Новини за 31 березня 2010р.

31 березня 2010 р.

Міський голова провів лекцію для студентів

      Чернігівський міський голова Олександр Соколов провів лекцію для студентів чернігівських вищих навчальних закладів.
      Традиційна лекція відбулася у Центрі підвищення кваліфікації держслужбовців Чернігівської облдержадміністрації у рамках навчання студентів на тему: “Державна служба та служба в органах місцевого самоврядування в Україні: правовий статус, стиль і методи роботи”. Завдяки кількаденним заняттям у Центрі свої знання про державну служба та місцеве самоврядування покращили 30 молодих людей з чотирьох вишів Чернігова.
      Безпосередньо лекція Чернігівського міського голови стосувалася соціально-економічного розвитку обласного центру та подальших перспектив міста.
      Для ілюстрації діяльності міської влади О.Соколов продемонстрував фільм “Підсумки року – 2009”, створений ТРА “Новий Чернігів”. За словами міського голови, фільм розповідає про основні напрацювання міської влади торік, а також про вирішення проблемних питань життєдіяльності міста і подолання кризових явищ в економіці.
      Після фільму О.Соколов розповів про пріоритетні на сьогодні напрямки діяльності міської влади. Як основне завдання 2010 року, він назвав відродження діяльності чернігівських підприємств. “Стабільна робота підприємств і відродження кредитування – це обов’язкові умови ефективного та перспективного розвитку міського господарства”, – зауважив міський голова Чернігова. Під час зустрічі йшлося також про перспективи розбудови Чернігова, розвиток мікрорайону Масани.
      Крім того, міський голова відповів на запитання студентів, а вони стосувалися ситуації у Чернігові з безпритульними тваринами, туристичних перспектив обласного центру у ході підготовки та проведення “Євро-2012”, внесення змін до Бюджетного кодексу України.
      На завершення спілкування з молодими людьми О.Соколов запросив їх брати участь у конкурсах на заміщення вакантних посад у міськраді, оскільки молоді фахівці, котрі готові впроваджувати нові управлінські рішення, завжди необхідні місту.

      Ірина Синельник

***

У КОРЮКІВЦІ ВИВЧАЛИ ЗЕМЕЛЬНЕ ЗАКОНОДАВСТВО

      30 березня Центр підвищення кваліфікації кадрів провів семінар-тренінг «Правове регулювання земельних відносин» для посадових осіб місцевого самоврядування, державних службовців місцевих органів влади Корюківського району.
      Відкрив навчання керівник апарату Коріківської районної державної адміністрації Олександр Безнісько. Він наголосив на важливості та актуальності теми семінару і висловив сподівання, що після навчання посадовці матимуть достатньо знань для ефективного і швидкого врегулювання земельних питань. У роботі тренінгу взяв участь голова Корюківської районної ради Василь Хроленко.
      Проводив семінар завідувач сектору по зв’язках із засобами масової інформації та громадськістю головного управління Держкомзему у Чернігівській області Ігор Пузан. Поєднуючи лекційні та інтерактивні форми роботи, він розповів слухачам про механізми відведення земельних ділянок, про реалізацію права власності на землю та безоплатне оформлення технічної документації із землеустрою. Виконуючи практичні вправи, посадовці дізналися про особливості та тонкощі продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення.

      Час оприлюднення: 31 березня 2010 року.
      Виконавець:Коваленко Н.В.
      конт. тел.: (8-0462) 676 052

