Новини за 31 січня 2011р.

31 січня 2011 року

     31 січня в Центрі підвищення кваліфікації кадрів розпочалося чергове навчання для новообраних голів територіальних громад та секретарів сільських, селищних, міських рад за напрямом 1501 «Державне управління» (І сесія).
     Під час навчання голови матимуть змогу взяти участь у конверсаторіумах, на яких будуть висвітлені питання застосування права в державному управлінні, повноважень органів місцевого самоврядування: володіння, користування та розпорядження об’єктами комунальної власності, соціальної політики і соціальної роботи, а також регламенту роботи органу місцевого самоврядування.
     Про особливості відносин обласних і районних державних адміністрацій та рад з органами місцевого самоврядування територіальних громад, оскарження рішень, дій, бездіяльності суб’єктів владних повноважень в адміністративних судах, регіональної інвестиційної політики та екологічного і земельного законодавства України новообрані голови зможуть дізнатися під час тематичних зустрічей, що також заплановані програмою першої сесії навчання.
     Протягом тижневого навчання секретарі дізнаються про вимоги законодавчих актів України щодо соціального та правового захисту ветеранів війни, праці та інших категорій громадян, особливості застосування права в державному управлінні та його принципи, ведення господарського обліку в сільських і селищних радах та порядок оформлення субсидій, надання державних соціальних допомог, реєстрації актів цивільного стану відповідно до положень сімейного законодавства.
     У вівторок учасники навчання також матимуть змогу зустрітися з авторами книг серії «Європейське місто», у приміщенні бібліотеки імені В.Г.Короленка, провідними науковцями, істориками та краєзнавцями Чернігівщини.
     Час оприлюднення: 31 січня 2011 року
     Виконавець: Ребенок А.М.
     конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 28 січня 2011р.

28 січня 2011 року

У ГОРОДНІ ВИВЧАЛИ ЗЕМЕЛЬНЕ ЗАКОНОДАВСТВО
     28 січня 2011року Центр підвищення кваліфікації кадрів провів виїзний семінар-тренінг «Реформування сільського господарства та земельне законодавство України» для посадових осіб місцевого самоврядування, державних службовців місцевих органів влади, інших категорій слухачів Городнянщини.
     Відкривали навчання голова Городнянської районної державної адміністрації Анатолій Михайлович Лавський та голова Городнянської районної ради Григорій Григорович Примак. Вони наголосили на важливості та актуальності теми семінару та висловили сподівання, що після навчання посадовці матимуть достатньо знань для ефективного і швидкого врегулювання земельних питань.
     Проводив тренінг завідувач сектору по зв’язках із засобами масової інформації та громадськістю головного управління Держкомзему у Чернігівській області Ігор Борисович Пузан. Поєднуючи лекційні та інтерактивні форми роботи, він розповів слухачам про механізми відведення земельних ділянок та про реалізацію права власності на землю. Виконуючи практичні вправи, посадовці дізналися про особливості оренди земель та тонкощі продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення.
     Наступний семінар з даної теми Центр проведе в березні для посадових осіб та державних службовців Сосницького району.


     Час оприлюднення: 28 січня 2011 року
     Виконавець: Карпенко Т. К.
     конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 27 січня 2011р.

27 січня 2011 року

     27 січня 2011 р. у Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для новообраних секретарів сільських, селищних та міських рад, які зараз проходять навчання, був проведений «круглий стіл», присвячений вшануванню пам’яті Героїв Крут, де відбувся бій 29 січня 93 років тому. Його вів директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко.
     «Неприйняття чи легковажність у ставленні до того, що відбулося під Крутами, передусім має місце через незнання цих подій», – зазначив представник Українського інституту національної пам’яті у Чернігівській області Сергій Бутко.
     Слухачі переглянули документальний фільм із серії «Невідома Україна» під назвою «Лист без конверта», який висвітлює події того часу.
     Під час заходу В. Бойко і С. Бутко також висвітлили обставини та знакову подію у Історії України – Злуку Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки, які ми щороку 22 січня у незалежній державі відзначаємо як День Соборності України.


     Час оприлюднення: 27 січня 2011 року
     Виконавець: Ребенок А.М.
     конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 24 січня 2011р.

