Новини за 28 листопада 2008р.

28 листопада 2008 р.

«НАДАТИ МОЖЛИВІСТЬ РЕАЛЬНО ПРЕДСТАВЛЯТИ ІНТЕРЕСИ КОЖНОЇ ТЕРИТОРІАЛЬНОЇ ГРОМАДИ»

       ««Запорукою успіху роботи органів місцевого самоврядування, особливо районного та обласного рівня, є надання можливості реально представляти інтереси кожної територіальної громади», — зазначив у своєму виступі виконавчий директор Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України Володимир ПАВЛЕНКО під час проведення виїзного семінару «Депутат місцевої ради: статус, повноваження, організація роботи» в смт. Талалаївка. Семінар відбувся 27 листопада п.р., організований Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для посадових осіб місцевого самоврядування Талалаївського району, за участю депутата Чернігівської міської ради, депутата Верховної ради України 4-го скликання Володимира Ступака та Володимира Павленка. Відкрили його голова Талалаївської районної ради Олег Василенко, керівник апарату Варвинської районної державної адміністрації Валентина Шкуратова.
      В. ПАВЛЕНКО поділився з учасниками тренінгу своїми поглядами на систему місцевого самоврядування, торкнувся історії становлення та розвитку місцевого самоврядування його законодавчих засад, основних принципів діяльності органів місцевого самоврядування, прав та обов’язків, характеру та особливостей роботи депутатів, визначив проблемні питання в діяльності органів місцевого самоврядування, серед яких недоліки в законодавстві, невирішеність майнових прав (комунальної власності), питання земельного розмежування та володіння, було окреслено шляхи їх вирішення.
      Про роботу депутатів в постійних комісіях та на сесіях, депутатські фракції, депутатські запити і звернення, роботу з виборцями — детально розповів депутат Чернігівської міської ради, депутат Верховної Ради України 4-го скликання Володимир СТУПАК. У своєму виступі він зазначив, що депутати представляють інтереси всіх без виключення членів територіальної громади, тому депутат має бути якнайближче до своїх виборців, покликаний цікавитися життям громади та брати в ньому активну участь.
      Особливої гостроти під час семінару набули питання про порядок створення та роль депутатських контрольних комісій, підвищення відповідальності депутатів перед виборцями, використання депутатами районних засобів масової інформації можливість застосування антикризових заходів місцевими радами. Розглянуто механізми їх застосування.

      Час оприлюднення з 28 листопада 2008 року
      Виконавець: Сарана С.Ю.
      конт. тел.: (8-0462) 77-43-12