Новини за 21 травня 2008р.

21 травня 2008 р.

ПОСАДОВІ ОСОБИ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ОБГОВОРЮВАЛИ СТРАТЕГІЧНЕ ПЛАНУВАННЯ

      «Україна робить перші кроки до входження у європейське співтовариство. Рівень життя, система управління свідчать про те, що нам треба навчитися використовувати кращий досвід розвинених європейських країн в тому числі в такому надзвичайно важливому питанні як стратегічне планування. За цих умов посадовим особам місцевого самоврядування необхідно працювати над підвищенням свого фахового, професійного рівня. Будемо сподіватися що цей семінар-тренінг буде корисний», — зазначив голова Сосницької районної ради Василь ВОЛОШКО відкриваючи семінар «Створення стратегічного плану розвитку територіальної громади» для посадових осіб місцевого самоврядування Сосницького району Чернігівської області. Заняття відбулися 20 травня в смт. Сосниця.
      Організував семінар Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Провели його завідувач сектором моніторингу виконання стратегії і регіональних програм розвитку управління стратегії соціально-економічного розвитку головного управління економіки облдержадміністрації Максим СТРІЛЬЧУК, заступник начальника відділу аналізу та прогнозування економічного розвитку управління стратегії соціально-економічного розвитку головного управління економіки облдержадміністрації Олена САМОРОДНА.
       «Стратегічне планування включає баланс інтересів, врахування ресурсів, оцінку слабких і сильних сторін, можливість зовнішніх інвестицій. Що для цього необхідно — ініціатива, амбітність керівників, створення робочої групи. Стратегічне бачення повинно бути чітким, лаконічним, зрозумілим. Важливо знати що стратегічний план може реалізовуватись з різноманітних джерел фінансування: бюджетного, позабюджетного, приватного та ін. Перед реалізацією плану проводиться соціологічне опитування, порівняння пунктів стратегічного плану з громадськими пропозиціями та відбувається врахування цих пропозицій. Тільки пройшовши ці процедури ми можемо сподіватися на позитивний результат», — зазначила Олена САМОРОДНА під час виступу.
      Про досвід Польщі та в напрямі розробки та реалізації стратегічного плану йшлося у виступі Максима СТРІЛЬЧУКА.
       «Польща подає позитивний приклад складання стратегічного плану, сільські громади мають можливість створювати стратегічний план з будь-якого напрямку, причому використовуються найрізноманітніші програми фінансування. На Чернігівщині громада міста Прилуки успішно розробила стратегічний план та отримала ґрант на його реалізацію. Позитивна практика в нашому регіоні є, тому необхідно продовжувати роботу в напрямку створення дієвого та ефективного планування», — підкреслив під час виступу Максим СТРІЛЬЧУК.
      Завершився семінар-тренінг активним обговоренням в режимі запитання-відповідь.

      Час оприлюднення з 21 травня 2008 року
      Виконавець: Михеєнко О.А.
      конт. тел.: (8-0462)77-43-12