***

31 березня 2010 року

У Деснянській районній раді посадовці вчились…

      «Чому Європейський Союз цікавиться Україною? Як впливає євро інтеграція на нашу державу?», – такі та інші питання лунали під час тренінгу «Державне управління у спільному європейському просторі». 31 березня його проводив Центр підвищення кваліфікації кадрів для працівників виконкому Деснянської районної ради.
      Директор Центру Володимир Бойко розповів слухачам про витоки та засади Європейської політики сусідства та Східного партнерства, вимоги, які висуваються до управлінців у зв’язку з її реалізацією, а також про можливості, які відкриваються перед Україною у зв’язку з очікуваним підписанням Угоди про політичну асоціацію та про зону вільної торгівлі України з ЄС. Надалі слухачі самостійно проаналізувало позитивні та негативні критерії реалізації Східного партнерства в Україні. Причому як найбільший позитив слухачі відзначили перспективи підвищення якості життя, а найбільше їх хвилюють неузгодженості серед чинного українського законодавства та його норм з європейським правом.
      У підсумку слухачі зазначили, що дізнались нові терміни, нову інформацію, замислились над питанням: «Що зробить для того, щоб менталітет пересічного українця сприймав європейські стандарти?».

      Час оприлюднення: 31 березня 2010 року.
      Виконавець: Бойко В.М.
      конт. тел.: (8-0462) 676 052

Новини за 29 березня 2010р.

24 березня 2010 р.

Основні аспекти державної служби та служби в органах місцевого самоврядування вивчатимуть студенти випускних курсів

       Під час тематичного короткотермінового семінару «Державна служба та служба в органах місцевого самоврядування в Україні: правовий статус, стиль і методи роботи», що розпочався сьогодні в Центрі підвищення кваліфікації.
      Вже традиційним стало запрошення на відкриття заходу випускників семінару минулих років, які на сьогоднішній день поповнили ряди державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування. Вони поділились своїми враженнями від навчання та роботи на посадах, розповіли про свої функціональні обов’язки.
      В перший день навчання дізналися молоді люди і про діяльність Спілки молодих державних службовців – всеукраїнської громадської організації, чернігівський осередок якої представив його голова, заступник начальника управління внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Юрій Музика.
      «Накопичення інформації в сучасному суспільстві збільшується в геометричній прогресії. Тому зростає необхідність у постійному підвищення свого професійного рівня, здобутті додаткової освіти» – зазначив на відкритті заходу директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко. Тобто зазначене навчання є певним шансом для молодих людей, шансом підвищення своєї конкурентноспроможності на ринку праці, здобуття престижної посади.
      Програма тематичного короткотермінового семінару дає можливість побачити своєрідний «зріз» органів влади, зрозуміти сутність їх роботи. Тож в рамках двотижневого навчання студенти V курсу державних вищих навчальних закладів Чернігова матимуть змогу ознайомитися з основними напрямами роботи апарату обласної державної адміністрації, виконавчого апарату обласної ради, управлінь та відділів обласної державної адміністрації, зустрітися з керівництвом міста та області. Вони проаналізують критерії ефективної роботи органів влади, обговорять соціально-економічне становище області, промисловість та сільське господарство, основні напрями бюджетної і податкової, гуманітарної та соціальної політики та ін.
      Традиційно студенти відвідають Верховну Раду України та Комітети з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму; з питань науки і освіти, ознайомляться з діяльністю Інституту підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України.
      Другий тиждень навчання передбачатиме стажування молодих людей в органах виконавчої влади і органах місцевого самоврядування, тобто їх практичне ознайомлення зі специфікою відповідних галузей державного управління.
      За результатами навчання, стажування та підсумкового тестування студенти будуть зараховані до кадрового резерву на посади державних службовців.

      Час оприлюднення: 29 березня 2010 року.
      Виконавець: Чабак Л.А.
      конт. тел.: (8-0462) 676 052

Новини за 24 березня 2010р.

24 березня 2010 р.

