Новини за 19 травня 2009р.

19 травня 2009 р.

       Сьогодні до Чернігова завітав директор Бюро інформації Ради Європи в Україні Олександр Павличенко. Він приїхав щоб взяти участь у круглому столі «Правозахист в європейському суспільстві (за стандартами Ради Європи)». Круглий стіл проводився для бухгалтерів та секретарів сільських рад, що навчаються в Центрі підвищення кваліфікації кадрів за професійною програмою. Захід було організовано Центром спільно з Сіверським інститутом регіональних досліджень, Центром європейської інформації Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка та за підтримки Міжнародного Фонду «Відродження».
       Олександр Павличенко розповів слухачам та всім присутнім про діяльність Ради Європи з захисту прав людини. «Нашим завданням є надати інформацію про те, де і як можна захистити свої інтереси, підтягати стандарти національного судочинства до стандартів Європейського Суду з прав людини», – зазначив пан Олександр.За його словами Рада Європи є тим інститутом міжнародного впливу, який дозволяє втримати державу від необачних кроків, через спостерігачів вказує нам на помилки і допомагає знайти шляхи їх вирішення.
       Про проблеми в галузі захисту прав людини розповів начальник відділу інформаційного забезпечення та зв’язків з громадськістю виконавчого апарату Чернігівської обласної ради Олександр Соломаха. На його думку в Україні не вироблені традиції правозахисту, а населенню притаманний правовий нігілізм, який можна пояснити тим, що захист своїх прав вимагає від людини багато часу, сил і грошей.
       Про незадовільну правову обізнаність громадян говорив і виконавчий директор Чернігівського громадського комітету захисту прав людини Віктор Тарасов. «У нас майже відсутня зрозуміла державна політика в сфері захисту прав людини», – зазначив він під час доповіді про загальний стан дотримання прав людини в Україні.
       Учасники зустрічі зійшлися на думці, що багато в чому наша правозахисна система не досягає рівня міжнародних стандартів, але ніщо не заважає нам, вам та чиновникам на місцях бути справедливими та благородними у своїх вчинках. Головне залишатись людьми.

       Час оприлюднення з 19 травня 2009 року
       Виконавець: Фесенко М.В.
       конт. тел.: (8-0462) 676 052