Новини за 30 квітня 2010р.

30 квітня 2010 року

У МЕНІ ВИВЧАЛИ ЗЕМЕЛЬНЕ ЗАКОНОДАВСТВО

      29 квітня Центр підвищення кваліфікації кадрів провів семінар-тренінг «Правове регулювання земельних відносин» для посадових осіб місцевого самоврядування, державних службовців місцевих органів влади Менського району.
      Відкрив навчання в. о. голови Менської районної державної адміністрації Валерій Миколайович Щукін Валерій Миколайович. Він наголосив на важливості та актуальності теми семінару і висловив сподівання, що після навчання посадовці матимуть достатньо знань для ефективного і швидкого врегулювання земельних питань.
      Проводив семінар завідувач сектору по зв’язках із засобами масової інформації та громадськістю головного управління Держкомзему у Чернігівській області Ігор Борисович Пузан. Поєднуючи лекційні та інтерактивні форми роботи, він розповів слухачам про механізми відведення земельних ділянок, про реалізацію права власності на землю та безоплатне оформлення технічної документації із землеустрою. Виконуючи практичні вправи, посадовці дізналися про особливості та тонкощі продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення.

      Час оприлюднення: 30 квітня 2010 року
      Виконавець:Карпенко
      конт. тел.: (8-0462) 676 052

***

Основні аспекти роботи органів місцевого самоврядуванняз німецької точки зору

      розкрив під час зустрічі на тему «Завдання, організація місцевого самоврядування у Німеччині та державний нагляд за ним» Юрген Вальхсгьофер – бургомістр зі стажем роботи 16 років, професор, а нині – референт фонду Ганнса Зайделя.
      Учасники заходу, що відбувся у приміщенні Чернігівської міської ради, а це посадові особи місцевого самоврядування, детально ознайомились із завданнями місцевого самоврядування в Німеччині. Серед них Юрген Вальхсгьофер зупинився на тих, що пов’язані з внутрішньою організацією, персоналом, правом, внутрішньою безпекою та порядком, школами, освітою та культурою, дозвіллям і спортом, соціальним захистом і молоддю, охороною здоров’я та лікарняною справою, міським розвитком, будівництвом та житлом, охороною довкілля.
      «Право міст вирішувати свої справи на власний розсуд закріплено в Німеччині конституційно – зазначив доповідач, – при цьому міста мають свої власні податкові надходження, тобто вони не залежать так безмежно від держави». Цим, зокрема, і пояснюється така величезна кількість сфер, вирішення питань в яких належить до функцій органів місевого самоврядування.
      Наступні блоки зустрічі присвячувалися державному нагляду над виконанням завдань, що є прерогативою органів самоврядування, або ж делеговані державою зазначеним структурам, а також організаційним питанням місцевого самоврядування. Зокрема, пан Вальхсгьофер підкреслив публічний характер прийняття рішень на місцевому рівні.
      Ця зустріч з Юргеном Вальхсгьофером стала вже другою із серії запланованих у рамках навчання посадових осіб органів місцевого самоврядування Чернігова.

      Час оприлюднення з 30 квітня 2010 року
      Виконавець: Чабак Л.А.
      конт. тел.: (8-0462) 676 052

Новини за 29 квітня 2010р.

29 квітня 2010 року

Міжнародна відеоконференція «Партизанськими стежками»

