Новини за 25 березня 2013р.

25 березня 2013 року

Cтуденти випускних курсів чотирьох вищих навчальних закладів Чернігова, які виявили бажання працювати в органах державної влади та місцевого самоврядування, 25 березня розпочали навчання в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації. З вступним словом до студентів звернувся директор Центру Володимир Бойко.

Впродовж двох тижнів молоді люди відвідуватимуть заняття за програмою тематичного короткотермінового семінару «Державна служба та служба в органах місцевого самоврядування в Україні: правовий статус, стиль і методи роботи».

Студенти ознайомляться з конституційними засадами державного управління і державної служби, її основними завданнями, пріоритетами та напрямами реформування; системою навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування; практикою діяльності районних рад та райдержадміністрацій. Представники владних інституцій розповідатимуть про організаційне забезпечення діяльності місцевих рад, роботу кадрової служби органу виконавчої влади, особливості роботи органів Державного реєстру виборців, критерії ефективності діяльності управлінських органів і посадових осіб; антикорупційне законодавство України та застосування інформаційних технологій в роботі органів влади. Також розглядатимуться сучасний стан, тенденції розвитку політичної системи України, діяльність політичних партій та громадських організацій в Чернігівській області.

Програмою семінару передбачено висвітлення низки питань соціально-економічного розвитку Чернігова та області в цілому, основних напрямів державної інноваційно-інвестиційної, гуманітарної, соціальної бюджетної та податкової політики; регулюючої ролі держави в ринковій економіці. Окрім цього, звертатиметься увага на гендерні аспекти державної служби та служби в органах місцевого самоврядування; лідерство як соціально-психологічний феномен та аспекти професійної етики державного службовця та посадової особи органів місцевого самоврядування.

На наступному тижні навчання молоді люди пройдуть стажування в органах виконавчої влади і органах місцевого самоврядування, й таким чином на практиці дізнаються про специфіку відповідних галузей державного управління.

Студенти традиційно відвідають Верховну Раду України та Комітети з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму; з питань науки і освіти, ознайомляться з діяльністю Національного агенства України з питань державної служби.

За результатами навчання, стажування та підсумкового тестування студенти отримають сертифікати про підвищення кваліфікації та будуть зараховані до кадрового резерву на посади державних службовців.

***

«Організація роботи з документами та питання забезпечення органами виконавчої влади доступу до публічної інформації»

З 25 по 27 березня в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів проходить тематичний короткостроковий семінар для начальників загальних відділів апаратів райдержадміністрацій.

Програмою навчання запланована серія тематичних зустрічей та практичних занять, на яких розглядатимуться основні завдання та організація роботи з документами в органах виконавчої влади; особливості підготовки розпорядчих, довідково-інформаційних документів, службових листів; організація документообігу, порядок обробки, реєстрація та контроль документів; інформаційні технології в державному управлінні та комп’ютеризація документообігу в органі влади.

Також посадовці розглянуть питання організації роботи зі зверненнями громадян; удосконалення системи контролю за виконанням завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями та дорученнями голови обласної державної адміністрації та станом реагування на запити, звернення, листи депутатів усіх рівнів.

Час оприлюднення: 25 березня 2013 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052