Новини за 28 березня 2007р.

28 березня 2007 р.

«В плані соціально-економічного розвитку міста Чернігова пріоритетними напрямами роботи є освіта та медицина, з міського бюджету що складає 262 млн.грн., на освіту передбачено 62 млн.грн., на медицину 92 млн.грн.,» — про це сказав під час семінару «Державна служба в Україні: правовий статус, стиль і методи роботи», що проходить для студентів в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів чернігівський міський голова Олександр Соколов. Додатково з бюджету на вищезазначені галузі виділяється близько 5 млн. Але є інші напрями які потребують не меншої уваги та значної фінансової підтримки. Серед них турбота про благоустрій міста, підтримка його в належному стані, розбудова транспортних шляхів, дотримання екологічної безпеки тощо.

Залучення інвестицій з суттєвими фінансовими вливаннями в економіку міста є однією з складових що суттєво впливають на підвищення добробуту чернігівчан — відзначив міський голова.

Наприкінці зустрічі голова відповів на численні запитання студентів та сфотографувався на згадку.

* * *

«Реалізація державної політики в сфері освіти і науки » — під такою назвою розпочався сьогодні в Центрі триденний семінар для начальників відділів освіти райдержадміністрацій та управлінь освіти міських рад (міст обласного значення). У відкритті навчання прийняла участь заступник начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Наталія Лещенко.

В центрі обговорення семінару — розвиток галузі освіти на Чернігівщині, заходи щодо вирішення проблем матеріально-технічного забезпечення закладів освіти, впровадження енергозберігаючих технологій в галузі освіти, комп’ютеризації навчальних закладів, інші актуальні питання, що постають перед керівним складом навчальних закладів області.

Час оприлюднення з 28 березня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 27 березня 2007р.

27 березня 2007 р.

«Державність та відданість державній справі, деполітизація системи органів державної влади, дотримання державними службовцями кодексу поведінки — все це в сукупності підвищить ефективність органів державної влади та місцевого самоврядування» — зазначив сьогодні під час зустрічі зі слухачами Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів радник Президента України, доктор економічних наук Микола Бутко. Він виступив перед студентами, які беруть в участь у проекті, спрямованому на залучення молоді до державної служби та служби в органах місцевого самоврядування.

За словами Миколи Бутка професіоналізм тісно пов’язаний з наявністю відповідної освіти, саме на ній повинна формуватися сучасна кадрова політика. Тепер на Чернігівщині до 30% керівників територіальних громад не мають освіти, яка б відповідала їхнім посадам. Тому питання щодо наявності та підготовки управлінців з державного управління та місцевого самоврядування нині надзвичайно актуально. Виходячи з цього потрібно проводити систематичну, багатопланову роботу з студентством, яке прагне стати в майбутньому державними службовцями, – наголосив Микола Бутко.

Час оприлюднення з 27 березня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 26 березня 2007р.

26 березня 2007 р.

«Немає слабких країн — є слабке державне управління. В свою чергу воно безпосередньо залежить від якості кадрового забезпечення» — такими словами заступник голови облдержадміністрації Анатолій Іванько відкрив сьогодні в Центрі семінар «Державна служба в Україні: правовий статус, стиль і методи роботи». Навчаються студенти випускних курсів чотирьох чернігівських вищ – педагогічного і технологічного університетів, інститутів економіки та управління, права, соціальних технологій і праці. Вони виявили бажання працювати в органах державної влади та місцевого самоврядування.

Керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Василь Фесенко зосередив свою увагу на складових роботи державного службовця та посадової особи місцевого самоврядування, наголосив на її складності, напруженості, відповідальності, але з іншої сторони — відносної стабільності, наявності соціальних гарантій, можливостях кар’єрного росту.

Студенти ознайомляться з конституційно-правовими засадами державного управління, державної служби та служби в органах місцевого саамоврядування, особливостями їх проходження, політичною системою сучасної України, світовим досвідом територіального управління, основами вітчизняного місцевого самоврядування. Не залишаться поза увагою етика, імідж державного службовця та посадової особи місцевого самоврядування, ґендерні аспекти, інформаційна політика, зв’язки з громадськістю.

В рамках семінару передбачаються виступи перед слухачами-студентами радника Президента України Миколи Бутка, міського голови Чернігова Олександра Соколова.

Час оприлюднення з 26 березня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 23 березня 2007р.

23 березня 2007 р.

Наступний тиждень в Центрі буде позначений наступними подіями:

26 березня – 6 квітня проходитиме тематичний короткотерміновий семінар «Державна служба в Україні: правовий статус, стиль і методи роботи» для студентів випускних курсів вищих навчальних закладів 2007 року. У відкритті навчання братиме участь керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Василь Фесенко.