      29 квітня 2010 р. Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування взяв участь у міжнародній відеоконференції, присвяченій 65-річчю Перемоги «Партизанськими стежками».
      Організатор: Брянський філіал Орловської регіональної академії державного служби приурочив цей захід до дня партизан і підпільників, який відзначається в Росії 29 червня. На зв’язку також були Могильовський Російсько-Білоруський університет (Білорусь), Орловська регіональна академія державної служби (Росія) та Луганський обласний центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій».
      У заході взяли участь ветерани Другої світової війни, представники молодіжних громадських організацій, працівники органів державної влади, громадськості, науковці й краєзнавці.
      Від імені чернігівських ветеранів війни виступив член обласної ради ветеранів, голова секції партизан і підпільників Іван Іванович Кучма.Він розповів історію виникнення партизанського руху на Чернігівщині, його бойову діяльність, наводив приклади злочинної політики гітлерівської Німеччини (трагедія знищення гітлерівськими окупантами близько 7 тис. мирних жителів містечка Корюківки 1-3 березня 1943 р.), наголосив на вшануванні пам’яті всіх захисників вітчизни, які віддали своє життя у війні.
      «Від імені фронтовика, в.о. голови Українського інституту національної пам’яті Ігоря Рафаїловича Юхновського вітаю передусім ветеранів, всіх учасників заходу з наступаючим святом Перемоги» – сказав представник у Чернігівській області Сергій Володимирович Бутко. Він відмітив, що за оцінками Інституту Корюківська трагедія 1943 р. була найбільшою в Другій світовій війні. Внаслідок подібних нелюдських операцій тільки в Україні 1377 сіл разом із мешканцями спалили гітлерівські окупанти. Кидаються в очі дві особливості проведення подібних операцій – злочинів проти людяності: 1) вони проводилися з метою знищити якнайбільше мирних жителів для розчищення «життєвого простору» для наступного заселення представниками «вищої арійської раси»; 2) учасники партизансько-повстанської боротьби та історики відзначили безсилля, неспроможність силових структур окупантів ефективно воювати проти Руху Опору, і, відповідно, такі каральні акції були помстою тим, хто не міг захиститися. С.Бутко розповів про діяльність Українського інституту національної пам’яті щодо відновлення та збереження пам’яті про цю страшну війну.
      Про матеріальні пам’ятки, що залишились в спадок нащадкам захисників вітчизни, розповів директор Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В.Тарновського Сергій Лазаревич Лаєвський. Він розповів про експозиції у музеї, про роботу пошукової експедиції та її знахідки.
Зокрема, сенсаційною була недавня подія – знайшли сейф 197 стрілецької дивізії.
Фахівці зараз займаються реставрацією унікальних військових документів 1941 р.
Підкреслив, що музей робить акцент на висвітленні історії Чернігова і чернігівців у Другій світовій війні, і ця патріотична робота буде тривати надалі.      Зі спогадами в інших містах виступили ветерани, які розказали історію партизанського руху в Могильові, Брянську, підпільну діяльність на Луганщині.
Одна з молодіжних організацій Брянська підготувала презентацію про історію виникнення, біографії авторів пісні «Шумер сурово брянський лес», що стала гімном партизанського руху.
Всі українські, російські та білоруські міста привітали один одного з наступаючим святом та низько вклонилися ветеранам.

      Час оприлюднення з 29 квітня 2010 року
      Виконавець: Коваленко Н.В.
      конт. тел.: (8-0462) 676 052

Новини за 28 квітня 2010р.

28 квітня 2010 року

      28 квітня Центр підвищення кваліфікації кадрів розпочав свою роботу тематичний короткотерміновий семінар «Гендерні аспекти в державному управлінні» для спеціалістів відділів у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрацій, відділів у справах сім’ї та молоді міст Чернігова, Ніжина, Прилук, що триватиме до 29 квітня включно.
      Відкрили навчання заступник директора Центру Тамара Куприяненко та начальник управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Борис Атрощенко. Вони наголосили на важливості та актуальності теми семінару і висловили сподівання, що після його проходження учасники матимуть достатньо знань для запровадження гендерних підходів у діяльність органів державної влади та місцевого самоврядування.
      У ході тематичних зустрічей, конверсаторіумів та тренінгів перед слухачами виступатимуть головний спеціаліст відділу з питань сім’ї та гендерної політики управління Лариса Апанасенко, радник облдержадміністрації з гендерних питань Лариса Юда та багато інших фахівців. Вони розповідатимуть про перспективи розвитку гендерної політики на теренах Чернігівщини зокрема та України загалом, нормативно-правову базу для її ефективної реалізації та про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту багатодітних сімей та актуальні питання їх впровадження.

