Новини за 30 жовтня 2009р.

30 жовтня 2009 р.

Ціна злочинної політики: до 70-х роковин початку Другої світової війни

       1-2 листопада 1939 р. позачергова сесія Верховної Ради СРСР ухвалила закон про включення Західної України до складу СРСР і возз’єднання з УРСР. Здається треба радіти. Проте, включення західноукраїнських і західнобілоруських земель до Радянського Союзу стало наслідком злочинної змови керівників двох тоталітарних держав Сталіна і Гітлера. 23 серпня 1939 р. їхні держави підписали відомий в історії договір про ненапад між Німеччиною і Радянським Союзом, який увійшов в історію під назвою «пакт Молотова – Ріббентропа». 19 серпня 1939 р. сам Сталін так пояснював необхідність цього на засіданні політбюро ЦК ВКП(б) (ЦХИДК, ф.7, оп.1, спр.1223): «Якщо ми укладемо договір про взаємодопомогу з Францією і Великобританією, Німеччина відмовиться від Польщі і буде шукати «модус вівенді» із західними державами. Війна буде відвернена, але у подальшому події можуть набути небезпечного характеру для СРСР. Якщо ми приймемо пропозицію Німеччини про укладання з нею пакту про ненапад, вона, певна річ, здійснить напад на Польщу, і втручання Франції та Англії в цю війну стане неминучим». І далі він повідомив соратникам: «Німеччина надала нам повну свободу дій у прибалтійських країнах і не заперечує з приводу повернення Бессарабії СРСР. Вона готова поступитися нам у якості зони впливу Румунією, Болгарією та Угорщиною. Відкритим залишається питання, пов’язане з Югославією…». Це, як вже нам відомо оформили у таємному протоколі до договору.
       Таким чином, СРСР разом із гітлерівською Німеччиною винен у розв’язанні Другої світової війни. 1 вересня 1939 р., відповідно попереднього узгодження, Гітлер напав на Польщу, а вже 17 вересня до нього приєднався Сталін. Суверенну державу було знищено й поділено між імперіалістами. Народи заплатили колосальну ціну за цю змову Гітлера і Сталіна, які так рвалися до світового панування – впродовж 1939 – 1945 рр. загинуло понад 50 млн і це далеко неповна кількість жертв. Україна втратила майже 9 млн співвітчизників і скільки зусиль довелося прикласти воякам Червоної армії та УПА, щоб знищити коричневу чуму. А від комуністичного тоталітаризму звільнилися тільки у 1991 р.
30 жовтня ц.р. саме про це йшлося на лекції представника Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергія Бутка у Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. Після обговорення теми слухачі – бухгалтери сільських рад переглянули документальний фільм «Між двома жорнами»

      Час оприлюднення: 30 жовтня 2009 року
      Виконавець: Бутко С.В.
      конт. тел.: (8-0462) 676 052

Новини за 29 жовтня 2009р.

29 жовтня 2009 р.

Адаптація законодавства України до законодавства ЄС є пріоритетною складовою процесу інтеграції України до Європейського Союзу

       – гостре обговорення такої думки відбулося під час семінару «Адаптація соціальної політики та трудового законодавства до стандартів ЄС». Семінар, організований Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації, пройшов на базі Ніжинської районної державної адміністрації. Це перший з серії заходів, організованих в Чернігівській області в рамках Державної цільової програми підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України на 2008—2011 роки.
      Під час семінару його учасники, а це голови територіальних громад Ніжинщини, мали змогу ознайомитися з механізмами адаптації права України до права Європейського Союзу, структурою права ЄС, основними інституціями, що координують в Україні напрями євроінтеграційного курсу.
Також слухачі проаналізували сутність соціальної політики та трудового законодавства України, аспекти соціального захисту населення України в контексті адаптації соціальної політики України до стандартів Європейського Союзу.
      Семінар проходив із застосуванням інтерактивних методів. За їх допомогою учасники заходу мали змогу визначити критерії необхідності адаптації Україною соціальної політики та трудового законодавства до стандартів ЄС, а також накреслити своє бачення стану соціальної політики та соціального захисту в Україні та висловити позитиви та негативи наближення до європейських стандартів. Зокрема, серед основних побоювань керівників територіальних громад щодо майбутнього нашої держави – аби Україна не стала «смітником», «санітарною зоною» для європейських держав. Дуже хвилювали їх і питання зменшення проявів корупції та досягнення належного рівня добробуту нашими громадянами.
      Проводила семінар заступник начальника юридичного відділу апарату облдержадміністрації Наталія Мужикова.

