Новини за 29 квітня 2011р.

29 квітня 2011 року

      28 квітня Центр підвищення кваліфікації кадрів провів семінар-тренінг «Питання, пов’язані з реалізацією повноважень органів місцевого самоврядування щодо володіння, розпорядження та управління об’єктами комунальної власності» для посадових осіб місцевого самоврядування, державних службовців місцевих органів влади Ічнянського району.
      Відкрили навчання заступник голови Ічнянської районної державної адміністрації Семенець Віталій Володимирович та заступник голови Ічнянської районної ради Присяжнюк Зоя Іванівна. Вони наголосили на важливості та актуальності теми семінару і висловили сподівання, що після семінару посадовці матимуть достатньо знань для ефективного і швидкого врегулювання питань комунальної власності.
      Проводив навчання начальник відділу обліку, відчуження та управління майном обласної ради Управління комунального майна обласної ради Гаврилко Микола Петрович. Він проаналізував порядок відчуження та списання основних засобів, що перебувають у комунальній власності, зупинився на питаннях ефективного управління та розпорядження об’єктами комунальної власності, на проблемах приватизації комунального майна.

      Час оприлюднення: 29 квітня 2011 року
      Виконавець: Карпенко Т.К.
      конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 27 квітня 2011р.

27 квітня 2011 року

«Стратегічні комунікації у діяльності органів державної влади»

       «Соціально-психологічні аспекти управлінської діяльності, імідж державного службовця» – під такою назвою розпочався сьогодні тематичний короткотерміновий семінар, який проводиться для начальників відділів та головних спеціалістів відділів з питань фізичної культури і спорту райдержадміністрацій. Навчання триватиме до 28 квітня включно.
      Відкрив заняття начальник відділу з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації Микола Лазаренко, який обговорив із слухачами основні напрями роботи по реалізації державної політики в сфері фізичної культури та спорту.
      Протягом дводенного навчання учасники матимуть змогу розглянути актуальні питання організації спортивної та фізкультурно-оздоровчої роботи районними відділами з питань фізичної культури та спорту, фінансового забезпечення галузі фізичної культури і спорту, а також правових основи діяльності відділів з питань фізичної культури та спорту місцевих державних адміністрацій.
      У межах навчання 27 квітня для учасників проведено тренінг, що стосувався питань культури ділового мовлення та методів, етапів і напрямів взаємодії органів влади з громадянами. Організаторами заходу виступили Інна Плотницька, завідувач кафедри україністики Національної академії державного управління при Президентові України, кандидат філологічних наук, доцент і Лілія Гонюкова, професор кафедри державної політики та управління політичними процесами Національної академії державного управління при Президентові України, доктор наук з державного управління, доцент.

      Час оприлюднення: 27 квітня 2011 року
      Виконавець: Ребенок А.М.
      конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 22 квітня 2011р.

22 квітня 2011 року

«Стратегічні комунікації у діяльності органів державної влади»:

      за такою темою 21 квітня в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів відбувся тренінг для спеціалістів управлінь праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій, що виконують функції з питань праці, в рамках навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації.
      У проведенні заходу взяли участь доктор наук з державного управління, професор, професор кафедри філософії і методології державного управління НАДУ при Президентові України Радмила Войтович та доктор наук з державного управління, професор, професор кафедри державної політики та управління політичними процесами НАДУ при Президентові України Валерія Голуб.
      Програмою тренінгу було передбачено проведення самооцінки професійних компетенцій із стратегічної комунікації державних службовців. Слухачі виконували практичні завдання, спрямовані на набуття вмінь розробки та реалізації стратегічної комунікації, приймали участь у дискусіях, обговореннях, інших видах міжкомунікативної взаємодії з метою розвитку стратегічних комунікацій та їх використання у професійній діяльності державних службовців.
      Під час занять у групах учасники ознайомилися з сучасними методиками реалізації стратегічної комунікації у діяльності державно-управлінських структур (механізмами їх адаптації до конкретних проблемних ситуацій діяльності державних службовців).

      Час оприлюднення: 22 квітня 2011 року
      Виконавець: Ребенок А.М.
       тел.: (0462) 676052

Новини за 21 квітня 2011р.

21 квітня 2011 року

Етика та етикету державному управлінні та місцевому самоврядуванні

      розглядалися під час виїзного семінару-тренінгу з одноіменною назвою, що відбувся у Варві. У заході, організованому Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій спільно з Варвинською районною державною адміністрацією взяли участь керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районної ради та керівники територіальних центральних органів виконавчої влади Варвинського району.
      Учасники заходу розглянули основні аспекти етики ділового спілкування, проаналізували складові професійної культура спілкування, звернули увагу на критику та компліменти у діловій комунікації, важливість слухання. Також в ході семінару було розглянуло окремі складові етикету як сукупності правил поведінки людини, проаналізовано формули привітань, представлень, звернуто увагу на етику телефонної розмови.
      Проводила заняття учений секретар Центру Людмила Чабак.

