«Захист прав громадян України в Європейському суді»

20 березня 2013 року
«Захист прав громадян України в Європейському суді»

міжрегіональна відеоконференція за участі представників Чернігова, Черкас, Чернівців, Рівного та Миколаєва (в рамках діяльності Мережі центрів європейської інформації) відбулася в приміщенні Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

Відомі юристи, адвокати, керівники правозахисних організацій України, начальники юридичних відділів адміністрацій та управлінь юстиції, науковці висвітлювали основні аспекти захисту прав українських громадян в Європейському Суді, особливості нормативно-правової бази, механізми підготовки відповідних пакетів документів. Окрім цього, предметом обговорення стали конкретні приклади захисту прав українців.

Зокрема, голова Адвокатського об’єднання «Чернігівська обласна колегія адвокатів», завідуючий Спеціалізованою юридичною консультацією у справах європейського суду з прав людини Геннадій Авраменко наводячи приклади розгляду справ у Європейському суді, зазначив, що тривалість розгляду таких справ в середньому сягає кількох років. Експерт підкреслив, що сьогодні значна кількість справ не може бути розглянута із-за технічних помилок, незнання українськими громадянами механізмів підготовки відповідних документів.

Захід відповідав одному з пріоритетних напрямків роботи, зазначеному у Стратегії розвитку Мережі ЦЄІУ до 2014 року, яка була прийнята минулого року на Форумі Мережі ЦЄІУ, а саме пошуку експертів з питань євроінтеграції та забезпечення їх комунікації з користувачами інформаційних послуг ЦЄІ. Веб-конференція підкреслила актуальність та перспективність роботи з експертами у рамках діяльності мережі ЦЄІУ.

Організаторами заходу в Чернігові виступили Центр європейської інформації Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В.Г. Короленка та Сіверський інститут регіональних досліджень.

Час оприлюднення: 20 березня 2013 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052