Новини за 27 червня 2008р.

27 червня 2008 р.

«ДО ДНЯ КОНСТИТУЦІЇ УКРАЇНИ»


      Про історію прийняття Конституції, конституційний процес в Україні, конституційну ніч 1996 року розповів очевидець, учасник прийняття Конституції, депутат Верховної Ради ІІ скликання Юрій ЦЕЛИХ під час відео-мосту, який відбувся з нагоди Дня Конституції України між Чернігівським і Кіровоградським Центрами перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.
      Учасниками обговорень також стали працівники юридичного відділу апарату Чернігівської облдержадміністрації, організаційного відділу апарату Кіровоградської обласної державної адміністрації, управління внутрішньої політики Чернігівської облдержадміністрації, Головного управління юстиції та його виконавчої служби, викладачі та студенти Чернігівського інституту права, соціальних технологій і праці, Чернігівського інституту економіки і управління.
       «Конституція — це основний Закон України, атрибут нашої держави який має найвищу юридичну силу. Прийняттю Конституції передували 107 засідань Верховної Ради України. Після її прийняття розпочалося масове визнання України іншими державами, близько 120 країн її поступово визнали. Основний Закон стоїть на сторожі демократії, завдяки йому нікому не можна узурпувати владу, тільки український народ є носієм цієї влади. Головне – нам сьогодні необхідно навчитись жити за Конституцією, зробити все, щоб вона не залишилася на папері, тільки тоді ми можемо з упевненістю сказати, що Конституція діє», — зазначив у своєму виступі Ю. ЦЕЛИХ.
       «Прийняття Конституції — це компроміс, зразок консолідації в ім’я незалежної української держави, і сучасному політикуму треба повчитися підніматися над партійністю та об’єднуватися заради майбутнього країни», — підкреслив директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, кандидат історичних наук Володимир БОЙКО під час відео-дискусії.
       «Конституція — є найкращим досягненням юридичної науки. Прообразом сучасної української Конституції є Конституція Пилипа Орлика, тому діюча Конституція України має глибокі національні традиції», — наголосив в.о. директора Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Кіровоградської обласної державної адміністрації Сергій ВОРОНА.
      Висловив свою думку також заступник начальника відділу правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно-правових актів та легалізації об’єднань громадян Головного управління юстиції у Чернігівській області, магістр права Володимир БОБРУЙКО: «Наша Конституція увібрала в себе найкращі світові конституційні традиції, вона є центром, навколо якого обертаються всі сфери суспільного життя. Але на сьогодні вкрай не вистачає правових механізмів реалізації Конституції».
      Не обійшлося без раціональної критики, яка викликала оплески підтримки учасників відео-конференції: «Не потрібно перебільшувати чи навпаки зменшувати роль Конституції, час плине, відбуваються зміни, і тому за цих умов необхідні виважені доповнення, перспективно обґрунтовані зміни до Конституції», — підсумував свій виступ депутат Верховної Ради ІІ скликання Юрій ЦЕЛИХ.

      Час оприлюднення з 27 червня 2008 року
      Виконавець: Михеєнко О.А.
      конт. тел.: (8-0462)77-43-12

***


       «Деякі проблеми сучасних україно-російських взаємин» – така назва «круглого-столу», що 1 липня проходитиме в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Його учасники матимуть змогу зустрітися з головним редактором журналу суспільно-політичних досліджень «Сучасна Європа», кандидатом історичних наук Віктором МИРОНЕНКОМ та поставити йому запитання.
      Колишній перший секретар ЦК ВЛКСМ, член ЦК КПРС, член Президії Верховної ради СРСР, радник президента СРСР М.С. Горбачова, науковець, журналіст, уродженець Чернігова поділиться своїми думками та враженнями щодо політичних подій сучасності та недавнього минулого.

      Місце проведення зустрічі:
      м. Чернігів, 43, Будинок засідань обласної ради:
      ІІІ поверх, аудиторія № 2
      Час проведення: 1 липня 2008 р.
      Початок зустрічі: о 16.00

      Час оприлюднення з 27 червня 2008 року
      Виконавець:Чабак Л.А.
      конт. тел.: (8-0462) 77-43-12

Новини за 23 червня 2008р.

23 червня 2008 р.

