Новини за 29 червня 2011р.

29 червня 2011 р.

      24 червня Центр підвищення кваліфікації кадрів у рамках підвищення кваліфікації для посадових осіб місцевого самоврядування, державних службовців місцевих органів виконавчої влади, інших категорій Щорського району провів виїзний семінар-тренінг на тему: «Забезпечення ефективності боротьби із корупцією та запровадження принципів належного врядування у сфері публічної адміністрації».
      У відкритті семінару-тренінгу взяли участь голова Щорської районної державної адміністрації Олександр Володимирович Грабовський та голова Щорської районної ради Іван Григорович Орда. Вони підкреслили актуальність винесених на семінар питань щодо організації роботи із забезпечення доступу до публічної інформації в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування району та щодо змін у новому антикорупційному законодавстві України.
      Проводили семінар заступник начальника юридичного відділу апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Наталія Михайлівна Мужикова та головний спеціаліст з питань запобігання та протидії корупції відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату Чернігівської облдержадміністрації Сергій Олександрович Меженний.
      Упродовж семінару Н.Мужикова довела до присутніх основні вимоги Законів України «Про доступ до публічної інформації» та «Про інформацію», проблемні питання щодо їх застосування, порядок надання інформації, вимоги стосовно забезпечення технічного захисту інформації у роботі з документами для службового користування тощо.
      С.Меженний розповів слухачам, як трактуються корупція та корупційні правопорушення в новому антикорупційному законодавстві України, які існують заходи для усунення причин та умов, що призводять до вчинення корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язаних з корупцією.

      Час оприлюднення: 29 червня 2011 року.
      Виконавець: Підгайний П.М.
      конт. тел.: (0462) 676 052

***

Тематичний короткотерміновий семінар «Забезпечення ефективності боротьби із корупцією та запровадження принципів належного врядування у сфері публічної адміністрації»

      розпочався сьогодні в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів, який триватиме два дні і призначений для працівників управлінь та відділів Чернігівської облдержадміністрації та обласної ради, на яких покладені обов’язки з організації роботи щодо запобігання проявам корупції.
      Протягом навчання перед слухачами виступатимуть представники Чернігівської облдержадміністрації та управління державної служби Головдержслужби України в Чернігівській області. Разом із держслужбовцями та посадовцями вони обговорюватимуть основні питання організації взаємодії державних органів та органів місцевого самоврядування з правоохоронними органами у сфері запобігання та протидії корупції, дисципліни і контролю у сфері діяльності органів державної влади та органів місцевого самоврядування, методики заповнення декларацій про доходи, зобов’язань фінансового характеру та майнового стану посадової особи місцевого самоврядування щодо себе та членів своєї сім’ї та багато інших.
      В рамках навчання для слухачів заплановано проведення «круглого столу» за участю представників прокуратури, УМВС та управління СБУ в Чернігівській області, де розглядатимуться правові та організаційні засади запобігання корупції, виявлення та припинення її проявів.

      Час оприлюднення: 29 червня 2011 року.
      Виконавець: Ребенок А.М.
      конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 24 червня 2011р.

24 червня 2011 р.

      24 червня на передодні п’ятнадцятої річниці Дня Конституції України на базі Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів відбулася міжобласна відеоконференція «Конституція України – основа правової системи нашої держави».
      У відкритті та роботі конференції взяли участь представники органів державної влади, депутати, науковці, громадські діячі трьох областей України, зокрема, Чернігівської, Миколаївської, Кіровоградської. Від Чернігівської області у конференції приймали участь: начальник навчально-методичного відділу Наталія Коваленко, заступник начальника відділу правової роботи, правової освіти, реєстрації нормативно-правових актів та легалізації об’єднань громадян Головного управління юстиції в Чернігівській області Володимир Бобруйко, головний спеціаліст юридичного відділу апарату Чернігівської облдержадміністрації Ольга Ковальова, спеціалісти районних центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, працівники Центру, науковці.
      В ході конференції були розглянуті питання щодо конституційної основи досягнення злагоди в Україні, вдосконалення механізмів реалізації соціально-трудових відносин в контексті розбудови правової системи України, а також щодо необхідності внесення змін до Конституції України на сучасному етапі.
      В тому числі, в рамках заходу було презентовано виставку наукової, періодичної, навчально-методичної літератури до Дня Конституції України.