      Час оприлюднення з 28 квітня 2010 року
      Виконавець: Гапієнко А.А.
      конт. тел.: (8-0462) 676 052

***

Чернівці, Херсон, Чернігів – відеоконференція

«Друга світова війна: реальність і міфи»

      28 квітня 2010 р. Центри перепідготовки та підвищення кваліфікації держслужбовців і посадових осіб місцевого самоврядування Чернівців, Херсону та Чернігова провели відеоконференцію «Друга світова війна: реальність і міфи». У заході взяли участь науковці, представники громадськості та органів виконавчої влади.
      Першим від чернігівських учасників виступив представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко. Він наголосив на вшануванні пам’яті всіх захисників та жертв тоталітарних режимів, засудження практики реалізації в державній політиці злочинної ідеології. Нюрнберзький міжнародний судовий процес вперше в історії засудив злочинну політику гітлерівської Німеччини, створив прецедент міжнародної правової заборони здійснення військових злочинів, злочинів проти людяності та організації агресивних війн. На прикладі трагедії знищення гітлерівськими окупантами 6700 мирних жителів містечка Корюківки 1-3 березня 1943 р., тобто найбільшої нацистської каральної акції у Другій світовій війні, він показав не тільки жах звірств виконавців теорії «вищої арійської раси», але й шкоду радянських ідеологем, через які світова громадськість і громадяни України не знають про таку резонансну подію.
      Наслідки Другої світової війни в кожному регіоні мали свої особливості, про які не варто мовчати – підкреслив завідувач кафедри історії слов’ян Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка, доктор історичних наук, професор Сергій Лепявко. Він привернув увагу на маловідомий факт, що Чернігів у 1941 р. – одне з 12 міст на території колишнього СРСР у Другій світовій війні, яке найбільше постраждало від повітряних ударів німецьких бомбардувальників.
      Про матеріальні пам’ятки, що залишились в спадок нащадкам захисників вітчизни, розповіла завідувач військово-історичним відділенням Чернігівського обласного історичного музею ім. В.В.Тарновського Людмила Майборода. У своєму виступі вона також підкреслила, що достатньо цікавим для сучасної історичної науки є погляд на Другу світову війну очима дітей, яким вдалось пережити лихоліття.
      У науковому повідомленні «Друга світова та Велика вітчизняна війни» доцента кафедри історії нового та новітнього часу Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, кандидата історичних наук Євгена Сахновського висловлено міркування щодо необхідності вкладати оцінку в назву тієї кривавої війни.
      Професор кафедри історії України Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, доктор історичних наук Петро Брицький висвітлив питання особливостей історії України в Другій світовій війні. Серед них він назвав її початок для українців вже у 1939 р., наявність різних окупантів, існування національно-визвольного руху та факт участі наших співвітчизників в арміях різних країн.
      Заступник директора, начальник науково-дослідного відділу Чернівецького центру перепідготовки та підвищення кваліфікації, кандидат історичних наук Сергій Гакман підкреслив, що приєднання Бессарабії та північної частини Буковини до складу СРСР влітку 1940 р. було воєнною операцією. Його можна оцінити як етап підготовки до майбутнього зіткнення СРСР і Німеччини.
      Доцент кафедри політології та державного управління Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, кандидат історичних наук Ігор Буркут, проаналізував Рух опору у Чернівецькій області. Він на підставі всього комплексу документів і свідчень констатував – під час гітлерівської окупації організованого комуністичного підпілля не було, а потужним противником окупантам виявилося український національний підпільний та повстанський рух.
      Херсонські учасники конференції: директор центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій Херсонської облдержадміністрації Сергій Білорусов, завідуюча відділом нової історії обласного краєзнавчого музею Ольга Гончарова, секретар Херсонської обласної організації Організації ветеранів України Наталія Бринза, заступник начальника управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Херсонської облдержадміністрації Костянтин Філенко розповіли про увічнення пам’яті священного подвигу воїна-визволителя на Херсонській землі, організацію та проведення в області заходів на честь 65-ої річниці Великої Перемоги. Вони навели факти звірств окупантів на Херсонщині щодо військовополонених, мирних жителів. В області знищено за 31 місяць окупації 50 тис. чол.
      Підсумком відеоконференції було спільна думка: Немає світу, який породив ту війну, міжнародних коаліцій і союзів. Немає дуже багатьох із тих, хто тоді був рядовим або ж вершив долі світу. У спадок від них нам дісталися кордони, історична пам’ять і розуміння: те, що сталося, не повинно повторитися…

