Новини за 31 травня 2007р.

31 травня 2007 р.

   &nbsp  Сільські голови Бахмацького, Борзнянського, Городянського, Бобровицького, Городянського, Ічнянського, Козелецького, Коропського, Корюківського, Куликівського, Ніжинського, Носівського, Прилуцького, Ріпкинського, Семенівського, Сосницького, Чернігівського, та Щорського районів впродовж трьох днів вивчали питання стратегічного планування під час семінару «Стратегічне планування розвитку територіальної громади, залучення інвестицій, розвиток підприємництва».
   &nbsp  Навчання проходило у формі тренінгових занять, де голови практично опрацьовували методику розробки стратегічного планування з урахуванням регіональних особливостей соціально-економічного розвитку територіальної громади.
   &nbsp  По завершенню навчання слухачі отримали методичні матеріали на допомогу сільським головам щодо стратегічного планування його реалізації на всіх рівнях.

Час оприлюднення з 31 травня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 30 травня 2007р.

30 травня 2007 р.

   &nbsp  На неабиякій важливості перепідготовки, правової просвіти та вчасному інформуванню щодо правових питань працівників юридичних служб органів виконавчої влади та місцевого самоврядування — наголосила заступник керівника апарату облдержадміністрації Лариса Юрченко під час відкриття семінару «Правове забезпечення діяльності органів місцевої влади» в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, що розпочався для начальників та спеціалістів юридичних відділів райдержадміністрацій, виконавчих апаратів районних, міських рад міст обласного, районного значення, селищ.
   &nbsp  Навчання передбачає залучення кращих юристів-фахівців обласного центру щодо висвітлення організаційно-правових засад діяльності юридичних служб, окреслення основних вимог до правотворчості та правозастосування при підготовці нормативно – правових актів органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
   &nbsp  Окремо розглядатимуться важливі питання правового регулювання земельних відносин, державної та комунальної власності, підприємницької діяльності, використання водних та лісових ресурсів — тобто всі ті питання які постають в практиці роботи працівників юридичних служб.

Час оприлюднення з 30 травня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 29 травня 2007р.

29 травня 2007 р.

   &nbsp  32 сільські голови під час навчання в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів вивчатимуть проблемні питання сьогодення що постають перед органами місцевого самоврядування у сфері соціально-економічного розвитку, планування та обліку. Триденний семінар проходитиме 29-31 травня та має назву: «Стратегічне планування розвитку територіальної громади, залучення інвестицій, розвиток підприємництва».
   &nbsp  Під час семінару керівники територіальних громад області детально аналізуватимуть систему невідкладних заходів щодо створення сприятливих умов розвитку підприємництва в сільській місцевості. Значну увагу приділятиметься питанням дотримання регуляторного законодавства при прийнятті рішень органами місцевого самоврядування щодо регулювання земельних відносин, а також володіння, користування та розпорядження об’єктами комунальної власності тощо.

Час оприлюднення з 29 травня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 23 травня 2007р.

23 травня 2007 р.

   &nbsp  Не можна вимагати від громадян висловити своє ставлення щодо НАТО до тих пір, поки вони не отримають всю інформацію і зроблять свідомий вибір — підкреслив представник Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів в Чернігівській області, директор Українського Просвітницького Інституту, Олександр Майшев. Він, в рамках програми «Європейська Україна», представив комплект літератури – 95 примірників видання Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції України, яка була передана для бібліотеки Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Присутні на презентації літератури новопризначені спеціалісти головного, районних і міських управлінь праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій та міських рад міст обласного значення ознайомилися з науково-аналітичним бюлетнями «Євроатлантикінформ» та науково-інформаційними збірниками серії «Дослідження і розробки у сфері євроатлантичної інтеграції України».
   &nbsp  Олександр Майшев також поінформував слухачів про створення в місті Чернігові при бібліотеках близько 12-ти куточків Європи, де представлена література з європейської та євроатлантичної інтеграції, з якою будь-хто за бажанням може ознайомитися. Заплановано робочі поїздки в районні центри області з метою створення аналогічних куточків Європи при районних бібліотеках.
   &nbsp  Директор Центру Володимир Бойко наголосив, що відповідні рішення Верховної Ради України, Президента України, Кабінету Міністрів України зобов’язують всі органи влади організувати та сприяти об’єктивному та повному інформуванню населення щодо НАТО.

