Новини за 12 травня 2010р.

12 травня 2010 року

ДО ДНЯ ПАМ’ЯТІ ЖЕРТВ ПОЛІТИЧНИХ РЕПРЕСІЙ В УКРАЇНІ

      12 травня 2010 р. в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проведено заняття, присвячене пам’яті жертв політичних репресій в Україні. Перед начальниками юридичних відділів апаратів райдержадміністрацій області, які вчаться на першій сесії навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації, виступив представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко.
      Він зауважив, що 16 травня проводитиметься вшанування всіх вбитих і постраждалих від політичних репресій часів радянського тоталітаризму. У першу чергу, травматична пам’ять українського суспільства згадує так званий Великий терор, тобто жахливі репресії 1937-1938 рр., від яких в СРСР постраждало 1,7 млн. чол., з них понад 700 тис. громадян розстріляли. В Україні такі масовані репресії розпочалися набагато раніше, тільки впродовж 1936-1939 рр. репресовано понад 293 тис. осіб. Биківня під Києвом, Халявин під Черніговом та інші подібні назви стали відомі як місця поховань страчених і замордованих громадян. Шокує те, підкреслив представник Українського інституту національної пам’яті, що катам та їх керівникам всіх рівнів було байдуже питання винності жертв, яких катуваннями примушували вигадувати свої «злочини». Репресії проводилися позасудовими органами – трійками і двійками, які складалися з секретарів комітетів Компартії, начальників управлінь НКВД і прокурорів. Логіка і масштаби засуджених до страти та концтаборів визначалася лімітами. На Чернігівщині, де в 1937 р. було репресовано 8501 чол. – майже половина з яких селяни, ліміти підвищувалися з липня до грудня шість разів.
      С.Бутко закликав слухачів 16 травня помолитися та пом’янути невинно убієнних синів і дочок українського народу, знищених тоталітарною владою Радянського Союзу.

      Час оприлюднення: 12 травня 2010 року
      Виконавець: Коваленко Н.В.
      конт. тел.: (0-0462) 676 052