Наукова конференція «Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського: проблеми дослідження (до 95 річниці проголошення)»

16 травня 2013 року
Наукова конференція «Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського: проблеми дослідження (до 95 річниці проголошення)»

Наукова конференція за участю провідних українських істориків відбулася в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації в рамках відзначення 95-ї річниці державної служби України. Захід було присвячено історії Української держави та особистості її очільника гетьмана Павла Скоропадського. Співорганізаторами конференції виступили Інститут історії України НАН України, Сіверський інститут регіональних досліджень та Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

У відкритті заходу взяли участь заступник голови Чернігівської обласної державної адміністрації – керівник апарату, кандидат наук з державного управління, доцент Микола Стрілець та керуючий справами виконавчого апарату Чернігівської обласної ради Сергій Фесенко.

«Державна служба в Україні потребує оновлення на основі кращого європейського досвіду та з врахуванням власних національних традицій», – зазначив у своєму виступі Микола Стрілець. 1918 рік – початок державної служби в Україні як окремої, визначеної законодавством, інституції для управління державою. Гетьману Павлу Скоропадському вперше в українській історії вдалося окреслити коло посадовців, затвердити схему посадових окладів та процедуру призначення на посади».

Подальшу роботу конференції продовжили виступи провідних вчених-істориків Інституту історії України НАН України (В. Верстюка, О. Любовець, Р. Пирога, О. Реєнта), науковців Національної академії державного управління при Президентові України, вищих навчальних закладів Києва, Чернігова, Ніжина та Черкас. Насамперед вчені відзначили здобутки та шлях, який пройшла вітчизняна історична наука за останні двадцять років у створенні методологічної бази, введення до наукового обігу архівних матеріалів та написання численних історичних досліджень. «Національна історіографія – закономірний результат розвитку суспільства, що прагне пізнати минуле, визначити цінності та систему координат свого існування в майбутньому» – зазначив Олександр Реєнт. «Головна риса вітчизняної історіографії – її україноцентричність. Створено націєтворчу версію минулого. І це незважаючи на те, що сучасні владні інституції фактично усунулись від формування концепції національної історії». Владислав Верстюк, стосовно української історіографії, відзначив поліфонічність та контроверсійність оцінок минулого, зокрема щодо таких його сторінок, як Українська держава Павла Скоропадського. Зокрема, вчений звернув увагу на критику гетьмана та його політики з боку представників демократичних сил в тогочасній українській публіцистиці. Детально висвітлювались питання стосовно політичної опори гетьманського режиму, становлення державної служби в Українській державі та характеристики гетьмана як політичного та військового діяча.

Учасниками конференції в Чернігові стали представники Чернігівського історичного музею імені В.Тарновського, Чернігівського національного педагогічного університету імені Т. Г. Шевченка, Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя, Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені К. Д. Ушинського, вчителі шкіл, викладачі та студенти навчальних закладів міста.

Час оприлюднення: 16 травня 2013 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

***

«Питання реалізації стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні»

Одноденний семінар для начальників відділів, завідуючих секторів інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю райдержадміністрацій та виконавчих комітетів Чернігівської, Ніжинської та Прилуцької міських рад відбувся в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. У відкритті заходу взяв участь директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації Андрій Подорван.

Фахівці Департаменту висвітлювали перед слухачами практичні питання реалізації Указу Президента України від 29 березня 2012 року «Про Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні, першочергові заходи щодо її реалізації»; основні напрями реалізації в області постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики», розпорядження голови обласної державної адміністрації від 12 вересня 2012 року № 334 «Про організацію виконання завдань Стратегії державної політики розвитку інститутів громадянського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації». Також розглядалися проблемні питання організації оперативного щоденного інформування, підготовки щомісячних аналітичних довідок про суспільно-політичну ситуацію в районі (місті), щомісячного інформування за табличними формами щодо депутатського складу місцевих рад, партійності керівництва, кількості місцевих організацій політичних партій, громадських організацій, наявності в районі (місті) партійних офісів та громадських приймалень» та організації в районах (містах) інформаційних кампаній щодо висвітлення нових соціальних ініціатив Президента України.

