Новини за 25 травня 2011р.

25 травня 2011 року

«Правові засади діяльності місцевих державних адміністрацій»

     під такою назвою проходив сьогодні тематичний короткотерміновий семінар для начальників юридичних відділів апаратів райдержадміністрацій, на якому увага акцентувалася на організаційно-правових аспектах організації та діяльності юридичних служб райдержадміністрацій, формах їх взаємодії з фізичними та юридичними особами. Також слухачі мали змогу ознайомитися з особливостями реалізації закону України «Про доступ до публічної інформації» та «Про внесення змін і доповнень до Закону України «Про інформацію». Державні службовці проаналізували правову роботу райдержадміністрацій та основні помилки і рекомендації щодо їх недопущення, оглядали зміни у сфері робочого часу, часу відпочинку, трудових договорів, службових відряджень і т. ін.

***

      Які вимоги висуваються до щоденного інформування керівництва облдержадміністрації, Кабінету Міністрів України та Адміністрації Президента України? Як проходить планування суспільно-важливих та культурно-масових заходів органів влади і відбувається співпраця з представниками органів місцевого самоврядування? На чому базуються основні напрями співпраці органів виконавчої влади зі ЗМІ?
      На ці та інші питання зможуть отримати відповіді начальники відділів та секторів з питань внутрішньої політики райдержадміністрацій та міських рад Чернігова, Ніжина, Прилук під час тематичного короткотермінового семінару на тему: «Основні питання реалізації державної політики європейської інтеграції в Чернігівській області». Семінар проходитиме 25-26 травня 2011 року у Чернігівському Центрі підвищення кваліфікації кадрів та на базі оздоровчого комплексу «Електронік» (с. Снов’янка Чернігівського району).

      Час оприлюднення: 25 травня 2011 року
      Виконавець: Ребенок А.М.
      конт. тел.: (0462) 676 052

***

      25 травня директор Центру підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко та учений секретар Центру Людмила Чабак взяли участь в роботі круглого столу «Розвиток інформаційно-аналітичних здібностей працівників органів влади: навчальний аспект». В режимі відеозв’язку представники Івано-Франківського та Чернігівського Центрів змогли дізнатися про досвід роботи з викладачами Севастопольського Центру, інформаційно-аналітичну діяльність у державному і недержавному секторі та про інше. В свою чергу доповідачі з Чернігова та Івано-Франківська розповіли про досвід роботи своїх Центрів, та про останні розробки, що стосуються розвитку аналітичних здібностей слухачів та перспективи роботи в цьому напрямку.

      Час оприлюднення: 25 травня 2011 року
      Виконавець: Фесенко М.В.
      конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 23 травня 2011р.

23 травня 2011 року

     Сьогодні в Центрі підвищення кваліфікації кадрів розпочалась друга сесія для новообраних голів територіальних громад та секретарів сільських, селищних, міських рад за напрямом 1501 «Державне управління».
     Під час навчання голови матимуть змогу взяти участь у конверсаторіумах, на яких будуть висвітлені питання діяльності органів опіки та піклування по забезпеченню соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, створення та розвитку сільськогосподарських кооперативів в Україні, питання правового регулювання діяльності закладів охорони здоров’я і освіти, порядку прийняття та набрання чинності нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування і перспектив здійснення їх державної реєстрації в органах юстиції та ін.
     Про контроль за дотриманням бюджетного законодавства при розгляді, затвердженні та виконанні бюджетів сільських, селищних та міських рад, основи сучасного антикорупційного законодавства України, основні порушення фінансово-господарського характеру, виявлені під час ревізій сільських, селищних та міських рад та багато інших проблемних питань новообрані голови зможуть дізнатися під час тематичних зустрічей та «круглих столів», що також заплановані програмою другої сесії навчання.
     Протягом навчання секретарі будуть спілкуватися про дотримання законодавства про громадянство та паспортний режим, концептуальні засади та сутність гуманітарної та соціальної політики держави, а також про основні засади державної політики щодо безпеки життєдіяльності населення, повноваження органів місцевого самоврядування у сфері ветеринарної медицини.
     За період тижневого навчання кожна група слухачів матиме змогу вивчити організацію та досвід роботи органу місцевого самоврядування під час виїзного заняття.
     Завершиться друга сесія навчання комп’ютерним тестуванням, що допоможе об’єктивно оцінити якість знань, засвоєних під час двох сесій.

      Час оприлюднення: 23 травня 2011 року
      Виконавець: Ребенок А.М.
      конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 21 травня 2011р.

