«Хочу, щоб корупція вас обминула»

30 листопада 2011 року
«Хочу, щоб корупція вас обминула»

Зазначила заступник начальника Головдержслужби України Олена Тертишна під час відкриття семінару «Забезпечення ефективності запобігання та протидії корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування». Проводився він 30 листопада Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів на базі Деснянської районної у м. Чернігові ради на замовлення Національного агентства з питань державної служби України. Як наголосила промовець, збільшення відповідальності – основний механізм нового антикорупційного законодавства, його головне завдання – створити суспільні мови, які б протидіяли проявом цього небезпечного для країни явища. Тому на відповідальність варто дивитися оптимістично. Надалі зазначений механізм отримає розвиток в нових нормативно-правих актах щодо державної служби, служби в органах місцевого самоврядування.

Слухачі, а це посадові особи місцевого самоврядування, ознайомилися з соціальними передумовами, вітчизняним та світовим досвідом протидії корупції, основними напрямами державної політики з запобігання її проявам, особливостям відповідальності за новим законодавством. На думку учасників семінару, корупція – це неправомірне збагачення, використання свого службового становища з особистою метою, бажання незаконно отримати певні переваги, за що рано чи пізно має настати відповідальність. Це буря’н, який заважає ствердженню правових норм. А подолання корупції залежить, насамперед, від наявності волі тих людей, хто покликаний їй протидіяти – такі думки прозвучали під час презентацій роботи у фокус-групах.

Що ж до навчальної роботи з роз’ясненню нового антикорупційного законодавства, то, як зазначила представниця Нацдержслужби, Чернігівська область перебуває нині у п’ятірці найкращих.

Час оприлюднення: 30 листопада 2011 року

Виконавець: Коваленко Н.В.

конт. тел.: (0462) 676 052

***
«Концепція Закону України
«Про службу в органах місцевого самоврядування»»

Міжрегіональна відеоконференція під такою назвою пройшла сьогодні в Чернігівському Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів за участю Херсонського, Чернігівського та Чернівецького центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій.

«Існуюча в Україні система місцевого самоврядування сьогодні не відповідає потребам суспільства. Функціонування місцевого самоврядування не спрямовано на реалізацію його головного призначення – створення та підтримку сприятливого життєвого середовища, необхідного для всебічного розвитку людини, надання мешканцям територіальних громад якісних та доступних публічних послуг на основі сталого розвитку дієздатної громади», – зазначила у своєму виступі начальник відділу сприяння діяльності депутатів Чернігівської міської ради, депутат Чернігівської міської ради Людмила Скоробагатько.

В ході конференції учасники дійшли висновку про те, що становлення органів місцевого самоврядування в контексті концепції Закону України “Про службу в органах місцевого самоврядування” має відбуватися з метою забезпечення реформування системи державного управління в Україні та створення умов для побудови, відповідно до Конституції України, демократичної, соціальної, правової держави, утвердження і забезпечення прав людини і громадянина українського суспільства.

Час оприлюднення: 30 листопада 2011р.

Виконавець:Ребенок А.М.

конт. тел.: (0462) 676-052

Навчання з європейської ітерації

29 листопада 2011 року
Навчання з європейської ітерації

Відсутність єдиної думки в Україні стосовно Європейського союзу та брак бажання щось змінювати у власному домі суттєво впливають на відносини нашої країни з Європейським союзом. Такі міркування висловлювалися під час семінару «Європейська інтеграція України: проблеми, здобутки перспективи», що проводився Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів на виконання профільної Державної цільової програми в Чернігівській райдержадміністрації. Слухачі ознайомилися з витоками політики ЄС Східне партнерство та її складовими, засадами нормативно-правової бази європейської інтеграції України, її метою та завданнями, особливостями. Надалі вони розглянули питання Угоди про політичну асоціацію та поглиблену зону вільної торгівлі, структуру змісту роботи переговорних груп, сконцентрувавши свою увагу на економічному блоці та урядових рішеннях, їх виконанні місцевими органами влади та самоврядування. Третя частина семінару стосувалася засад належного врядування та належного міського врядування, їх міжнародного підґрунтя, насамперед, конвенції ООН та рішенні Комітету Міністрів Ради Європи 2008 р. щодо запровадження відповідних принципів. Також розглядалися законодавчі рішення, спрямованих на їх реалізацію в Україні. Саме їх безумовне виконання, на думку учасників семінару, стане запорукою успішності реалізації обраного напряму розвитку.

Час оприлюднення: 29 листопада 2011 року

Виконавець: Бойко В.М.