      Питання стану та перспектив розвитку галузі освіти Чернігівщини були розглянуті на семінарі, відкриття якого відбулося 24 березня в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації держслужбовців під назвою «Актуальні питання роботи начальника відділу (управління) освіти в сучасних умовах». Цей семінар розрахований на начальників відділів освіти райдержадміністрацій та управлінь освіти міських рад (міст обласного значення).
      Відкривали навчання начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Заліський Анатолій Андрійович та начальник управління державної служби Головдержслужби України у Чернігівській області Стрілець Микола Іванович, зазначивши, що метою проведення даного навчання є знайомство слухачів з основними завданнями та пріоритетами державної політики у сфері освіти.
      Під час триденного навчання слухачі матимуть змогу ознайомитись з темами, які присвячені розвитку державної служби, особливостям формування місцевих бюджетів, окремим питанням оплати праці педагогічних працівників та веденню фінансово-господарських операцій у закладах освіти, стану використання інформаційних та комунікаційних технологій у навчально-виховному процесі в професійно-технічних навчальних закладах області, роботі відділів освіти щодо підвищення ефективності функціонування шкільних округів, стану дотримання законодавства в галузі освіти, ролі кадрового менеджменту в управлінській діяльності начальника відділу (управління) освіти.
      Протягом семінару перед слухачами виступатимуть представники Обласної державної адміністрації, Головного фінансово управління облдержадміністрації, управління державної служби Головдержслужби України в Чернігівській області, навчально – методичного центру професійно – технічної освіти в Чернігівській області, Центру матеріально-технічного та інформаційного забезпечення освітніх закладів.

      Час оприлюднення: 24 березня 2010 року.
      Виконавець: Сірик А.С.
      конт. тел.: (8-0462) 676 052

Новини за 22 березня 2010р.

22 березня 2010 р.

      22 березня в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів розпочалася перша сесія навчання новопризначених спеціалістів райдержадміністрацій, управлінь та відділів облдержадміністрації за напрямом 1501 «Державне управління» (ПППК).
      Відкрив навчання директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко, зазначивши, що метою проведення даного навчання є знайомство слухачів з основними завданнями та пріоритетами державної служби.
      Протягом тижневого навчання заплановано ряд конверсаторіумів, присвячених проходженню державної служби, організації роботи із зверненням громадян, інформаційному забезпеченню державного управління і державної служби, плануванню в роботі державного службовця, основним завданням та організації роботи з документами в органах виконавчої влади, формуванню іміджу державного службовця.
      В ході пятиденного навчання перед слухачами виступатимуть представники Обласної державної адміністрації, Чернігівського державного технологічного університету, Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка, управління державної служби Головдержслужби України в Чернігівській області.

      Час оприлюднення: 22 березня 2010 року.
      Виконавець: Сірик А.С.
      конт. тел.: (8-0462) 676 052

Новини за 18 березня 2010р.

18 березня 2010 р.

      17 березня Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів провів друге заняття на тему „Корупція як загроза демократії”.в рамках постійно діючого тематичного семінару «Місцеве самоврядування як основа демократичного розвитку» для посадових осіб Чернігівської міської ради, її структурних підрозділів.
      У відкритті і роботі семінару взяв участь заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Микола Літвінов.
      Провела семінар Ірина Протченко – заступник начальника Управління державної служби Головдержслужби України в Чернігівській області
      Учасники семінару мали змогу ознайомитися з такими питаннями: дотримання антикорупційного законодавства; заходи, спрямовані на запобігання проявам корупції та дотримання спеціальних обмежень щодо державних службовців та інших осіб, уповноважених на виконання функцій держави, спрямованих на попередження корупції; щорічний рейтинг „Індексу сприйняття корупції”. Були отримані відповіді на проблемні питання заповнення державними службовцями декларації про доходи, зобов`язання фінансового характеру та майновий стан посадовця та особи, яка претендує на зайняття посади державного службовця щодо себе та членів своєї сім`ї.