«ДЕПУТАТ МАЄ БУТИ ЯК НАБЛИЖЧЕ ДО СВОЇХ ВИБОРЦІВ»

       «Депутати представляють інтереси всіх без виключення членів територіальної громади, тому депутат має бути якнайближче до своїх виборців, покликаний цікавитися життям громади та приймати в ньому активну участь», — зазначив у своєму виступі виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України Володимир ПАВЛЕНКО під час відкриття виїзного семінару «Депутат місцевої ради: статус, повноваження, організація роботи» в смт. Варва. Семінар відбувся 20 червня п.р., організований Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для посадових осіб місцевого самоврядування Варвинського району. Відкрили його голова Варвинської районної ради Володимир ПЕТРЕНКО голова Варвинської районної державної адміністрації Микола ГАЙДАЙ. В. ПАВЛЕНКО поділився з учасниками тренінгу своїми поглядами на систему місцевого самоврядування, торкнувся історії становлення та розвитку місцевого самоврядування його законодавчих засад. За його словами, залишається відкритим питання реальної самостійності органів місцевого самоврядування, захисту їх прав в суді. Також визначив проблемні питання в діяльності органів місцевого самоврядування, серед яких недоліки в законодавстві, невирішеність майнових прав (комунальної власності), питання земельного розмежування та володіння, було окреслено шляхи їх вирішення.
      Про роботу депутатів в постійних комісіях та на сесіях, депутатські фракції, депутатські запити і звернення, роботу з виборцями — детально розповів депутат Чернігівської міської ради, депутат Верховної Ради України 4-го скликання Володимир СТУПАК.
      Особливої гостроти під час семінару набули питання підвищення відповідальності депутатів перед виборцями, шляхів активізації роботи депутатського корпусу місцевих рад району. Розглянуто механізми підвищення ефективності взаємовідносин депутат-громада,.

***


      Три дні з 23 по 25 червня в Центрі триватиме семінар «Електронне врядування в Україні: стан та перспективи розвитку» для спеціалістів з питань впровадження інформаційних технологій райдержадміністрацій. Слухачі вивчатимуть сучасні інформаційні технології, їх використання в практичній роботі, перспективи розвитку телекомунікаційних сервісів, побудову корпоративних мереж державних органів.

      Час оприлюднення з 23 червня 2008 року
      Виконавець: Михеєнко О.А.
      конт. тел.: (8-0462)77-43-12

Новини за 20 червня 2008р.

20 червня 2008 р.

«МИ ЧЕКАЄМО ВІД ВАС ПРОПОЗИЦІЙ»

       «Ми сподіваємось, що це навчання пройшло для вас корисно та змістовно, ми раді вас бачити на наступних семінарах, ваші пропозиції, які ви висловили, ми обов’язково врахуємо», – цими словами заступник директора Центру Тамара КУПРИЯНЕНКО розпочала підбиття підсумків навчання спеціалістів аналітичних відділів виконавчих апаратів районних рад, міських рад Чернігова, Ніжина, Прилук в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.
       Під час триденного семінару «Роль аналітичної роботи у вирішенні питань життєдіяльності територіальної громади» слухачі стали учасниками тематичних зустрічей на теми: «Роль органів місцевого самоврядування у посиленні транскордонного та єврорегіонального співробітництва рубіжних областей» під головуванням надзвичайного і Повноважного Посла України, Заслуженого економіста України, голови комісії з питань міжрегіонального і транскордонного співробітництва Петра ШАПОВАЛА та «Правове регулювання земельних відносин та протидія корупції при здійсненні земельних відносин» — провели начальник управління обласного головного управління земельних ресурсів Ігор ПУЗАН, програмний директор Чернігівського громадського комітету прав людини Тухан ЕДІЄВ. Також відбувся круглий стіл «Про відзначення 300-річчя подій, пов’язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладанням українсько-шведського союзу» за участю першого заступника голови обласної державної адміністрації Георгія ЧЕРНИША та заступника голови обласної ради Олега ОБУШНОГО.

       Час оприлюднення з 20 червня 2008 року
       Виконавець: Михеєнко О.А.
       конт. тел.: (8-0462)77-43-12

Новини за 19 червня 2008р.

19 червня 2008 р.

