Новини за 30 жовтня 2007р.

30 жовтня 2007 р.

       «Керівник територіальної громади має діяти чітко в межах делегованих йому повноважень, керуватися перш за все законодавчими та нормативно-правовими актами які регулюють роботу органів місцевого самоврядування» — підкреслив заступник керуючого справами, начальник організаційного відділу виконавчого апарату обласної ради Володимир Матяш відкриваючи в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів триденний семінар для сільських голів «Організаційно-правова основа місцевого самоврядування в Україні. Статути територіальних громад. Залучення громадян до участі в місцевому самоврядуванні».
      З існуючою системою територіального управління в провідних країнах світу слухачів ознайомить директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко.
      Окрема увага під час семінару приділятиметься питанням проведення місцевих ініціатив та громадських слухань як форми залучення громадськості до участі у роботі територіальної громади. Вивчатиметься накопичений досвід в сфері створення органів самоорганізації населення їх функцій та повноважень в системі місцевого самоврядування.
      Навчання передбачає також обговорення ряду ключових питань і положень серед яких право територіальної громади на володіння, користування та розпорядження об’єктами комунальної власності, земельними ділянками. Розглядатимуться механізми формування місцевих бюджетів.
      Віце-президент Всеукраїнської асоціації фахівців із залучення інвестицій, депутат обласної ради, магістр державного управління Валерій Кокоть проведе тематичну зустріч з головами щодо статуту територіальних громад, місця територіальної громади в системі місцевого самоврядування.

Час оприлюднення з 30 жовтня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 26 жовтня 2007р.

26 жовтня 2007 р.

      26 жовтня 2007 р. у м. Бобровиця проведено семінар «Актуальні питання реалізації повноважень органів місцевого самоврядування» для сільських голів і секретарів сільських рад району. Його організували Бобровицька райдержадміністрація і Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.
      Начальник відділу оцінки та ринку земель Головного управління земельних ресурсів у Чернігівській області Ігор Пузан висвітлив питання щодо ролі місцевих рад в організації продажу земель на конкурентних засадах, отримання громадянами земельних ділянок у власність під об’єктами нерухомого майна, права на особисте селянське і товарне сільськогосподарське виробництво, права на земельну частку (пай) членів колишніх колективних сільськогосподарських підприємств та оренди земельних часток (паїв), переоформлення права користування земельними ділянками, права на земельну частку (пай) членів фермерських господарств. Особливу увагу, на прохання слухачів, було приділено проблематиці щодо обов’язків землевласників та землекористувачів дотримумання вимог земельного законодавства, використання земельних ділянок згідно цільового призначення, успадкування земельної частки (паю), набуття та реалізації суб’єктами земельних правовідносин прав на землю та необхідності розробки проекту відведення земельних ділянок.
      Посадові особи місцевого самоврядування, секретарі сільських рад району з’ясували актуальні питання проходження служби в органах місцевого самоврядування, кадрового діловодства в сільських радах. У цьому їм допомогла головний спеціаліст з кадрових питань юридичного відділу виконавчого апарату Чернігівської обласної ради Надія Панич.
      Вони також отримали посібники В.М.Будлянського, І.Б.Пузана, Н.М.Орлової, С.І.Фесенка «Актуальні питання земельного законодавства України» та Н.Г.Панич «Окремі питання застосування кадрового діловодства в органах місцевого самоврядування».
      На підбитті підсумків навчання керівник апарату Бобровицької райдержадміністрації Леся Циба, начальник організаційного відділу Бобровицької райради Сергій Циба і начальник навчально-методичного відділу Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Сергій Бутко підкреслили, що тематика наступного семінару також буде сформована виключно за пропозиціями слухачів.

Час оприлюднення з 26 жовтня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 25 жовтня 2007р.

25 жовтня 2007 р.