      Час оприлюднення: 29 жовтня 2009 року
      Виконавець: Чабак Л.А.
      конт. тел.: (8-0462) 676 052

Новини за 26 жовтня 2009р.

26 жовтня 2009 р.

       З 26 по 30 жовтня в Центрі підвищення кваліфікації кадрів розпочалося навчання секретарів та бухгалтерів сільських рад.
      На відкритті семінару керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Фесенко Василь Трофимович повідомив слухачам про проблеми та особливості формування місцевих бюджетів. Також велася розмова про актуальність ознайомлення слухачів з питаннями та проблемами дотримання земельного та екологічного законодавства України. Про мету та цілі семінару розповів директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко.
      Під час навчання слухачі матимуть змогу ознайомитися з земельним законодавством в Україні, з сучасними комп’ютерними технологіями у діяльності органів місцевого самоврядування, з порядком складання та оформлення службових документів, з соціально-психологічними аспектами управлінської діяльності: керівництвом і лідерством, формуванням команди, іміджем державного службовця та посадової особи місцевого самоврядування, з особливостями нарахування збору на обов’язкове державне пенсійне страхування, складанням місячної і квартальної звітності, з автоматизацією бухгалтерського обліку в системі «Парус», з етикою посадової особи місцевого самоврядування, з актуальними питаннями взаємодії органів місцевого самоврядування з органами державної служби занятості.

      Час оприлюднення: 26 жовтня 2009 року
      Виконавець: Сірик А.С.
      конт. тел.: (8-0462) 676 052

Новини за 20 жовтня 2009р.

20 жовтня 2009 р.

       20 жовтня в Центрі підвищення кваліфікації кадрів розпочали навчання начальники та спеціалісти юридичних відділів виконавчих апаратів районних рад, міських рад Чернігова, Ніжина, Прилук, Деснянської та Новозаводської районних у м. Чернігові рад. Для них буде проведено триденний тематичний семінар «Нормативно-правове забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування».
      На відкритті семінару голова постійної комісії з питань бюджету обласної ради Подоляко Михайло Миколайович підкреслив роль органів місцевого самоврядування в бюджетному процесі. Про мету та цілі семінару розповів директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко.
      Під час навчання слухачі матимуть змогу ознайомитися з перспективами місцевого самоврядування в Україні, з основними вимогами щодо організації роботи в органах виконавчої влади. Також слухачі проаналізують етапи та напрями співробітництва України та Організації Вашингтонського договору, правові аспекти проходження служби в органах місцевого самоврядування, а також повноваження органів місцевого самоврядування в сфері земельних правовідносин.

      Час оприлюднення: 20 жовтня 2009 року
      Виконавець: Сірик А.С.
      конт. тел.: (8-0462) 676 052

Новини за 16 жовтня 2009р.

16 жовтня 2009 р.

       Семінар «Соціально-психологічні аспекти управлінської діяльності: керівництво і лідерство, формування команди. Імідж державного службовця та посадової особи місцевого самоврядування» пройшов 15 жовтня в Прилуках. Заняття було організовано Центром підвищення кваліфікації кадрів для посадових осіб місцевого самоврядування, державних службовців місцевих органів влади Прилуцького району.
       Відкривали заняття заступник голови Прилуцької районної ради Микола Синенко та заступник керівника апарату Прилуцької райдержадміністрації Тетяна Мирвода.
       На семінарі слухачі обговорили соціальні складові управління в органах державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, проблеми керівництва та лідерства в управлінні, дізналися про психологічні особливості роботи та складові іміджу посадовця. Заняття провела методист Центру Наталія Коваленко.
       Наступний семінар з даної теми планується провести в грудні для посадовців Чернігівського району.