      Час оприлюднення: 24 червня 2011 року.
      Виконавець: Ребенок А.М.
      конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 23 червня 2011р.

23 червня 2011 р.

      22 червня Центр підвищення кваліфікації кадрів у рамках підвищення кваліфікації для посадових осіб місцевого самоврядування, державних службовців місцевих органів виконавчої влади, інших категорій Носівського району провів виїзний семінар-тренінг на тему: «Забезпечення ефективності боротьби із корупцією та запровадження принципів належного врядування у сфері публічної адміністрації».
      У відкритті семінару-тренінгу взяли участь заступник голови Носівської районної ради Микола Іванович Хахуда та заступник голови Носівської районної державної адміністрації Віктор Михайлович Броварець. Вони підкреслили актуальність запровадження принципів належного врядування у сфері публічної адміністрації та проблеми корупції для сучасної України, зауважили суперечливість ситуації, що склалась у сфері протидії корупції.
      Проводили семінар заступник начальника юридичного відділу апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Наталія Михайлівна Мужикова та головний спеціаліст з питань запобігання та протидії корупції відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату Чернігівської облдержадміністрації Сергій Олександрович Меженний.
      Упродовж семінару Н.Мужикова висвітлила основні положення Законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію» та про порядок забезпечення органами влади доступу до публічної інформації.
      Як трактуються корупція та корупційні правопорушення в новому антикорупційному законодавстві України, які існують заходи для усунення причин та умов, що призводять до вчинення корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язаних з корупцією, про це розповів слухачам С.Меженний. Він також надав роз’яснення присутнім стосовно заповнення декларації про доходи, зобов’язання фінансового характеру та майновий стан державного службовця та особи, яка претендує на зайняття посади державного службовця щодо себе та членів своєї сім’ї.

      Час оприлюднення: 23 червня 2011 року.
      Виконавець: Підгайний П.М.
      конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 22 червня 2011р.

22 червня 2011 р.

День Скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні. До 70-ї річниці нападу Німеччини на СРСР

      22 червня 2011 р. в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко прочитав лекцію «День Скорботи та вшанування пам’яті жертв війни в Україні. До 70-ї річниці нападу Німеччини на СРСР». Заняття проведено під час навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації для новопризначених спеціалістів відділів, управлінь облдержадміністрації, райдержадміністрацій Чернігівщини.
      Він ознайомив слухачів з відповідними нормативно-правовими актами. Серед них, зокрема, названо Закон України «Про увічнення Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років», Указ Президента України «Про День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні» та два нових рішення від 21 червня 2011 р. – Указ Президента України «Про заходи з відзначення у 2011 році Дня партизанської слави та 70-ї річниці партизанського руху в Україні у період Великої Вітчизняної війни 1941 – 1945 років» і Розпорядження Президента України «Про додаткові заходи з пошуку, дослідження і впорядкування місць поховань жертв війни, політичних репресій та інших трагедій Українського народу».
      С. Бутко висвітлив передумови та причини війни, підкреслив, що перший період війни був катастрофічний для Червоної армії: за шість місяців 1941 р., за оприлюдненими даними російських архівістів, безповоротні та санітарні втрати склали 4,47 млн. військовослужбовців, причому більше половини – 52,2% – це полонені та зниклі без вісти. Через хаос перших місяців війни відсутні донесення про втрати від майже сотні дивізій, 1,16 млн. радянських військовослужбовців. Ціна Перемоги за останніми підрахунками істориків – життя 26,6 млн. чол.
      Представник Українського інституту національної пам’яті вказав, що Україна була однією з найбільш постраждалих у Другій світовій війні. За авторитетними підрахунками українських вчених загинули та зниклих безвісти 4,5 млн. чол. цивільного населення окупованих територій, близько 4,1 млн. чол. військового персоналу Червоної Армії (вбитих, загиблих у полоні, зниклих безвісти, померлих у госпіталях у перші повоєнні роки), 2,4-2,8 млн. чол. вивезених до Німеччини на примусову роботу (велика частина з них померли), загинуло більше 100 тис. учасників українського національно-визвольного руху та десятки тисяч українців в лавах армій та формувань іноземних держав.
      С.Бутко також торкнувся теми злочинів сталінського режиму на початку війни: за даними НКВС на 1 січня 1942 р. в Україні під час відступу радянським карально-репресивним апаратом розстріляно 8 тис в’язнів без врахування померлих і вбитих під час евакуації. Найбільшими такі злочини були на західноукраїнських землях, проте від розстрільної акції постраждали всі українські області.
      Отже, підсумував співробітник Українського інституту національної пам’яті, увічнення пам’яті захисників та жертв цієї історичної трагедії України та вивчення її уроків є однією із найважливіших складових державної політики національної пам’яті нашої країни.
      У день вшанування пам’яті загиблих під час Великої вітчизняної війни у Центрі була організована виставка книг, які висвітлюють трагічні події тих часів. «Вікопомний подвиг», «Архіви окупації 1941-1944 рр.», «Україна в роки Другої Світової війни», «Пам’ять серця 1941-1945 рр.», «Друга Світова війна в історичній пам’яті України», «Радянські органи державної безпеки у 1939- червні 1941 року», «Велика Вітчизняна Війна» – ці та інші видання представлені на виставці «До Дня скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні», що діє у приміщенні Центру.
       На виставці представлено документи і матеріали з фонду Центру – неупереджені свідки історичного минулого, які відображають найважливіші історичні моменти боротьби радянського суспільства з фашизмом під час Другої світової війни.

