Відеоконференція до Європейського тижня місцевої демократії

29 вересня 2011 року
Відеоконференція до Європейського тижня місцевої демократії

Відеоконференція під назвою «Регіональний досвід проведення європейського тижня місцевої демократії в Україні (ЄТМД) та міжнародне співробітництво у сфері місцевого самоврядування з європейськими партнерами» відбулася в приміщенні Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Захід організовано Сіверським інститутом регіональних досліджень спільно з Центром європейської інформації обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г.Короленка за підтримки Міжнародного фонду «Відродження», у партнерстві з Івано-Франківським та Севастопольським центрами перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

«Метою проведення даного заходу є обмін думками між органами державної влади, місцевого самоврядування, освітянами, громадськістю з приводу народження традиції проведення ЄТМД в Україні та вироблення спільних пропозицій щодо проведення тижня місцевої демократії надалі» – зазначив Богдан Волошинський – директор Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Зокрема, учасниками заходу стали представники управлінь юстиції, внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю, обласної ради та обласної державної адміністрації, управлінь державної служби, громадських організацій, науковці.

В рамках відеоконференції прозвучав виступ доктора Юргена Вальхсхьофера – бургомістра з понад десятилітнім досвідом. Він розповів, що в Німеччині традиція ЄТМД існує вже більше двохсот років, але офіційно відзначається тільки з 2005 року. Також представник Німеччини зазначив, що європейські тижні місцевої демократії та міжнародне співробітництво у сфері місцевого самоврядування це складна політична конструкція, яку неможливо зробити за тиждень або рік.

Демократія – це процес, який потрібно підтримувати кожного дня своїми вчинками, своєю участю. Але в Україна не готова говорити про наявність місцевої демократії. Про відсутність демократії свідчить недосконале законодавство України, свідомість кожної людини. Тобто люди не бажають брати участь у формуванні української демократії – зазначили колеги Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.

Наступний блок відеоконференції було присвячено обміну досвідом проведення європейських тижнів місцевої демократії протягом 2008-2010 років та розповідям про заходи, які проводилися. В Івано-Франківську це видання збірників по проведенню ЄТМД, круглий стіл на тему: «Європейські орієнтири на місцеве самоврядування», науково-практичний семінар спільно з Фондом Ганса Зайделя. У 2011 році в день відкриття європейського тижня місцевої демократії планують зробити круглий стіл в обласній Івано-Франківській бібліотеці. А першим заходом на початку тижня – виїзний семінар в район. Севастополь зазначив, що до європейського тижня місцевої демократії проводилися відкриті засідання рад, пленарні засідання, проведення уроків в середніх школах депутатами, зустрічі з молоддю з приводу вирішення проблем та завдань на місцевому рівні. На 2011 рік запланована науково-практична конференція яка присвячена 15-річчю Севастопольського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, а також презентація фільму «Європейські принципи місцевої демократії», видання методичної інформації, збірників, буклетів, які стосуються європейського тижня місцевої демократії.

Під час виступів учасників відеоконференції прозвучала ціла низка пропозицій щодо форм його відзначення у наступні роки, які обов’язково будуть враховані та проведені спільними зусиллями учасників.

Час оприлюднення: 29вересня 2011 року

Виконавець: Cірик А.С.

конт. тел.: (0462) 774 312

***

27 вересня Центр підвищення кваліфікації кадрів провів виїзний семінар-тренінг «Депутат місцевої ради: статус, повноваження, організація роботи» для посадових осіб місцевого самоврядування, державних службовців місцевих органів виконавчої влади, інших категорій слухачів за визначенням Талалаївського району

У відкритті семінару-тренінгу взяли участь Дзюбан Юрій Володимирович – голова Талаллаївської районної ради, який акцентував увагу на значимості теми семінару для депутатів районної ради та посадових осіб місцевого самоврядування, які, в свою чергу, хочуть серйозно поглибити свої знання, покращити ефективність своєї діяльності та отримати відповіді на актуальні питання, а також Плюта Оксана Петрівна – заступник голови Талаллаївської районної державної адміністрації.

Під час семінару, який провела Негода Олександра Іванівна – заступник начальника організаційного відділу виконавчого апарату Чернігівської обласної ради, велику увагу приділено питанням, які стосуються повсякденної роботи місцевих обранців при виконанні депутатських повноважень.

Слухачі мали можливість отримати знання, практичні навички щодо: порядку внесення і розгляду депутатських запитів та звернень; участі депутатів у діяльності ради й організації роботи постійних та інших комісій; взаємовідносин обласної та районної рад з територіальними громадами сіл, селищ, міст в системі органів місцевого самоврядування тощо.

Час оприлюднення: 29 вересня 2011 року.

Виконавець: Підгайний П.М.

конт. тел.: (0462) 676 052