Ініціатива ЄС Східне партнерство та реформування державного управління в Україні

24 травня 2013 року
Ініціатива ЄС Східне партнерство та реформування державного управління в Україні

Під такою назвою 23 травня проходив семінар у Варві. Його учасники – 31 державний службовець та посадова особа місцевого самоврядування, що працюють в апараті відповідної райдержадміністрації, виконавчому апараті районної ради, виконкомі селищної ради. Це черговий захід. Водночас він спрямовувався на виконання Плану проведення інституційної реформи у сфері виконання майбутньої Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом, що затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12 жовтня 2012 р. № 767, та низки ухвалених вже у поточному році рішень, насамперед Указу Президента України від 12 березня 2013 р. № 127 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 12 березня 2013 року «Про невідкладні заходи щодо європейської інтеграції України».

На семінарі розглядалися питання витоків та основних напрямів ініціативи Східне партнерство, його інституційна структура, підходи до європейської інтеграції, що запропоновані в рамках реалізації зазначеної Ініціативи. Також слухачі ознайомилися з основними складовими переговорного процесу, результатом якого й став текст Угоди про політичну асоціацію та посилену зону вільної торгівлі, розглянули її структуру, більш детально зупинившись на напрямах, що стосуються реформування сільського господарства та державного управління України.

***

23 травня 2013 року
«Навчання учасників конкурсу з добору кандидатів до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації».

23-24 травня 2013 р. в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів проходить тематичний короткотерміновий семінар «Лідерство у сфері державного управління та в системі державної служби» для учасників конкурсу з добору кандидатів до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації».Дводенне навчання спрямоване на підготовки державних службовців до оцінювання учасників зазначеного конкурсу, яке відбудеться 1 червня в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

Згідно з програмою семінару державні службовці прослухають лекції, присвячені питанням модернізації державної служби; правових основ державного управління; антикорупційного законодавства України; державної політики соціально-економічного розвитку та політики європейської інтеграції України. Також розглядатимуться суспільно-політичні та економічні процеси в контексті реалізації програми економічних реформ на 2010-2014 рр. «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава».

Слухачі візьмуть участь у тренінгах та практичних заняттях щодо лідерства; культури публічного виступу державних службовців; професійно-етичних вимог до поведінки представників органів державної влади; використання іноземної мови в роботі державного службовця та ін.

***

«Практичні аспекти реалізації нового законодавства про державну службу: методика проведення функціонального обстеження діяльності державних органів, питання організації проведення спеціальної перевірки»

Перші заняття постійно діючого тематичного семінару під такою назвою пройшли сьогодні в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації. Участь у заході взяли керівники та спеціалісти відділів кадрової роботи райдержадміністрацій, міськвиконкомів Чернігівської, Ніжинської, Прилуцької міських рад, управлінь, відділів та інших структурних підрозділів облдержадміністрації та інші працівники, відповідальні за зазначений напрям роботи.

Під час семінару висвітлювалися наступні теми: модернізація державної служби: порівняльний огляд нового та діючого законів України «Про державну службу», класифікація посад державної служби та співвіднесення рангів державних службовців; поняття та сутність компетенцій, переваги їх застосування до управління персоналом на державній службі; порядок надання державним службовцям у зв’язку з тимчасовим переведенням на іншу посаду державної служби до іншого населеного пункту службового житла або компенсації витрат на проживання та інших витрат; порядок стажування державних службовців; організація діяльності служб персоналу органів державної влади: про типові правила внутрішнього службового розпорядку, порядок про проведення конкурсу на зайняття посад державної служби, оцінювання результатів службової діяльності державних службовців та присвоєння рангів державних службовців.

В рамках заходу відбулося засідання за «круглим столом», учасники якого обговорювали питання проведення спеціальної перевірки щодо наявності у Єдиному державному реєстрі осіб, які вчинили корупційні правопорушення, відомостей про кандидата та наявності у кандидата корпоративних прав.

Час оприлюднення: 23 травня 2013 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052