28 – 30 березня проводитиметься триденний семінар «Реалізація державної політики в сфері освіти і науки » для начальників відділів освіти райдержадміністрацій та управлінь освіти міських рад (міст обласного значення). Передбачається участь у відкритті навчання заступника голови облдержадміністрації з гуманітарних питань Володимира Тандури.

Час оприлюднення з 23 березня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 19 березня 2007р.

19 березня 2007 р.

На зламі тисячоліть над Україною постало завдання побудови економічно-розвиненої, соціально стабільної спільноти. Це можливо лише за умови забезпечення прав людини та громадянина, гарантування правового захисту, а для цього в нашій державі повинно ствердитися ефективне державне управління, яке в свою чергу неможливо без системної кадрової роботи — про це сказала сьогодні заступник керівника апарату облдержадміністрації Лариса Юрченко під час відкриття навчання в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації резерву кадрів на посади заступників голів райдержадміністрацій, заступників начальників управлінь, відділів та інших підрозділів облдержадміністрації.

Навчання передбачає ознайомлення з основними напрямами підвищення ефективності державного управління, що базуватиметься на стабільності, професіоналізмі, політичній нейтральності та відповідатиме сучасним європейським цінностям та принципам.

Сучасні підходи щодо стратегічного розвитку України, зокрема приєднання до Світової організації торгівлі, вступ до Організації Північноатлантичного договору НАТО, його діяльності в Україні, перспективи наближення до Європейського союзу — ці та низка інших питань розглядатимуться під час занять. Розглядатимуться також проблеми зовнішньоекономічної діяльністі, інвестиційної, особливості регіональної інноваційної політики.

Час оприлюднення з 19 березня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 16 березня 2007р.

ПРЕС-АНОНС

Від наявності професійного, високваліфікованого кадрового резерву в майбутньому залежить ефективність роботи органів державної влади. Так 19-23 березня 2007 року в Центрі навчатиметься резерв кадрів на посади заступників голів райдержадміністрацій, міських голів (міст обласного значення) з виконавчої роботи, заступників начальників управлінь, відділів та інших підрозділів облдержадміністрації за напрямом «Державне управління» (перша сесія).

Час оприлюднення з 16 березня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 15 березня 2007р.

15 березня 2007 р.

Завершилася серія виїзних зональних семінарів «Територіальна громада – первинний суб’єкт місцевого самоврядування» що проводилися для селищних, міських (міст районного значення) голів. Останній з них відбувся сьогодні в місті Прилуки ньому прийняли участь близько ста керівників громад Варвинського, Ічнянського, Прилуцького та Срібнянського районів.

Учасників семінару привітали голова районної ради Ганна Кузьменко, перший заступник голови райдержадміністрації Антоніна Стукалова та директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко.

Начальник аналітичного відділу виконавчого апарату обласної ради Валерій Безкровний ознайомив керівників територіальних громад з пріоритетними напрямами діяльності органів місцевого самоврядування у 2007 році, звернувши увагу на необхідність їх врахування під час роботи на місцях.

Заступник начальника управління інвестиційної, зовнішньоекономічної діяльності та з питань державних закупівель головного управління економіки облдержадміністрації Олександр Капелюха проінформував слухачів про соціально-економічне становище області за підсумками 2006 року, тенденції подальшого розвитку на 2007 рік.

На дотриманні фінансової дисципліни в органах місцевого самоврядування детально зупинилася начальник управління фінансів невиробничої сфери головного фінансового управління облдержадміністрації Ольга Зозульченкова.

Про реалізацію програми соціального захисту населення йшлося у виступі заступника начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Івана Богуша.

На проблемних питаннях правового регулювання земельних відносин зупинився заступник начальника головного обласного управління земельних ресурсів Юрій Пальора.

На заходах щодо дотримання громадського правопорядку та його покращення в територіальній громаді акцентував увагу присутніх заступник начальника управління громадської безпеки управління МВС України в Чернігівській області Василь Проскурнічий.

***

Завершився триденний семінар селищних, міських (міст районного значення) голів «Повноваження органів місцевого самоврядування щодо розвитку інфраструктури територіальних громад».

Механізми та інструменти організаційно-правового забезпечення діяльності сільських та міських рад детально висвітлили заступник керуючого справами Володимир Матяш та начальник юридичного відділу виконавчого апарату обласної ради Валентина Падій.

Практичні питання реалізації повноважень органів місцевого самоврядування розглядалися під час круглих столів: «Повноваження органів місцевого самоврядування в галузі транспорту і зв’язку. Основні напрями забезпечення безпечної роботи транспорту», «Протидія корупції в органах державного управління та місцевого самоврядуванн», «Повноваження органів місцевого самоврядування в галузі охорони здоров’я, освіти і культури». Під час їх проведення голови територіальних громад активно обговорювали проблеми що виникають під час їх роботи, дискутували

Час оприлюднення з 15 березня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 14 березня 2007р.