конт. тел.: (0462) 676 052

***
«Правові та практичні аспекти державних закупівель»

Під такою назвою проходив сьогодні одноденний тематичний короткотерміновий семінар для заступників голів, секретарів комітетів з конкурсних торгів, головних розпорядників бюджетних коштів у Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Відкрив навчання заступник начальника управління стратегії соціально-економічного розвитку головного управління економіки облдержадміністрації Олег Саранін.

Розкладом семінару заплановано проведення ряду конверсаторіумів, присвячених основним змінам до нормативно-правової бази щодо державних закупівель в Україні, аналізу основних змін до Закону України «Про здійснення державних закупівель», особливостей проведення процедур закупівель з урахуванням останніх змін законодавства, а також правилам дотримання вимог законодавства під час здійснення видатків розпорядниками бюджетних коштів.

Протягом навчання заступники голів та секретарі комітетів дізналися про основні порушення, виявлені під час проведення ревізій та перевірок

спеціалістами контрольно-ревізійного управління в області, розглянули основні вимоги до договорів про закупівлю та систему антиконкурентних узгоджених дій під час проведення процедур закупівель.

Час оприлюднення: 29 листопада 2011р.

Виконавець:Ребенок А.М.

конт. тел.: (0462) 676-052

***

Виїзний семінар-тренінг «Практичні аспекти реалізації загальнодержавної програми реформування та розвитку ЖКГ. Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків – пріоритетний шлях розвитку ЖКГ» був організований Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів на базі Чернігівської міської ради.

Учасники семінару, а це посадові особи та всі, хто зацікавлений питаннями створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, ознайомилися з нормативно – правовим забезпеченням створення та функціонування ОСББ, послідовністю дій співвласників будинків по створенню ОСББ, порядком реєстрації ОСББ та низкою інших питань, пов’язаних з діяльністю ОСББ. Зазначені питання перед слухачами семінару розкрила голова об’єднання ЖК – 82 Ніна Пушенко. Про енергозберігаючі заходи в житлових будинках та досвід вітчизняних та зарубіжних ОСББ у цій сфері розповів керівник Чернігівської філії ДП «Учбово-експертний центр НАЕР» Сергій Зінченко.

Час оприлюднення: 29 листопада 2011р.

Виконавець:Ребенок А.М.

конт. тел.: (0462) 676-052

Друга сесія навчання новопризначених бухгалтерів сільських рад

28 листопада 2011 року
Друга сесія навчання новопризначених бухгалтерів сільських рад

за напрямом 1501 «Державне управління» (ПППК) розпочалася сьогодні в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

Протягом тижневого навчання заплановано ряд конверсаторіумів, присвячених порядку нарахування і виплати заробітної плати, порядку складання і оформлення договорів в органах місцевого самоврядування, особливостям виконання місцевих бюджетів в умовах їх казначейського обслуговування, порядку проведення інвентаризації в сільських радах, нарахування та перерахування внесків, виплати допомог, що сплачуються за рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії проявам корупції, використанню електронних таблиць Microsoft Exel для ведення бухгалтерського обліку та багато ін.

Слухачі матимуть змогу взяти участь у шестигодинному тренінгу «Забезпечення гендерної рівності на державній службі як засіб запобігання проявам корупції», який проведе заступник директора Інституту історії, етнології та правознавства імені О.М. Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка, кандидат педагогічних наук Лариса Юда.

В ході п’ятиденного навчання перед слухачами виступатимуть представники Обласної ради, Обласної державної адміністрації, представники Центру, управління державної служби Головдержслужби України в області, Головного управління Державного казначейства України в Чернігівській області, Виконавчої дирекції Чернігівського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Державної податкової інспекції міста Чернігова.

Час оприлюднення:28 листопада 2011 року

Виконавець: Ребенок А.М.

конт. тел.: (0462) 676 052

Міжрегіональна відеоконфенеція, присвячена 20-тій річниці Всеукраїнського референдуму з питання проголошення незалежності України,

25 листопада 2011 року
Міжрегіональна відеоконфенеція, присвячена 20-тій річниці Всеукраїнського референдуму з питання проголошення незалежності України

відбулася сьогодні в Чернігівському Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів за участю Кіровоградського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій, під час якого сторонами обговорювались наслідки становлення незалежності України, спрямовані на зміцнення єдності держави та консолідації українського суспільства.

З нагоди річниці учасники конференції наголосили на історичній важливості подій, пов’язаних зі здобуттям Україною незалежності у 1991 році і дійшли висновку про те, що Всеукраїнський референдум 1 грудня 1991 року став визначальним кроком в утвердженні Української держави, розбудови громадянського суспільства та демократичної правової держави.

