Новини за 20 березня 2009р.

20 березня 2009 р.

       «Іван Мазепа – український гетьман (до 370 річниці від дня народження)» – круглий стіл за такою назвою відбувся сьогодні в Центрі підвищення кваліфікації кадрів в рамках навчання бухгалтерів та секретарів сільських рад Чернігівської області.
      Перед слухачами виступив дослідник доби Мазепи, заслужений журналіст України, головний редактор всеукраїнського наукового журналу «Сіверянський літопис», власний кореспондент газети «Голос України» Сергій Павленко. Він розповів про Івана Степановича Мазепу як про політика і мецената, розкрив гетьмана не лише як державного діяча, а як цікаву, неординарну особистість.
Старший науковий співробітник кафедри історії та археології України Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка В’ячеслав Скороход продемонстрував аудиторії мультимедійну презентацію «Батурин – гетьманська столиця», розповів про історію та сучасність цього відомого містечка.
       «Гетьман – мудрий державний діяч, який плекав інтереси не тільки козацької старшини, але й інтереси простих козаків та посполитих. Гетьманська каденція Мазепи припала на період стабілізації економічного життя, на відносно мирний час. Це у поєднанні з ефективною внутрішньою та зовнішньою політикою Мазепи, дало блискучі наслідки: швидкий економічний і культурний розвиток України за гетьманату Мазепи став незаперечним фактом», – такою була основна ідея виступу представника Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергія Бутка
      Завершився круглий стіл переглядом фільму про І.Мазепу «Анатема» з циклу «Невідома Україна».

      Час оприлюднення з 20 березня 2009 року
      Виконавець: Фесенко М.В.
      конт. тел.: (8-0462) 676 052