      Час оприлюднення з 28 квітня 2010 року
      Виконавець: Гапієнко А.А.
      конт. тел.: (8-0462) 676 052

Новини за 23 квітня 2010р.

Прес-анонс

      28 квітня 2010 року о 10.00 Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій відбудеться ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЯ «ДРУГА СВІТОВА ВІЙНА: РЕАЛЬНІСТЬ І МІФИ».      В ній приймають участь три Обласних центри перепідготовки та підвищення кваліфікації (Чернігівський, Чернівецький, Херсонський). Кожний Центр представляють науковці області, представники органів влади. Три області будуть обговорювати в ефірі історичні події Другої світової війни, трагедію Чернігова у війні, події на Буковині воєнного періоду, як вшановують пам’ять загиблих у війні на Херсонщині.

 

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ЦЕНТРПЕРЕПІДГОТОВКИ ТА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ,ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ, ДЕРЖАВНИХ ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ ІОРГАНІЗАЦІЙ

 

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙРЕГІОНАЛЬНИЙ ЦЕНТР ПЕРЕПІДГОТОВКИ ТА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПРАЦІВНИКІВОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ, ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ, ДЕРЖАВНИХПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ І ОРГАНІЗАЦІЙ

 

ХЕРСОНСЬКИЙОБЛАСНИЙ ЦЕНТР ПЕРЕПІДГОТОВКИ ТА ПІДВИЩЕННЯ КВАЛІФІКАЦІЇ ПРАЦІВНИКІВ ОРГАНІВДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ, ОРГАНІВ МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ, ДЕРЖАВНИХ ПІДПРИЄМСТВ,УСТАНОВ І ОРГАНІЗАЦІЙ

====================================================================================

 

 

 

 

 

ПРОГРАМА

МІЖРЕГІОНАЛЬНОЇ ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЇ

 

Друга світова війна:реальність і міфи

 

28 квітня 2010 р.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Чернігів – Чернівці– Херсон

 

 

 

ВІДКРИТТЯ КОНФЕРЕНЦІЇ – ПРИВІТАННЯ ТАПРЕДСТАВЛЕННЯ УЧАСНИКІВ:

 

ВЕДУЧІ ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЇ

 

від Чернігова:

Куприяненко Тамара Іванівна – заступник директораЧернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівниківорганів державної влади, органів місцевого самоврядування, державнихпідприємств, установ та організацій;

 

від Херсона:

Білорусов Сергій Георгійович – директор центруперепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади,органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організаційХерсонської обласної державної адміністрації;

 

від Чернівців

Гакман Сергій Михайлович – заступникдиректора-начальник науково-дослідного відділу Чернівецького центруперепідготовки та підвищення кваліфікації, кандидат історичних наук.

 

 

 

 

 

 

Дата проведення: 28 квітня 2010 року

 

Початок: 10.00.

 

Час проведення: 10.00-11.30.

 

Регламент:        виступи – 5 хв.

                            обговорення виступів до2 хвилин.

 

 

 

 

ПРОГРАМА

 

10.00 – 10.10. Відкриття відеоконференції

Куприяненко Тамара Іванівна – заступник директораЧернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівниківорганів державної влади, органів місцевого самоврядування, державнихпідприємств, установ та організацій;

Білорусов Сергій Георгійович – директор центруперепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади,органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організаційХерсонської обласної державної адміністрації;

Гакман Сергій Михайлович – заступникдиректора-начальник науково-дослідного відділу Чернівецького центруперепідготовки та підвищення кваліфікації, кандидат історичних наук.

 

10.10-10.15

Друга світова та Велика вітчизняна війни – спробавизначення понять.

