Новини за 18 грудня 2007р.

18 грудня 2007 р.

     &nbspДепутати районних та міських рад Чернігівщини проаналізували сильні та слабкі сторони майбутнього вступу України до Північноатлантичного альянсу під час семінару-тренінгу «Національна безпека України і НАТО», який відбувся в рамках проекту «Залучення депутатів місцевих рад та керівників територіальних громад до навчання з євроатлантичної інтеграції за підтримки міжнародного фонду «Відродження». Захід, що проходив в Центрі підвищення кваліфікації, організовано спільно з громадською організацією «Сіверський інститут регіональних досліджень».
     &nbspВідкрили навчання заступник голови обласної ради Олег Обушний, який акцентував увагу на неабиякій важливості навчання питанням євроатлантичної безпеки саме керівних осіб органів місцевого самоврядування в даному випадку — це заступники голів райдержадміністрацій, які мають можливість на місцях проводити роз’яснювальну роботу.
     &nbspВалерій Кокоть — секретар комісії з міжрегіонального та транскордонного співробітництва обласної ради зазначив, що на сьогодні спостерігається брак інформації стосовно євроатлантичної безпеки та партнерства тому подібного роду навчання здатне заповнити існуючий вакуум.
     &nbspПредставник фонду «Відродження» пан Дмитро Шульга коротко розповів про історію створення фонду та його діяльність на території України та далеко за її межами, зазначивши, що фінансова підтримка просвітницької роботи є одним з пріоритетних напрямків їх діяльності. В даному випадку — це інформування посадових осіб органів місцевого самоврядування щодо євроатлантичної безпеки діяльності НАТО, шляхів співробітництва та механізмів вступу України в організацію Північноатлантичного договору.
     &nbspЗахід проходив в інтерактивній формі. Його тренери – Володимир Бойко та Володимир Коряк, стимулюючи дискусії між слухачами та чергуючи міні-лекції з діловими іграми, намагалися якомога об’єктивніше висвітлити як діяльність НАТО, так і аспекти національної безпеки України.
     &nbspУчасники семінару мали змогу самі виступити в ролі експертів, та під час роботи в групах накреслити напрями діяльності та шляхи взаємодії таких організацій як ООН, ЄС, ОБСЄ та НАТО.
     &nbspСеред шансів, які отримає Україна в разі вступу до НАТО, представники громад виділили: передумови для інтеграції в інші політичні та економічні структури, збільшення іноземних інвестицій в економіку, залучення провідного досвіду розвинутих країн, підтримка сусідів – членів НАТО, зокрема Польщі.
     &nbspЯк загрози називалися витіснення вітчизняних товарів більш дешевими іноземними, посилення терористичних проявів, посилення безробіття в сільському господарстві.
     &nbspПри цьому слухачі досить об’єктивно оцінювали сучасний стан справ в Україні, що заважає її інтеграції в європейську спільноту. Це і прояви корупції, занедбаний стан сільськогосподарського виробництва, недосконалість законодавчої бази, правовий нігілізм громадян, відсутність національної об’єднуючої ідеї в керівних органах держави, недостатня кількість енергетичних ресурсів, матеріалоємне і енергоємне виробництво.
     &nbspОсобливо хвилювали слухачів практичні аспекти євроатлантичної інтеграції України: що станеться з нашим оборонним комплексом, чи будуть знищені склади боєприпасів, якою буде армія, чи зможемо ми отримати реальні прибутки від вступу, як складатимуться взаємовідносини з сусідами?
     &nbspУчасники семінару мали можливість накреслити пропозиції до плану дій Україна-НАТО на 2008 рік. Серед них: забезпечення переходу до професійної армії та у зв’язку з цим, розробка програми забезпечення зайнятості молоді, вирішення питань по знищенню боєприпасів, реформування судової системи, вдосконалення системи правової бази в цілому, економічне співробітництво з державами членами НАТО і наостанок, активізація інформаційної компанії у сфері євроатлантичної інтеграції. Цікаво, що власне військові аспекти плану становили лише третину пропозицій, більше уваги було приділено економічним та соціально-правовим питанням майбутнього плану-дій.
     &nbspПоряд з прихильним ставленням до НАТО, деякі учасники прибули на семінар і з вкрай негативними стереотипами. Зокрема у заході взяв участь депутат від комуністичної партії України. Ставши активно на захист уявлення про Україну та Грузію як своєрідні пішки у боротьбі великих держав за природні багатства та позаблоковий статус нашої держави, він став чи не найактивнішим та найсумліннішим учасником навчання. Цікаво, що семінар викликав інтерес і з блоку антинатівськи налаштованих організацій міста, які організували навіть невелике пікетування, чим, до речі сприяли значній популяризації заходу.
     &nbspПід час підбиття підсумків у своїх анкетах слухачі висловили прагнення використовувати отриманий досвід в роботі з колегами-депутатами та своїми громадами. Отож, робота в цьому напрямі триватиме.
Час оприлюднення з 18 грудня 2007 рокуконт. тел.: (8-04622)77-43-12