       Час оприлюднення з 16 жовтня 2009 року.
       Виконавець: Карпенко Т.К.
       конт. тел.: (8-0462) 676 052

Новини за 15 жовтня 2009р.

15 жовтня 2009 р.

Україна все ще знаходиться під пильним моніторингом Ради Європи

       – застеріг директор Бюро інформації Ради Європи в Україні Олександр Павличенко під час тематичної зустрічі «Членство України у Раді Європи та виконання нею зобов’язань у сфері прав людини», – а отже, потрібно інтенсифікувати діяльність нашої держави у сфері захисту прав людини.
       Саме обговоренню таких питань і був присвячений захід, що відбувся в рамках тижня Європейської демократії, та став спільною ініціативою Чернігівського центру підвищення кваліфікації кадрів, Чернігівської обласної ради, Сіверського інституту регіональних досліджень, Центру європейської інформації в м. Чернігів, за підтримки міжнародного Фонду «Відродження».
       Учасники тематичної зустрічі окреслили коло питань, що стосуються співпраці України та ради Європи. Зокрема, голова постійної комісії з питань бюджету і фінансів виконавчого апарату обласної ради Михайло Подоляко розповів про розвиток співробітництва органів місцевого самоврядування з відповідними структурами європейських країн.
       Розмову про болючі теми проблем українського суспільства з точки зору Ради Європи продовжив Олександр Павличенко. Окресливши структуру Ради Європи, він нагадав, що обов’язкова умова перебування країни в РЄ – ратифікація Європейської конвенції з прав людини. Директор Бюро інформації Ради Європи торкнувся механізмів коригування РЄ порушень держав у сфері прав людини, розповів про законодавчі акти, прийняті Україною під тиском Ради Європи.
       «Рада Європи стоїть на захисті тих, хто є найменш незахищеним у суспільстві. В той же час, варто мати на увазі, що чим більше захищених людей, тим більш захищене суспільство загалом» – підсумував Олександр Павличенко. І це треба взяти до уваги нашим посадовцям.

       Час оприлюднення з 15 жовтня 2009 року
       Виконавець: Чабак Л.А.
       конт. тел.: (8-0462) 676 052

Новини за 14 жовтня 2009р.

14 жовтня 2009 р.

       Тематичний короткотерміновий семінар на тему «Складання, розгляд та затвердження місцевих бюджетів», розпочався 14 жовтня в Центрі підвищення кваліфікації кадрів.
       Його учасники, – а це голови постійних комісій районних рад, міських рад Чернігова, Ніжина, Прилук з питань бюджету під час дводенного навчання ознайомляться з основними складовими державної регіональної політики, особливостями проведення торгів з врахуванням останніх змін законодавства з питань державних закупівель. Слухачі проаналізують роль органів місцевого самоврядування в прийнятті рішень, які регулюють земельні відносини, особливості формування бюджету і роль постійних комісій у його розгляді.
       Також учасники навчання матимуть змогу зустрітися з директором Бюро інформації Ради Європи в Україні Олександром Павличенко для обговорення питань членства України у раді Європи та виконання нею зобов’язань у сфері прав людини.

       Час оприлюднення з 14 жовтня 2009 року
       Виконавець: Чабак Л.А.
       конт. тел.: (8-0462) 676 052

Новини за 12 жовтня 2009р.

12 жовтня 2009 р.

       12 жовтня в Центрі підвищення кваліфікації кадрів розпочали навчання начальники служб у справах дітей райдержадміністрацій, міських рад Чернігова, Ніжина, Прилук, районних у м. Чернігові рад. Для них буде проведено триденний тематичний семінар «Основні напрями діяльності органів місцевої влади щодо захисту прав та законних інтересів дітей».
       Питання захисту прав та законних інтересів дітей зараз є досить актуальними і потребують висвітлення – зауважила заступник начальника служби у справах дітей облдержадміністрації Юлія Оліфіренко. Про мету та цілі семінару розповів директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко.
       Під час навчання слухачі матимуть змогу ознайомитися з організацією заходів, спрямованих на профілактику безпритульності, бездоглядності та злочинності серед дітей, порядком ведення обліку дітей, які можуть бути усиновлені, осіб, які бажають усиновити дитину, та здійснення нагляду за дотриманням прав дітей після усиновлення, реалізацією прав дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування на сімейне виховання. Також слухачі проаналізують основні напрями діяльності органів місцевої влади щодо захисту прав та законних інтересів дітей, вивчать взаємодією центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та служб у справах дітей на етапі підготовки до створення прийомних сімей тощо.