21 травня 2011 року

ПРЕЗЕНТАЦІЯ ДОКУМЕНТАЛЬНОГО СЕРІАЛУ «ЄВРОПЕЙСЬКІ ТРАДИЦІЇ МІСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ В УКРАЇНІ: МАГІСТРАТ – ДУМА – РАДА»

     Відбудеться 31 травня 2011 року в Українському національному інформаційному агентстві УКРІНФОРМ.
     Стрічка створена Сіверським інститутом регіональних досліджень за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Організації-партнери – Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, держаних підприємств, установ і організацій» та Чернігівська обласна державна телерадіокомпанія «Сівер-Центр».
     Автор та ведучий – кандидат історичних наук Володимир Бойко (Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій). Автори сценарію – доктор історичних наук, професор Сергій Леп’явко (Ніжинський державний університет ім. Миколи Гоголя) та Володимир Бойко. Режисер монтажу – Галина Загороднюк (ДТРК «Культура»), консультант – Наталія Сущева (Перший діловий телевізійний канал), оператор-постановник – Олександр Довбенко (ЧОДТРК «Сівер-Центра»).
     Автори проекту мали на меті створення першого в Україні спеціалізованого документального серіалу, який привертатиме увагу громадськості, учнівської та студентської молоді, працівників органів влади та місцевого самоврядування до проблеми побудови в Україні системи управління, яка є адаптованою до європейських відповідників. Їх витоки творча група вбачає у міському самоврядуванні як одній з підвалин європейського культурно-правового простору.
     У відеострічці в хронологічній послідовності розглядаються різні форми міського самоврядування, що існували на теренах України від доби середньовіччя та до сьогодення, починаючи від магдебурзького права. Зйомки здійснювалися сімнадцяти містах, а саме: у Києві, Острозі, Луцьку, Львові, Івано-Франківську, Коломиї, Чернівцях, Кам’янці-Подільському, Одесі, Миколаєві, Херсоні, Запоріжжі, Дніпропетровську, Полтаві, Харкові, Ніжині, Чернігові. Тобто зроблена спроба розповісти мовою кіно як зароджувалося та розвивалося міське самоврядування на прикладі різних регіонів України від сходу до заходу, з півночі на південь. Крім сучасних документальних зйомок використані фотоматеріали.
     У документальному серіалі зібрані результати наукового доробку українських істориків та думки нинішніх державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування України. Зокрема, глядачі побачать інтерв’ю з проф. Наталією Яковенко, директором центру українських досліджень Інституту Європи Російської академії наук Віктором Мироненко, директором Інституту Кеннана Міжнародного дослідницького центру ім. Вудро Вільсона Блером Рублом, начальником Головного управління державної служби України Тимофієм Мотренко та багатьма іншими відомими фахівцями.
     З промо-версією можна ознайомитись за адресою за адресою в мережі Інтернет: href=http://www.youtube.com/watch?v=MkMWWaJbk1A Час проведення презентації: 31 травня 2011 року о 13 годині 30 хвилинМісце проведення: Українське національне інформаційне агентство УКРІНФОРМ – 01001, Київ-1, МСП, вул. Б. Хмельницького, 8/16.

      Час оприлюднення: 21 травня 2011 року
      Виконавець: Бойко В.М.
      конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 20 травня 2011р.

20 травня 2011 року

     20 травня Центр підвищення кваліфікації кадрів провів виїзний семінар-тренінг «Функції та права депутатів місцевих рад» для депутатів та працівників виконавчого апарату Ніжинської районної ради.
     У відкритті семінару-тренінгу взяв участь голова Ніжинської районної ради Олег Бузун, який акцентував увагу на значимості теми семінару для депутатів районної ради, які, в свою чергу, хочуть серйозно поглибити свої знання, покращити ефективність депутатської діяльності та отримати відповіді на актуальні питання. На думку О.Бузуна, така форма навчання має озброїти депутатів місцевих рад як теоретичними, так і практичними інструментами, що дозволить спрямувати їхню діяльність на задоволення інтересів та потреб громад, які вони представляють.
     Під час семінару, який провела Негода Олександра Іванівна – заступник начальника організаційного відділу виконавчого апарату Чернігівської обласної ради, велику увагу приділено питанням, які стосуються повсякденної роботи місцевих обранців при виконанні депутатських повноважень.
     Слухачі мали можливість отримати знання, практичні навички щодо: порядку внесення і розгляду депутатських запитів та звернень; участі депутатів у діяльності ради й організації роботи постійних та інших комісій; взаємовідносин обласної та районної рад з територіальними громадами сіл, селищ, міст в системі органів місцевого самоврядування тощо.
      Час оприлюднення: 20 травня 2011 року
      Виконавець: Підгайний П.М.
      конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 18 травня 2011р.