       «Чи сучасні українські політики вчаться на уроках 90-річної давнини?», – таке питання поставила представниця чернігівського телебачення заступнику головного редактора газети «Голос» України» Леоніду Бровченку перед відкриттям наукових читань «Українська Народна Республіка — 90 років з дня проголошення» . Дещо спантеличений журналіст зауважив: «На жаль, багато хто з сучасних політиків просто не знає тих подій. А якщо так, то як людина може врахувати певні уроки? Але наша газета зробить все залежне від неї, аби донести інформацію що прозвучить до тих, хто приймає рішення на загальнодержавному рівні».
      Таким чином, 26 жовтня Чернігів першим в Україні відкрив низку конференцій, присвячених 90-річчю Української революції 1917 – 1921 рр. Проведення таких зустрічей підтримується державою. 12 квітня 2007 р. видано Указ Президента України № 297 «Про заходи з відзначення 90-річчя подій Української революції 1917 — 1921 років та вшанування пам’яті її учасників». Саме на його виконання в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів й ініційовані згадані читання. Їх організатори – Український інститут національної пам’яті, Сіверський інститут регіональних досліджень, Інститут історії України НАН України. Інформаційним спонсором виступила газета «Голос України».
      До нашого міста приїхали відомі науковці, що професійно займаються зазначеною проблематикою періоду Української революції. Разом з своїми колегами з Чернігова вони намагалися ознайомити всіх бажаючих із сучасним станом дослідження ключових подій початку ХХ ст. в Україні. В читаннях взяли участь представники низки управлінь облдержадміністрації, міської ради, історичного музею ім. В.Тарновського, обласної бібліотеки ім. В.Короленка, університетів та інститутів області, насамперед – Чернігівського державного університету ім. Т.Г.Шевченка.
      З вітальним словом виступили директор департаменту Українського інституту національної пам’яті, доктор історичних наук, професор Владислав Верстюк, начальник відділу Інституту історії України НАН України, доктор історичних наук, професор Руслан Пиріг, заступник редактора газети «Голос України» Леонід Бровченко, секретар Чернігівської міської ради Віталій Голець. Зокрема, Владислав Верстюк зазначив, що зібрання має на меті врахування досвіду державотворення періоду існування УНР, винесення певних уроків для сучасників задля успішного розвитку нашої держави, а Ярослав Пиріг наголосив – проведення такого роду читань підкреслює увагу держави, Академії наук до вивчення і популяризації тематики Української революції. Науковець погодився з спостереженням Леоніда Бровченка щодо уроків тих подій – «як в роки 1917 – 1921 існували проблеми міжособистісних стосунків в українській еліті, так і тепер, як тоді була незбалансована, неконсолідована нація, так і тепер, як тоді багато хто в суспільстві знаходився в стані ілюзій федералістських, так і тепер».
      Надалі у своїй доповіді Владислав Верстюк проаналізував історичне значення та уроки Української революції, розкривши її основні етапи, рушійні сили, причини, що призвели до поразки, яка, втім, не стала повною, зробивши можливим національно-державне відродження українського народу вже наприкінці ХХ ст.
      Провідний науковий співробітник відділу історії Української революції Інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук Бойко Олена ретроспективно розглянула проблеми історії Української революції на сторінках Українського історичного журналу в різні історичні епохи, починаючи з часів и Сталіна, коли УНР розглядалося під призмою засудження, та закінчуючи сьогоденням, коли в умовах демократизації суспільної думки можливі об’єктивне дослідженні, яке спираються на факти.
      У виступі доцента кафедри історії та археології України Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка, кандидата історичних наук, доцента Тамари Демченко йшлося про буремні події 1917 року на Чернігівщині, а також відомого провідника українського національного руху Іллю Шрага, його діяльність щодо піднесення національної самосвідомості українців Чернігівщини в період формування державності.
      Директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, кандидат історичних наук Бойко Володимир звернувся до риторики перших демократичних виборів – муніципальної виборчої кампанії 1917 р. На його думку, проходили вони за найдемократичнішим на той час у світі законом в країні, громадяни якої не мали щонайменшого уявлення про ведення політичної дискусії, що цілком відображено у конфронтаційній, позбавленій толерантності агітації, спрямованій не стільки на переконання, скільки на знищення опонентів.
      Провідний науковий співробітник відділу історії Української революції Інституту історії України НАН України, кандидат історичних наук Тетяна Осташко розглянула діяльність С.Шелухіна і його історико-правову концепцію самостійності Української держави підкресливши при цьому, що УНР не мала надійного заступника який би міг підтримати формування суверенної держави, що призвело до фатальних наслідків.
      Руслан Пиріг розглянув основні віхи утворення та існування Гетьманату Скоропадського, причини та умови, що призвели до формування його кадетського уряду, а також роботу останнього, зокрема про здобутки в господарському та культурному житті, які сприяли утвердженню та піднесенню духу українства.
      Молодший науковий співробітник відділу історії Української революції Інституту історії України НАН України Олексій Лупандін ознайомив присутніх з стосунками Української держави в 1918 році з іншими державами, зокрема, з різними державними утворення на теренах Росії, а також обговоренням на міждержавному рівні кордонів Україні, її ставлення до національних меншин.
      Аспірант відділу історії Української революції Інституту історії України НАН України Скальський Віталій зробив спробу проаналізувати пробудження національної свідомості серед селянства в українських губерніях в 1917 – на початку 1918 рр., а також ставлення цієї верстви суспільства до земельної реформи та її сприйняття УЦР, більшовиків, інших політичних чинників.
      Підбив підсумки читань Владислав Верстюк. Він підкресливши – питання державотворення є досить актуальними і тепер, отже мають розвиватися науково-дослідними колами. Підтвердженням цього є активне обговорення проблем Україської революції під час сьогоднішньої зустрічі.

