«Посилення місцевого самоврядування в Україні як наслідок європейської інтеграції»

10 листопада 2011 року
«Посилення місцевого самоврядування в Україні як наслідок європейської інтеграції»

Посилення місцевого самоврядування – одне з очікувань від можливості укладання Угоди про політичну асоціацію та поглиблену зону вільної торгівлі України та ЄС. Така думка пролунала під час семінару «Європейська інтеграція України: проблеми, здобутки, перспективи», який проводився у Сосниці на базі райдержадміністрації та районної ради для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування четвертої категорії посад в рамках реалізації профільної Державної цільової програми. Увага слухачів – переважно сільських голів району, концентрувалася на двох блоках питань: розвитку відносин Україна – ЄС, насамперед, реалізації політики Східного партнерства, а також перспективах та наслідках укладання зазначеної Угоди.

Учасники семінару також висловили сподівання на те, що позитивний розвиток відносин з Європейським союзом дозволить перейти до безвізового режиму з ним, розширить ринки збуту українських товарів та збільшить кількість якісних товарів у середині країні, створить можливості для збільшення інвестицій, для вільного руху робочої сили, знизить безробіття, підвищить стандарти якості виробництва в нашій державі, зрештою, сприятиме зростанню добробуту людей. Разом з тим слухачі висловили побоювання стосовно непопулярних реформ, занепокоєння щодо долі окремих галузей українського виробництва, особливо – в сільському господарстві, складності приведення українських реалій до стандартів ЄС.

За загальною думкою слухачів, вони перебувають лише на початкових щаблях знайомства у сфері відносин України та Європейського союзу.

Час оприлюднення: 10 листопада 2011 року

Виконавець: Бойко В.М.

конт. тел.: (0462) 676 052

***
В Талалаївці пройшов семінар на тему «Забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування»

Навчання відбулося 10 листопада і було орієнтоване на державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування Талалаївського району. Організатором навчання став Центр підвищення кваліфікації кадрів.

В роботі семінару взяв участь заступник голови Талалаївської районної ради Сергій Борисович Дмитрюк, який підкреслив актуальність зазначеної теми.

Захід проводили заступник начальника юридичного відділу апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Наталія Михайлівна Мужикова та головний спеціаліст з питань запобігання та протидії корупції відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату Чернігівської облдержадміністрації Сергій Олександрович Меженний.

На семінарі вивчалися такі питання: соціальні передумови, поняття, сутність корупції в Україні та світовий досвід у сфері боротьби з корупцією; реалізація державної політики у сфері запобігання та протидії проявам корупції; система корупційних правопорушень в Україні; особливості відповідальності за вчинення корупційних правопорушень.

Із зазначеної тематики тренінгу кожен учасник отримав навчально-методичні збірники, розроблені Центром підвищення кваліфікації кадрів та диски з відповідними методичними матеріалами.

Час оприлюднення:10 листопада 2011 року

Виконавець: Коваленко

конт. тел.: (0462) 676 052