24 січня 2011 року

     Сьогодні в Центрі підвищення кваліфікації кадрів за напрямом 1501 «Державне управління» розпочали тижневе навчання відразу дві групи: новообрані голови територіальних громад та секретарі сільських, селищних, міських рад.
     Перша сесія навчання голів передбачає ряд конверсаторіумів, під час яких будуть обговорені питання правового регулювання служби в органах місцевого самоврядування, повноважень органів місцевого самоврядування у володінні, користуванні та розпорядженні об’єктами комунальної власності, а також бюджетів місцевих органів влади.
     Про основні вимоги щодо форм участі громадян у місцевій демократії, оскарження рішень, дій, бездіяльності суб’єктів владних повноважень в адміністративних судах та про відносини обласних і районних державних адміністрацій та рад з органами місцевого самоврядування територіальних громад новообрані голови зможуть дізнатися під час тематичних зустрічей, що також заплановані програмою першої сесії навчання.
     Програмою навчання секретарів передбачено вивчення вимог законодавчих актів України щодо соціального та правового захисту ветеранів війни, праці та інших категорій громадян, контроль у державному управлінні, ведення господарського обліку в сільських і селищних радах та оформлення субсидій і надання державних соціальних допомог.
     В формі конверсаторіумів пройдуть для секретарів заняття, присвячені організації роботи зі зверненнями громадян, правовому регулюванню служби в органах місцевого самоврядування, проблемам складання номенклатури та формування справ і проведення експертизи цінностей документів та оформлення її результатів.Плани перших сесій навчання новообраних голів та секретарів передбачають вивчення як вузьких професійних питань так і більш загальних тем, що є актуальними для обох груп.


     Час оприлюднення: 24 січня 2011 року
     Виконавець: Ребенок А.М.
     конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 22 січня 2011р.

22 січня 2011 року

     21 січня відбулося засідання навчально-методичної ради Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Підбивалися підсумки роботи в 2010 р. та обговорювались основні напрями діяльності на 2011 рік.
     «2010 рік виявився надзвичайно плідним для Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Цей рік став періодом його розвитку як закладу післядипломної освіти державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування. Протягом минулого року Центр активно співпрацював з органами державної влади і місцевого самоврядування, навчальними закладами, громадськими організаціями в напрямку перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів», – зазначив директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко.
     Керівник закладу розповів присутнім про роботу Центру з наведенням певних статистичних даних, а саме: минулого року в Центрі підвищили кваліфікацію 2501 посадовців, разом з іншими категоріями – 2647. Протягом року Центр взяв участь у реалізації Державної цільової програми підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України на 2008–2011 роки. Крім цього Центром було організовано три всеукраїнських та один міжнародний семінар, що стало безпрецедентним в історії закладу.
     До викладання в Центрі вдалося залучити низку відомих фахівців, втому числі – викладачів з інших областей України і закордонних, поширилося застосування інтерактивних методів навчання, насамперед, завдяки співпраці з громадськими організаціями, активно залучалася міжнародна технічна допомога, заклад видав значну кількість книг, проведено низку громадсько-політичних заходів, Центр успішно працював за низкою міжнародних програм, використовувалася очно-дистанційніа форма навчання.
     Учений секретар Центру Людмила Чабак розказала про наукову діяльність Центру та ознайомила присутніх з результатами співпраці Чернігівського центру з громадськими організаціями та міжнародними інституціями. Центр черговий раз виграв тендер у НАТО в рамках Програми «НАТО – Україна з перепідготовки військовослужбовців», провів низку заходів за участю Фонду Ганнса Зайделя, в т.ч. – всеукраїнський семінар, співпрацював з Програмою розвитку ООН («Гендерна політика в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування»), а також спільно з Київським проектом Інституту Кенанна (США) та Центром досліджень регіонального розвитку ім. Вейтца (Ізраїль) провів загальноукраїнський семінар «Стратегічне планування як інструмент місцевого розвитку». Продовжуючи спільну діяльність з Сіверським інститутом регіональних досліджень, Центр взяв участь у низці проектів, одним з яких став проект «Створення серіалу документальних фільмів про поширення в Україні Магдебурзького права та міського самоврядування».
     Присутні слухали також доповіді працівників Центру: Марини Фесенко, яка проаналізувала навчально-організаційне забезпечення Центру; Наталії Коваленко про методичне забезпечення навчального процесу та динаміку поповнення бібліотечного фонду; Павла Болотного, який розказав про інформаційно-комп’ютерне та матеріально-технічне забезпечення закладу.
     Під час обговорення заступник начальника управління державної служби Головдержслужби України в області Ірина Галайко відзначила налагодженість дій та плідну співпрацю між Центром і управлінням. Пані Ірина зазначила, що на базі Центру за минулий рік було проведено цілу низку спільних заходів, майже всі вони будуть мати продовження в поточному році.
     Тамара Демченко, доцент Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М. Лазаревського Чернігівського державного національного педагогічного університету ім.. Т.Г. Шевченка, кандидат історичних наук розказала про збірку «Я думав, які теми були б цікаві… Праці Григорія Кураса, спогади і матеріали про українського історика», де зібрані публікації останніх років життя історика, спогади, розповіді-роздуми сучасників про нашого земляка. Вона наголосила, що варто продовжувати такі починання і готувати збірки про інших видатних земляків.
     «Український інститут національної пам’яті вже традиційно плідно співпрацює з Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів» – підкреслив представник інституту національної пам’яті в Чернігівській області Сергій Бутко. Він високо оцінив патріотичну й інноваційну діяльність Центру, розказав про спільні проекти: видання збірників, участь у відео-конференціях, проведення «круглих столів».
     Директор державної обласної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка, Інна Аліфіренко, наголосила на дружніх стосунках бібліотеки з Центром, маючи надію на подальшу активну співпрацю.
     Михайло Верес, консультант Центру, відмітив, що робота Центру заслуговує на схвальну оцінку. Вона здійснюється на належному рівні, навчальний процес реалізується злагоджено, а авторитет Центру за останній час значно підвищився. Водночас він наголосив на необхідності посилення контрольних функцій за якістю проведення занять, а також збільшення виїзних практичних занять та обміну досвідом слухачів.
     Як зазначив Никоненко Дмитро Миколайович, заступник начальника управління у справах преси та інформації облдержадміністрації, доктор історичних наук, – спільна праця має підносити роботу Центру на якісно новий рівень. В майбутньому слід продовжувати підтримувати контакти з керівниками ЗМІ і продумувати подальші спільні видання.
     Андрій Курданов, начальник управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації, підкреслив: «Наведені вище показники свідчать про те, що Центр працює нормально, тому побажаємо успіху в його роботі на цей і на наступні роки».
     Після доповідей, обговорення та аналізу діяльності Центру за підсумками 2010 року, а також висловлених зауважень і пропозицій навчально-методична рада схвалила проект рішення та оцінила роботу Центру позитивно, відзначивши: заклад належним чином виконує поставлені перед ним завдання щодо надання послуг з післядипломної освіти державним службовцям, посадовим особам місцевого самоврядування. Водночас рада висловила низку побажань щодо роботи закладу: продовжувати впровадження дистанційно-стаціонарного навчання, звернути увагу на актуалізацію тематики навчання: у сфері державної служби, доступу до публічної інформації, антикорупційного законодавства, пенсійної та адміністративної реформ, європейської інтеграції України.
     Присутні на засіданні ради також ознайомилися з виставкою навчально-методичних матеріалів, збірників, посібників, підготовлених Центром у 2010 році.