Час оприлюднення: 16 травня 2013 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

***

Веб-конференція та наметове містечко до Дня Європи

Веб-конференцію «Забезпечення доступності соціальних послуг для людей з обмеженими можливостями» та інформаційний намет на Червоній площі організували Сіверський інститут регіональних досліджень спільно з Центром європейської інформації обласної універсальної наукової бібліотеки імені В.Г.Короленка в контексті реалізації проекту «Дні Європи в Україні – 2013».

В рамках фестивалю країн Європи організації-партнери на Червоній площі міста Чернігова презентували друковані та фотоматеріали на європейську тематику, а також стосовно співробітництва України та Європейського Союзу у галузях економіки, освіти, культури тощо.

Організатори зосередили увагу на роз’ясненні серед громадськості європейських цінностей, можливостей навчання та стажування в європейських освітніх закладах, вивчення мови та культури європейських країн, діяльності інституцій Європейського Союзу.

Окрім цього, на базі Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів було проведено веб-конференцію «Забезпечення доступності соціальних послуг для людей з обмеженими можливостями». Окрім Чернігова, участь у заході взяли експерти та представники громадських організацій Кіровограду, Сум, Херсону, Хмельницького, Чернівців та Харкова. Основним експертом виступив Сергій Чумак, представник Полтавського осередку Всеукраїнської організації інвалідів «Союзу організацій інвалідів України.

Учасники веб-конференції поділилися проблемами інтеграції людей з обмеженими можливостями у суспільство. Основними з них залишаються низький рівень забезпечення безперешкодного пересування інвалідів по вулицях міст, користування громадським транспортом, доступу до об’єктів інфраструктури. Недостатньою є і соціальна та психологічна робота з сім’ями, в яких є діти з обмеженими можливостями.

Серед можливих шляхів вирішення цих труднощів експерти внесли пропозиції щодо створення мережі спеціальних центрів допомоги для інвалідів з широким залученням європейського досвіду та спеціальних організацій, які б займалися обладнанням закладів міської інфраструктури спеціальними конструкціями для полегшення доступу інвалідів.

***

Проект “Дні Європи в Україні – 2013” Товариства “Український Народний Дім в Чернівцях” та Мережі Центрів європейської інформації України (http://ukrcei.org) реалізовується за підтримки Європейської програми Міжнародного фонду “Відродження”.

Час оприлюднення: 16 травня 2013 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

***

«Кращий державний службовець»

Тематичний короткостроковий семінар в рамках проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» проходить 15-17 травня 2013 року в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Його учасниками стали 57 державних службовців, які за результатами проведення першого туру зазначеного конкурсу допущені до участі в подальших змаганнях.

За словами т.в.о. начальника управління державної служби Головдержслужби України в області Ірини Галайко, цьогоріч участь в конкурсі взяли 188 учасників: 80 в номінації «Кращий керівник» та 108 – «Кращий спеціаліст». Як зауважив директор Центру Володимир Бойко, конкурс для державних службовців слід розглядати і як певного роду навчання та підвищення кваліфікації.

Впродовж семінару слухачі розглянуть аспекти модернізації державної служби, відмінності нового та діючого законів України «Про державну службу», класифікацію посад державної служби та співвіднесення рангів державних службовців. Далі розкриватимуться поняття профілю професійної компетентності посади державної служби, його складові й механізми розробки; питання ефективності державного управління, прийняття управлінських рішень; забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції на державній службі тощо.

5-7 червня на базі Центру відбудеться другий тур конкурсу. Його учасники пройдуть співбесіду з питань державного управління, виконають практичне завдання з питань службової етики та етикету та підготують публічний виступ з актуальних питань суспільно-політичного розвитку країни.

Переможці другого туру представлять Чернігівську область у третьому турі Конкурсу, що проходитиме у вересні – жовтні 2013 р. у м. Києві

Час оприлюднення: 16 травня 2013 р.

Виконавець: Казіміров Д.М.

конт. тел.: (0462) 676-052