      Час оприлюднення: 22 червня 2011 року.
      Виконавець: Бутко С.В., Сірик А.С.
      конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 20 червня 2011р.

20 червня 2011 р.

      20 червня в Центрі підвищення кваліфікації кадрів відкрилося навчання одразу трьох груп: перша сесія навчання за напрямом 1501 «Державне управління» розпочалася для груп новопризначених спеціалістів відділів та управлінь Чернігівської облдержадміністрації, райдержадміністрацій області, разом з якими за цим напрямом розпочали навчання спеціалісти районних, міських Чернігова, Ніжина, Прилук центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Також сьогодні – перший день навчання працівників диспетчерських служб територіальних органів управління, які вивчатимуть англійську мову.
      Перша сесія передбачає ознайомлення новопризначених спеціалістів із структурою та компетенцією органів державного управління на території, системою кадрового забезпечення державної служби та кадрової політики держави в умовах адміністративної реформи та основними напрямами співпраці органів виконавчої влади зі ЗМІ. Також слухачі дізнаються про конституційні засади державного управління і державної служби, нормативно-правові акти, що регламентують державне управління, застосування права в державному управлінні та його принципи, основні завдання та організація роботи з документами в органах виконавчої влади та принципи енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії у застосуванні європейського досвіду в Україні.
      Спеціалісти районних і міських центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді протягом тижня обговорять пріоритетні напрямки діяльності центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, проблеми забезпечення соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у Чернігівській області, а також проблеми несформованості батьківської сфери у сімей кризової категорії, виконавчої дисципліна та контролю у чинному законодавстві і організації контролю в органах влади.
      З сьогоднішнього дня починається курс навчання англійської мови для працівників диспетчерських служб територіальних органів управління Міністерства надзвичайних ситуацій України на базі Центру. Курс розраховано на п’ять груп слухачів і триватиме по десять робочих днів кожний. Мета навчання – розвинути навички подолати мовні бар’єри, порозумітися з туристами, надати їм відповідну, а головне вчасну допомогу під час проведення Євро-2012 в Україні, адже саме працівники диспетчерської служби щодня відповідають на всі виклики по телефону «101».
      Після закінчення навчання слухачі отримають сертифікати, що засвідчать ступінь володіння англійською мовою.

      Час оприлюднення: 20 червня 2011 року.
      Виконавець: Ребенок А.М.
      конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 17 червня 2011р.

17 червня 2011 р.

