Новини за 19 листопада 2008р.

19 листопада 2008 р.

ДО 300-ЛІТТЯ БАТУРИНСЬКОЇ ТРАГЕДІЇ

       „До 300-річчя подій, пов’язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладенням україно-шведського союзу” — така тема круглого столу що відбувся в Ніжинській міській раді.
       Захід проводився за дорученням обласної державної адміністрації. Круглі столи вже відбулися в Новгород-Сіверському, Козельці, Батурині, Бахмачі, Прилуках та Коропі. Організатором заходу виступив Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. У його відкритті прийняв участь заступник голови Ніжинської міської ради Валерій Салогуб. Проводив круглий стіл начальник відділу внутрішньої політики Ніжинської райдержадміністрації Микола Науменко.
       Учасниками круглого столу були державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування, студентська молодь, місцеві краєзнавці, представники громадських організацій, засоби масової інформацій.
       У обговоренні також прийняли участь старший науковий співробітник Чернігівського історико-архітектурного заповідника, кандидат історичних наук Ігор Ситий, дослідник доби Мазепи, заслужений журналіст України, редактор журналу „Сіверянський літопис”, власний кореспондент газети „Голос України” Сергій Павленко та завідувач кафедри історії України та археології Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка Володимир Коваленко.
       Зі слів Сергія Павленка, дослідника постаті Івана Мазепи, мета такого роду заходів вшанувати гетьмана І. Мазепу і всіх його поплічників, які пішли за ним та виборювали незалежну Україну. Але через трагічний збіг обставин та зраду спроба Івана Мазепи здобути незалежність завершилася невдало.
       Поглянути на ті події по новому, використовуючи не тільки теоретичний матеріал але з використанням допоміжних історичних дисциплін геральдики та ономастики та ін. За його словами гетьман Мазепа залишив за собою величезну спадщину, так як був визначним меценатом, підтримував культуру та церкву. Тому є достатня кількість матеріалу для дослідження науковцями залишеної спадщини. Також він ознайомив присутніх з гербом гетьмана Івана Мазепи, детально розповів про існуючі стародруки, які є цінним джерелом інформації для дослідження тогочасних подій.
       В. Коваленко провів мультимедійну презентацію на тему: „Батурин — гетьманська столиця” під час якої ознайомив присутніх з історією Батурина, розповів про етапи відновлення гетьманської столиці, роботу міжнародної археологічної експедиції, участь у археологічних розкопках волонтерів.
       Учасники круглого столу прийшли до загального висновку: у 300-ліття Батуринської трагедії усі ми повинні глибоко осмислити історичні події, пов’язані з гетьманською столицею, всупереч замовчуванню та довголітній фальсифікації фактів відповідно оцінити гетьмана Мазепу і його роль в історії нашого народу та вшанувати невинні жертви московського терору. Саме це на меті має проведення такого роду круглих столів.

Час оприлюднення з 19 листопада 2008 року
Виконавець: Михеєнко О.А.
конт. тел.: (8-0462) 77-43-12