Новини за 23 листопада 2010р.

23 листопада 2010 року

      В Центрі підвищення кваліфікації кадрів сьогодні розпочали роботу одразу три групи: за програмою тематичного короткотермінового семінару «Порядок формування, ведення та користування реєстром документів дозвільного характеру» два дні вчитимуться адміністратори дозвільних центрів області, триденний семінар «Реалізація в області державної політики стосовно жінок, молоді та оздоровлення дітей розвитку фізичної культури та спорту» проходитиме для начальників відділів у справах сім’ї та молоді райдержадміністрацій, міських рад Чернігова, Ніжина, Прилук. Начальники юридичних відділів райдержадміністрацій розпочали другу сесію навчання за напрямом 1501 «Державне управління».
      Навчання адміністраторів спрямоване на вивчення практичних аспектів роботи – порядка видачі дозволів на зняття та перенесення ґрунтового покриву, роз’яснення вимог щодо організації видачі документів дозвільного характеру, процедури отримання дозволів на будівництво та на початок будівельних робіт.
      Начальники відділів у справах сім’ї та молоді в своїй роботі зупиняться на питаннях впровадження сімейної політики, забезпечення багатодітних сімей посвідченнями батьків та дитини з багатодітної сім’ї, організації роботи по присвоєнню жінкам області почесного звання України “Мати-героїня” та інших.

      Час оприлюднення 23 листопада 2010 року
      Виконавець: Фесенко М.В.
      конт. тел. (0462) 676 052

***

«Чернігівщина в 1932-1933 роки: уроки історії»

      Під такою назвою 23 листопада 2010 р. в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проведено круглий стіл під час семінару «Організаційно-кадрове забезпечення діяльності органів виконавчої влади». Слухачі: начальники відділів організаційно-кадрової роботи апаратів райдержадміністрацій.
      Директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко наголосив, що Голодомор 1932-1933 рр. в Україні був однією з найбільших трагедій українського народу, організованих сталінською владою. Їй передувала винищувальна колективізація та супроводжувалася ліквідацією більшості української інтелігенції. Він ознайомив присутніх з виданнями Центру про цю подію, зокрема зі збірником матеріалів «Голодомор 1932-1933 рр. в Україні очима дослідників і свідків: Чернігівщина»(2008).
      Представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко розповів про нормативно-правові акти щодо Голодомору 1932-1933 рр. в Україні. Привернув увагу слухачів до оцінки події Президентом України, висловлену 25 жовтня ц.р.: «Ми завжди будемо засуджувати той режим – сталінський, який в ті роки зробив цей злочин».
      С.Бутко зауважив, окреслюючи втрати області від вбивства голодом у 1932-1933 рр., що у 1993 р. чернігівські історики вирахували шляхом співставлення статистичних даних 362.708 померлих осіб. Проте, у Чернігівському томі Національної книги пам’яті поіменно названо тільки 36.633 загиблих. Отже, на основі вцілілих документів того часу ідентифікована тільки десята частина жертв. Подальша робота істориків і краєзнавців у цій справі має перспективу в аналізі свідчень очевидців трагедії.
      Виступаючі наголосили на важливості вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні як невід’ємної складової національної пам’яті українського народу.

«ВІДКРИЙ ЄВРОПУ ДЛЯ СЕБЕ»

      Презентація документального відеофільму з такою назвою, а також «Освітнього пакета з актуальних питань європейської інтеграції» відбулася в прес-клубі «Ділове слово» управління у справах преси та інформації облдержадміністрації.
      Організаторами заходу стали громадська організація «Сіверський інститут регіональних досліджень», Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, державних підприємств, установ і організацій, Центр європейської інформації Обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка за підтримки МФ «Відродження».
      Освітній пакет та відеоролик підготовлено в рамках проекту «Навчання працівників Центрів європейської інформації з питань європейської інтеграції» за підсумками всеукраїнського семінару-тренінгу з актуальних питань європейської інтеграції 20 – 24 вересня 2010 року у Чернігові.
      До «Освітнього пакету з актуальних питань європейської інтеграції» увійшла низка матеріалів стосовно європейської інтеграції України як теоретичного, так і прикладного характеру. Зокрема, у виданні міститься аналітичні матеріали, корисні посилання на Інтернет-ресурси з європейської тематики, методики щодо проведення інтерактивних вправ на закріплення матеріалу тощо.
      Відеоролик «Відкрий Європу для себе» розкриває діяльність Мережі центрів європейської інформації України – інформаційно-ресурсних структур, що надають доступ усім зацікавленим особам до інформаційних джерел та електронних баз даних матеріалів з широкого кола питань європейської інтеграції.
      Учасниками презентації стали директор Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, кандидат історичних наук Володимир Бойко, керівник проектів Сіверського інституту регіональних досліджень Людмила Чабак, координатор проектів Європейської програми Міжнародного фонду «Відродження» Дарина Наконечна. Вони зазначили, що саме «відкрити Європу для себе» покликані допомогти Центри європейської інформації. Їх діяльність у напрямі консультування громадян з різного кола питань європейської тематики та організації публічних заходів допомагає різним верствам населення зорієнтуватися в актуальних для них проблемах. Окремий аспект становить підвищення кваліфікації самими консультантами Центрів європейської інформації. Адже їх якісна підготовка сприятиме якісному наданню послуг. Ці питання також відображено у презентованих матеріалах.
      Документальний відеофільм та освітній пакет можуть бути використаними під час проведення навчань з європейської тематики із залученням учнів, студентів вищих навчальних закладів, слухачів закладів післядипломної освіти, викладачів, всіх, кому небайдужі європейські перспективи України.

      Час оприлюднення 23 листопада 2010 року
      Виконавець: Чабак Л.А.
      конт. тел. (0462) 676 052