«Державна служба України в історичному аспекті»:

      так називалася тема «круглого столу», що проводився сьогодні в Центрі підвищення кваліфікації кадрів для керівників трудових архівів Чернігівської області за участю представників Управління державної служби Головдержслужби України в Чернігівській області та Державного архіву Чернігівської області. Проведення заходу було присвячено річниці державної служби в Україні, яка відмічатиметься 23 червня.
      Першим перед учасниками «круглого столу» виступив директор Центру Володимир Бойко, який здійснив історичний огляд процесу становлення державної служби в Україні загалом, зокрема звернувши увагу на історію прийняття закону про державну службу в Україні. В ньому було прописано, які верстви населення і як приймати кадри на державну службу, якими особистісними характеристиками вони мали володіти, а також за якими умовами їм доводилося працювати.
      Лада Костіневич, завідувач сектору організаційно-кадрової роботи та документообігу управління державної служби Головдержслужби України в Чернігівській області, презентувала перед слухачами академічне видання «Історія державної служби в Україні», яке було створено спільними зусиллями Головдерслужби України та Інституту історії України за результатами фундаментального дослідження національних адміністративних традицій, і представлено у п’яти томах.
      «Значна частина документів, що характеризують розвиток державної служби в Україні у XIX-XX ст., належить державному архіву Чернігівської області, – зазначила Раїса Воробей, директор Державного архіву області, кандидат наук з державного управління. – Запорукою об’єктивності висновків будь-якого історичного дослідження є детальне вивчення його джерельної бази, опрацювання передусім її архівної складової. Сукупність архівних документів у державному масштабі відображає історію духовного і матеріального життя українського народу, мають культурну цінність і є надбанням української нації».

      Час оприлюднення: 17 червня 2011 року.
      Виконавець: Ребенок А.М.
      конт. тел.: (0462) 676 052

***

      16 червня Центр підвищення кваліфікації кадрів в рамках підвищення кваліфікації депутатів та працівників виконавчого апарату Бахмацької районної ради провів виїзний семінар-тренінг на тему: «Правове забезпечення органів місцевого самоврядування».
      У відкритті семінару-тренінгу взяв участь заступник голови Бахмацької районної ради Володимир Миколайович Сорока, який акцентував увагу на значимості теми семінару для депутатів районної ради, які, в свою чергу, хочуть серйозно поглибити свої знання, покращити ефективність депутатської діяльності та отримати відповіді на актуальні питання.
      Під час семінару, який провели Негода Олександра Іванівна – заступник начальника організаційного відділу виконавчого апарату Чернігівської обласної ради та Пузан Ігор Борисович – завідувач сектору по зв’язках із засобами масової інформації та громадськістю головного управління Держкомзему у Чернігівській області, було акцентовано увагу присутніх на питаннях: порядку внесення і розгляду депутатських запитів та звернень; участі депутатів у діяльності ради й організації роботи постійних та інших комісій; взаємовідносин обласної та районної рад з територіальними громадами сіл, селищ, міст в системі органів місцевого самоврядування; регулювання земельних відносин та реалізації права власності громадян на землю; механізму відведення земельних ділянок та продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення; оренди земель як важливій складовій розвитку товарних земельних відносин і соціального захисту селян тощо.

      Час оприлюднення: 17 червня 2011 року.
      Виконавець: Підгайний П.М.
      конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 16 червня 2011р.

16 червня 2011 р.

      Виїзний семінар-тренінг «Практичні аспекти реалізації загальнодержавної програми реформування та розвитку ЖКГ. Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків – пріоритетний шлях розвитку ЖКГ» був організований Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів на базі Варвинської райдержадміністрації. Відкрив навчання та брав активну участь у ньому заступник голови райдержадміністрації Володимир Левадний.
      Учасники семінару, а це посадові особи та всі, хто зацікавлений питаннями створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, ознайомилися з нормативно-правовим забезпеченням створення та функціонування ОСББ, послідовністю дій співвласників будинків по створенню ОСББ, порядком реєстрації ОСББ та низкою інших питань, пов’язаних з діяльністю ОСББ.
      Зазначені питання перед слухачами семінару розкрив заступник начальника головного управління житлово-комунального господарства облдержадміністрації В’ячеслав Сальніков.
      Про енергозберігаючі заходи в житлових будинках та досвід вітчизняних і зарубіжних ОСББ у цій сфері розповів керівник Чернігівської філії ДП «Учбово-експертний центр НАЕР» Сергій Зінченко.