«ІВАН МАЗЕПА — ВЕЛИКИЙ ПАТРІОТ СВОЄЇ ДЕРЖАВИ, А БАТУРИН — ЦЕНТР НАЦІОНАЛЬНОГО ВІДРОДЖЕННЯ»


       «До 300-річчя подій, пов’язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського союзу» — таку назву мав «круглий стіл», що відбувся сьогодні 19 червня 2008 р. на базі Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Організаторами його виступили Український інститут національної пам’яті, Чернігівська облдержадміністрація та обласна рада і Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.
       «Ми є великою державою з великою історією, продовжуємо відроджувати сторінки нашої історії, саме на це зорієнтований Указ Президента України Віктора Ющенка «Про відзначення 300-річчя подій, пов’язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладанням українсько-шведського союзу». Відродження Гетьманської столиці Батурина — це справа величезної ваги, як зазначив наш Президент: «Я хочу, щоб маленький українець зайшов на територію Батурина, а вийшов великим українцем – в цьому істина і суть», — такими словами розпочав круглий стіл перший заступник голови обласної державної адміністрації Георгій ЧЕРНИШ.
       «Батурин — центр національного відродження, а гетьман Іван Мазепа — непересічна героїчна особистість, це великий військово-політичний діяч, патріот своєї держави. Нащадки мають вивчати нашу історію, в якій є і трагічні сторінки, такі як знищення Батурина. З історії яку пережив наш народ треба черпати потуги задля сьогодення», — підкреслив заступник голови обласної ради Олег ОБУШНИЙ.
       «Це перший круглий стіл, присвячений добі І.Мазепи, який відбувся в цьому році в обласних центрах України. Дослідників, які займаються цією тематикою, у Чернігові більше ніж у моєму рідному Дніпропетровську. Дійсно, такого сліду, який залишив І. Мазепа в сфері культури, не залишив жоден з політичних діячів, про гетьмана дехто говорить як про зрадника. Конче необхідно поставити крапку у розповідях про Мазепу. По-перше — це шляхтич з Білої Церкви Київської області, по-друге – це політик та культурний діяч, який відкривав духовні святині та наукові заклади, для прикладу – колегіум тут в Чернігові, матеріально підтримував Києво-Могилянську академію та багато інших закладів, близько двохсот по всій Україні. По-третє, ми можемо говорити про Мазепу як про символ боротьби за незалежну державу, згодом продовжувачами справи мазепинців виступили петлюрівці та бандерівці», — зазначив у виступі перед аудиторією професор кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська академія», завідувач відділу пам’яток княжої і козацької доби Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, протоієрей Української Православної Церкви Київського Патріархату, доктор історичних наук Юрій МИЦИК.
       «Хто такі мазепинці? Це українці які весь час страждають? Якщо ми не будемо знати власної історії то не будемо знати історії взагалі», — цим питанням розпочав виступ старший науковий співробітник, директор Науково-дослідного інституту козацтва при інституті історії України НАН України, доктор історичних наук Тарас ЧУХЛІБ. На його думку, гетьман Іван Мазепа – наступник Богдана Хмельницького, він всіляко проводив політику на збереження української державності, українського козацтва. Він був далекоглядною особистістю, тоді склалася дуже скрутна ситуація і треба було вибирати на який бік перейти, він зробив вибір на користь Швеції, за тих умов це була необхідність. Це не був військово-політичний виступ, це було повстання з метою здобуття незалежності. Гетьман І.Мазепа очолив національно-визвольний рух проти Російської імперії, повстала вся гетьманська Січ.
       «На сьогодні нам треба говорити з гордістю про діяльність І.Мазепи. Інформаційна боротьба з боку Росії, яка велась і ведеться проти національної ідеї, не має місця в українському суспільстві. Необхідно видавати літературу, виступати на телебаченні з висвітленням діяльності гетьмана та його поплічників. Разом з тим нам треба дивитися на історію як на науку, в якій є дискусії, обговорення, тому що історія – це інтернаціональне поняття, не має бути однобічного трактування тих чи інших історичних подій», — таку думку висловив Т. ЧУХЛІБ