      Час оприлюднення: 21 квітня 2011 року
      Виконавець: Чабак Л.А.
       тел.: (0462) 676052

Новини за 20 квітня 2011р.

20 квітня 2011 року

      Сьогодні в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів розпочав роботу тематичний короткотерміновий семінар «Основні аспекти організаційно-кадрової роботи в органах влади». За програмою даного семінару 2 дні навчатимуться спеціалісти відділів організаційно–кадрової роботи апаратів райдержадміністрацій.
      У відкритті заходу прийняв участь начальник відділу кадрової роботи апарату обласної державної адмінітсрації Віктор Сухоруков. Він висловив сподівання, що семінар пройде у формі діалогу між колегами і стане максимально корисним і інформативним у їхній подальшій роботі.
      Розкладом семінару передбачено ряд тематичних зустрічей, присвячених актуальним питанням застосування права в державному управлінні та його принципів, а також основам сучасного антикорупційного законодавства України.
      Під час конверсаторіумів, які заплановано програмою семінару, спеціалістами будуть обговорені проблеми правового регулювання служби в органах державної влади, структури та компетенції органів державного управління на території і взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

      Час оприлюднення: 20 квітня 2011 року
      Виконавець: Ребенок А.М.
       тел.: (0462) 676052

Новини за 18 квітня 2011р.

18 квітня 2011 року

      В Центрі підвищення кваліфікації кадрів розпочалась перша сесія навчання спеціалістів управлінь праці та соціального захисту населення райдержадміністрацій, що виконують функції з питань праці за галуззю знань, за напрямом 1501 «Державне управління» (ПППК), яка триватиме до 22 квітня включно.
      На відкритті заняття взяла участь заступник начальника Головного управління праці та соціального захисту населення Чернігівської облдержадміністрації Катерина Тимощенко , яка виступила перед групою з обговоренням питань соціальних аспектів праці.
      Програма першої сесії передбачає вивчення питань реалізації державної політики в сфері соціального захисту працюючих у несприятливих умовах праці, основ структури формування і затвердження вимог найманих працівників, стану ринку праці та формування районних та міських програм зайнятості. Під час консерваторіумів та тематичних зустрічей слухачі зможуть детальніше дізнатися про професійну підготовку кадрів на виробництві як один із найважливіших чинників підвищення продуктивності праці, конституційні засади державного управління і державної служби, про роль громадських організацій у забезпеченні виконання закону України про «Забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків», а також про соціальний аспект ґендерних проблем.

* * *

      Питання організації правової роботи органів Пенсійного фонду України в Чернігівській області обговорюватимуть працівники юридичної служби управлінь Пенсійного фонду України в районах, містах та районах міста Чернігова під час тематичного короткотермінового семінару «Правове забезпечення діяльності підрозділів Пенсійного фонду України в Чернігівській області», що проходитиме протягом 18 – 21 квітня цього року в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.
      Під час семінару його учасники розглянуть основні механізми подання позовної заяви згідно Господарсько-процесуального кодексу України та апеляційного і касаційного провадження. Проведуть аналіз виконання притягнень до адміністративної відповідальності порушників порядку сплати страхових внесків та єдиного внеску, розглянуть порядок розгляду скарг платників і порядок укладення договорів відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель».
      Також учасники ознайомляться з правилами дотримання вимог трудового законодавства в діяльності органів виконавчої влади, перспективами розвитку законодавства про державну службу, системою взаємодії органів Державної виконавчої служби з органами Пенсійного фонду України під час виконання документів, за якими проводиться стягнення на користь органів Пенсійного фонду України, в тому числі з основними положеннями Цивільно-процесуального кодексу України.

      Час оприлюднення: 18 квітня 2011 року
      Виконавець: Ребенок А.М.
       тел.: (0462) 676052

Новини за 15 квітня 2011р.

15 квітня 2011 року

У СОСНИЦІ ВИВЧАЛИ ЗЕМЕЛЬНЕ ЗАКОНОДАВСТВО

      15 квітня 2011року Центр підвищення кваліфікації кадрів провів виїзний семінар-тренінг «Реформування сільського господарства та земельне законодавство України» для посадових осіб місцевого самоврядування, державних службовців місцевих органів влади, інших категорій слухачів Сосницького району.
      Відкрив навчання перший заступник голови Сосницької районної державної адміністрації Федір Володимирович Давиденко. Він наголосив на важливості та актуальності теми семінару та висловив сподівання, що після навчання посадовці матимуть достатньо знань для ефективного і швидкого врегулювання земельних питань.
      Проводив тренінг завідувач сектору по зв’язках із засобами масової інформації та громадськістю головного управління Держкомзему у Чернігівській області Ігор Борисович Пузан. Поєднуючи лекційні та інтерактивні форми роботи, він розповів слухачам про механізми відведення земельних ділянок та про реалізацію права власності на землю. Виконуючи практичні вправи, посадовці дізналися про особливості оренди земель та тонкощі продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення.
      Наступний семінар з даної теми Центр проведе в червні для посадових осіб та державних службовців Бахмацького району.