Новини за 24 жовтня 2007р.

24 жовтня 2007 р.

      Фінанси та майно — основа місцевого самоврядування — цими словами Василь Фесенко керуючий справами виконавчого апарату обласної ради відкрив триденний семінар «Фінансово-майнова основа місцевого самоврядування. Світовий досвід і українські реалії», що розпочався сьогодні в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для cелищних та міських голів.
      Семінаром передбачено виступ радника Президента України, доктора економічних наук, професора Миколи Бутка, який детально ознайомить слухачів з механізми та інструменти зміцнення фінансової дисципліни та фінансової бази, регулювання земельних та майнових відносин, а також з світовим та вітчизняним досвідом роботи органів місцевого самоврядування з цих напрямів.
      Керівники територіальних громад обговорюватимуть існуючі актуальні питання розробки та реалізації програм соціально-економічного та гуманітарного розвитку територіальної громади, шляхи залучення інвестицій.
      Заплановано проведення тренінгу з моделювання ситуацій стосовно реалізації повноважень органів місцевого самоврядування в галузі земельних відносин, яке проводитиме Ігор Пузан начальник відділу оцінки та ринку земель Головного управління земельних ресурсів у Чернігівській області.

Час оприлюднення з 24 жовтня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 22 жовтня 2007р.

22 жовтня 2007 р.

      Сьогодні в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів розпочалося перша сесія навчання сільських голів за професійною програмою. Навчання триватиме з 22 по 26 жовтня 2007 року.
      Правові засади місцевого самоврядування, Закони України «Про місцеве самоврядування», організаційне та фінансове забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування, планування своєї роботи керівниками територіальних громад — ці та інші питання розглядатимуться під час їх навчання.
      Заплановано проведення практичних занять, де відбудеться відпрацювання конкретних документів сільської ради пов’язаних з підготовкою та прийняттям управлінських рішень посадовими особами органів місцевого самоврядування, дотримання чинного законодавства та протидія корупції.
      Тренінгові заняття мають на меті удосконаленням своїх ділових та професійних якостей, підвищення продуктивності ділового спілкування, розробку найефективніших прийомів впливу управлінця на підлеглих.

Час оприлюднення з 22 жовтня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 19 жовтня 2007р.

19 жовтня 2007 р.

      25 жовтня 2007 р. Інститут національної пам’яті України, Сіверський інститут регіональних досліджень, Інститут історії України НАН України спільно з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проводять читання «Українська Народна Республіка – 90 років з дня проголошення», присвячені річниці Української революції в рамках днів «Голосу України».
      В організації заходу також беруть участь представники Чернігівського державного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка; Чернігівського державного інституту економіки та управління; Чернігівського державного технологічного університету; Чернігівського державного інституту права, соціальних технологій і праці; Чернігівського обласного історичного музею імені В. Тарновського; Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній»; Управління з питань внутрішньої політики облдержадміністрації; Управління у справах преси та інформації облдержадміністрації.

ПРОГРАМА

 

 1430 – 1445       Відкриття читань

 

Вітальне слово:                        

Верстюк Владислав Федорович,

начальник департаменту Інституту національної памяті України, доктор історичних наук, професор;

Бровченко Леонід Федорович,

заступник головного редактора газети  «Голос України»;

Пиріг Руслан Якович,

завідувач відділом історії Української революціїІнституту історії України НАН України, доктор історичних наук, професор.