       «Чи була в Івана Мазепи підтримка серед українського населення? Так ця підтримка була і не на рівні окремих осіб, а на рівні цілих населених пунктів та територій. Тому треба сказати, що підтримку гетьман отримав, це лише міф, створений Росією, про те, що його виступ не мав підтримки серед загальної маси населення», — поінформував відомий дослідник доби Мазепи, заслужений журналіст України, редактор журналу «Сіверянський літопис», власний кореспондент газети «Голос України» Сергій ПАВЛЕНКО. Також С.Павленко детально ознайомив присутніх з історичними джерелами щодо кількісного складу мазепинців, а було їх достатньо багато: лише в Полтавській битві брало участь 11 тис. козаків. Решта сил були розпорошені, так на Азов було відправлено 4тис. 500чол., решта служили на інших територіях.
      Висловив свою думку секретар Чернігівського єпархіального управління української Православної Церкви Київського Патріархату отець Роман (КІНИК). Він заявив, що анафема, накладена на І.Мазепу за наказом Петра І, не має релігійного підґрунтя. Він пояснив, що анафема, за церковними канонами, може бути застосована до людини, яка по суті відреклася від християнства, а так звана «анафема» щодо Мазепи мала суто політичний характер. Священик підкреслив, що гетьман є українським патріотом і заслуги його перед українським народом великі.
       «Я не сприймаю І. Мазепу як представника інтересів всього українського народу. Але все ж таки він повстав в безнадійній ситуації, коли треба було обирати, робити вибір на користь однієї зі сторін, і він зробив більш оптимальний вибір, приставши до Швеції, тому він великий патріот українського народу», — сказав декан соціально-економічного факультету Чернігівського державного інституту права, соціальних технологій і праці, кандидат історичних наук, доцент Олександр КУХАРУК.
      Про «мазепіану», тобто реліквії легендарного гетьмана України, які зберігаються у Чернігівському обласному історичному музеї ім. В.В. Тарновського розповів директор музею Сергій ЛАЄВСЬКИЙ.
       «1708-1709 роки очима людей 18ст. — саме таким шляхом ми зможемо реконструювати тогочасні події найбільш точно»,— підкреслив провідний науковий співробітник Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського, кандидат історичних наук Ігор СИТИЙ.
       «Зараз йде активна боротьба за минуле. Історія стала зброєю, яку прагнуть використати в певних інтересах вороги української держави», – 14 травня 2008 року з цієї трибуни висловив таку думку заступник голови Інституту національної пам’яті, професор Владислав Верстюк», — нагадав представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області Сергій БУТКО. Він довів, що оцінки діячів ОУН і вояків УПА щодо Мазепи та його боротьби за незалежну українську державу ідентичні по суті з позиціями сучасних українських істориків.
       «Батурин — українські Помпеї. Починаючи з 1990 року розпочалося дослідження Батурина представниками Чернігівського державного пелагічного університету ім. Т.Г.Шевченка та Інституту археології Академії наук України». На сьогодні ми вже маємо значні археологічні знахідки, завдяки яким можемо реконструювати гетьманську столицю. На сьогодні триває умовне відтворення споруд, цитадель Батуринської фортеці, кам’яні палати, гетьманський будинок», — саме так окреслив стан та перспективи розвитку столиці гетьманщини декан історичного факультету ЧДПУ ім. Т.Г.Шевченка, кандидат історичних наук, доцент Олександр КОВАЛЕНКО. Також він розповів про археологічні пошуки, та провів мультимедіапрезентацію «Батурин — гетьманська столиця».
       «Ми щиро дякуємо нашому Президентові Віктору Ющенку за підтримку у відродженні видатної історичної пам’ятки якою є гетьманська столиця Батурин. На сьогодні ми активно займаємось відновленням всіх його пам’яток. Ми запрошуємо широкий загал відвідати та ознайомитись з історичними місцями Батурина», — такими словами подякувала та закликала заступник директора з наукової роботи Батуринського державного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» Любов КИЯШКО.
       «Зустріч відбулася, ми мали змогу поспілкуватися, поставили питання, отримали кваліфіковані відповіді, мета такого роду круглих столів — популяризація власної історії, розголос правдивої інформації щодо суперечливих сторінок нашої історії. Отож, побажаємо один одному успіхів у цій справі», — підсумував директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, кандидат історичних наук Володимир БОЙКО.
      Перед початком заходу відбулася презентація тематичної виставки видань, присвячених добі І.Мазепи з фондів Державної обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка. По завершенню круглого столу учасники подивились фільм «Анатема».

