Новини за 26 грудня 2008р.

26 грудня 2008 р.

      Сьогодні в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів відбулася зустріч зі студентами випускних курсів ВНЗ міста Чернігова, які навчатимуться за програмою семінару «Державна служба в Україні: правовий статус, стиль і методи роботи». Навчання проходитиме з 30 березня по 10 квітня 2009 р., а сьогодні молодь мала можливість поспілкуватися з представниками органів державної влади та місцевого самоврядування, з перших вуст дізнатися про перспективи і особливості державної служби, отримати відповіді на хвилюючі питання.      Заступник голови обласної ради Олег Обушний, виступаючи перед студентами, наголосив на важливості роботи державних службовців та на високій відповідальності, що несуть на собі посадовці.
      Про особливості кадрової роботи та умови прийняття на державну службу розповів потенційним державним службовцям начальник відділу кадрової роботи апарату облдержадміністрації Василь Колодін.
      На зустрічі були присутні і колишні учасники програми, які зараз успішно працюють у відділах і управліннях облдержадміністрації, вони поділились особистим досвідом, розказали про свій шлях до нинішньої посади та про реалії роботи в органах державної влади.
      По завершенню зустрічі студенти пройшли комп’ютерне тестування, яке виявило рівень обізнаності молоді з Конституцією України та з Законом України «Про державну службу».

      Час оприлюднення з 26 грудня 2008 року
      Виконавець: Фесенко М.В.
      конт. тел.: (8-0462) 77-43-12

Новини за 22 грудня 2008р.

22 грудня 2008 р.

      22 грудня в Центрі підвищення кваліфікації кадрів розпочався тематичний короткотерміновий семінар «Сучасні інформаційні технології».
      Протягом трьох днів за програмою семінару навчатимуться спеціалісти райдержадміністрацій, управлінь та відділів облдержадміністрації.
      Програма семінару передбачає вивчення спеціалістами основних тенденцій та напрямків розвитку сучасних інформаційних технологій, та засвоєння практичних аспектів роботи з найбільш поширеними програмами.
      Начальник відділу інформаційно-комп’ютерного забезпечення апарату облдержадміністрації Олександр Клименок розповість про принципи роботи локальних мереж та глобальної мережі Internet, також буде розглянуто можливості які надають ці мережі.
      «Операційна система Windows, установка і видалення програм, налаштування параметрів», «Організація та збереження інформації» – ці та інші теми розкриє перед слухачами під час практичних занять завідувач сектору інформаційно-комп’ютерного забезпечення Центру Дмитро Шолох. На практиці спеціалісти навчаться самостійно налаштовувати параметри операційної системи Windows XP, грамотно встановлювати та видаляти програмне забезпечення.
      Передбачається, що засвоївши програму семінару, слухачі зможуть працювати з сучасним комп’ютерним обладнанням на рівні досвідченого та впевненого користувача.

      Час оприлюднення з 22 грудня 2008 року
      Виконавець: Шолох Д.О.
      конт. тел.: (8-0462)77-43-12

Новини за 18 грудня 2008р.

18 грудня 2008 р.

      «Чому наша історія є історією негативу? Треба, аби наше покоління почало позитивно сприймати історію. Лише тоді воно буде здатним на позитивні зміни в майбутньому» – такий висновок зробили вчителі, працівники культури, державні службовці – учасники засідання за «круглим столом» «До 300-річчя подій, пов’язаних з воєнно-політичним виступом гетьмана України Івана Мазепи та укладенням українсько-шведського союзу». Захід, що відбувся 18 грудня цього року, завершив низку однойменних «круглих столів», організованих Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій спільно з районними державними адміністраціями Чернігівщини.
      Жителі міст Ніжин, Прилуки, Батурин та Новгород-Сіверського, Козелецького, Бахмацького, Коропського, Корюківського районів змогли докладно ознайомитися з історіографією досліджень, присвячених Івану Мазепі; проаналізувати постать визначного гетьмана, його стосунки з Петром І Та Карлом Х, розглянути передумови виникнення україно-шведського союзу, перебіг тих буремних подій, зруйнування Батурина, та наслідки поразки для подальшого історичного розвитку українських земель.
      Науковці Чернігівського педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка: завідувач кафедри історії слов’ян, доктор історичних наук, професор Сергій Лепявко, завідувач кафедри історії України та археології Володимир Коваленко, доцент кафедри історії України та археології, кандидат історичних наук Олександр Тарасенко, асистент кафедри історії України та археології Людмила Ясновська, провідний науковий співробітник Чернігівського історичного музею ім. В.В. Тарновського, кандидат історичних наук Ігор Ситий, журналісти Сергій Павленко та Василь Чепурний намагалися розглянути питання з різних точок зору, наводили цікаві подробиці, заохочували слухачів до дискусій та критичного аналізу.
      Кожний з заходів мав свої особливості, його активними учасниками ставали й місцеві краєзнавці, представники козацтва, дослідники нашої минувшини.
      Всі «круглі столи» супроводжувалися мультимедійними презентаціями.

