Новини за 11 жовтня 2009р.

11 жовтня 2009 р.

       «Аби нас схотіли бачити в Європейському союзі необхідно навести лад в Україні», – з такою думкою погодилися фактично всі учасники семінару-тренінгу «Державне управління у спільному європейському просторі», що пройшов 9 жовтня у Сосниці. З ініціативи Центру підвищення кваліфікації кадрів та районної державної адміністрації в ньому взяли участь голови територіальних громад району, секретарі сільських рад, державні службовці – всього понад сорок слухачів. Відкрили семінар голова районної державної адміністрації Василь Колос та голова районної ради Василь Волошко.
      Учасники навчання ознайомилися з основними засадами політики Східного партнерства та вимогами, які висуваються до управлінців у зв’язку з її запровадженням, зокрема, шляхом внесення змін до українського законодавства. Як засвідчила дискусія, думки слухачів щодо особистої участі в євроінтеграційних процесах розділилися: від скептичної констатації «від нас нічого не залежить» до більш оптимістичного твердження «потрібна активна участь та виважена політика держави». Причому, як з’ясувалося, найбільше побоювань викликає несприйняття нашими партнерами України як європейської держави.
      Надалі слухачі ознайомлення зі змістом Плану дій Україна – ЄС та засадами застосування Європейського інструменту сусідства та партнерства, що передбачає фінансування спільних проектів, їх пріоритетними напрямами. Власне, присутні зробили спробу сформулювати ймовірні теми, спрямовані на забезпечення розвитку територій та самостійно відповісти на деякі запитання, що виникають. Завершився семінар вивченням європейської моделі врядування, а саме – «належного врядування». Як у підсумку зазначив один з учасників тренінгу: «Було цікаво, особливо щодо можливості скласти проект і, за певних кроків, зробити задумане». А серед запитань виділимо таке: «Чи є альтернатива ЄС?».
      Зустріч проходила за участі Центру європейської інформації Чернігівської бібліотеки ім. В. Короленка, що працює за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

      
      Час оприлюднення з 11 жовтня 2009 року
      Виконавець: Бойко В.М.
      конт. тел.: (8-0462) 676 052