      Час оприлюднення з 19 червня 2008 року
      Виконавець: Михеєнко О.А.
      конт. тел.: (8-0462)77-43-12

Новини за 18 червня 2008р.

18 червня 2008 р.

23 ЧЕРВНЯ – ДЕНЬ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ


       Напередодні святкування 23 червня 2008 року Дня державної служби (ДС) в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів відбулася відео-конференція з Донецьким, Херсонським та Кіровоградськими Центрами. Учасниками відео-мосту стали директори Центрів, начальники управлінь державної служби Головного управління державної служби, представники органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, представники наукових кіл, учасники щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець», студентство.
       Від Чернігівського центру виступили: директор Центру Володимир БОЙКО, заступник начальника управління державної служби Головного управління державної служби в Чернігівській області Ірина ПРОТЧЕНКО, начальник відділу кадрової роботи апарату облдержадміністрації Василь КОЛОДІН та заступник начальника управління внутрішньої політики облдержадміністрації, голова спілки молодих державних службовців Юрій МУЗИКА.
       Учасники онлайн-конференції привітали усіх присутніх колег з прийдешнім Професійним святом – Днем державної служби України, побажали успіху в роботі, професійного росту та здоров’я, цього року державній службі виповнюється 90 років.
       Зі слів заступник начальника управління державної служби Головного управління державної служби в Чернігівській області Ірини ПРОТЧЕНКО: «Державна служба — це дієвий кадровий резерв, база досвідчених професіоналів, пріоритет соціального та матеріального забезпечення, удосконалення своїх професійних якостей через навчання. Саме ці пріоритетні напрями треба активно підтримувати».
       Після цього йшлося про покращення діяльності державної служби, шляхи та механізми подолання негативних тенденцій, зокрема плинність кадрів, що є найболючішим питанням. Висунуто пропозиції щодо поліпшення кадрової політики, забезпечення стабільності та престижу, мотивування моральне та матеріальне. Було визначено конкретні кроки стосовно покращення стану державної служби: по-перше, активна підтримка держави, по-друге, сумлінна праця самих державних службовців.
       Про щорічний Всеукраїнський конкурс «Кращий державний службовець» та результати його проведення поінформував начальник відділу кадрової роботи апарату облдержадміністрації Василь КОЛОДІН. З його виступу стало відомо, що конкурс — це реальна можливість професіоналам проявити себе, забезпечити кар’єрне зростання.
       В результаті інтерактивного обговорення учасники прийняли рішення — оформити пропозиції щодо напрямів підвищення привабливості державної служби її престижу та подати їх на розгляд в Головне управління державної служби України.

СПЕЦІАЛІСТИ АНАЛІТИЧНИХ ВІДДІЛІВ СПІЛКУВАТИМУТЬСЯ З ПОВНОВАЖНИМ ПОСЛОМ ТА ПРОТОІЄРЕЄМ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ


       Спеціалісти аналітичних відділів виконавчих апаратів районних рад, міських рад Чернігова, Ніжина, Прилук розпочали сьогодні навчання в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.
       З 18 по 20 червня вони навчатимуться на семінарі «Роль аналітичної роботи у вирішенні питань життєдіяльності територіальної громади».
       Навчання передбачає проведення тематичних зустрічей та круглих столів, серед яких зустріч надзвичайним і Повноважним Послом України, Заслуженим економістом України, головою комісії з питань міжрегіонального і транскордонного співробітництва Петром ШАПОВАЛОМ, який висвітлить тему: «Роль органів місцевого самоврядування у посиленні транскордонного та єврорегіонального співробітництва рубіжних областей».
       Також заплановано тематичну зустріч на тему: «Правове регулювання земельних відносин та протидія корупції при здійсненні земельних відносин», під головуванням начальника управління обласного головного управління земельних ресурсів Ігора ПУЗАНА та програмного директора Чернігівського громадського комітету прав людини Тухана ЕДІЄВА.
       На виконання Указу Президента України «Про відзначення 300-річчя подій, пов’язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладанням українсько-шведського союзу» та розпорядження голови обласної державної адміністрації Володимира ХОМЕНКА «Про відзначення 300-х роковин Батуринської трагедії відбудеться круглий стіл «До 300-річчя подій, пов’язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського союзу» який проведуть професор кафедри історії Національного університету „Києво-Могилянська академія”, завідувач відділу пам’яток княжої і козацької доби Інституту української археології та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України, протоієрей Української Православної Церкви Київського Патріархату, доктор історичних наук Юрій МИЦИК, старший науковий співробітник, директор Науково-дослідного інституту козацтва при інституті історії України НАН України, доктор історичних наук Тарас ЧУХЛІБ.
       Окрім цього слухачі матимуть змогу поспілкуватися з уповноваженими представниками місцевих органів державної влади.

       Час оприлюднення з 18 червня 2008 року
       Виконавець: Михеєнко О.А.
       конт. тел.: (8-0462)77-43-12

Новини за 17 червня 2008р.

17 червня 2008 р.