      Час оприлюднення 18 березня 2010 року
      Виконавець: Куприяненко Т.І.
      конт. тел.: (0-462) 676 052

***

      Розгляду етичних аспектів роботи посадовців був присвячений семінар-тренінг «Етика та етикет у державному управлінні та місцевому самоврядуванні. Робота з відвідувачами», що відбувся в Бобровицькій райдержадміністрації.
      Учасники заходу, а це голови територіальних громад та працівники апарату Бобровицької райдержадміністрації ознайомилися з поняттями «етика ділового спілкування», «професійна культура та мораль», розглянули критику та компліменти в діловій комунікації, етичні аспекти роботи з відвідувачами, проаналізували складові елементи етикету – як сукупності правил поедінки людини, зупинилися на етикеті телефоної розмови, правилах привітання тощо.
      Взаємна вічливість, толерантність, терпимість одне до одного створюють позитивний клімат у колективі, а отже сприяють ефективній роботі, – дійшли висновку учасники семінару.
      Проводила семінар-тренінг учений секретар Чернігівського центру підвищення кваліфікації Людмила Чабак.

Час оприлюднення: 18 березнь 2010 року
Виконавець: Коваленко Н.В.
конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 15 березня 2010р.

15 березня 2010 р.

      Сьогодні в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів розпочалась перша сесія навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації бухгалтерів сільських рад, що триватиме до 19 березня включно.Відкривали навчання директор Центру Володимир Бойко, заступник директора Тамара Купріяненко та куратор групи, начальник навчально-організаційного відділу Сергій Сарана.
      Протягом першої сесії для слухачів заплановано ряд конверсаторіумів, присвячених правовим засадам місцевого самоврядування та регулюванню служби в місцевих органах влади, повноваженням органів місцевого самоврядування, антикорупційному законодавству. Про особливості контролю за виконанням закону про бюджет та про сучасні комп’ютерні технології у діяльності органів місцевого самоврядування бухгалтери дізнаються під час практичних занять.
      У ході тижневого навчання слухачі отримають можливість відвідати заняття за фаховою тематикою. Перед ними виступатимуть начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Валерій Дудко, голова постійної комісії з питань бюджету і фінансів обласної ради Михайло Подоляко, начальник управління оподаткування фізичних осіб Державної податкової адміністрації в області Катерина Шумейко, заступник головного бухгалтера Головного управління Державного казначейства України в Чернігівській області Тетяна Казимір та ін.
      Слухачі отримають змістовні і професійні відповіді на всі свої питання.

      Час оприлюднення: 15 березня 2010 року
      Виконавець: Гапієнко А.А.
      конт. тел.: (0-462) 676 052

Новини за 11 березня 2010р.

11 березня 2010 р.

      10 березня в м. Бахмач пройшов виїзний семінар-тренінг за темою «Питання пов’язані з реалізацією повноважень органів місцевого самоврядування щодо володіння, розпорядження та управлінням об’єктами комунальної власності».
      Відкрила семінар заступник голови, керівник апарату Бахмацької районної державної адміністрації Ольга Допа.
      Перед учасниками, а це голови територіальних громад Бахмацького району, представники Бахмацької районної ради та районної державної адміністрації, виступили начальник відділу орендних відносин та організації розрахунків управління комунального майна обласної ради Олександр Нетреба і головний спеціаліст відділу орендних відносин та організації розрахунків управління комунального майна обласної ради Людмила Кушнір.
      Допівадачі відповіли на запитання слухачів, дали рекомендації по розв’язанню практичних проблем, які виникли чи можуть виникнути при роботі з комунальним майном.
      Всі учасники семінару зійшлися на думці, що питання комунальної власності на сьогоднішній день одне з найважливіших.

      Час оприлюднення: 11 березня 2010 року
      Виконавець: Болотний П.В.
      конт. тел.: (0-462) 676 052

***

11 березня 2010 р.

«ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ – ЗАСТОСУВАННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ДОСВІДУ В УКРАЇНІ»:

      семінар під такою назвою провів у Городянському районі Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.
      У відкритті та роботі тренінгу взяли участь перший заступник голови Городнянської районної державної адміністрації Володимир Черномаз та голова Городянської районної ради Олександр Верхуша. Вони наголосили на важливості і актуальності такого навчання.
      Під час семінару його учасники, а це голови територіальних громад Городнянщини, державні службовці місцевих органів виконавчої влади, мали змогу ознайомитися з такими питаннями: споживання енергії в Україні; відновлювальна енергетика у світі та Україні; державна політика енергозбереження країн Європейського Союзу; програми енергозбереження та законодавство в Україні.
      На тренінгу слухачі проаналізували стан сучасної енергетики України, перспективні напрями її розвитку. Також була розглянута відновлювальна енергетика в світі: фотоелектрика, вітроенергетика, біопаливо та їх використання в Україні, стан впровадження енергозберігаючих технологій на Чернігівщині. Учасники семінару дійшли висновку, що питання вже сьогоднішнього дня – це розширення використання альтернативних джерел енергії: сонця, вітру, біомаси.
      Провів семінар Сергій Зінченко – керівник Чернігівської філії Державного підприємства «Учбово-експертний центр НАЕР».

      Час оприлюднення: 11 березня 2010 року
      Виконавець: Коваленко Н.В.
      конт. тел.: (0-462) 676 052

Новини за 10 березня 2010р.

10 березня 2010 р.

      Сьогодні в Центрі розпочав свою роботу тематичний короткостроковий семінар «Особливості бухгалтерського обліку та звітності у бюджетній сфері» для головних бухгалтерів районних рад.
      На відкритті навчання були присутні директор центру Бойко Володимир Миколайович та куратор групи, начальник навчально-методичного відділу Центру Сарана Сергій Юрійович.
      В ході трьохденного навчання перед слухачами виступатимуть представники Головного фінансового управління облдержадміністрації, Головного управління Державного казначейства України в Чернігівській області. Поєднуючи лекційні та інтерактивні форми роботи, вони розкажуть слухачам про особливості виконання місцевих бюджетів в умовах їх казначейського обслуговування, матеріальні і фінансові основи місцевого самоврядування, планування та використання коштів місцевих бюджетів.

      Час оприлюднення: 10 березня 2010 року
      Виконавець: Сірик А.С.
      конт. тел.: (0-462) 676 052

Новини за 3 березня 2010р.

3 березня 2010 р.

В Срібному вчились боротись із корупцією

      3 березня Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів провів черговий виїзний семінар-тренінг «Забезпечення ефективності боротьби із корупцією та запровадження принципів належного врядування у сфері публічної адміністрації». На цей раз навчання пройшло в Срібнянському районі.
      У відкритті і роботі тренінгу взяли участь заступник голови, керівник апарату Срібнянської районної державної адміністрації Ніна Бондаренко та заступник голови Срібнянської районної ради Микола Хмарський. Вони наголосили на важливості і актуальності такого навчання, підкреслили необхідність досконалого знання законодавства для кожного посадовця.
      Провів семінар Сергій Меженний – головний спеціаліст відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної ради апарату облдержадміністрації.
      Під час семінару його учасники, а це голови територіальних громад Срібнянщини, державні службовці місцевих органів виконавчої влади, мали змогу ознайомитися з такими питаннями: сучасне антикорупційне законодавство України, Закон України «Про засади запобігання та протидії корупції», запровадження принципів належного врядування у сфері публічної адміністрації – запорука успішної боротьби з корупцією, історія та досвід країн Європейського Союзу у сфері боротьби з корупцією, заходи з усунення причин та умов, що призводять до порушення антикорупційного законодавства. Слухачі проаналізували нове антикорупційне законодавство України, окремі питання якого викликали жваве обговорення серед слухачів. Всі присутні дійшли висновку, що корупція є однією із проблем, які потребують невідкладного розв’язання. Вона становить загрозу соціальному прогресу, національній безпеці, становленню громадянського суспільства.
      На семінарі виступив і Дмитро Никоненко – заступник начальника управління преси та інформації облдержадміністрації. Він представив виставку літератури виданої в рамках обласної програми «Українська книга» за 2008 – 2009 роки та районних газет, охарактеризував стан справ на інформаційному просторі Чернігівщини.

      Час оприлюднення з 3 березня 2010 року
      Виконавець: Коваленко Н.В.
      конт. тел.: (0-462) 676 052