 

 

 

14451645         Головуючий: 

Верстюк Владислав Федорович

начальник департаментуІнституту національної памяті України, докторісторичних наук, професор

 

Доповідачі:

Пиріг Руслан Якович,

завідувач відділом історії Української революціїІнституту історії України НАН України, доктор історичних наук, професор.

Між Україною і Росією: кадети в уряді Гетьманату 1918року

 

Бойко Олена Дмитрівна,

провідний науковий співробітник відділу історіїУкраїнської революції Інституту історії України НАН України, кандидатісторичних наук.

Проблеми історії Української революції на сторінкахУкраїнського історичного журналу

 

Осташко Тетяна Сергіївна,

провідний науковий співробітник відділу історіїУкраїнської революції Інституту історії України НАН України, кандидат
історичних наук.

С.Шелухін і йогоісторико-правова концепція
самостійності Української держави

 

Скальський Віталій Валерійович,

аспірант відділу історії Української революціїІнституту історії України НАН України.

Ієрархія ідентичностей селян українських губерній в 1917 – на початку 1918 рр.

 

1615– 1630         Перерва на каву-чай

 

1630 – 1800         Головуючий: 

Пиріг Руслан Якович,

завідувач відділом історії Української революціїІнституту історії України НАН України, доктор історичних наук, професор.

 

                        Доповідачі:

Верстюк Владислав Федорович,

начальник департаментуІнституту національної памяті України, докторісторичних наук, професор.

Українська революція: історичнезначення та уроки

 

ДемченкоТамара Павлівна,

доцент кафедри історіїта археології України Чернігівського державного педагогічного університету ім.Т.Г.Шевченка, кандидат історичних наук, доцент.

1917 рік на Чернігівщині

 

Лупандін Олексій Ігоревич,

молодший науковий співробітник відділу історіїУкраїнської революції Інституту історії України НАН України.
Українська Держава 1918 року в стосункахз державними утвореннями, що виникли на території колишньої Російської імперії

 

Буравченков АнатолійОлександрович, 

професор кафедригуманітарних дисциплін Інститут туризму Федерації профспілок України, докторісторичних наук, професор.

Політична диференціаціяросійського офіцерства 1917 р.

 

БойкоВолодимир Миколайович,

директор Чернігівськогоцентру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державноївлади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ іорганізацій, кандидат історичних наук.

Риторика перших демократичнихвиборів в Україні

 

1800 – 1810         Підбиттяпідсумків читань

 

                        Головуючий:

Бойко Олена Дмитрівна,

провідний науковий співробітник відділу історіїУкраїнської революції Інституту історії України НАН України, кандидатісторичних наук.

 

 Регламент читань

 

Читання відбудуться вЧернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівниківорганів державної влади, органів місцевого самоврядування, державнихпідприємств, установ і організацій (Будинок засідань обласної ради)

 

Реєстрація з 14:00 до 14:30

 

Початок роботи: 14:30

 

Завершення роботи: 18:10

 

Доповідь: до 15 хвилин

 

Обговорення після кожноїдоповіді: 7 – 8 хвилин 

 

Місце проведення: проспект Миру,43 – конференц-зал обласної ради (третій поверх Будинку засідань обласної ради)

Новини за 15 жовтня 2007р.

15 жовтня 2007 р.

      Зосередити увагу працівників культури, громадськості та підприємців на питаннях розвитку туристичного бізнесу та залучення інвестицій у цю галузь на Чернігівщині має на меті триденний семінар «Охорона історико-культурної спадщини та розвиток туризму на Чернігівщині». Він розпочався сьогодні, 15 жовтня у Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для керівників, спеціалістів підрозділів з питань культури і туризму райдержадміністрацій, міських рад міст обласного значення.
      Навчання передбачає аналіз стану та перспектив розвитку Чернігівщини в туристичній галузі, її нормативно-правового забезпечення. Слухачі повинні набути нові знання й вміння щодо механізмів застосування нормативних актів для здійснення пам’ятникоохоронних заходів, сприяння залучення інвестицій і розвиток туристичного бізнесу, зокрема отримання ліцензій на право його ведення. Не залишиться поза увагою проблематика кадрового забезпечення туристичної галузі регіону. Під час семінару відбудеться ознайомлення з екскурсійно-туристичним потенціалом міста Чернігова. Заплановано практичне заняття в історико-архітектурному комплексі «Антонієві печери» Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Час оприлюднення з 15 жовтня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 10 жовтня 2007р.