Час оприлюднення з 23 травня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 22 травня 2007р.

22 травня 2007 р.

   &nbsp  Бухгалтери сільських рад під час навчання в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 22 по 24 травня вивчатимуть цілу низку питань, які пов’язані з виконанням ними своїх посадових обов’язків перш за все — це ведення бухгалтерського обліку та складання звітності в місцевих радах, виконання місцевих бюджетів в умовах їх казначейського обслуговування, вимоги щодо оформлення договорів на виконання робіт і послуг, розглядатимуться питання запобігання та протидії корупції. Детально зупиняться на методиці підготовки програми з природоохоронних заходів та порядок використання коштів з місцевих бюджетів для їх виконання. Приділятиметься увага схемі надання всіх видів державних соціальних допомог сім’ям з дітьми та малозабезпеченим сім’ям. Окремо вивчатимуть порядок розрахунку розміру орендної плати за користування майном, відчуження та списання основних засобів, що перебувають у комунальній власності.

Час оприлюднення з 22 травня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 21 травня 2007р.

21 травня 2007 р.

&nbsp  Соціальний захист пенсіонерів та інвалідів, матеріально-побутове та соціальне обслуговування одиноких непрацездатних громадян, пріоритетні завдання системи праці та соціального захисту населення області, трудове законодавство та регулювання соціально-трудових відносин — ці та інші не менш актуальні питання розглядатимуться під час першої сесії навчання новопризначених спеціалістів головного, районних і міських управлінь праці та соціального захисту населення в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Вони підвищуватимуть свою кваліфікацію з 21-25 травня п.р.
  &nbsp  Також розглядатимуться механізми та інструменти забезпечення реалізації державної політики в галузі соціального захисту сімей з дітьми, малозабезпечених сімей, які потребують соціальної підтримки з боку держави, аналізуватиметься стан ринку праці та демографічна ситуація в області, висвітлюватиметься порядок надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг.

Час оприлюднення з 21 травня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 18 травня 2007р.

18 травня 2007 р.

   &nbsp  Наступний тиждень в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів буде позначений подіями:
   &nbsp  * 21-25 травня 2007 року навчатимуться новопризначені спеціалісти головного, районних і міських управлінь праці та соціального захисту населення за професійною програмою підвищення кваліфікації (перша сесія);
   &nbsp  * 22-24 травня 2007 року навчатимуться бухгалтери сільських рад за програмою тематичного короткотермінового семінару «Бухгалтерський облік і звітність у бюджетних установах».
   &nbsp  Продовжуватимуть навчання безробітні громадяни за направленнями Обласного центру зайнятості за програмами «Рекламно-видавнича діяльність: дизайн, графіка та верстальні системи», «Підприємець-початківець» та «Бухгалтерський облік за національними стандартами».

Час оприлюднення з 18 травня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 16 травня 2007р.

16 травня 2007 р.

   &nbsp  Методика та практика оцінки майна перебувають у центрі уваги семінару, який з 15 по 18 травня проводить Інформаційно-консультаційний центр Українського товариства оцінювачів (ІКЦУТО) спільно з Фондом державного майна України на базі Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Ініційований Інформаційно-консультаційним центром він має на меті підтвердження кваліфікаційного рівня фахівців з оцінки, вивчення останніх змін у законодавстві щодо проведення процедур оцінки всіх видів. Всього навчається п’ятнадцять таких фахівців з різних міст Чернігівщини. За словами організаторів семінару, робота на місцях – ефективніша та менш затратна форма навчання, порівняно з запрошеннями до Києва.
   &nbsp  Працюють зі слухачами викладачі вищих навчальних закладів міста Києва це кваліфіковані фахівці – члени Експертної ради Українського товариства оцінювачів. Розглядаються такі напрями оцінки: землі сільськогосподарського та не сільськогосподарського призначення, об’єктів матеріальної форми, цілісних майнових комплексів, обладнання, автотранспорту. Завершиться семінар тестуванням, в результаті якого слухачі отримають свідоцтво про підвищення кваліфікації. Цей документ надає їм право на продовження такого роду діяльності та виконання покладених повноважень.