САХНОВСЬКИЙ Євген Васильович – доцент кафедри історії нового та новітнього часуЧернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, кандидат історичнихнаук.

 

10.15-10.20

Друга світова війна: жертвизлочинної ідеології.

БУТКОСергій Володимирович представник Українського інституту національноїпам’яті у Чернігівській області.

 

10.20-10.25

Ретроспектива «Херсонщина у Великій Вітчизняній війні».

ГОНЧАРОВА Ольга Серафимівна – завідуюча відділом нової історії обласногокраєзнавчого музею.

 

10.25-10.30

Трагедія Чернігова у Другій світовій війні.

ЛЕПЯВКО Сергій Анатолійович – завідувач кафедри історії слов’ян Чернігівський національний педагогічнийуніверситет ім. Т.Г. Шевченка, доктор історичних наук, професор.

 

10.30-10.35

Дії радянського та українського національ­ного підпілляна Буковині в 1940-1944 рр.

БУРКУТ Ігор Григорович – доцент кафедри політології та державного управлінняЧернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича, кандидат історичнихнаук.

 

10.35-10.40

«Організація та проведення в області заходів на честь65-ої річниці Великої Перемоги».

Бринза Наталія Василівна – секретар Херсонської обласної організаціїОрганізації ветеранів України.

 

10.40-10.45

Приєднання Бессарабії та північної частини Буковини доскладу СРСР влітку 1940 р.: мирне вирішення питання чи воєнна операція?

ГАКМАН Сергій Михайлович – заступник директора-начальникнауково-дослідного відділу Чернівець­кого центру перепідготовки та підвищеннякваліфікації,  кандидат історичних наук.

 

10.45-10.50

Втрати України в Другій світовій війні.

ДОБРИЦЯ Олександр Павлович – член спілки журналістів України, член спілкикраєзнавців України, член конгресу українських літераторів.

 

10.50-10.55

Увічнення пам’яті священного подвигу воїна-визволителяна Херсонській землі.

Білорусов Сергій Георгійович – центру перепідготовки та підвищення кваліфікаціїпрацівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування,державних підприємств, установ та організацій Херсонської обласної державноїадміністрації.

 

10.55-11.00

Особливості історії України в Другій світовій війні.

БРИЦЬКИЙ Петро Павлович – професор кафедри історії України Чернівецькогонаціонального університету ім. Ю.Федьковича, доктор історичних наук.

 

11.00-11.05

Друга світова війна в експозиції Чернігівського обласного історичного музеюім. В.В.Тарновського.

МАЙБОРОДА Людмила Олексіївна – завідувач військово-історичним відділеннямЧернігівського обласного історичного музею ім. В.В.Тарновського.

 

11.05-11.10

ФІЛЕНКО Костянтин Вікторович – заступник начальника управління з питаньвнутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Херсонської обласноїдержавної  адміністрації.

ДОРОФЄЄВА Олена Сергіївна – начальник відділу зв’язків з політичними  партіямита громадськими організаціями  управління з питань  внутрішньої політики та зв’язківз  громадськістю Херсонської обласної державної адміністрації.

 

11.10-11.25

ОБГОВОРЕННЯ

 

11.25-11.30

ПІДВЕДЕННЯ ПІДСУМКІВ ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЇ

Новини за 22 квітня 2010р.

22 квітня 2010 року

      Виїзний семінар-тренінг «Регулювання відносин між роботодавцями та найманими працівниками в межах КЗпП України. Оплата праці в органах місцевої влади» провів Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів в місті Ніжині.
      21 квітня в приміщенні Ніжинської міської ради зібрались посадові особи ради. Вони обговорювали питання регулювання трудових відносин, додержання державних гарантій в оплаті праці, соціальні стандарти у сфері праці, порядок індексації грошових доходів громадян.
      Семінар-тренінг провела Катерина Тимощенко – заступник начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації. Вона розказала про договірне регулювання трудових відносин, зміст колективного договору, оплату праці на основі єдиної тарифної сітки, умови оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, порядок розрахунку заробітної плати та матеріальної допомоги. Слухачі отримали змістовні і професійні відповіді на всі свої питання.

