдержадміністрацій, управлінь, відділів та апарату облдержадміністрації. Він також поінформував слухачів про роботу контрольної служби в Чернігівській області, окреслив напрямки діяльності, шляхи удосконалення системи контролю за виконанням управлінських рішень, як необхідної складової підвищення рівня виконавської дисципліни. Працівники контрольної служби під час навчання розглядатимуть питання правового забезпечення державної служби, організації здійснення контролю за виконанням документів органів державної влади вищого рівня, власних рішень, зупиняться на питаннях діловодства, психологічних аспектах в діяльності держслужбовців.

Час оприлюднення з 26 лютого

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 23 лютого 2007р.

23 лютого 2007 р.

Два електронні збірники отримали 34 бухгалтери селищних і міських (міст районного значення) рад із 19 районів області на семінарі «Бухгалтерський облік і звітність у бюджетних установах», які навчалися 20-22 лютого в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Один із них однойменний назві навчання, а другий «Зміни в оподаткуванні юридичних і фізичних осіб». Останній підготовлено фахівцями Державної податкової адміністрації України в Чернігівській області.

23 лютого 22 посадові особи місцевого самоврядування отримали свідоцтва про проходження курсу «Сучасні інформаційні технології та їх впровадження і використання в органах місцевого самоврядування». Це ще один з кроків на шляху опанування новітніми інформаційними технологіями працівниками органів місцевого самоврядування.

Триває навчання непрацюючих громадян за направленнями обласного центру зайнятості на курсах «Рекламно-видавнича діяльність: дизайн, графіка, верстальні системи» та «Бухгалтерський облік за національними стандартами».

ПРЕС-АНОНС

Огляд подій, які відбудуться в Центрі на наступному тижні:

26 лютого – 2 березня 2007р. — навчання начальників відділів, спеціалістів з контролю апаратів райдержадміністрацій, управлінь, відділів та апарату облдержадміністрації (перша сесія).

27 лютого – 1 березня 2007 р. — тематичний короткотерміновий семінар «Правове регулювання земельних відносин» для землевпорядників сільських, селищних рад.

27 лютого 2007 р. — виїзний зональний семінар «Територіальна громада – первинний суб’єкт місцевого самоврядування» для сільських, селищних, міських (міст районного значення) голів Городнянського, Куликівського, Ріпкинського, Чернігівського та Щорського районів.

1 березня 2007 р. — одноденний семінар «Правові та практичні аспекти державних закупівель» для голів та секретарів тендерних комітетів головних управлінь та управління облдержадміністрації та райдержадміністрацій, міських рад.

Час оприлюднення з 23 лютого

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 20 лютого 2007р.

20 лютого 2007 р.

Навчанням різних категорій слухачів розпочався вівторок 20 лютого в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

«Бухгалтерський облік і звітність у бюджетних установах» – під такою назвою почався триденний семінар для бухгалтерів селищних і міських (міст районного значення) рад.

У його відкритті брав участь керуючий справами виконавчого апарату Чернігівської обласної ради Василь Фесенко. У перший день висвітлювалася тематика правових засад місцевого самоврядування, казначейського обслуговування місцевих бюджетів, правові та практичні аспекти державних закупівель, соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Фахівці відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату облдержадміністрації та УБОЗ УМВС України в Чернігівській області докладно обговорили зі слухачами положення та практику застосування антикорупційного законодавства.

20 лютого початок навчання тимчасово непрацюючих громадян за направленнями обласного центру зайнятості на курсах «Рекламно-видавнича діяльність: дизайн, графіка, верстальні системи» вони навчатимуться на протязі 3-х місяців та група «Бухгалтерський облік за національними стандартами» навчання триватиме 2 місяці.

Час оприлюднення з 20 лютого

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 16 лютого 2007р.

16 лютого 2007 р.

Від професійної роботи бухгалтера залежить належна фінансова діяльність органу місцевого самоврядування. Саме на цьому акцентовано увагу під час підбиття підсумків першої сесії навчання 45 бухгалтерів сільських рад із 21 району області сьогодні в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

За період навчання працівники органів місцевого самоврядування збагатилися новими знаннями щодо практичної реалізації своїх функціональних обов’язків. У цьому їм допомогли начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Валерій Дудко, досвідчені фахівці головного фінансового управління облдержадміністрації, головного управління Державного казначейства в області, обласного головного управління земельних ресурсів, управління комунальної власності обласної ради, Контрольно-ревізійного управління в області, виконавчої дирекції обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Бухгалтери сільських рад як посадові особи місцевого самоврядування вивчали правові засади місцевого самоврядування, зміст і практику застосування Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування», антикорупційне законодавство, діловодство, службову психологію.

ПРЕС-АНОНС

На наступному тижні в Центрі навчатимуться:

з 19-23 лютого 2007р. посадові особи місцевого самоврядування за програмою тематичного короткотермінового семінару „Сучасні інформаційні технології та їх впровадження і використання в органах місцевого самоврядування”.

з 19 лютого розпочнеться навчання тимчасово непрацюючих громадян за направленнями з Обласного центру зайнятості «Підприємець-початківець»;

20-22 лютого проходитиме тематичний короткотерміновий семінар для бухгалтерів селищних і міських (міст районного значення) рад «Бухгалтерський облік і звітність у бюджетних установах».

з 20 лютого за направленнями з ОЦЗ навчатимуться громадяни за навчальними програмами «Рекламно-видавнича діяльність: дизайн, графіка, верстальні системи», а також «Бухгалтерський облік за національними стандартами».