14 березня 2007 р.

Понад сорок питань було розглянуто під час чергового виїзного зонального семінару «Територіальна громада – первинний суб’єкт місцевого самоврядування» що пройшов в м. Носівці для 100 сільських, селищних, міських (міст районного значення) голів Бобровицького, Козелецького, Ніжинського та Носівського районів. Найбільш хвилюючими для голів виявилися питання земельних та фінансових відносини, забезпечення законності і правопорядку в територіальних громадах.

В семінарі прийняли участь голова Носівської райдержадмінстрації Микола Андрієнко, голова районної ради Ольга Самокіш та директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко.

Голова районної ради Ольга Самокіш ознайомила слухачів з соціально-економічним розвитком Носівського району.

Начальник головного фінансового управління облдержадміністрації Валерій Дудко дав характеристику бюджетної системи з наголосом на місцеві фінанси.

Показники соціально-економічного розвитку регіону, представники якого прийняли участь у семінарі, за підсумками 2006 року, перспективи на 2007 рік, проблеми підприємництва — розглянув заступник начальника головного управління економіки облдержадміністрації Юрій Сухомлин.

На планах та заходах щодо соціального захисту населення зупинився заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації Іван Богуш.

Дотримання законності та забезпечення правопорядоку в територіальній громаді, заходи щодо зниження рівня злочинності в районі, про це поінформував начальник управління громадської безпеки управління МВС України в Чернігівській області Сергій Шульга.

***

Актуальні питання розвитку сучасної інфраструктури від якої залежить життєдіяльність територіальної громади розглядатимуться під час семінару «Повноваження органів місцевого самоврядування щодо розвитку інфраструктури територіальних громад» що розпочався сьогодні в Центрі для селищних, міських (міст районного значення) голів.

Керівники органів місцевого самоврядування обговорюватимуть широке коло питань відносно повноважень органів місцевого самоврядування щодо організації діяльності житлово-комунального господарства, забудови та благоустрою населених пунктів, транспорту і зв’язку тощо.

Відбудуться круглі столи на яких будуть розглядатися наступні напрями «Повноваження органів місцевого самоврядування в галузі транспорту і зв’язку. Основні напрями забезпечення безпечної роботи транспорту», «Протидія корупції в органах державного управління та місцевого самоврядуванн», «Повноваження органів місцевого самоврядування в галузі охорони здоров’я, освіти і культури».

Час оприлюднення з 14 березня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 13 березня 2007р.

13 березня 2007 р.

Актуальні питання розвитку сучасної інфраструктури від якої залежить життєдіяльність територіальної громади розглядатимуться під час семінару «Повноваження органів місцевого самоврядування щодо розвитку інфраструктури територіальних громад» що розпочався сьогодні в Центрі для селищних, міських (міст районного значення) голів.Керівники органів місцевого самоврядування обговорюватимуть широке коло питань відносно повноважень органів місцевого самоврядування щодо організації діяльності житлово-комунального господарства, забудови та благоустрою населених пунктів, транспорту і зв’язку тощо.Відбудуться круглі столи на яких будуть розглядатися наступні напрями «Повноваження органів місцевого самоврядування в галузі транспорту і зв’язку. Основні напрями забезпечення безпечної роботи транспорту», «Протидія корупції в органах державного управління та місцевого самоврядуванн», «Повноваження органів місцевого самоврядування в галузі охорони здоров’я, освіти і культури».

Час оприлюднення з 13 березня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 12 березня 2007р.

12 березня 2007 р.

Основні напрями реформування державної служби в Україні, правове регулювання діловодства, організація роботи зі зверненнями громадян, сучасне ділове мовлення, програмне забезпечення діяльності органів місцевої влади, антикорупційне законодавство — ці та інші питання обговорюватимуться під час триденного семінару «Організація роботи з документами та діловодство. Програмне забезпечення діяльності органів місцевої влади» що розпочався сьогодні в Центрі для начальників загальних відділів апаратів райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення.

З вступним словом до слухачів звернувся начальник загального відділу апарату облдержадміністрації Андрій Сокулінський, який наголосив на важливості удосконалення системи роботи з документами, зокрема її автоматизації з метою забезпечення інтенсифікації роботи органів місцевої влади.

Начальник Управління державної служби Головдержслужби України в області Микола Стрілець під час заняття ознайомив слухачів з станом та перспективами щодо реформування державної служби в Україні та окреслив пріоритетні напрями його здійснення.

Час оприлюднення з 12 березня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12