10 жовтня 2007 р.

       «Стратегічне планування розвитку територіальної громади, залучення інвестицій, розвиток підприємництва» — така тема семінару який розпочався сьогодні в рамках навчання сільських голів в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.
      Відкриваючи навчання голів керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Василь Фесенко акцентував увагу на необхідності розгляду даної тематики керівниками територіальних громад в умовах трансформації суспільної свідомості щодо стратегічного управління та стратегічного планування з метою підвищення ефективності розвитку територій.
      Навчання передбачає проведення ряду інтерактивних занять, де обговорюватимуться питання проектного менеджменту в місцевому розвитку, стратегічного планування розвитку територій, підготовки програм соціально-економічного розвитку, цільових програм, їх затвердження, організації виконання та багато інших не менш важливих питань. Проводитимуть тренінгові заняття віце-президент Всеукраїнської асоціації фахівців із залучення інвестицій, магістр державного управління Валерій Кокоть та заступник міського голови м. Прилуки Надія Єременко;

Час оприлюднення з 10 жовтня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 9 жовтня 2007р.

9 жовтня 2007 р.

      Правове регулювання пенсійного забезпечення зазнає змін, тому своєчасне інформування працівників Пенсіного фонду про існуючі новації в пенсійному законодавстві є необхідністю сьогодення — підкреслила заступник начальника головного управління – начальник управління пенсійного забезпечення головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області Марія Помилуйко під час відкриття семінару «Організація роботи з виплати пенсій в органах Пенсійного фонду України», що розпочався в Центрі для спеціалістів відділів виплати пенсій управлінь Пенсійного фонду України в районах, містах та районах у м. Чернігові.
      Семінар передбачає ознайомлення з законодавчими актами та практикою його застосування щодо пенсійного забезпечення громадян, загальними засадами організації роботи по виплаті пенсій органами Пенсійного фонду України. Розглядатиметься сучасний персоніфікований облік у системі загальнообов’язкового державного пенсійного страхування як засіб інтенсифікації роботи.
      Програма семінару також передбачає практичне застосування програмно-технологічного комплексу АСОПД/КОМТЕХ при виплаті пенсій в комп’ютерному класі Центру з метою набуття навичок та вмінь роботи з програмним забезпеченням.
      Це вже третя група цього року працівників Пенсійного фонду області, які підвищуть свою кваліфікацію в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

Час оприлюднення з 9 жовтня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12

Новини за 8 жовтня 2007р.

8 жовтня 2007 р.

      Посадові особи органів місцевого самоврядування — секретарі сільських, селищних рад та державні службовці — начальники відділів, спеціалісти з контролю апаратів райдержадміністрацій, управлінь, відділів та апарату облдержадміністрації розпочали сьогодні (8 жовтня) навчання в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.
      Протягом тижня працівники територіальних громад розглядатимуть питання організації діяльності органів місцевого самоврядування у відповідності до Закону України „Про місцеве самоврядування в Україні”, проходження служби в органах місцевого самоврядування, відповідно до Закону України „Про службу в органах місцевого самоврядування”. Зупиняться на взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, органів виконавчої влади з правоохоронними органами по зміцненню правопорядку та законності в області, окремо аналізуватимуть шляхи запобігання та протидії корупційним діям.
Не залишиться поза увагою гуманітарний блок питань серед яких: політична система України: сучасний стан та основні тенденції розвитку, державно-церковні взаємини та релігійна ситуація в Чернігівській області, психологічні засади ділового спілкування, мовленевий етикет та технологія полеміки.
      Під час другої сесії начальники відділів, спеціалісти з контролю апаратів райдержадміністрацій, управлінь, відділів та апарату облдержадміністрації зупиняться на питаннях серед яких координація заходів щодо забезпечення контролю за виконанням органами державної влади актів і доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, розпоряджень і доручень голови обласної державної адміністрації. Також розглянуть питання компетенції відділу контролю щодо випереджувального моніторингу строків виконання документів, розробки та внесення пропозицій підвищення рівня виконавської дисципліни в органах державної виконавчої влади та органах місцевого самоврядування.
      Навчання передбачає практичне заняття в облдержадміністрації, де слухачі матимуть змогу ознайомитися з роботою відділу контролю та загального відділу.

Час оприлюднення з 8 жовтня

Вик.: Михеєнко О.А.

конт. тел.: (8-04622)7-43-12