Новини за 25 вересня 2008р.

25 вересня 2008 р.

МЕТА «PAUSI» — ЗМІНА СПРИЙНЯТТЯ ЄВРОСОЮЗУ

      Інформування та обмін думками представників органів державної влади та місцевого самоврядування щодо Європейського Союзу, його діяльності та перспектив входження до європейського простору України — цю мету переслідує польсько-український проект «Європейська політика сусідства – зміна сприйняття», який фінансується Міністерством закордонних справ Польщі та реалізується Польсько-українською фундацією співпраці «PAUSI» в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Навчання триватиме два дні – 25 та 26 вересня. Перша серія тренінгових занять відбулася сьогодні – 25 вересня для представників державної адміністрації та місцевого самоврядування.
       Навчання відбулося за участю старшого координатора фонду «PAUSI» Адама ЗАУЕРА, а також експерта щодо політики Європейського Союзу Ігоря ЛЮБАШЕНКА та експерта по політиці Євросоюзу та України Анни КОЗЛОВСЬКОЇ та директора Чернігівського центру Володимира БОЙКА.
      «Що таке ЄПС європейська політика сусідства?». З таким питанням звернулися ведучі тренінгу до слухачів. Думки були різні й неоднозначні. Серед яких: формулювання про небажання європейської спільноти впускати в свою «хату» в зв’язку з не надто високим рівнем розвитку нашої держави. Але все ж таки більшість учасників обговорення прийшли до висновків, що переваги вступу до ЄС очевидні: по-перше, це співробітництво, зокрема політичне, економічне, соціальне та культурне, по-друге, це об’єднання на демократичних принципах, дружні стосунки як запорука стабільності, по-третє, це колективна безпека країн членів ЄС. Все це разом сприятиме стабільному розвитку будь-якої країни, включаючи і нашу державу.
       «Дуже добре що політика сусідства не сприймається однозначно, важливо, що ми розуміємо — співпраця необхідна умова успішного розвитку нашої країни». — підсумував Ігор ЛЮБАШЕНКО.
      Тренінг супроводжувався дискусією та мультимедійною презентацією під назвою «Україна та Європейський Союз — спільна дорога».
      Всі учасники тренінгу отримали комплекти матеріалів щодо ЄС та списки найважливіших джерел інформації.
      Подібні тренінги відбуваються в Сумах, Донецьку, Дніпропетровську, Черкасах, Львові, Сімферополі та інших містах України.

      Час оприлюднення з 25 вересня 2008 року
      Виконавець: Михеєнко О.А.
      конт. тел.: (8-0462) 77-43-12