Новини за 24 листопада 2009р.

24 листопада 2009 р.

       Навіть тепер в Україні є люди, які відмовляються визнавати голодомор 1932 – 1933 р.: у когось родичі брали участь в організації нищення українського народу, в деяких селах просто не залишилося, кому пам’ятати – бо всі померли, для когось проблеми сьогодення перекреслили минуле. Різні причини. Про них, а також про відповідальність нащадків про пам’ять жертв голодомору йшла мова на відеоконференції 24 листопада 2009 року на тему «Національна книга пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років в Україні – підсумок досліджень Голодомору (До 76-х роковин Голодомору в Україні)» за участю Чернігівського, Херсонського і Миколаївського центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. Науковці, краєзнавці та представники органів влади обговорили підсумки, проблеми та перспективи дослідження Голодомору в контексті видання Національної книги пам’яті.
       Представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко підкреслив, що Національна книга пам’яті є на сьогоднішній день найбільш вагомим результатом дослідження та вшанування пам’яті жертв цього голодовбивства. Зібрані у 19-ті томах документи, свідчення, підсумки наукового аналізу дають неспростовні докази зумисності та злочинної його суті як геноциду українського народу. Сергій Бутко також зауважив, що зроблено багато, але ще більше необхідно зробити: продовжити збирання свідчень очевидців Голодомору – їх щодня стає все менше і менше – шукати й вивчати нові документи, а головне – осмислити весь накопичений матеріал.
       Член Асоціації дослідження голодоморів в Україні, доцент Чернігівського державного педагогічного університету ім. Т.Г.Шевченка, кандидат історичних наук Тамара Демченко наголосила про необхідність поглиблення досліджень у міжрегіональному вимірі для повного з’ясування картини трагедії. Майже зовсім не досліджена тема примусових переселень на початку 30-х років в Україні. У перспективі це допоможе уточнити кількість загиблих і поглибити знання про політику комуністичного тоталітаризму. Дослідниця також звернула увагу на необхідність поглибленого аналізу мартирологів (книг реєстрації померлих), особливо, формулювань причин смертей. На відміну від Чернігівщини, де мартирологи в принципі, збереглися, на Миколаївщині та Херсонщині такі джерела інформації майже відсутні. Дослідника з Херсону під час збору споминів господарі деяких хат просто вигнали… Тобто проблема сприйняття трагедії самими громадянами України залишається чинною, отже робота мусить продовжуватися як з боку держави, так і громадськості.
       Учасники відеоконференції з Херсона та Миколаїва висунули ідею щодо проведення наукових конференцій за участю представників суміжних областей України для стимулювання подальшого дослідження цієї величезної теми. Голова правління Херсонського обласного осередку Всеукраїнського товариства політв’язнів та репресованих Петро Славич з обуренням засудив ті публікації, які у знущальному тоні намагаються заперечити правду про Голодомор.
       Під час підведення підсумків відеоконференції директор чернігівського Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко підкреслив, що сила української громадськості не дасть можливості будь-кому у майбутньому згорнути або «забути» політику дослідження та вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932 – 1933 років в Україні.

***

       24 листопада 2009 року в Центрі підвищення кваліфікації відбулося відкриття семінару для спеціалістів відділів адміністрування державного реєстру виборців райдержадміністрацій, виконавчих комітетів Прилуцької, Ніжинської міських, Деснянської та Новозаводської районних у м. Чернігові рад за напрямом «Державне управління».
       У відкритті навчання взяли участь начальник управління державної служби Головдержслужби України в Чернігівській області Микола Стрілець. Від імені Центру перед слухачами виступив директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко.
       Протягом двох днів навчання слухачі дізнаються про державне управління у спільному європейському просторі, про порядок звернень громадян до відділів ведення Державного реєстру виборців, про історію та всесвітній досвід боротьби з корупцією в органах державної влади, про основні завдання та пріоритети , напрями реформування державної служби.
       По закінченню навчання буде проведено перевірку знань слухачів шляхом комп’ютерного тестування.

      Час оприлюднення: 24 листопада 2009 року
      Виконавець: Сірик А.С.
      конт. тел.: (8-0462) 676 052