Новини за 22 травня 2009р.

22 травня 2009 р.

       Сьогодні слухачі Центру підвищення кваліфікації кадрів, науковці, освітяни, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, громадських організацій, працівники сфери культури, журналісти мали змогу послухати та обговорити доповіді істориків – учасників Всеукраїнської наукової конференції «Постать Симона Петлюри в історії та національній пам’яті». Конференція відбувалася в Полтаві, але завдяки можливостям відеозв’язку з її роботою мали можливість ознайомитися представники з Чернігова, Полтави, Кіровограда, Донецька та Сімферополя.
       Про перебіг полтавської конференції розповідав заступник голови Українського інституту національної пам’яті, доктор історичних наук, професор Владислав Верстюк. «Не хотілося б ліпити з Петлюри бронзовий постамент і поставити його на п’єдестал, щоб там про нього всі забули. Про Петлюру живого, неоднозначного та суперечливого, з помилками і досягненнями говорили науковці на цій конференції, – зазначив пан Верстюк під час свого виступу. – Петлюру хвалять і засуджують, ми маємо різні підходи та різні погляди, але він, беззаперечно, вже позитивніше сприймається українцями».
       Про еміграційний період життя Симона Петлюри розповіла під час своєї доповіді старший науковий співробітник Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, доктор історичних наук, доцент Валентина Піскун:«Хочеться щоб ми не тільки читали праці Петлюри, знали та аналізували його діяльність, але і робили висновки, брали в історії уроки».
       Погляд східних регіонів на постать Симона Васильовича виклав професор кафедри гуманітарних дисциплін Донецької музичної академії імені С.С. Прокоф’єва, кандидат історичних наук Валерій Ляшенко. «Популярність Симона Петлюри в західних та центральних регіонах була вищою ніж на сході та півдні, але ми не нівелюємо внесок цієї історичної особи в історію. У вивченні діяльності Петлюри прагнемо до об’єктивності та неупередженості», – зазначив він.
       Представники Чернігівщини – доцент кафедри історії та археології України Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т. Г. Шевченка, кандидат історичних наук Тамара Демченко, заступник начальника управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації Віталій Барбаш підняли питання щодо популяризації інформації щодо життя та діяльності видатного лідера української революції С. Петлюри, вказали на необхідність тиражування популярної літератури для широких верств населення та активнішої ліквідації неправдивих міфів комуністичного тоталітаризму. Представник Інституту національної пам’яті в Чернігівській області Сергій Бутко, показуючи, яким залишився Петлюра в народній пам’яті після багатьох років комуністичних репресій, розповів що навесні 1991 р. у с. Лиски Прилуцького району Чернігівської області активісти Народного Руху України проводили агітацію за незалежність України. На зібранні секретар райкому Компартії звинуватив рухівців у тому, що вони підривний елемент – бандерівці. 90-річний місцевий житель у відповідь заявив: «Ми не бандерівці, ми – петлюрівці!».
       А питань пізнання учнівською та студентською молоддю осіб визначних діячів українського визвольного руху, зокрема і Симона Петлюри торкнулися представники Кримського регіону.
      Конференція стала винятковою можливістю для аудиторії дізнатися думки відомих науковців про неоднозначну історичну постать, розкрити Петлюру як політичного діяча, творчу особистість, непросту людину та висловитись з цього приводу самим. Надзавданням проведеного заходу, за словами Владислава Верстюка, стало привернення уваги громадськості до постаті Симона Петлюри.

       Час оприлюднення з 22 травня 2009 року
       конт. тел.: (8-0462) 676 052