      Час оприлюднення з 22 квітня 2010 року
      Виконавець:Коваленко Н.В.
      конт. тел.: (0-0462) 676 052

***

      «Які зміни відбулись в державній реєстрації установчих документів юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців? Яким чином вирішувати питання, що виникають при державній реєстрації окремих суб’єктів господарювання та при припиненні юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців?» – ці та багато інших питань лунали від державних реєстраторів під час тематичного короткострокового семінару «Правове регулювання державної реєстрації юридичних та фізичних осіб», що відбувся 22 квітня на базі Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.
      Перед слухачами виступали Ксенія Шевченко, головний спеціаліст, юрисконсульт представництва Держкомпідприємництва у Чернігівській області, Ігор Закружний – головний державний інспектор сектору реєстрації та обліку платників податків ДПА в області, Неля Насальська – начальник відділу структурної статистики та реєстрів Головного управління статистики в Чернігівській області, Сергій Шібірін – провідний інженер відділу експлуатації Державного підприємства «Інформаційно-ресурсний центр» та ін. Вищезазначені фахівці та тренери використовували в роботі інтерактивні методи навчання, заохочували слухацьку аудиторію до обговорення спірних питань, активно застосовували діалогічний метод викладу матеріалу.
      У підсумку учасники заходу зазначили, що дізнались багато нової та корисної інформації, отримали відповіді на питання, що їх цікавили.

      Час оприлюднення: 22 квітня 2010 року
      Виконавець: Гапієнко А.А.
      конт. тел.: (8-0462) 676 052

Новини за 20 квітня 2010р.

20 квітня 2010 року

До 65-ї річниці Перемоги: гідно вшанувати пам’ять жертв нацистських загарбників
      Український народ зробив величезний внесок у Перемогу над нацистською Німеччиною – підкреслив представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко.
      Він 19 квітня 2010 р. у Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій під час навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації прочитав лекцію «Друга світова війна у національній пам’яті Українського народу». Слухачі – бухгалтери сільських рад області.
      Лектор нагадав, що майже чверть українців (7 млн. вояків) були у складі тільки Збройних сил СРСР під час війни з гітлеризмом, з яких приблизно половина загинула – до 3,5 млн. Пам’ять про війну, це не тільки знання про історію Перемоги, але й гідне вшанування загиблих захисників і жертв тоталітарних режимів.
      Під час окупації з вересня 1941 до вересня 1943 років 127 тис. мешканців Чернігівщини загинули від гітлерівських загарбників. Представник Українського інституту національної пам’яті торкнувся теми вшанування пам’яті жертв гітлерівської каральної акції у 1943 р. у Корюківці на загальнонаціональному рівні:
      Корюківка, 1-3 березня 1943 р. – вбито близько 7 тис. мешканців (за актом від 1944 р. – 6700 чол.) і спалено 1290 будинків.
      Порівняємо:
      Білоруська Хатинь – 22 березня 1943 р у селі знищено 149 осіб.
      Чеська Лідице – 11 червня 1943 р. вбито у селищі і замордовані у концтаборі 320 чол.
      Французька Орудар – 10 червня 1944 р.знищено у селищі 642 чол.
      Югославський Крагуєвац – у місті за день у жовтні 1941 р. розстріляно 2800 мешканців.
      Отже, нацистський злочин проти людяності в 1943 р. у Корюківці є найбільшим у Другій світовій війні і пам’ять про невинні жертви катів має бути збережена у серцях громадян України, а назву місця трагедії повинна знати міжнародна громадськість.

      Час оприлюднення з 20 квітня 2010 року
      Виконавець: Коваленко Н.В.
      конт. тел.: (8-0462) 676 052

Новини за 19 квітня 2010р.

