Новини за 25 квітня 2007р.

25 квітня 2007 р.

   &nbspНаша дорожня карта – Європейська хартія місцевого самоврядування, – наголосив міський голова Славутича Володимир Удовиченко під час зустрічі з заступниками голів районних рад Чернігівської області. Відбулася вона 24 квітня під час практичного виїзного заняття слухачів Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів в раках семінару «Конституційна, політична та адміністративно-територіальна реформи і місцева влада. Децентралізація влади». Голова територіальної громади Славутича від дня його заснування стверджував – нинішній адміністративно-територіальний устрій України формувався в умовах тоталітарної держави і віджив своє. Тому на черзі низка реформ – адміністративна, територіальна, політична, місцевого самоврядування. Цього не треба соромитися, найголовніше – завершити роботу зі створення української держави. А в основу нового устрою треба покласти поки що лише задекларований принцип субсидіарності, який передбачає розбудову влади знизу вверх, наблизивши тим самим послуги до населення, звичайно, на умовах рівних можливостей доступу.
   &nbspНаступний рівень, за словами Володимира Удовиченка, – регіональне самоврядування. Очевидно, що нинішнє, з її змішаними повноваженнями, не відповідає демократичним принципам. Головне – не дати можливості владі втручатися у ринкові процеси. Існують різні моделі та бачення політичних сил стосовно змін в системі управління державою. Ідеальний варіант – домовитися про її модель. Адже йдеться про найскладнішу з усіх відомих систем управління – демократичну. Вона, відбиваючи позицію більшості, враховує інтереси і думку меншості, і це – основа для сталого розвитку суспільства. За таких обставин треба навчитися домовлятися. Значною мірою, на думку мера міста, трагедія нинішньої української спільноти в тому, що у нас особисті інтереси домінують над суспільними.
   &nbspВолодимир Удовиченко також докладно розповів про роботу місцевого самоврядування Славутича з розвитку територіальної громади в умовах конкурентної економіки.
   &nbspЦього ж дня слухачі Центру мали низку інших зустрічей, а саме: секретар міської ради Лідія Леонець та голови постійних комісій міськради ознайомили з організаційними засадами діяльності ради, практикою роботи з постійними комісіями і фракціями; заступник міського голови Олександр Линкевич – з гуманітарною та соціальною сферами міста, а заступник міського голови Юрій Острянін та директор приватного підприємства «Гранд-Сервіс» Юрій Єгоренко – з реалізацією концепції реформування житлово-комунального господарства. Як викладені ідеї та концепції реалізуються на практиці заступники голів районних рад Чернігівщини побачили під час відвідин низки міських установ: Агентства з розвитку бізнесу, дитячого садочку «Крунк», спортивного комплексу «Олімпієць», загальноміського бібліотечно
                                                                                          -інформаційного центру, Центру розвитку громади,
                                                                                          школи мистецтв.

Час оприлюднення з 25 квітня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12