Новини за 2 липня 2008р.

2 липня 2008 р.

      «В мене сформулювались деякі думки щодо російсько-українських взаємин і я хочу ними поділитись з вами» – сказав Віктор МИРОНЕНКО починаючи «круглий стіл» під назвою «Деякі проблеми сучасних україно-російських взаємин», що пройшов 1 липня в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Його учасники мали змогу ознайомитись з думками головного редактора журналу суспільно-політичних досліджень «Сучасна Європа» щодо подій 1989-2008 рр. в Україні та Росії і сучасної політичної ситуації.
      Науковець і журналіст, В. Мироненко, зазначив, що взаємовплив України і Росії не потребує доказів, чому сприяють географічні, економічні, культурно-етнічні, історичні та політичні фактори. Але, на жаль, такий взаємовплив не є гарантією співробітництва та взаємодопомоги.
      «Помаранчева революція в Україні це вихід на політичну арену нового «середнього класу», який забезпечив перемогу В. Ющенку. В Росії цього не помітили, що в свою чергу привело до скорочення російського впливу в Україні» – такий висновок зробив Віктор Мироненко аналізуючи події 2004 р. в Україні.
      Учасники «круглого столу»: юристи райдержадміністрацій, представники юридичного відділу апарату облдержадміністрації, журналісти, викладачі вузів м. Чернігова мали змогу поставить свої питання, зокрема про масштабну антиукраїнську акцію в російських ЗМІ, про можливість запрошення М.Горбачова до м. Чернігова, про оптимальний варіант розв’язання російсько-українських відносин, про знання української історії в Росії та інші.

* * *


      «Ми з вами колеги, оскільки працюємо в юридичних службах і робота у нас типологічно однотипна» – зазначив Андрій Ришелюк – заступник начальника Головного науково-експертного управління апарату Верховної Ради України під час виступу на навчанні начальників юридичних відділів апаратів райдержадміністрацій. Він окреслив особливості правотворчості місцевих органів виконавчої влади, дав загальну характеристику правотворчості, поділився досвідом роботи, зокрема в сфері експертизи законопроектів.
      Семінар під назвою «Застосування права в роботі органів державної влади триває у Центрі підвищення кваліфікації кадрів. Слухачі мали нагоду поспілкуватись і з в.о голови Срібнянської райдержадміністрації Владиславом Косенко. Він висвітлив проблемні питання формування місцевих бюджетів та шляхи їх вирішення.
      Час оприлюднення з 2 липня 2008 року
      Виконавець: Коваленко Н.В.
      конт. тел.: (8-04622)77-43-12