Новини за 18 травня 2011р.

18 травня 2011 року

ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЯ
«ЄВРОПА ТА ЄВРОПЕЙЦІ В ХХІ СТОЛІТТІ»

     присвячена відзначенню Дня Європи в Україні, відбулася сьогодні за участю п’яти різних регіонів України, включаючи Схід, Захід, Північ та Південь.
     Під час відеоконференції відбулося обговорення низки блоків «Європа в ХХІ столітті: виклики та загрози», «Європейці та європейська ідентичність. Чи можлива єдність націй та культур у ХХІ столітті?», «Україна та Європа: завдання, які стоять перед Україною на шляху до ЄС», в рамках яких провідні науковці, історики Чернігівщини, Івано-Франківщини, Тернопільщини, Донеччини висловили власні думки з приводу сучасного та майбутнього європейської спільноти.
     Зокрема, жвава дискусія розгорнулася щодо проблем європейської безпеки, а також викликів, пов’язаних з інноваційним розвитком, належним врядуванням та старінням населення Європи. Доповідачі звернули увагу й на загрози, з якими зіткнулися та зіткнуться європейці у ХХІ столітті. Серед них: боротьба за корисні копалини, загроза ізоляції окремих країн, економічні проблеми.
     Низку запитань викликала тема: «Європейці та європейська ідентичність». Доповідачі висловили власне бачення європейського громадянства та проблем збереження національної ідентичності.
     Захід було організовано Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів за ініціативи Сіверського інституту регіональних досліджень, Мережі центрів європейської інформації та Міжнародного фонду «Відродження».

      Час оприлюднення: 18 травня 2011 року
      Виконавець: Ребенок А.М.
      конт. тел.: (0462) 676 052