Навчання з європейської ітерації

29 листопада 2011 року
Навчання з європейської ітерації

Відсутність єдиної думки в Україні стосовно Європейського союзу та брак бажання щось змінювати у власному домі суттєво впливають на відносини нашої країни з Європейським союзом. Такі міркування висловлювалися під час семінару «Європейська інтеграція України: проблеми, здобутки перспективи», що проводився Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів на виконання профільної Державної цільової програми в Чернігівській райдержадміністрації. Слухачі ознайомилися з витоками політики ЄС Східне партнерство та її складовими, засадами нормативно-правової бази європейської інтеграції України, її метою та завданнями, особливостями. Надалі вони розглянули питання Угоди про політичну асоціацію та поглиблену зону вільної торгівлі, структуру змісту роботи переговорних груп, сконцентрувавши свою увагу на економічному блоці та урядових рішеннях, їх виконанні місцевими органами влади та самоврядування. Третя частина семінару стосувалася засад належного врядування та належного міського врядування, їх міжнародного підґрунтя, насамперед, конвенції ООН та рішенні Комітету Міністрів Ради Європи 2008 р. щодо запровадження відповідних принципів. Також розглядалися законодавчі рішення, спрямованих на їх реалізацію в Україні. Саме їх безумовне виконання, на думку учасників семінару, стане запорукою успішності реалізації обраного напряму розвитку.

Час оприлюднення: 29 листопада 2011 року

Виконавець: Бойко В.М.

конт. тел.: (0462) 676 052

***
«Правові та практичні аспекти державних закупівель»

Під такою назвою проходив сьогодні одноденний тематичний короткотерміновий семінар для заступників голів, секретарів комітетів з конкурсних торгів, головних розпорядників бюджетних коштів у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Відкрив навчання заступник начальника управління стратегії соціально-економічного розвитку головного управління економіки облдержадміністрації Олег Саранін.

Розкладом семінару заплановано проведення ряду конверсаторіумів, присвячених основним змінам до нормативно-правової бази щодо державних закупівель в Україні, аналізу основних змін до Закону України «Про здійснення державних закупівель», особливостей проведення процедур закупівель з урахуванням останніх змін законодавства, а також правилам дотримання вимог законодавства під час здійснення видатків розпорядниками бюджетних коштів.

Протягом навчання заступники голів та секретарі комітетів дізналися про основні порушення, виявлені під час проведення ревізій та перевірок

спеціалістами контрольно-ревізійного управління в області, розглянули основні вимоги до договорів про закупівлю та систему антиконкурентних узгоджених дій під час проведення процедур закупівель.

Час оприлюднення: 29 листопада 2011р.

Виконавець:Ребенок А.М.

конт. тел.: (0462) 676-052

***

Виїзний семінар-тренінг «Практичні аспекти реалізації загальнодержавної програми реформування та розвитку ЖКГ. Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків – пріоритетний шлях розвитку ЖКГ» був організований Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів на базі Чернігівської міської ради.

Учасники семінару, а це посадові особи та всі, хто зацікавлений питаннями створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, ознайомилися з нормативно – правовим забезпеченням створення та функціонування ОСББ, послідовністю дій співвласників будинків по створенню ОСББ, порядком реєстрації ОСББ та низкою інших питань, пов’язаних з діяльністю ОСББ. Зазначені питання перед слухачами семінару розкрила голова об’єднання ЖК – 82 Ніна Пушенко. Про енергозберігаючі заходи в житлових будинках та досвід вітчизняних та зарубіжних ОСББ у цій сфері розповів керівник Чернігівської філії ДП «Учбово-експертний центр НАЕР» Сергій Зінченко.

Час оприлюднення: 29 листопада 2011р.

Виконавець:Ребенок А.М.

конт. тел.: (0462) 676-052