      Час оприлюднення: 16 червня 2011 року
      Виконавець: Карпенко Т.К.
      конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 15 червня 2011р.

15 червня 2011 р.

«Діяльність трудових архівів області»

      під такою назвою розпочався сьогодні в Центрі підвищення кваліфікації кадрів тематичний короткотерміновий семінар для керівників трудових архівів Чернігівської області, що триватиме до 17 червня включно.
      Відкривали навчання директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко та заступник директора Державного архіву області, магістр державної служби Наталія Лобанова. Під час проходження навчання перед слухачами виступатимуть начальник відділу використання інформації документів Державного архіву області Ніна Полетун, начальник відділу забезпечення збереженості документів Державного архіву області Олена Носенко, начальник відділу формування НАФ та діловодства Державного архіву області Валентина Кухар та ін.
      Протягом триденної програми навчання для слухачів заплановано ряд конверсаторіумів, присвячених висвітленню історіографії експертизи цінності документів, основних етапів організації роботи трудового архіву, планування та звітності, вимогам до складання описів справ, актів про вилучення документів для знищення, а також порядку подання документів на ЕПК державного архіву області.
      Також слухачі відвідають заняття, що стосуватимуться стану роботи з документами ліквідованих установ, співпраці з ліквідаторами, порядку впровадження платних послуг у роботі трудових архівів, уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації, вимог до оформлення документів і забезпечення збереженості документів ліквідованих установ, організацій та підприємств району.
      Час оприлюднення: 15 червня 2011 року
      Виконавець: Ребенок А.М.
      конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 9 червня 2011р.

9 червня 2011 року

«Виїзне практичне заняття для новообраних голів територіальних громад.»

     9 червня в рамках тижневого навчання новообраних голів територіальних громад області Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів провів виїзне практичне заняття на базі Степовохутірської сільської ради Носівського району.
     Вперше обрані голови сільських, селищних рад Чернігівського, Щорського, Талалаївського, Коропського, Бахмацького районів ознайомилися з об’єктами соціальної сфери с.Степові Хутори, відвідали дошкільний навчальний заклад, середню школу, палац культури. На питання присутніх відповів голова Степовохутірської сільської ради Сергій Давиденко, поділившись своїм досвідом роботи.
     У виїзному практичному занятті взяли участь заступник голови Носівської районної державної адміністрації Анатолій Журенко та заступник голови районної ради Микола Хахуда. Вони ознайомили присутніх із основними показниками соціально-економічного розвитку району, вказали на здобутки та проблеми у різних галузях економіки.
     Голови територіальних громад підкреслили практичну значимість такого роду занять, можливість наочно побачити здобутки сусідів, обговорити проблеми і разом напрацювати шляхи вирішення певних питань.

      Час оприлюднення: 9 червня 2011 року
      Виконавець: Коваленко Н.В.
      конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 8 червня 2011р.

8 червня 2011 року

«Комп’ютерна графіка та дизайн»

     – так називається курс навчання, який завершила сьогодні група військовослужбовців у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.
     В урочистому закритті навчання взяв участь Менеджер Програми «НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців» Крістофер Штаудт, який зазначив, що програма має на меті розширити професійні горизонти військовослужбовців, а також надає можливість слухачам реалізувати нові знання, отримані під час навчання.
     В підбитті підсумків курсу також взяли участь директор Центру Володимир Бойко, начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату облдержадміністрації Сергій Болдирев та офіцер відділу з виховної та соціально-психологічної роботи територіального управління “Північ” Юрій Бойко. Вони привітали слухачів з завершенням навчання та здобуттям нової цивільної професії. Колишнім військовим було урочисто вручено свідоцтва про проходження курсу навчання.
     В свою чергу, колишні військовослужбовці, що завершили вивчення курсу, висловили вдячність всім організаторам навчальної програми, викладачам та співробітникам Центру за забезпечення безперервного, інформативного навчання.
     По завершенню курсу слухачам були вручені свідоцтва про підвищення кваліфікації державного зразка з курсу «Комп’ютерна графіка та дизайн» і сертифікати НАТО.

      Час оприлюднення: 8 червня 2011 року
      Виконавець: Ребенок А.М.
      конт. тел.: (0462) 676 052