ПРЕС-АНОНС

      Гетьманування Івана МАЗЕПИ залишило помітний слід не лише в історії України, але й в історії кількох європейських держав. Доба Мазепи стала політичним, економічним, культурним відродженням України, відродженням, що постало після Руїни, яка знищила великі плани ХМЕЛЬНИЦЬКОГО, ВИГОВСЬКОГО і ДОРОШЕНКА, обмежила Українську державу тереном Лівобережжя, поставила гетьманську владу віч-на-віч зі зростаючою силою старшинської аристократії й залишила Україну на поталу московській експансії.
      Відзначення 300-річчя подій, пов’язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана МАЗЕПИ та укладенням українсько-шведського союзу під час Північної війни 1700-1721 років, є важливим приводом переосмислення вітчизняної історії, врахування її уроків в розбудові нашої модернової держави.
      Саме тому 19 червня 2008 р. у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Український інститут національної пам’яті, Чернігівська облдержадміністрація та обласна рада проводитимуть «круглий стіл» «До 300-річчя подій, пов’язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського союзу». У цьому заході братимуть участь:
      Юрій МИЦИК, професор кафедри історії Національного університету «Києво-Могилянська академія», завідувач відділу пам’яток княжої і козацької доби Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України, протоієрей Української Православної Церкви Київського Патріархату, доктор історичних наук; Тарас ЧУХЛІБ, старший науковий співробітник, директор Науково-дослідного інституту козацтва при інституті історії України НАН України, доктор історичних наук; Сергій ПАВЛЕНКО, дослідник доби Мазепи, заслужений журналіст України, редактор журналу «Сіверянський літопис», власний кореспондент газети «Голос України»; Наталія РЕБРОВА, директор Батуринського державного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця»; Олександр КОВАЛЕНКО, декан історичного факультету ЧДПУ ім. Т.Г.Шевченка, кандидат історичних наук, доцент, Володимир КОВАЛЕНКО, завідувач кафедри історії України та археології ЧДПУ ім. Т.Г. Шевченка, кандидат історичних наук, доцент; Сергій ЛЕПЯВКО, завідувач кафедри історії слов’ян ЧДПУ ім. Т.Г. Шевченка, директор Сіверського інституту регіональних досліджень, доктор історичних наук, професор; Олександр КУХАРУК, декан соціально-економічного факультету Чернігівського державного інституту права, соціальних технологій і праці, кандидат історичних наук, доцент; Сергій ЛАЄВСЬКИЙ, директор Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського; Ігор СИТИЙ, провідний науковий співробітник Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського, кандидат історичних наук, Сергій БУТКО, представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області.
      Перед початком «круглого столу» відбудеться презентація тематичної виставки видань, присвячених добі І. Мазепи з фондів Державної обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка.
      Завершиться захід показом фільму «Анатема».

     &nbspДо прес-анонсу додано: герб роду Мазепи.

      Місце проведення: м.Чернігів, 43, Будинок засідань обласної ради:
      ІІІ поверх, конференц-зал – «круглий стіл», І поверх, зал засідань обласної ради – демонстрація фільму.
      Час проведення: 19 червня 2008 р.
      10.30 – 11.00 – презентація виставки.
      11.00 – 12.40 – «круглий стіл».
      12.40 – 13.00 – перегляд фільму.

      Час оприлюднення з 17 травня 2008 року
      Виконавець:Чабак Л.А.
      конт. тел.: (8-0462) 77-43-12

Новини за 13 червня 2008р.

13 червня 2008 р.

       «Отримані знання, я думаю, нададуть можливість військовим влаштуватись в цивільному житті. 85% наших випускників знаходять достойну роботу на підприємствах – і це хороший сигнал», – зазначив менеджер програми «НАТО-Україна» з перепідготовки військовослужбовців Крістофер Штаудт під час підбиття підсумків навчання військовослужбовців в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.
      13.06.2008 р. завершилось навчання групи військовослужбовців за курсом «Економіка та управління виробництвом». Слухачі, військовослужбовці звільнені в запас або у відставку у зв’язку з реформуванням Збройних Сил України, пройшли навчання у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, працівників державних підприємств, установ і організацій.
      В підбитті підсумків навчання взяли участь Юрій Матяш –заступник менеджера програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців, підполковник Дмитро Єсіпенко – представник територіального управління «Північ», Сергій Меженний – головний спеціаліст відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату облдержадміністрації,Андрій Курніков – директор страхової компанії «Оранта – життя».
      По завершенню навчання слухачам були вручені свідоцтва про підвищення кваліфікації державного зразка з напряму «Економіка та управління виробництвом» та сертифікати НАТО.
      Напередодні, 12 червня 2008 року на базі Міського центру зайнятості для слухачів-військовослужбовців відбулася «Ярмарка вакансій».
      В ній взяли участь провідні роботодавці м. Чернігова: ВАТ «Домобудівник», Асоціація охоронних фірм Чернігівської області, Корпорація «Котельний завод «Колві», ТОВ «ВКФ СЕВЕР», Дочірнє підприємство «Пропаганда» ТОВ «Дім Реклами», Страхова компанія «Оранта». Вони коротко поінформували про діяльність своїх підприємств та наявні вільні робочі місця.
       «Учасники «Ярмарки» ознайомилися з наявністю вільних робочих місць в області та в Україні загалом, отримали необхідну інформацію для працевлаштуватися. Вони також мали можливість скористатися Інтернет-базою даних щодо пошуку роботи. Досвідчені спеціалісти міського центру зайнятості надали консультативну та дорадчу допомогу.
      Час оприлюднення з 13 червня 2008 року
      Виконавець: Коваленко Н. В.
      конт. тел.: (8-0462)77-43-12