     Час оприлюднення: 22 січня 2011 року
     Виконавець: Ребенок А.М.
     конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 18 січня 2011р.

18 січня 2011 року

     Тематичний короткотерміновий семінар «Ділова українська мова у сфері державного управління» розпочався сьогодні в Центрі підвищення кваліфікації кадрів. Три дні за програмою даного семінару навчатимуться спеціалісти управлінь і відділів облдержадміністрації.
     Відкрив навчання начальник загального відділу апарату облдержадміністрації Андрій Сокулінський, який ознайомив слухачів із загальними вимогами до складання та оформлення документів.
     Для слухачів заплановано ряд тематичних зустрічей, присвячених питанням класифікації документів за національними стандартами, синтаксичних структур діловодства, видів усного спілкування, граматичної парадигми мови в ділових паперах.
     Про проблеми психологічної природи комунікації, усного ділового мовлення, сучасної української літературної мови і культури ділового мовлення слухачі зможуть дізнатися на конверсаторіумах та практичних заняттях, що передбачені програмою семінару.


     Час оприлюднення: 18 січня 2011 року
     Виконавець: Ребенок А.М.
     конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 12 січня 2011р.

12 січня 2011 року

     Розпорядження голови обласної державної адміністрації як правова форма управлінської діяльності, особливості прийняття розпоряджень голови облдержадміністрації нормативно-правового характеру – ці та інші теми розглядалися в рамках тематичного короткотермінового семінару «Правові аспекти діяльності місцевих органів влади. Вимоги до їх нормотворчості» що розпочався сьогодні в Центрі підвищення кваліфікації кадрів.
     За два дні навчання слухачі, а це фахівці управлінь і відділів облдержадміністрації, відповідальні за підготовку розпоряджень голови облдержадміністрації, матимуть змогу дізналися про право як регулятор суспільних відносин, основні форми управлінської діяльності, про поняття нормотворчості, застосування права в державному управлінні, а також про антикорупційне законодавство України.
     «Цей семінар сприятиме зменшенню кількості помилок у документах, які готують управління та відділи обласної державної адміністрації» – зазначив на відкритті навчання заступник керівника апарату обласної державної адміністрації Юрій Музика.

     Час оприлюднення: 12 січня 2011 року.
     Виконавець: Сірик А.С.
     конт. тел.: (0462) 676 052