      Час оприлюднення з 18 грудня 2008 року
      Виконавець: Чабак Л.А.
      конт. тел.: (8-0462)77-43-12

Новини за 16 грудня 2008р.

16 грудня 2008 р.

«ДЕПУТАТИ-ЗАХИСНИКИ ІНТЕРЕСІВ СВОЇХ ВИБОРЦІВ»


       «Треба знайти форму закріплення депутатів за округами, обов’язкового тісного зв’язку депутатів із виборцями. Зустрічей депутатів з виборцями, незважаючи на зміни в законодавстві , ніхто не відміняв», — зазначив у своєму виступі депутат Чернігівської міської ради, депутат Верховної ради України 4-го скликання Володимир Ступак під час проведення виїзного семінару «Депутат місцевої ради: статус, повноваження, організація роботи» в м. Городня. Семінар, що відбувся 15 грудня п.р., організований Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для посадових осіб місцевого самоврядування Городнянського району, за участю виконавчого директора Чернігівського регіонального відділення Асоціації міст України Володимира Павленка та Володимира Ступака. Відкрили його голова Городянської районної ради Олександр Верхуша, та представник Центру Сергій Сарана.
      Володимир Павленко поділився з учасниками тренінгу своїми поглядами на систему місцевого самоврядування, торкнувся історії становлення та розвитку місцевого самоврядування, його законодавчих засад, основних принципів діяльності органів місцевого самоврядування, прав та обов’язків, характеру та особливостей роботи депутатів, визначив проблемні питання в діяльності органів місцевого самоврядування, серед яких недоліки в законодавстві, невирішеність майнових прав (комунальної власності), питання земельного розмежування та володіння, окреслив шляхи їх вирішення.
      Про роботу депутатів в постійних комісіях та на сесіях, депутатські фракції, депутатські запити і звернення, роботу з виборцями — детально розповів депутат Чернігівської міської ради, депутат Верховної Ради України 4-го скликання Володимир СТУПАК.
      Особливої гостроти під час семінару набули питання про порядок та роль депутатських запитів, використання депутатами районних засобів масової інформації, можливість застосування антикризових заходів місцевими радами. Розглянуто механізми їх застосування.

      Час оприлюднення з 16 грудня 2008 року
      Виконавець: Сарана С.Ю.
      конт. тел.: (8-0462)77-43-12

***


      Сьогодні в Центрі розпочався короткотерміновий семінар для керівників територіальних громад «Роль органів місцевого самоврядування щодо контролю за станом торгівельного і побутового обслуговування населення та захисту прав споживачів».
Протягом навчання голови обговорять основні досягнення, проблеми стан і перспективи розвитку торгівельного і побутового обслуговування в області та на підвідомчих територіях, дізнаються про системи управління якістю відповідно до стандартів ISO 9000.
      Програмою семінару заплановано проведення конверсаторіуму «Правові аспекти в діяльності органів місцевого самоврядування. Повноваження в галузі торгового, побутового обслуговування». Також в останній день навчання слухачі стануть учасниками конверсаторіуму «Василь Стус – поет, критик, публіцист, автор самвидаву, правозахисник», присвяченого 70-річчю поета.

      Час оприлюднення з 16 грудня 2008 року
      Виконавець: Фесенко М.В.
      конт. тел.: (8-0462)77-43-12

Новини за 12 грудня 2008р.

12 грудня 2008 р.

ВІТАЛИ ТАМАРУ ДЕМЧЕНКО

      12 грудня 2008 р. в Центрі підвищення кваліфікації кадрів лунали привітання та найкращі побажання на адресу ТАМАРИ ПАВЛІВНИ ДЕМЧЕНКО – заслуженого працівника освіти, кандидата історичних наук, доцента. Днями вона відзначила свій ювілей і Сіверський інститут регіональних досліджень виступив організатором Урочистої академії на пошану визначного педагога та науковця.
      Привітати ювіляра прийшли її колеги, колишні студенти, представники закладів культури нашого міста.
      З привітаннями та подякою звернулася до педагога Наталія Романова – голова обласної ради, колишня студентка Тамари Демченко.
      Захід перетворився на вечір цікавих споминів та добрих побажань. Кожен з гостей згадував про різні аспекти роботи Тамари Павлівни: говорили про творчий шлях ювіляра загалом, про співпрацю з Чернігівським історичним та Літературним музеями, Сергій Бутко – представник Українського інституту національної пам’яті – розповів про Тамару Демченко як про дослідницю Голодомору 1932-1933 років, а Володимир Бойко – директор Центру , кандидат історичних наук – розповів про досягнення іменинниці як дослідниці Чернігівщини доби революцій.
       «Тамара Павлівна не робить нічого особливого, вона просто робить свою роботу, робить її сумлінно, старанно і самовіддано, завдяки її старанням ми знаємо про помилки історії і можемо вберегтися від їх повторення, дякуємо їй за це!» – ця думка, висловлена кандидатом історичних наук Дмитром Гринем, стала лейтмотивом зустрічі.