Час оприлюднення: 25 листопада

Виконавець:Ребенок А.М.

конт. тел.: (0462) 676-052

***
Особливості реалізації проектів в в територіальних громадах Чернігівської області

Механізми реалізації проектів із залученням міжнародної допомоги вивчали селищні та міські міст районного значення голови під час виїзного заняття в Ріпкінському районі, організованого за підтримки Ріпкінської районної та селищної рад.

Головним для учасників заняття було ознайомлення з конкретними прикладами успішної реалізації проектів міжнародного співробітництва в малих територіальних громадах, а також поради щодо вирішення тих чи інших проблемних питань у цій сфері. Тож саме цьому і присвятили основну увагу учасники зустрічей.

Зокрема, в Ріпкінській селищній раді учасники навчання мали змогу поспілкуватися з головою ради Сергієм Гарусом, заступником голови районної ради Юрієм Лемешком, досвіченими головами сільських рад, які вже не перший рік реалізують успішні проекти, спрямовані на розвиток територіальної громади, культуру, освіту, за підтримки таких міжнародних інституцій як ПРООН, ЮНІСЕФ, МФ «Відродження» та інші.

В другій половині дня гості Ріпкінського району відвідали селище Замглай та ознайомилися з успішним досвідом підтримки та розвитку малого населеного пункту, відвідали дитячий садок, ФАП.

«Не думайте, що все так просто» – відверто зазначив голова Замглайської селищної ради Олександр Красківський, ділячись з колегами досвідом проектної діяльності. На цьому шляху багато підводних каменів, але результат є значим для всієї громади.

Виїзне заняття стало логічним продовженням теоретичного блоку навчання, присвяченого особливостям транскордонного та єврорегіонального співробітництва, а також аспектам залучення міжнародної технічної допомоги та грантових коштів, що було організоване Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації. У зазначеному навчанні в якості викладача також взяв участь міський голова м. Славутича, доктор економічних наук Володимир Удовиченко, який, за висловом низки голів територіальних громад, став їхнім вчителем в роботі з написання проектів.

Час оприлюднення: 25 листопада 2011 року

Виконавець: Чабак Л.А.

конт. тел.: (0462) 676-052

***

Виїзний семінар-тренінг «Практичні аспекти реалізації загальнодержавної програми реформування та розвитку ЖКГ. Об’єднання співвласників багатоквартирних будинків – пріоритетний шлях розвитку ЖКГ» був організований Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів на базі Городнянської районної ради.

Учасники семінару, а це посадові особи та всі, хто зацікавлений питаннями створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, ознайомилися з нормативно-правовим забезпеченням створення та функціонування ОСББ, послідовністю дій співвласників будинків по створенню ОСББ, порядком реєстрації ОСББ та низкою інших питань, пов’язаних з діяльністю ОСББ. Зазначені питання перед слухачами семінару розкрила голова об’єднання ЖК-82 Ніна Пушенко.

Про енергозберігаючі заходи в житлових будинках та досвід вітчизняних та зарубіжних ОСББ у цій сфері розповів керівник Чернігівської філії ДП «Учбово-експертний центр НАЕР» Сергій Зінченко.

Час оприлюднення: 25 листопада

Виконавець:Ребенок А.М.

конт. тел.: (0462) 676-052

В Ніжинській міській раді вивчали антикорупційне законодавство

24 листопада 2011 року
В Ніжинській міській раді вивчали антикорупційне законодавство

«Забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування» мав назву семінар, який провів Чернігівській центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для посадових осіб місцевого самоврядування Ніжинської міської ради.

Учасники навчання обговорили історичний ракурс корупції та міжнародний досвід протидії їй та запобігання, мали змогу отримати роз’яснення щодо того, як трактуються корупція та корупційні правопорушення в новому антикорупційному законодавстві України, які існують заходи для усунення причин та умов, що призводять до вчинення корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язаних з корупцією. Вивчалися такі питання: соціальні передумови, поняття, сутність корупції в Україні та світовий досвід у сфері боротьби з корупцією; реалізація державної політики у сфері запобігання та протидії проявам корупції; система корупційних правопорушень в Україні; особливості відповідальності за вчинення корупційних правопорушень.

Із зазначеної тематики тренінгу кожен учасник семінару отримав навчально-методичні збірники, розроблені Центром підвищення кваліфікації кадрів та диски з відповідними методичними матеріалами.

Провели семінар заступник начальника юридичного відділу апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Наталія Мужикова та головний спеціаліст юридичного відділу апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Віталій Свириденко.

