Новини за 30 липня 2012р.

30 липня 2012 року
ПРО ПРОФІЛІ ПРОФЕСІЙНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ

Про профілі професійної компетентності та їх запровадження як нового, безособового, інструменту державної служби України йшлося під час навчання працівників апарату облдержадміністрації та кадровиків обласних управлінь минулої п’ятниці. Відкрив його заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Микола Стрілець. Він наголосив на важливості роботи що започатковується для запровадження в дію нового Закону України «Про державну службу» та реформування державної служби як такої.

З інформацією виступили начальник територіального підрозділу Нацдержслужби України Ірина Протченко і директор Центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів Володимир Бойко. Вони розповіли про структуру підзаконних актів, що нині розробляються та ухвалюються на виконання нового Закону України «Про державну службу», детальніше зупинившись на трьох з них, що визначатимуть: типовий профіль професійної компетентності посади керівника апарату, порядок визначення спеціальних вимог до досвіду роботи, вимог до вимог до рівня професійної компетентності осіб, які претендують на зайняття посад державної служби груп з II по V, критерії для визначення переліку посад працівників державних органів, які виконують функції з обслуговування. Зазначалося, що тепер розпочинається перший етап з розробки профілів. Він передбачає утворення в органах державної влади експертних робочих груп, збір та узагальнення ними інформації. Наступник кроком стане розробка нових вимог до рівня професійної компетентності осіб, які претендують на зайняття посад державної служби.

Час оприлюднення: 30 липня 2012

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (8-0462) 676 052

Новини за 16 липня 2012р.

16 липня 2012 року
ДЕРЖАВНИЙ СУВЕРЕНІТЕТ УКРАЇНИЯК ТОЧКА ВІДЛІКУ

Чим для сучасного громадянина України є її державний суверенітет? Чи становить він безумовну цінність та, так би мовити, неусвідомлену потребу повсякденного життя? Скільки років ще знадобиться, аби радянське минуле стало для нас історією, а не фактом сьогодення? – такі та інші питання порушувалися під час «круглого столу» “До 22-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України”. Організований він в день знаменної дати Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів спільно з управлінням з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю облдержадміністрації. В обговоренні взяли участь представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, науковці, викладачі, журналісти.

Дискутанти звернули увагу на те, що Україна у 1990 р. була однією з перших республік СРСР, що прийняла декларацію про власний суверенітет. Незважаючи на наявне тоді протистояння Декларацію підтримали національно-демократичні сили та компартійна більшість Верховної Ради УРСР. Тобто вона стала спільним знаменником, якого часом бракує сучасній Україні. Учасники «круглого столу» ділились думками про шлях, який пройшла наша країна з моменту проголошення декларації, обговорювали проблеми та перспективи державного будівництва, розвитку національної ідеї, побудови громадянського суспільства. Зокрема, мовилося про так звану сьогоднішню “радянську людину”, її зв’язок з минулою епохою та потребами модернізації України.

В обговоренні виступили: заступник начальника управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю обласної державної адміністрації Ігор Соф’їн, науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко, доцент Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М. Лазаревського Чернігівського державного національного педагогічного університету ім. Т.Г. Шевченка, кандидат історичних наук Тамара Демченко, доктор історичних наук, професор Сергій Лепявко, кандидат історичних наук, доцент Олександр Тарасенко, директор Центру, кандидат історичних наук Володимир Бойко та автор книги «Політика суспільного життя» Олександр Ющенко.

Час оприлюднення: 16 липня 2012

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (8-0462) 676 052

Новини за 5 липня 2012р.

5 липня 2012 року
ВСЕУКРАЇНСЬКЕ ОЦІНЮВАННЯ

Оцінювання учасників конкурсу з добору кандидатів до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації» провели 5 – 6 липня 2012 р. інтерв’ю-центри – загальнонаціональна мережа центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування. Подія стала важливим етапом виконання Указу Президента України від 5 квітня 2012 р. № 246 «Про президентський кадровий резерв “Нова еліта нації”». Безпосереднім його організатором стало Національне агентство України з питань державної служби та його територіальні підрозділи, а методичний і технічний супровід забезпечувала Національна академія державного управління при Президентові України.

В Чернігові оцінювання відкрив голова відповідної обласної експертної комісії – заступник голови, керівник апарату облдержадміністрації Микола Стрілець. Наголосивши на інноваційному характері конкурсу, він зазначив, що теперішній час потребує залучення на посади в органи державної влади молодих ініціативних людей з належним рівнем фахової підготовки. Це має сприяти покращенню ефективності діяльності владних структур та формує її відповідну оцінку з боку пересічних громадян. При цьому важливо стимулювати у державних службовців прагнення до безперервного професійного зростання.

Надалі експертна комісія у складі начальника територіального управління Нацдержслужби України Ірини Протченко, директора Центру Володимира Бойка, начальника навчально-методичного відділу закладу Наталії Коваленко, проректора з наукової роботи Чернігівського державного технологічного університету Володимира Кальченка, завідувача кафедри іноземних мов ЧДТУ Світлани Литвин проводили оцінювання, яке складалося з чотирьох етапів: анкетування з визначення морально-психологічних та ділових якостей, інтерв’ю з учасниками, на якому вони представили запропоновані ними ідеї щодо розвитку пріоритетних сфер державного управління – житлово-комунального господарства, місцевих бюджетів, залучення інвестицій, освітньої галузі, вирішення соціальних проблем та ін., тестування на предмет володіння загальними та спеціальними знаннями, необхідними вміннями та навичками, а також тестування з іноземної мови. Для забезпечення прозорості та неупередженості останні два етапи здійснювалися дистанційним методом.

За отриманими результатами формуватиметься обласний рейтинговий список кандидатів, який надалі стане частиною загальнонаціонального. Саме на його основі визначатиметься склад Президентського кадрового резерву.

Час оприлюднення: 5 липня 2012

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (8-0462) 676 052