18 травня 2011 року

ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЯ
«ЄВРОПА ТА ЄВРОПЕЙЦІ В ХХІ СТОЛІТТІ»

     присвячена відзначенню Дня Європи в Україні, відбулася сьогодні за участю п’яти різних регіонів України, включаючи Схід, Захід, Північ та Південь.
     Під час відеоконференції відбулося обговорення низки блоків «Європа в ХХІ столітті: виклики та загрози», «Європейці та європейська ідентичність. Чи можлива єдність націй та культур у ХХІ столітті?», «Україна та Європа: завдання, які стоять перед Україною на шляху до ЄС», в рамках яких провідні науковці, історики Чернігівщини, Івано-Франківщини, Тернопільщини, Донеччини висловили власні думки з приводу сучасного та майбутнього європейської спільноти.
     Зокрема, жвава дискусія розгорнулася щодо проблем європейської безпеки, а також викликів, пов’язаних з інноваційним розвитком, належним врядуванням та старінням населення Європи. Доповідачі звернули увагу й на загрози, з якими зіткнулися та зіткнуться європейці у ХХІ столітті. Серед них: боротьба за корисні копалини, загроза ізоляції окремих країн, економічні проблеми.
     Низку запитань викликала тема: «Європейці та європейська ідентичність». Доповідачі висловили власне бачення європейського громадянства та проблем збереження національної ідентичності.
     Захід було організовано Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів за ініціативи Сіверського інституту регіональних досліджень, Мережі центрів європейської інформації та Міжнародного фонду «Відродження».

      Час оприлюднення: 18 травня 2011 року
      Виконавець: Ребенок А.М.
      конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 17 травня 2011р.

17 травня 2011 року

      Виїзний семінар-тренінг «Практичні аспекти реалізації загальнодержавної програми реформування та розвитку ЖКГ. Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків – пріоритетний шлях розвитку ЖКГ» був організований Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів на базі Куликівської райдержадміністрації. Відкрила навчання перший заступник голови райдержадміністрації Валентина Уманець.
      Учасники семінару, а це посадові особи та всі, хто зацікавлений питаннями створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, ознайомилися з нормативно – правовим забезпеченням створення та функціонування ОСББ, послідовністю дій співвласників будинків по створенню ОСББ, порядком реєстрації ОСББ та низкою інших питань, пов’язаних з діяльністю ОСББ.
      Зазначені питання перед слухачами семінару розкрили заступник начальника головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації В’ячеслав Сальніков та голова об’єднання ЖК – 82 Ніна Пушенко.
      Про енергозберігаючі заходи в житлових будинках та досвід вітчизняних та зарубіжних ОСББ у цій сфері розповів керівник Чернігівської філії ДП «Учбово-експертний центр НАЕР» Сергій Зінченко.

      Час оприлюднення: 17 травня 2011 року
      Виконавець: Карпенко Т.К.
      конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 16 травня 2011р.

16 травня 2011 року

      16 травня в Центрі підвищення кваліфікації кадрів розпочали навчання дві групи слухачів: новообрані голови територіальних громад та новообрані секретарі сільських, селищних та міських рад. Вони будуть виконувати навчальний план другої сесії професійної програми підвищення кваліфікації за напрямом 1501 «Державне управління».
      Новопризначені голови територіальних громад будуть знайомитися з основними завданнями та організацією роботи з документами в органах місцевого самоврядування, основами сучасного антикорупційного законодавства України, концептуальними засадами та сутністю гуманітарної та соціальної політики держави, розглянуть питання контролю за дотриманням бюджетного законодавства при розгляді, затвердженні та виконанні бюджетів сільських, селищних та міських рад, основних порушень фінансово-господарського характеру, виявлених під час ревізій сільських, селищних та міських рад, діяльності органів опіки та піклування по забезпеченню соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та ін.
      Для новообраних секретарів сільських, селищних та міських рад заплановано ряд конверсаторіумів та практичних занять, присвячених проблемам соціального партнерства як фактору стабілізації ситуації на ринку праці, дотримання законодавства про громадянство та паспортний режим, організаційно-кадрового забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування, концептуальних засад та сутності гуманітарної та соціальної політики держави та ін.
      Навчання триватиме тиждень, протягом якого у кожної групи відбудеться виїзне практичне заняття, захист випускної роботи та кожен слухач складе підсумкове комп’ютерне тестування.