***

ТКС КРАЩЕ

       «Які форми навчання мають більшу ефективність: виїзні семінари- тренінги чи ТКС — тематичні короткотермінові семінари в Центрі?» — цим запитанням розпочав підбиття підсумків другої сесії навчання бухгалтерів та землевпорядників сільських рад директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Володимир БОЙКО. Відповідь слухачів була однозначна: «Тематичні семінари в Центрі. Завдяки їм ми матимемо можливість поспілкуватися з керівниками області, поставити їм запитання та отримати кваліфіковані відповіді».
       «Отож ми обов’язково враховуватимемо ваші побажання при плануванні роботи Центру» ,— підкреслив керівник закладу.
      Цей діалог відбувся по завершенню тестування та врученням свідоцтв. Слухачі Центру отримали методичні матеріали, які допомагатимуть в їх практичній роботі. Серед них збірники присвячені земельним питанням, оподаткуванню, діловодству, правовим питанням.
      Підвищивши свою кваліфікацію, а навчання за професійною програмою відбувається раз на чотири роки, посадові особи працюватимуть на місцях в сільських та селищних радах.

      Час оприлюднення з 13 червня 2008 року
      Виконавець:Михеєнко О. А.
      конт. тел.: (8-0462) 77-43-12

Новини за 12 червня 2008р.

12 червня 2008 р.

      Виїзний семінар-тренінг Соціально-психологічні аспекти управлінської діяльності, імідж посадової особи місцевого самоврядування» відбувся 11 червня 2008 р. в м. Прилуки.
       «Специфіка нашої роботи полягає у взаємодії з людьми і тому вкрай важливо, яке враження ми, як представники органів місцевого самоврядування викличемо у пересічних громадян. Аби наша робота була ефективною, необхідно враховувати в ній і соціально-психологічні аспекти», – зазначила на відкритті заходу секретар Прилуцького виконкому Валентина ХОДЮК.
       «Людина працює ефективно, коли працює на своєму місці», – підкреслила тренер семінару, доцент кафедри менеджменту (викладач спеціальності «Державна служба») Чернігівського державного технологічного університету, кандидат економічних наук Світлана ЗАДОРОЖНА.
      Учасники семінару-тренінгу, а це посадові особи Прилуцької міської ради, обговорили соціально-психологічні проблеми, що виникають в органах місцевого самоврядування, зупинились на умовах, необхідних для створення успішної команди, торкнулися якостей лідера та керівника, типів лідерства та управління, психологічних особливостей роботи посадової особи в органах місцевого самоврядування, клімату в організації, факторів успіху, проаналізували світоглядне кредо посадової особи органів місцевого самоврядування, складові її іміджу та шляхи його зміцнення.
      Під час семінару-тренінгу були використані інтерактивні методики

      Час оприлюднення з 12 червня 2008 року
      Виконавець:Чабак Л.А.
      конт. тел.: (8-0462) 77-43-12

Новини за 11 червня 2008р.

11 червня 2008 р.