Час оприлюднення з 16 лютого

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 12 лютого 2007р.

12 лютого 2007 р.

«Місцеве самоврядування як фактор демократизації суспільства. Система та організаційні основи місцевого самоврядування» – з висвітлення цієї теми заступником керуючого справами, начальником організаційного відділу виконавчого апарату Чернігівської обласної ради Володимиром Матяшем в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації розпочалася перша сесія навчання бухгалтерів сільських рад.

Впродовж тижня слухачі отримають нові знання з правових засад місцевого самоврядування, служби в органах місцевого самоврядування, діловодства, службової психології, управління місцевими фінансами та бюджетом, організації бухгалтерського обліку в органах місцевого самоврядування.

Час оприлюднення з 12 лютого

Вик.: Бутко С.В.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 10 лютого 2007р.

10 лютого 2007 р.

12-16 лютого в Центрі навчатимуться 45 бухгалтерів сільських рад за професійною програмою підвищення кваліфікації (перша сесія).

Перед початком навчання перед слухачами виступить з вступним словом заступник керуючого справами, начальник організаційного відділу виконавчого апарату обласної ради Володимир Матяш.

Мета проведення навчання: надання бухгалтерам сільських рад інформації відносно правового регулювання, матеріального та фінансового забезпечення місцевого самоврядування в Україні з урахуванням покладених на них професійних обов’язків.

Час оприлюднення з 10 лютого

Виконавець: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622) 7-43-12

Новини за 9 лютого 2007р.

9 лютого 2007 р.

Вступ України в СОТ вимагає додаткових дій з боку місцевих органів виконавчої влади, керівників територіальних громад, всіх підприємців, щоб переваги входження до неї компенсували й мінімізували ризики. Це головна думка семінару «Україна та Світова організація торгівлі. Нові можливості для залучення інвестицій та запровадження інновацій», який проходив 7-9 лютого в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для 25 заступників голів райдержадміністрацій, міських голів міст обласного значення з соціально-економічних питань.

Економіст-управлінець з багаторічним стажем, завідувач кафедри менеджменту Чернігівського державного технологічного університету, доктор економічних наук, професор Микола Бутко приділив особливу увагу необхідності місцевій владі вміти використовувати свої повноваження для захисту вітчизняного товаровиробника, створювати умови для діяльності інвестора.

Начальник відділу систем якості державного підприємства «Чернігівський регіональний науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації» Тетяна Рудик переконливо довела, що без оперативного впровадження систем управління якістю відповідно до стандартів ДСТУ ISO 9001-2001 на підприємствах області витримати вільну конкуренцію з іноземними виробниками проблематично.

Головний спеціаліст з стандартизації сертифікації та приватизації ВАТ «Чернiгiвський молокозавод» Тамара Дилова познайомила з досвідом впровадження систем управління якістю на її підприємстві і довела, що головне бажання і воля вирішити цю проблему.

Актуальні питання проведення ефективної інноваційно-інвестиційної політики висвітлювали досвідчені фахівці головного управління економіки, головного управління агропромислового розвитку, управління харчової та переробної промисловості облдержадміністрації, управління у справах захисту споживачів.

Час оприлюднення з 9 лютого

Виконавець: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622) 7-43-12

Новини за 8 лютого 2007р.

8 лютого 2007 р.

Впродовж трьох днів проходив семінар «Стратегічне планування розвитку територіальної громади, залучення інвестицій, розвиток підприємництва» для сільських голів всіх районів області.

Тренінг з проектного менеджменту в місцевому розвитку, стратегічного планування розвитку територій організували фахівці управління інвестицій і туризму Чернігівської міської ради. Особливу увагу приділено підготовці програм соціально-економічного розвитку.

Про повноваження органів місцевого самоврядування у сфері соціально-економічного розвитку розповіла начальник юридичного відділу виконавчого апарату обласної ради Валентина Падій.

Начальник управління харчової та переробної промисловості облдержадміністрації Григорій Панченко висвітлив основні напрями розвитку виробництва сільськогосподарської продукції в умовах вступу України до СОТ як важливого джерела інвестування територіальної громади.

На важливість дотримання регуляторного законодавства при прийнятті рішень органами місцевого самоврядування звернув особливу увагу голова представництва Держкомітету з питань регуляторної політики та підприємництва Микола Овсяник. Він підкреслив відповідальність керівників територіальних громад за створення сприятливих умов розвитку підприємництва.

Час оприлюднення з 8 лютого

Виконавець: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622) 7-43-12

Новини за 6 лютого 2007р.

6 лютого 2007 р.

Сільський голова покликаний налагоджувати життя в своїй громаді, в межах своїх повноважень створювати умови для розвитку підприємництва, сільськогосподарського товаровиробництва, і, звичайно, дбати про соціокультурну складову діяльності місцевого самоврядування — відмітив заступник голови обласної ради Олег Обушний на відкритті семінару «Стратегічне планування розвитку територіальної громади, залучення інвестицій, розвиток підприємництва». Це третій з серії такого роду навчань, які проводяться у цьому році Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для сільських голів Чернігівщини.

Протягом трьох днів розглядатимуться повноваження органів місцевого самоврядування у сфері соціально-економічного розвитку, їх можливості щодо сприяння залученні вітчизняних та іноземних інвестицій, поширення підприємницької діяльності, організації роботи комунальних підприємств. Передбачено тренінг з стратегічного планування розвитку територій.

Час оприлюднення з 6 лютого

Виконавець: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622) 7-43-12