      Час оприлюднення: 16 травня 2011 року
      Виконавець: Ребенок А.М.
      конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 11 травня 2011р.

11 травня 2011 року

      Сьогодні в Центрі підвищення кваліфікації кадрів відбулося відкриття тематичного короткотермінового семінару «Застосування інформаційних технологій у веденні бухгалтерського обліку територіальних громад». Даний семінар призначено для бухгалтерів сільських, селищних та міських рад.
      Протягом трьох днів навчання заплановано проведення практичних занять, під час яких слухачі матимуть можливість поглибити свої знання та вдосконалити навички в роботі з електронними таблицями Microsoft Excel. Також для учасників передбачено ряд конверсаторіумів та тематичних зустрічей, присвячених питанням автоматизації бухгалтерського обліку в системах «1С» та «Парус», захисту комп’ютерів від вірусів та застосуванню сучасних комп’ютерних технологій в діяльності органів державної влади.

      Час оприлюднення: 11 травня 2011 року
      Виконавець: Ребенок А.М.
      конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 10 травня 2011р.

10 травня 2011 року

      Сьогодні в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів розпочав роботу тематичний короткотерміновий семінар згідно Комплексної програми підвищення кваліфікації державних службовців ІІ–VІІ категорій посад в рамках проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» для переможців І туру зазначеного конкурсу, який триватиме до 13-го травня включно.
      В ході семінару перед учасниками виступатимуть: заступник начальника управління державної служби Головдержслужби України в Чернігівській області Ірина Галайко, заступник начальника управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації Андрій Подорван, головний спеціаліст з питань запобігання та протидії корупції відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату облдержадміністрації Сергій Меженний та інші.
      Протягом чотириденного навчання учасники розглядатимуть питання сучасної практики впровадження електронного врядування, ефективності державного управління та прийняття управлінських рішень, актуальні питання проходження державної служби, методів взаємодії органів влади з громадянами, проблеми правового статусу державних службовців та багато інших питань.

      Час оприлюднення: 10 травня 2011 року
      Виконавець: Ребенок А.М.
      конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 6 травня 2011р.

6 травня 2011 року

      Сьогодні, напередодні святкування 66-ї річниці перемоги у Великій Вітчизняній Війні, Центри перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Чернігова та Херсона провели відеоконференцію «Друга світова війна: історія і сьогодення».
      Протягом години учасники конференції обговорювали питання ролі українського народу у роки війни, висловлювали бачення наслідків страшної війни крізь призму страждань народу. «Коли ми говоримо про Велику Перемогу над ворогом, ми водночас говоримо і про Велику Трагедію, що зазнав український народ на теренах війни 1941–1945 років», – зазначив Володимир Бойко, директор Чернігівського центру підвищення кваліфікації кадрів, кандидат історичних наук, він підкреслив важливість дослідження історичних подій, базуючись не на міфах і домислах, які нав’язувалися нам багато років, а на реальних фактах і подіях.
      Сергій Білорусов, директор Херсонського центру підвищення кваліфікації кадрів, кандидат технічних наук, доцент, магістр державного управління, під час виступу наголосив на тому, що сьогодні дуже важко отримати точні дати про справжню кількість учасників війни. Оскільки в різні роки події висвітлювалися під різним кутом зору, з’являлися нові документальні підтвердження та факти, сьогодні вони допомагають створити реальну картину того, що відбувалося в роки війни.
      «Тема війни є завжди хвилюючою і болючою, і наше головне завдання – продовжувати досліджувати невідомі і раніше замовчувані документи, щоб мати змогу реально оцінити ситуацію тих часів» – підкреслив представник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко. Він закликав до активних дій щодо розвіювання ідеологічних міфів, необхідності згадувати роль усіх учасників історичних подій того часу, оскільки історія не терпить вибірковості.
      Також під час відеоконференції мали змогу висловити свою думку інші учасники заходу, а це Людмила Майборода, завідуюча третім науково – експозиційним відділом Чернігівського обласного історичного музею імені В.В.Тарновського, Віталій Андрєєв, кандидат історичних наук, доцент кафедри всесвітньої історії та історіографії Інституту психології, історії та соціології Херсонського державного університету та Костянтин Філенко, заступник начальника управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Херсонської обласної держаної адміністрації.

      Час оприлюднення: 6 травня 2011 року
      Виконавець: Ребенок А.М.
      конт. тел.: (0462) 676 052