19 квітня 2010 року

      Сьогодні в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів розпочалась перша сесія навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації бухгалтерів сільських рад, що триватиме до 23 квітня включно.
      Протягом першої сесії для слухачів заплановано ряд конверсаторіумів, присвячених правовим засадам місцевого самоврядування, управлінню місцевими фінансами та бюджетом. Про особливості контролю за виконанням закону про бюджет та про сучасні комп’ютерні технології у діяльності органів місцевого самоврядування бухгалтери дізнаються під час практичних занять.
      У ході тижневого навчання слухачі отримають можливість відвідати заняття за фаховою тематикою. Перед ними виступатимуть начальник Головного фінансового управління облдержадміністрації Валерій Дудко, голова постійної комісії з питань бюджету і фінансів обласної ради Михайло Подоляко, начальник управління оподаткування фізичних осіб Державної податкової адміністрації в області Катерина Шумейко, заступник головного бухгалтера Головного управління Державного казначейства України в Чернігівській області Тетяна Казимір.
      Учасники навчання за професійною програмою також більш широко дізнаються про окремі історичні події. Зокрема, до заходів щодо відзначення 65-ї річниці Перемоги у Великі Вітчизняній війні 1941–1945 років буде проведена тематична зустріч «Друга світова війна в національній пам’яті українського народу», на якій виступить Сергій Бутко, представник Інституту національної пам’яті у Чернігівській області.
      В ході навчання слухачі отримають змістовні і професійні відповіді на всі свої питання.

      Час оприлюднення з 19 квітня 2010 року
      Виконавець: Гапієнко А.А.
      конт. тел.: (8-0462) 676 052

Новини за 16 квітня 2010р.

16 квітня 2010 року

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ЛІЦЕНЗУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІЗ НАДАННЯ ОСВІТНІХ ПОСЛУГ

      Відповідно до п.15 Порядку ліцензування діяльності з надання освітніх послуг, затвердженого Постановою КМУ від 08.08.2007 №1019, на підставі позитивного рішення управління ліцензування, акредитації та нострифікації Міністерства освіти і науки України щодо проведення ліцензування діяльності з надання освітніх послуг, напрям підготовки 1501 «Державне управління»,Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій (далі – Центр) повідомляє про проведення організаційних заходів з надання освітніх послуг та свою готовність до проведення ліцензійної експертизи.
      Обґрунтування можливості Центру щодо ліцензування діяльності з надання освітніх послуг розглянуто на засіданні Регіональної громадської експертної комісії Державної акредитаційної комісії (протокол №5 від 10.12.2009) та погоджено з Головним управлінням державної служби України.
      Центр має всі наявні та потенційні можливості здійснювати заявлені види послуг. Стан матеріально-технічного, кадрового, науково-методичного забезпечення навчального процесу відповідають Ліцензійним умовам надання освітніх послуг у підвищенні кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, дозволяє якісно реалізувати послуги з підвищення кваліфікації на рівні вимог встановлених стандартів та відповідно до норм чинного законодавства.
      Центр забезпечує підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування Чернігова та Чернігівської області відповідно до вимог Головного управління державної служби України. За 5 років підвищили кваліфікацію 12707 державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, працівників державних підприємств, установ і організацій.       Види та форми підвищення кваліфікації кадрів визначені постановою Кабінету Міністрів України від 8 лютого 1997 р. № 167, іншими нормативними актами, рекомендаціями Головдержслужби та передбачають навчання:

  • – за професійними програмами підвищення кваліфікації;
  • – за програмами тематичних постійно діючих семінарів;
  • – за програмами тематичних короткотермінових семінарів, в т.ч. – тренінгів;
  • – за програмами стажування в органах державної влади та органах місцевого самоврядування, а також за кордоном;
  • – за програмами самоосвіти (систематичне самостійне навчання), зокрема участь у щорічному Всеукраїнському конкурсі «Кращий державний службовець».