БУХГАЛТЕРИ ВІДВІДАЛИ ХМІЛЬНИЦЬКУ СІЛЬСЬКУ РАДУ

       На базі територіальної громади с.Хмільниця Чернігівського району сьогодні відбулося виїзне практичне заняття за участю бухгалтерів сільських рад. Вони побували в селі Хмільниця, навчаючись в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.
       Учасники виїзного заняття ознайомилися з роботою сільської ради та її виконкому, побували в загальноосвітній школі, відвідали Центр соціально-психологічної реабілітації дітей з неблагополучних сімей та будинок культури.
       Наприкінці зустрічі відбувся обмін досвідом роботи бухгалтерів виконкомів сільських рад. Перед слухачами виступила керівник Хмільницької територіальної громади Надія Січко.
       «На утриманні нашої сільради знаходяться загальноосвітня школа, дитячий садок, два будинки культури, три водогони з трьома артезіанськими свердловинами, дев’ять пам’ятних знаків, п’ять кладовищ. Силами сільської ради ведеться інтенсивна газифікація сіл, проводиться ремонт очисних споруд, асфальтування доріг, облаштовується територія. Нашій сільській раді підпорядковані чотири населені пункти: села Рябці, Рижики, Рівнопілля та Хмільниця. На території громади діє дев’ять садових товариств, серед яких «Сортнасінняовоч», ТОВ «Сотік», «Полінвест», «Норд-вест», «Каталь», «Базис». Особливо слід відмітити науково-дослідне підприємство «Регміль», яке займається виробництвом електронної продукції для металургійної промисловості, що реалізуються на території всієї України», — поінформувала голова, виступаючи перед бухгалтерами сільських рад.
       Про свою роботу розповіла головний бухгалтер сільської ради Світлана Чех. В зв’язку з тим, що до Хмільницької сільради відносяться чотири населені пункти, бухгалтеру доводиться напружено працювати, вирішувати проблемні питання, які виникають у матеріальному та фінансовому забезпеченні.
       «Ви бачите, що на бухгалтера нашої сільської ради покладений величезний шмат роботи, але незважаючи на це, ми можемо з упевненістю сказати, що вона справляється і не просто справляється, а бездоганно виконує свої обов’язки. Дякуємо нашому головному бухгалтеру Світлані Чех за її сумлінну працю», — підсумувала голова Хмільницької ради.

       Час оприлюднення з 11 червня 2008 року
       Виконавець: Михеєнко О.А.
       конт. тел.: (8-0462)77-43-12

Новини за 9 червня 2008р.

09 червня 2008 р.

ТЕРИТОРІАЛЬНІ ГРОМАДИ ПОТРЕБУЮТЬ ДОПОМОГИ

       «Більшість сільських громад області — дотаційні, потребують активної допомоги з боку органів місцевого самоврядування. В рамках проекту «Місцевий розвиток орієнтований на громаду» за підтримки ООН було обрано 8 районів Чернігівської області, які отримають фінансову допомогу. З 15 червня розпочнуться семінари, за результатами яких 5 громад отримають по 250 тис. грн. на реалізацію даного проекту, причому 2 млн. мають додати місцеві органи влади. Кошти будуть направлені на охорону здоров’я, підтримку ФАПів, забезпечення екологічної безпеки, водопостачання та водопровід, реалізацію програми «Шкільний автобус». Тут присутні представники районів, які отримають фінансування, ми просимо вас долучитися до роботи по реалізації проекту на місцях», — зазначив заступник голови обласної ради Олег ОБУШНИЙ, відкриваючи другу сесію — тижневе навчання бухгалтерів сільських рад та землевпорядників сільських, селищних рад, яке розпочалася сьогодні в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

***

      На виконання Указу Президента України «Про відзначення 12-ї річниці Конституції України» та обласного плану заходів щодо відзначення 350-річчя перемоги війська під проводом гетьмана Івана Виговського у Конотопській битві, затвердженого першим заступником голови облдержадміністрації Г.В. Чернишом в Центрі для бухгалтерів та землевпорядників сільських рад відбулися круглі столи. Перший із них під назвою «Основи теорії державного будівництва та їх застосування в умовах України. Конституції України 12 років» провела начальник юридичного відділу виконавчого апарату обласної ради Валентина Падій. Ведучою іншого круглого столу на тему: «Головні історичні етапи державного будівництва в Україні: до 350-річчя перемоги війська під проводом гетьмана Івана Виговського у Конотопській битві» була доцент кафедри історії та археології України Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка, кандидат історичних наук Ірина Петриченко.
      Зі слів ведучих, нам необхідно навчитися відзначати свої свята, які є істинно українськими, адже ми маємо власну історію протягом якої українській народ виборював свою незалежність. «Отож, нам треба вивчати нашу справжню історію, вчитися на історичних фактах та робити власні висновки задля того, щоб не припускатися помилок в майбутньому», – підсумували учасники обговорень.

      Час оприлюднення з 9 червня 2008 року
      Виконавець: Михеєнко О.А.
      конт. тел.: (8-0462)77-43-12