Новини за 28 січня 2008р.

28 січня 2008 р.

       До 70-річчя від дня народження визнаного в усьому світі вченого–конституціоналіста, державного і громадського діяча Леоніда Юзькова ,відповідно до Указу Президента України, відбувся «круглий стіл» в Центрі підвищення кваліфікації кадрів за участю представників головного управління юстиції в області та юридичного відділу апарату облдержадміністрації. Під час заходу обговорювалася діяльність цього видатного правознавця, першого Голови Конституційного суду України, його внесок у формування правових підвалин нашої держави. Життєвим кредо видатного громадянина-правника був захист прав людини. Л. Юзьков був академіком правових наук України, доктором юридичних наук, професором, членом Венеціанської комісії Ради Європи «За демократію через право», головою Наглядової ради Української правничої фундації, членом Конституційної комісії, робочих груп з підготовки Декларації про державний суверенітет України, двох офіційних проектів Конституції України. Він також став автором близько 200 наукових праць, теоретичний рівень яких не втратив своєї актуальності й досі.       

«Його наукова спадщина потребує переосмислення, вивчення, узагальнення і наслідування, так як Конституція України, активну участь у підготовці якої він приймав, не зазнавала змін до 2004 року» — підкреслив директор Центру Володимир Бойко, підсумовуючи діяльність відомого вченого-правника.

***

       Сьогодні за професійними програмами підвищення кваліфікації в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів розпочали навчання секретарі сільських та селищних рад, а також спеціалісти виконавчих апаратів районних, міських (міст обласного значення) рад.
       Протягом тижня посадові особи органів місцевого самоврядування розглядатимуть організаційні основи місцевого самоврядування, практичну роботу по організації сесій та механізми розгляду питань, які постають перед секретарями та мають вирішуватися в територіальній громаді. Не залишиться поза увагою питання правового регулювання земельних відносин в контексті його актуальності. Докладно обговорюватимуться повноваження органів місцевого самоврядування щодо володіння, користування та розпорядження об’єктами комунальної власності. Також аналізуватимуться шляхи підвищення ефективності роботи зі зверненнями громадян як якісний показник діяльності сільської ради.
       Програмою передбачено ознайомлення слухачів з європейським та вітчизняним досвідом щодо організації роботи органів місцевого самоврядування.
             Спеціалісти виконавчих апаратів районних, міських рад опановуватимуть тематику дотримання виконавчої дисципліни, здійснення контролю представниками органів виконавчої влади, які є запорукою успішної роботи органу влади. Розглядатимуться також причини та умови, що призводять до порушення антикорупційного законодавства, шляхи їх усунення. Інструменти залучення громадян до участі в діяльності органів державної влади також стануть темою окремого заняття.
      Етико-психологічним складовим роботи державного службовця: психологічним засадам продуктивності ділового спілкування, мовленнєвому етикету посадових осіб місцевого самоврядування буде присвячено ряд практичних занять.

       Час оприлюднення з 28 січня 2008 року
       Виконавець: Михеєнко О.А.
       конт. тел.: (8-04622)77-43-12