Новини за 22 січня 2011р.

22 січня 2011 року

     21 січня відбулося засідання навчально-методичної ради Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Підбивалися підсумки роботи в 2010 р. та обговорювались основні напрями діяльності на 2011 рік.
     «2010 рік виявився надзвичайно плідним для Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Цей рік став періодом його розвитку як закладу післядипломної освіти державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування. Протягом минулого року Центр активно співпрацював з органами державної влади і місцевого самоврядування, навчальними закладами, громадськими організаціями в напрямку перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів», – зазначив директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко.
     Керівник закладу розповів присутнім про роботу Центру з наведенням певних статистичних даних, а саме: минулого року в Центрі підвищили кваліфікацію 2501 посадовців, разом з іншими категоріями – 2647. Протягом року Центр взяв участь у реалізації Державної цільової програми підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України на 2008–2011 роки. Крім цього Центром було організовано три всеукраїнських та один міжнародний семінар, що стало безпрецедентним в історії закладу.
     До викладання в Центрі вдалося залучити низку відомих фахівців, втому числі – викладачів з інших областей України і закордонних, поширилося застосування інтерактивних методів навчання, насамперед, завдяки співпраці з громадськими організаціями, активно залучалася міжнародна технічна допомога, заклад видав значну кількість книг, проведено низку громадсько-політичних заходів, Центр успішно працював за низкою міжнародних програм, використовувалася очно-дистанційніа форма навчання.
     Учений секретар Центру Людмила Чабак розказала про наукову діяльність Центру та ознайомила присутніх з результатами співпраці Чернігівського центру з громадськими організаціями та міжнародними інституціями. Центр черговий раз виграв тендер у НАТО в рамках Програми «НАТО – Україна з перепідготовки військовослужбовців», провів низку заходів за участю Фонду Ганнса Зайделя, в т.ч. – всеукраїнський семінар, співпрацював з Програмою розвитку ООН («Гендерна політика в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування»), а також спільно з Київським проектом Інституту Кенанна (США) та Центром досліджень регіонального розвитку ім. Вейтца (Ізраїль) провів загальноукраїнський семінар «Стратегічне планування як інструмент місцевого розвитку». Продовжуючи спільну діяльність з Сіверським інститутом регіональних досліджень, Центр взяв участь у низці проектів, одним з яких став проект «Створення серіалу документальних фільмів про поширення в Україні Магдебурзького права та міського самоврядування».
     Присутні слухали також доповіді працівників Центру: Марини Фесенко, яка проаналізувала навчально-організаційне забезпечення Центру; Наталії Коваленко про методичне забезпечення навчального процесу та динаміку поповнення бібліотечного фонду; Павла Болотного, який розказав про інформаційно-комп’ютерне та матеріально-технічне забезпечення закладу.
     Під час обговорення заступник начальника управління державної служби Головдержслужби України в області Ірина Галайко відзначила налагодженість дій та плідну співпрацю між Центром і управлінням. Пані Ірина зазначила, що на базі Центру за минулий рік було проведено цілу низку спільних заходів, майже всі вони будуть мати продовження в поточному році.
     Тамара Демченко, доцент Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М. Лазаревського Чернігівського державного національного педагогічного університету ім.. Т.Г. Шевченка, кандидат історичних наук розказала про збірку «Я думав, які теми були б цікаві… Праці Григорія Кураса, спогади і матеріали про українського історика», де зібрані публікації останніх років життя історика, спогади, розповіді-роздуми сучасників про нашого земляка. Вона наголосила, що варто продовжувати такі починання і готувати збірки про інших видатних земляків.
     «Український інститут національної пам’яті вже традиційно плідно співпрацює з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів» – підкреслив представник інституту національної пам’яті в Чернігівській області Сергій Бутко. Він високо оцінив патріотичну й інноваційну діяльність Центру, розказав про спільні проекти: видання збірників, участь у відео-конференціях, проведення «круглих столів».
     Директор державної обласної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка, Інна Аліфіренко, наголосила на дружніх стосунках бібліотеки з Центром, маючи надію на подальшу активну співпрацю.
     Михайло Верес, консультант Центру, відмітив, що робота Центру заслуговує на схвальну оцінку. Вона здійснюється на належному рівні, навчальний процес реалізується злагоджено, а авторитет Центру за останній час значно підвищився. Водночас він наголосив на необхідності посилення контрольних функцій за якістю проведення занять, а також збільшення виїзних практичних занять та обміну досвідом слухачів.
     Як зазначив Никоненко Дмитро Миколайович, заступник начальника управління у справах преси та інформації облдержадміністрації, доктор історичних наук, – спільна праця має підносити роботу Центру на якісно новий рівень. В майбутньому слід продовжувати підтримувати контакти з керівниками ЗМІ і продумувати подальші спільні видання.
     Андрій Курданов, начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації, підкреслив: «Наведені вище показники свідчать про те, що Центр працює нормально, тому побажаємо успіху в його роботі на цей і на наступні роки».
     Після доповідей, обговорення та аналізу діяльності Центру за підсумками 2010 року, а також висловлених зауважень і пропозицій навчально-методична рада схвалила проект рішення та оцінила роботу Центру позитивно, відзначивши: заклад належним чином виконує поставлені перед ним завдання щодо надання послуг з післядипломної освіти державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування. Водночас рада висловила низку побажань щодо роботи закладу: продовжувати впровадження дистанційно-стаціонарного навчання, звернути увагу на актуалізацію тематики навчання: у сфері державної служби, доступу до публічної інформації, антикорупційного законодавства, пенсійної та адміністративної реформ, європейської інтеграції України.
     Присутні на засіданні ради також ознайомилися з виставкою навчально-методичних матеріалів, збірників, посібників, підготовлених Центром у 2010 році.


     Час оприлюднення: 22 січня 2011 року
     Виконавець: Ребенок А.М.
     конт. тел.: (0462) 676 052