      Час оприлюднення: 15 квітня 2011 року
      Виконавець: Карпенко Т.К.
       тел.: (0462) 676052

Новини за 14 квітня 2011р.

14 квітня 2011 року

      Виїзний семінар-тренінг «Практичні аспекти реалізації загальнодержавної програми реформування та розвитку ЖКГ. Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків – пріоритетний шлях розвитку ЖКГ» був організований Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів на базі Прилуцької міської ради. Відкрив навчання заступник голови ради Володимир Назім.
      Учасники семінару, а це посадові особи та всі, хто зацікавлений питаннями створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, ознайомилися з нормативно – правовим забезпеченням створення та функціонування ОСББ, послідовністю дій співвласників будинків по створенню ОСББ, порядком реєстрації ОСББ та низкою інших питань, пов’язаних з діяльністю ОСББ. Зазначені питання перед слухачами семінару розкрили заступник начальника головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації В’ячеслав Сальніков та голова об’єднання ЖК – 82 Ніна Пушенко. Про енергозберігаючі заходи в житлових будинках та досвід вітчизняних та зарубіжних ОСББ у цій сфері розповів керівник Чернігівської філії ДП «Учбово-експертний центр НАЕР» Сергій Зінченко.

      Час оприлюднення: 14 квітня 2011 року
      Виконавець: Карпенко Т.К.
       тел.: (0462) 676052

Новини за 12 квітня 2011р.

12 квітня 2011 року

      11 квітня відбулось закриття курсу «Англійська мова» для військовослужбовців, що звільнені або плануються на звільнення зі Збройних сил України у зв’язку з їх реформуванням.
      Це навчання було проведено за ініціативою Чернігівського Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів на базі Спеціального авіаційного загону МНС в м. Ніжин.
      В день закриття тринадцяти слухачам, що успішно завершили ці курси, вручив сертифікати, заступник менеджера «Програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців» Юрій Матяш. Він зазначив, що такі курси повинні мати продовження, оскільки набуті тут знання підвищують конкурентоздатність на ринку праці, а також створюють сприятливі умови для працевлаштування.
      «Ви показали хороші результати на підсумковому тестуванні, отримали сертифікати і, я думаю, це гарний показник», – підсумував заступник командира спеціального авіаційного загону МНС Іван Коробка.
      Навчання проводилося в рамках програми мовної підготовки військових, воно запроваджується спільно з Міністерством оборони України і є частиною співробітництва між Україною та НАТО у сфері перепідготовки та адаптації до цивільного життя військовослужбовців.
      Проводила навчання одна із провідних мовних інституцій – Британська Рада, воно тривало чотири місяці і фінансувалося НАТО.

      Час оприлюднення: 12 квітня 2011 року
      Виконавець: Коваленко Н.В.
       тел.: (0462) 676052

Новини за 11 квітня 2011р.

11 квітня 2011 року

      Сьогодні в Центрі підвищення кваліфікації кадрів розпочалась друга сесія для новообраних голів територіальних громад та секретарів сільських, селищних, міських рад за напрямом 1501 «Державне управління».
      Під час навчання голови матимуть змогу взяти участь у конверсаторіумах, на яких будуть висвітлені питання сучасного антикорупційного законодавства України, агропромислового розвитку області та питань контролю за дотриманням бюджетного законодавства при розгляді, затвердженні та виконанні бюджетів сільських, селищних та міських рад та ін.
      Про концептуальні засади та сутність гуманітарної та соціальної політики держави, соціальне партнерство як фактор стабілізації ситуації на ринку праці новообрані голови зможуть дізнатися під час тематичних зустрічей, що також заплановані програмою першої сесії навчання.
      Протягом тижневого навчання секретарі дізнаються про діяльність органів опіки та піклування по забезпеченню соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дотримання законодавства про громадянство та паспортний режим, організаційно-кадрове забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування, а також структуру та компетенції органів державного управління на території.
      За період тижневого навчання кожна група слухачів матиме змогу вивчити організацію та досвід роботи органу місцевого самоврядування під час виїзного заняття.
      Завершиться друга сесія навчання комп’ютерним тестуванням, що допоможе об’єктивно оцінити якість знань, засвоєних під час двох сесій.
      Час оприлюднення: 11 квітня 2011 року
      Виконавець: Анна Ребенок
       тел.: (0462) 676052