      Основними формами організації навчального процесу в Центрі є: навчальні заняття, самостійна робота, контрольні заходи. У Центрі проводяться такі види навчальних занять: лекції, семінарські, практичні, виїзні заняття; тематичні дискусії, конверсаторіуми, інноваційні ділові ігри, наукові, науково-практичні конференції, розбір конкретних ситуацій; бесіди за «круглим столом», групові та індивідуальні консультації; виїзні практичні заняття, стажування, виконання випускних та інших робіт. Центр цілеспрямовано збільшує відсоток активних форм навчання.
      Для ознайомлення громадськості з матеріалами, що стосуються організації роботи з надання вищевказаних освітніх послуг матеріали розміщено на офіційному Web-сайті Центру: www.center.uct.ua.
      Просимо громадян висловити свою думку щодо організації підвищення кваліфікації у Центрі. Побажання та пропозиції просимо надсилати електронною поштою за адресою: chcppk@gmail.com або на адресу: 14000, м. Чернігів, проспект Миру, 43.

Новини за 15 квітня 2010р.

15 квітня 2010 року

«ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ АЛЬТЕРНАТИВНИХ ДЖЕРЕЛ ЕНЕРГІЇ – ЗАСТОСУВАННЯ ЄВРОПЕЙСЬКОГО ДОСВІДУ В УКРАЇНІ»:

      семінар під такою назвою провів у Прилуцькій міський раді Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.
      Учасниками семінару стали посадові особи Прилуцької міської ради. Вони мали змогу ознайомитися з такими питаннями: споживання енергії в Україні; відновлювальна енергетика у світі та Україні; державна політика енергозбереження країн Європейського Союзу; програми енергозбереження та законодавство в Україні.
      На тренінгу слухачі проаналізували стан сучасної енергетики України, перспективні напрями її розвитку. Також була розглянута відновлювальна енергетика в світі: фотоелектрика, вітроенергетика, біопаливо та їх використання в Україні, стан впровадження енергозберігаючих технологій на Чернігівщині. Учасники семінару дійшли висновку, що питання вже сьогоднішнього дня – це розширення використання альтернативних джерел енергії: сонця, вітру, біомаси.
      Провів семінар Сергій Зінченко – керівник Чернігівської філії Державного підприємства «Учбово-експертний центр НАЕР».

      Час оприлюднення 15квітня 2010 року
      Виконавець: Коваленко Н.В.
      конт. тел.: (8-0462) 676 052

Новини за 9 квітня 2010р.

9 квітня 2010 року

      8 квітня на базі Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів відбувся «круглий стіл» під назвою «Друга світова війна в національній пам’яті Українського народу». У ньому взяли участь освітяни та науковці міста й області, представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, громадських організацій, працівники культури, журналісти.
      З вітальним словом до присутніх звернулись заступник голови облдержадміністрації Наталія Білоус та керуючий справами виконавчого апарату обласної ради Василь Фесенко, голова обласної організації ветеранів України А.Москаленко. Вони підкреслили необхідність збереження пам’яті про славні подвиги наших людей у Другій світовій війні.
      Українська земля як ніяка інша постраждала від фашистської навали в період Великої Вітчизняної війни, котра була частиною Другої світової. Тисячі знищених міст і сіл, 10 мільйонів жертв, підірвана економіка – все це лягло важким тягарем на душу й плечі українського народу. І тому пам’ять про ту трагедію повинна жити вічно», наголосив заступник голови Українського інституту національної пам’яті, доктор історичних наук Владислав Верстюк.
      Говорячи про необхідність сьогоднішнього зібрання науковців, освітян, журналістів, представників влади і громадських організацій, учений акцентував на актуальності відтворення подій Другої світової війни напередодні 65-річчя Великої Перемоги та розмови про величезний внесок нашого народу у знищення нацизму.
      З доповідями на засіданні виступили дослідники Центрального державного архіву зарубіжної україніки, Інституту історії України НАН України, Чернігівського національного педагогічного університету ім.Т.Г.Шевченка та Корюківського історичного музею. Науковці говорили про тяжку долю радянських військовополонених, мільйони яких були знищені в нацистських концтаборах, трагедію містечка Корюківка на Чернігівщині, де в 1943 році було знищено майже 7 тис. мирних жителів, роль щоденника О. Довженка у формуванні історичної пам’яті про Другу світову війну та інше.