      Час оприлюднення з 12 грудня 2008 року
      Виконавець: Фесенко М.В.
      конт. тел.: (8-0462) 77-43-12

Новини за 10 грудня 2008р.

10 грудня 2008 р.

В Срібному говорили про роль органів місцевої влади у розвитку підприємництва

      Виїзний семінар-тренінг «Роль органів місцевої влади у розвитку підприємництва» відбувся в смт. Срібне. Організатором навчання виступив Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.       У відкритті семінару прийняли участь керівник апарату Срібнянської районної державної адміністрації Ніна БОНДАРЕНКО та заступник голови Срібнянської районної ради Микола ХМАРСЬКИЙ.
      Провели заняття-тренінг заступник голови представництва Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва в Чернігівській області Валерій БІЛООКИЙ та начальник відділу послуг та розвитку підприємництва управління торгівлі, послуг, розвитку підприємництва Чернігівської міської ради Юлія ЖУРАВЛЬОВА.
      Ведучі, кожний зі свого напрямку, говорили про роль органів місцевої влади у розвитку підприємництва загалом та з прив’язкою до Срібнянського району.
      Слухачам роз’яснювалися питання регуляторної діяльності, дотримання вимог законодавства при прийнятті регуляторних рішень органами місцевого самоврядування. Також йшлося про процедуру надання дозвільних документів представництвом Державного комітету з питань регуляторної політики та підприємництва в Чернігівській області. Поінформовано про спрощення механізмів реєстрації фізичних осіб-підприємців. Торкнулися питань виключення підприємств з державного реєстру та визнання підприємства банкрутом.
      Аналізувалася програма розвитку малого підприємництва, яка ставить за мету формування середнього класу населення. Розглядалися і цифрові показники. Останні два роки на реалізацію заходів обласної Програми розвитку малого підприємництва передбачено майже 31 млн. грн. Більша частина із них – кошти фонду загальнообов’язкового соціального страхування на випадок безробіття, які освоюються через проведення навчання безробітних громадян що прагнуть стати підприємцями, дотації роботодавцям та одноразову допомогу на започаткування власної справи.
      Учасники семінару прийшли до висновку, що таке навчання – вимога сьогоднішнього дня.

      Час оприлюднення з 10 грудня 2008 року
      Виконавець: Коваленко Н.В.
      конт. тел.: (8-0462) 77-43-12

Новини за 9 грудня 2008р.

09 грудня 2008 р.

       «Під чинність закону повинні підпадати всі», – ці слова давньоримського філософа Цицерона і до сьогодні залишаються актуальними. Більш того, сучасне суспільство, як і тисячу років тому, хвилюють проблеми збереження та гарантування прав людини, дотримання законності. Саме цим питанням і був присвячений круглий стіл «Права людини: їх витоки, механізми захисту», який 9 грудня відбувся в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.
      Про природу та розвиток прав і свобод людини розповів перший заступник начальника головного управління юстиції в області, представник Урядового уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Сергій Рожець.
      Витоків та механізмів захисту прав людини торкнувся суддя апеляційного суду Чернігівської області Олександр Демченко. Він проаналізував європейські нормативно-правові акти, що стосуються захисту прав і свобод та зауважив, що з кожним роком кількість звернень до суду українських громадян інтенсивно зростає.
      Заступник начальника юридичного відділу апарату обласної державної адміністрації Наталія Мужикова розповіла про європейські стандарти у сфері праці та соціального захисту, ознайомила присутніх з можливими критеріями їх визначення.
      Механізми правового регулювання захисту прав людини Уповноваженим з прав людини Верховної Ради України окреслив декан юридичного факультету Чернігівського інституту права, соціальних технологій і праці В’ячеслав Пузирний. Також він зупинився на рівні освітньої підготовки майбутніх правозахисників та акцентував увагу на певних проблемах у цій галузі.
      У заході, організованому Центром спільно з управлінням преси та інформації облдержадміністрації, юридичним відділом апарату облдержадміністрації, головним управлінням юстиції в області взяли участь представники районних управлінь праці та соціального захисту населення, викладачі та студенти вищих навчальних закладів.