       Час оприлюднення з 12 жовтня 2009 року
       Виконавець: Сірик А.С.
       конт. тел.: (8-0462) 676 052

Новини за 11 жовтня 2009р.

11 жовтня 2009 р.

       «Аби нас схотіли бачити в Європейському союзі необхідно навести лад в Україні», – з такою думкою погодилися фактично всі учасники семінару-тренінгу «Державне управління у спільному європейському просторі», що пройшов 9 жовтня у Сосниці. З ініціативи Центру підвищення кваліфікації кадрів та районної державної адміністрації в ньому взяли участь голови територіальних громад району, секретарі сільських рад, державні службовці – всього понад сорок слухачів. Відкрили семінар голова районної державної адміністрації Василь Колос та голова районної ради Василь Волошко.
      Учасники навчання ознайомилися з основними засадами політики Східного партнерства та вимогами, які висуваються до управлінців у зв’язку з її запровадженням, зокрема, шляхом внесення змін до українського законодавства. Як засвідчила дискусія, думки слухачів щодо особистої участі в євроінтеграційних процесах розділилися: від скептичної констатації «від нас нічого не залежить» до більш оптимістичного твердження «потрібна активна участь та виважена політика держави». Причому, як з’ясувалося, найбільше побоювань викликає несприйняття нашими партнерами України як європейської держави.
      Надалі слухачі ознайомлення зі змістом Плану дій Україна – ЄС та засадами застосування Європейського інструменту сусідства та партнерства, що передбачає фінансування спільних проектів, їх пріоритетними напрямами. Власне, присутні зробили спробу сформулювати ймовірні теми, спрямовані на забезпечення розвитку територій та самостійно відповісти на деякі запитання, що виникають. Завершився семінар вивченням європейської моделі врядування, а саме – «належного врядування». Як у підсумку зазначив один з учасників тренінгу: «Було цікаво, особливо щодо можливості скласти проект і, за певних кроків, зробити задумане». А серед запитань виділимо таке: «Чи є альтернатива ЄС?».
      Зустріч проходила за участі Центру європейської інформації Чернігівської бібліотеки ім. В. Короленка, що працює за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

      
      Час оприлюднення з 11 жовтня 2009 року
      Виконавець: Бойко В.М.
      конт. тел.: (8-0462) 676 052

Новини за 7 жовтня 2009р.

7 жовтня 2009 р.

       Наказом Головдержслужби «Про затвердження переліку вищих навчальних закладів, закладів післядипломної освіти та інших юридичних осіб, які надають освітні послуги для здійснення підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції» від 30.09.2009 р. № 295/93 Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств установ і організацій включений до переліку закладів, які надаватимуть освітні послуги щодо підвищення кваліфікації у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції.
      На виконання Державної цільової програми підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України на 2008 – 2011 роки, Чернігівський центр організовуватиме в районах Чернігівської області низку семінарів для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування III – IV категорії посад.
      Передбачаються семінари з питань боротьби з корупцією, адаптації соціальної політики та трудового законодавства до стандартів ЄС, розробки та управління проектами, запровадження систем управління якістю, транскордонного співробітництва, енергозбереження. Результатом стане підвищення кваліфікації 170 державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування у сфері європейської інтеграції, поширення обізнаності про основні вимоги, що висуваються до України та її державного управління і місцевого самоврядування у зв’язку з приєднанням нашої країни до політики ЄС Східного партнерства.

      Час оприлюднення: 7 жовтня 2009 року
      Виконавець: Коваленко Н.В.
      конт. тел.: (8-0462) 676 052