Новини за 9 квітня 2010р.

9 квітня 2010 року

      8 квітня на базі Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів відбувся «круглий стіл» під назвою «Друга світова війна в національній пам’яті Українського народу». У ньому взяли участь освітяни та науковці міста й області, представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, працівники культури, журналісти.
      З вітальним словом до присутніх звернулись заступник голови облдержадміністрації Наталія Білоус та керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Василь Фесенко, голова обласної організації ветеранів України А.Москаленко. Вони підкреслили необхідність збереження пам’яті про славні подвиги наших людей у Другій світовій війні.
      Українська земля як ніяка інша постраждала від фашистської навали в період Великої Вітчизняної війни, котра була частиною Другої світової. Тисячі знищених міст і сіл, 10 мільйонів жертв, підірвана економіка – все це лягло важким тягарем на душу й плечі українського народу. І тому пам’ять про ту трагедію повинна жити вічно», наголосив заступник голови Українського інституту національної пам’яті, доктор історичних наук Владислав Верстюк.
      Говорячи про необхідність сьогоднішнього зібрання науковців, освітян, журналістів, представників влади і громадських організацій, учений акцентував на актуальності відтворення подій Другої світової війни напередодні 65-річчя Великої Перемоги та розмови про величезний внесок нашого народу у знищення нацизму.
      З доповідями на засіданні виступили дослідники Центрального державного архіву зарубіжної україніки, Інституту історії України НАН України, Чернігівського національного педагогічного університету ім.Т.Г.Шевченка та Корюківського історичного музею. Науковці говорили про тяжку долю радянських військовополонених, мільйони яких були знищені в нацистських концтаборах, трагедію містечка Корюківка на Чернігівщині, де в 1943 році було знищено майже 7 тис. мирних жителів, роль щоденника О. Довженка у формуванні історичної пам’яті про Другу світову війну та інше.