      Час оприлюднення з 9 грудня 2008 року
      Виконавець:Чабак Л.А.
      конт. тел.: (8-0462) 77-43-12

Новини за 8 грудня 2008р.

08 грудня 2008 р.

ДРУГА СЕСІЯ У СПЕЦІАЛІСТІВ У СПРАВАХ ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ ВІД НАСЛІДКІВ ЧОРНОБИЛЬСЬКОЇ КАТАСТРОФИ ГОЛОВНОГО, РАЙОННИХ УПРАВЛІНЬ ПРАЦІ ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЙ


       Сьогодні розпочали навчання за професійною програмою спеціалісти у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи головного, районних управлінь праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій. Це вже друга сесія професійної програми, під час якої заплановано тематичні зустрічі з питань соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, порядку фінансування програм, пов’язаних із соціальним захистом населення, постраждалого внаслідок Чорнобильської катастрофи та з інших питань.
       В рамках навчання заплановано проведення круглого столу «Права людини: їх витоки, механізми захисту». Також під час практичного заняття спеціалісти відвідають та ознайомляться з роботою відділу у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи управління праці та соціального захисту населення Чернігівської райдержадміністрації та центру по нарахуванню та виплаті допомог.
       Завершиться друга сесія комп’ютерним тестуванням, за результатами якого слухачам будуть видані свідоцтва про підвищення кваліфікації.

       Час оприлюднення з 8 грудня 2008 року
       Виконавець: Фесенко М.В.
       конт. тел.: (8-0462) 77-43-12

Новини за 2 грудня 2008р.

02 грудня 2008 р.

      Від правильності прийняття управлінського рішення залежить не лише рівень його виконання, але й іноді доля цілої установи, організації – така думка прозвучала під час відкриття виїзного семінару-тренінгу «Технології прийняття управлінських рішень державними службовцями (посадовими особами місцевого самоврядування)» в м. Щорс, у якому взяли участь перший заступник голови, керівник апарату райдержадміністрації Любов Удод, заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних, соціальних і політико-правових питань Галина Сиваш, заступник голови районної ради Віталій Запорожець.
      Професійний викладач, доцент кафедри менеджменту Чернігівського державного технологічного університету, кандидат економічних наук Світлана Задорожня розповіла слухачам про принципи прийняття управлінських рішень в органах державної влади та місцевого самоврядування, визначила основні складові та етапи прийняття управлінських рішень, розкрила головні механізми ефективності рішень у сфері управління. Окремий наголос було зроблено на питаннях етичної відповідальності за прийняття управлінських рішень.
      Учасниками заходу, організованого Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій спільно з Щорською районною державною адміністрацією та Щорською районною радою стали начальники та спеціалісти управлінь та відділів райдержадміністрації, представники Держкомзему, Пенсійного фонду у Щорському районі, всі ті, хто кожного дня стикається з проблемами прийняття рішень у сфері управління.

      Час оприлюднення з 02 грудня 2008 року
      Виконавець:Чабак Л.А.
      конт. тел.: (8-0462) 77-43-12

Новини за 1 грудня 2008р.

01 грудня 2008 р.

       «Засоби комунікації та їх роль у сучасному суспільстві», «Інформаційні системи у сучасному державному управлінні», – такі теми розглядатимуть відповідальні працівники з питань євроатлантичної інтеграції відділів та управлінь облдержадміністрації, Чернігівської районної ради під час навчання за програмою постійно діючого семінару «Англійська мова в роботі органів влади».
      З 1 по 17 грудня посадовці продовжать вчити англійську разом з завідуючою кафедрою іноземних мов Чернігівського державного технологічного університету, кандидатом філологічних наук Світланою Литвин.
      Програма семінару розрахована на 72 години, протягом яких слухачі мали засвоїти мовленнєві форми для здійснення комунікативних намірів у конкретних ситуаціях; правила структурування мовлення за допомогою тематичної організації, зв’язності, логічної організації, стилю; культурні особливості, правила вербальної та невербальної поведінки в типових ситуаціях спілкування, мають сформувати навички фонетичного, граматичного, лексичного, орфографічного оформлення іншомовного мовлення на рівні, зумовленому програмою.
      Підсумковий контроль знань за програмою здійснюється шляхом здачі комплексного іспиту Тим, хто успішно пройшов атестацію за цією навчальною програмою, видається свідоцтво про підвищення кваліфікації державного зразка.

      Час оприлюднення з 01 грудня 2008 року
      Виконавець: Фесенко М.В.
      конт. тел.: (8-0462) 77-43-12