Час оприлюднення з 16 травня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 14 травня 2007р.

14 травня 2007 р.

   &nbsp  363 тисячі або кожна десята людина загинула на Чернігівщині під час голоду 1932—1933 років. Це геноцид, організований радянською владою проти українського народу, наслідки якого відчутні й тепер — зазначалося 14 травня під час «круглого столу», який пройшов в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для його слухачів – бухгалтерів сільських рад, новопризначених спеціалістів райдержадміністрацій та управлінь облдержадміністрації. В ньому взяли участь члени Координаційної ради з підготовки обласних заходів у зв’язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932—1933 років в Україні: заступник голови науково-пошукової робочої групи для дослідження Голодомору 1932—1933 років на Чернігівщині, член Асоціації дослідників голодоморів в Україні, доцент Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г.Шевченка, кандидат історичних наук Тамара Демченко, начальник управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації Надія Молочко, начальник управління інформації та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації, заступник голови науково-пошукової робочої групи Олег Медуниця, директор Центру кандидат історичних наук Володимир Бойко, а також директор Сіверського інститут регіональних досліджень, завідувач кафедри історії слов’ян Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка професор Сергій Лепявко.
   &nbsp  Тамара Демченко висвітлила обставини та причини, що призвели до трагедії, наголосивши на ролі та відповідальності тогочасного керівництва, а також на необхідності збереження пом’яті про події минулого. Адже за кілька місяців цілеспрямовано було знищено майже стільки ж людей, як за роки війни. Науковець закликала присутніх посадовців приєднатися до збору споминів очевидців з покоління, що йде від нас. Ця інформація надалі систематизуватиметься й вийде окремим томом, з яким зможуть ознайомитися наступники.
   &nbsp  На думку Сергія Лепявко саме голодомор став подією, яка скалічила свідомість українського народу, бо загинули найкращі та найактивніші вільні люди, а тим, хто вижив комуністична влада прищепила психологію раба. Від неї треба звільнитися, а для цього – чесно подивитися в своє минуле.
   &nbsp  Надія Молочко підкреслила, що заходи з вивчення, вшанування та увіковічення пам’яті жертв голодомору – справа загальнонаціональна. Аби вшанувати пам’ять загиблих необхідно створити в кожному населеному пункті області меморіальні місця, підготувати тематичні експозиції та виставки, відкрити пам’ятні знаки. Голодомор став жорстоким уроком для української нації, який варто знати, аби залишити в минулому.
   &nbsp  Олег Медуниця наголосив на, по суті, безправному становищі українців в складі інших держав, що, зрештою, й призводило до національних катастроф, наймасштабніша, але не єдина серед яких – голодомор. Тож блюзнірством виглядають спроби певних політичних сил переконати громадськість у його відсутності, за злочини треба відповідати.
   &nbsp  Підбиваючи підсумки «круглого столу» Володимир Бойко зазначив, що вивчати голодомор 1932—1933 років нам необхідно не оминаючи жодних неприємних та жахливих для нас моментів. Саме тоді влада зламала хребет українського селянства. Тож вшановуючи пам’ять загиблих, ми зможемо зрозуміти й самих себе.
   &nbsp  
   &nbsp  

***

   &nbsp  
   &nbsp  
   &nbsp  14 травня відповідно до плану-графіку навчання сьогодні в Центрі розпочалося навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації:
   &nbsp  * новопризначених спеціалістів райдержадміністрацій, управлінь та відділів облдержадміністрації (друга сесія);
   &nbsp  * бухгалтерів сільських рад (перша сесія).

Час оприлюднення з 14 травня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 11 травня 2007р.

4 травня 2007 р.

   &nbsp  З 14 по 18 травня п.р. в Центрі начатимуться за професійною програмою підвищення кваліфікації працівники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування Чернігівської області:
   &nbsp  * новопризначені спеціалісти райдержадміністрацій, управлінь та відділів облдержадміністрації (друга сесія);
   &nbsp  * бухгалтери сільських рад (перша сесія).

Час оприлюднення з 11 травня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12