Час оприлюднення:24 листопада 2011 року.

Виконавець: Коваленко

конт. тел.: (0462) 676 052

«Розробка та реалізація проектів (єврорегіонального та транскордонного співробітництва»

22 листопада 2011 року
«Розробка та реалізація проектів(єврорегіонального та транскордонного співробітництва»:

під такою назвою розпочався тематичний короткотерміновий семінар в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації держслужбовців, призначений для селищних, міських голів міст районного значення.

Протягом навчання слухачі матимуть змогу ознайомитися з основними засадами, фінансуванням та механізмами розробки проектів транскордонного та єврорегіонального співробітництва, державною політикою енергозбереження країн Європейського Союзу, проектами енергозбереження, угодою про асоціацію та зону вільної торгівлі: наслідками укладення для України, політикою Східного партнерства. Також перед учасниками семінару виступить з темою «Славутич – місто європейської демократії. Сучасні технології управління» міський голова м. Славутича, доктор економічних наук Володимир Удовиченко. В рамках навчання селищні та міські голови міст районного значення зможуть й на практиці ознайомитися з успішним досвідом реалізації проектів, відвідати селища Ріпки та Замглай.

«Такого роду навчання дає можливість побачити практичну площину європейської інтеграції» – зазначив на відкритті семінару директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців Володимир Бойко.

Час оприлюднення: 22 листопада 2011 року

Виконавець: Сірик А.С.

конт. тел.: (0462) 676 052

***
«Особливості організаційної роботи в органах місцевого самоврядування»:

під такою назвою розпочався тематичний короткотерміновий семінар в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування, призначений для спеціалістів організаційних відділів районних рад.

На відкритті були присутні начальник організаційного відділу виконавчого апарату обласної ради Антоненко Олександр Павлович, який наголосив на необхідності висвітлення основних завдань та організації роботи з документами в органах місцевого самоврядування та заступник директора Центру Підгайний Петро Михайлович.

Протягом триденного навчання слухачі ознайомляться з формами участі громадян у місцевій демократії, особливостями правового врегулювання місцевого самоврядування, правовим регулюванням служби в органах місцевого самоврядування, організацією кадрової роботи та роботи зі зверненнями громадян. Також слухачі матимуть змогу взяти участь у кількох психологічних тренінгах.

Час оприлюднення: 22 листопада 2011 року

Виконавець: Сірик А.С.

конт. тел.: (0462) 676 052

В Прилуцькій міській раді вивчали антикорупційне законодавство

18 листопада 2011 року
В Прилуцькій міській раді вивчали антикорупційне законодавство

Чернігівській центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів провів семінар під назвою «Забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування» для посадових осіб місцевого самоврядування Прилуцької міської ради.

Вивчалися такі питання: соціальні передумови, поняття, сутність корупції в Україні та світовий досвід у сфері боротьби з корупцією; реалізація державної політики у сфері запобігання та протидії проявам корупції; система корупційних правопорушень в Україні; особливості відповідальності за вчинення корупційних правопорушень. Учасники навчання обговорили історичний ракурс корупції та міжнародний досвід протидії їй та запобігання, мали змогу отримати роз’яснення щодо того, як трактуються корупція та корупційні правопорушення в новому антикорупційному законодавстві України, які існують заходи для усунення причин та умов, що призводять до вчинення корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язаних з корупцією.

Проводили семінар заступник начальника юридичного відділу апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Наталія Михайлівна Мужикова та головний спеціаліст з питань запобігання та протидії корупції відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату Чернігівської облдержадміністрації Сергій Олександрович Меженний.

Із зазначеної тематики тренінгу кожен учасник семінару отримав навчально-методичні збірники, розроблені Центром підвищення кваліфікації кадрів та диски з відповідними методичними матеріалами.

Час оприлюднення:18 листопада 2011 року.

Виконавець: Коваленко

конт. тел.: (0462) 676 052

***

18 листопада у м. Ніжин завершилось навчання групи, що навчалася в рамках Програми НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців за тематикою навчального курсу «Менеджер з рекламно-видавничої діяльності». Навчання проводив Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів на базі Спеціального авіаційного загону Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту МНС України.

«Отримані знання, я думаю, нададуть можливість Вам знайти своє місце в сучасних умовах. Ця програма допомогає влаштуватись у цивільному житті», – зазначив заступник менеджера програми «НАТО-Україна» з перепідготовки військовослужбовців Юрій Матяш.

Також в підбитті підсумків навчання взяли участь заступник директора Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Петро Підгайний та заступник командира спеціального авіаційного загону Іван Коробка. Присутні наголосили на важливості такого роду навчань, побажали, щоб кожний слухач, який закінчив курси використав набутий досвід у повсякденному житті.

«Ми висловлюємо вдячність організаторам цього навчання, тому що отримали сучасні знання з комп’ютерних програм – такі необхідні в сучасних умовах», — підкрекреслив слухач курсу Андрій Кононець.

По завершенню навчання присутнім були вручені свідоцтва про підвищення кваліфікації державного зразка з курсу «Менеджер рекламно-видавничої діяльності» та сертифікати НАТО.

Час оприлюднення з 18 листопада 2011 року

Виконавець: Коваленко Н.В.

конт. тел.: (8-0462) 676 052

«Організація роботи з документами»

17 листопада 2011 року
«Організація роботи з документами» –

так називається тематичний короткотерміновий семінар для начальників загальних відділів апаратів райдержадміністрацій, який проходить сьогодні у Центрі підвищення кваліфікації кадрів. У відкритті навчання взяв участь начальник загального відділу облдержадміністрації Андрій Сокулінський.

Учасники семінару опрацюють основні питання сучасного антикорупційного законодавства України, а саме: засади запобігання та протидії корупції, відповідальність за корупційні правопорушення, питання усного та писемного ділового мовлення, а також дізнаються, як здійснюється діловодство та контроль виконавчої дисципліни в райдержадміністраціях.

Час оприлюднення: 17 листопада 2011 року

Виконавець: Ребенок А.М.

конт. тел.: (0462) 676 052

«Діловодство в структурних підрозділах органів виконавчої влади»

16 листопада 2011 року
«Діловодство в структурних підрозділах органів виконавчої влади»:

під такою назвою проходить тематичний короткотерміновий семінар з 16 по 18 листопада п.р. в Центрі підвищення кваліфікації кадрів, призначений для осіб, відповідальних за ведення діловодства, управлінь та відділів облдержадміністрації. Протягом триденного навчання держслужбовці ознайомляться з основними напрямами організації роботи з документами, реалізації державної політики у сфері запобігання та протидії проявам корупції, етапами підготовки розпорядчих документів, веденням номенклатури справ та багато ін.

Час оприлюднення: 16 листопада 2011 року

Виконавець: Ребенок А.М.

конт. тел.: (0462) 676 052


***

«Чернігів: для держслужбовців проведено заняття до Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів»

16 листопада 2011 р. в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій проведено заняття «Забуттю не підлягає. До Дня вшанування пам’яті жертв голодоморів». Викладач – науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко. Ця тематична зустріч у Центрі відбулася під час тематичного короткотермінового семінару для осіб, відповідальних за ведення діловодства, управлінь та відділів Чернігівської облдержадміністрації, що проходить з 16-18 листопада.

С. Бутко ознайомив слухачів із нормативно-правовими актами з цієї тематики, висвітлив передумови, причини та наслідки Голодомору 1932 – 1933 років, ознайомив слухацьку аудиторію зі статистичними матеріалами, архівними документами. На завершення виступу він нагадав державним службовцям заклик Президента України В. Януковича 26 листопада 2010 р.: «Усі разом вклонімося Пам’яті безневинно убієнних жертв Голодомору і пообіцяємо, що зробимо все, аби подібне жахіття ніколи не нависло чорним крилом над Україною!»

Час оприлюднення: 17 листопада 2011 року

Виконавець: Ребенок А.М.

конт. тел.: (0462) 676 052

Новини за 15 листопада 2011р.

15 листопада 2011 року

14 листопада Центр підвищення кваліфікації кадрів провів семінар-тренінг «Питання, пов’язані з реалізацією повноважень органів місцевого самоврядування щодо володіння, розпорядження та управління об’єктами комунальної власності» для посадових осіб місцевого самоврядування, державних службовців місцевих органів влади Козелецького району.

Відкрив навчання керуючий справами районної ради Василь Миколайович Грищенко. Він наголосив на важливості та актуальності теми семінару і висловив сподівання, що після семінару посадовці матимуть достатньо знань для ефективного і швидкого врегулювання питань комунальної власності.

Проводила навчання головний спеціаліст відділу орендних відносин та організації розрахунків управління комунального майна обласної ради Людмила Юріївна Кушнір. Вона проаналізувала порядок відчуження та списання основних засобів, що перебувають у комунальній власності, зупинилася на питаннях ефективного управління і розпорядження об’єктами комунальної власності, на проблемах приватизації та оренди комунального майна.

Час оприлюднення: 15 листопада

Виконавець:Карпенко Т.К.

конт. тел.: (8-0462) 676 052