Інформація за І півріччя 2013 року про підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад та кадрового резерву в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій

9 липня 2013 року
Інформація за І півріччя 2013 року про підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів місцевих рад та кадрового резерву в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій

В Центрі у І півріччі 2013 року підвищили свою кваліфікацію 1628 державних службовців місцевих органів державної виконавчої влади та 59 – територіальних підрозділів центральних органів державної виконавчої влади в області. Також навчалися 1428 посадових осіб місцевого самоврядування. Загальне число випускників у першому півріччі 2013 року склало 3115 особи.

Крім традиційних форм навчання, в Центрі вперше було запроваджено навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації з англійської мови. Сформована за галузевою ознакою, вона орієнтується на реалізацію державної політики у сфері європейської інтеграції, насамперед на положення Угоди про політичну асоціацію та посилену зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. Навчання призначається для спеціалістів апарату, департаментів, управлінь та відділів обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій та місцевих рад, на яких покладено обов’язки щодо європейської та євроатлантичної співпраці.

Тривала практика організації виїзних семінарів-тренінгів безпосередньо за місцем роботи слухачів. Проведено 34 таких навчань. 17 з них – згідно плану-графіка, в т.ч. чотири з питань земельного законодавства, три з питань запровадження системи електронного документообігу в органах державної влади та місцевого самоврядування, два – з питань комунальної власності.

Протягом травня – червня позапланово проведено 17 виїзних семінарів з питань нового антикорупційного законодавства. Останнє обумовлене змінами, що сталися в законодавстві протягом звітного періоду. Всього ж у І півріччі 2013 року відбулося 29 тематичних семінарів (з врахуванням попередніх) з питань запобігання та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування, в яких взяли участь 1722 посадовця.

2013 року Центр вдруге працював як інтерв’ю-центр під час регіонального етапу конкурсного добору кандидатів до Президентського кадрового резерву «Нова еліта нації». Всього було подано 36 заявок. За результатами оцінювання в Центрі експертна комісія сформувала обласний рейтинговий список кандидатів.

Традиційно в Центрі проводився тематичний короткотерміновий семінар в рамках проведення щорічного Всеукраїнського конкурсу «Кращий державний службовець» для учасників другого туру зазначеного конкурсу. Для конкурсантів був проведений і тренінг «Лідерство у сфері державного управління та в системі державної служби». В навчанні взяли участь 37 осіб.

З метою реалізації статутного завдання щодо надання методичної допомоги органам влади та місцевого самоврядування в навчальному закладі підготовлено 12 навчально-методичних збірників та оновлено 4 збірника тестових завдань, поповнено базу відео-лекцій (20 назв), розроблялися та оновлювалися мультимедійні презентації викладачів Центру (близько 30 нових назв), збільшувалися бібліотечні фонди. Зазначені розробки розміщені на сайті Центру та на YouToube.

Центр також співпрацював з українськими та міжнародними організаціями, громадськими формуваннями – Національною академією державного управління при Президентові України, Інститутом законодавства Верховної Ради України, Київським представництвом Інституту Кеннана, фондом Ганса Зайделя, Сіверським інститутом регіональних досліджень, програмою співпраці «НАТО–Україна», Мережею Центрів європейської інформації та іншими.

Зокрема, було розпочато реалізацію двохрічного проекту «Сталий розвиток малих міст Чернігівської області» за підтримки фонду Ганса Зайделя, який передбачає проведення семінарів для міських та селищних голів Чернігівської області (26 осіб). Його програма враховує реалізацію в регіонах завдання Президента України щодо створення належних умов для розвитку населених пунктів у сільській місцевості.

В 2013 р. була продовжена і робота з підвищення кваліфікації військовослужбовців, звільнених зі Збройних сил України у зв’язку із їх реформуванням або таких, що підлягають звільненню. Центр шостий раз виграв тендер на навчання колишніх військовослужбовців у рамках Програми «НАТО – Україна з перепідготовки військовослужбовців». У відповідності до договору 20 військовослужбовців підвищили кваліфікацію за програмою курсу «Менеджер у сфері рекламно-видавничої діяльності».

Спільно з громадською організацією «Сіверський інститут регіональних досліджень» Центром було проведено низку заходів до Дня Європи. Зокрема, в рамках Четвертого відкритого міського фестивалю країн Європи, організованого управлінням культури Чернігівської міської ради, організації-партнери спорудили інформаційний намет на Червоній площі Чернігова, в якому було презентовано друковані та фотоматеріали, які стосуються європейської тематики. Також було проведено дві веб-конференції «Забезпечення доступності соціальних послуг для людей з обмеженими можливостями» (15 травня 2013 року) та «Порівняння вигод і втрат від приєднання України до Митного союзу РБК та Угоди про Асоціацію з ЄС» (22 травня 2013 року) за участю Центрів європейської інформації міст Чернігова, Миколаєва, Харкова, Чернігівців, Хмельницького, Херсона.

Протягом півріччя Центром проведено два міжрегіональні заходи за участю відомих українських науковців, а саме:

16 травня – наукова конференція «Українська Держава гетьмана Павла Скоропадського: проблеми дослідження (до 95 річниці проголошення)»; конференція водночас присвячувалася 95-річчю державної служби України, засновником якої є гетьман Павло Скоропадський; організатори – Інститут історії України НАН України, Сіверський інститут регіональних досліджень, Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації);

5 червня – науково-практична конференція «Хрещення Київської Русі – визначна подія в історії українського народу» (на виконання Указу Президента України від 21 січня 2013 р. № 34 «Питання організації та проведення заходів з відзначення 1025-річчя хрещення Київської Русі»); організатори: Департамент культури і туризму, національностей та релігій облдержадміністрації, Київське представництво інституту Кеннана, Сіверський інститут регіональних досліджень, Український інститут національної пам’яті, Чернігівський центр перепідготовки та підвищення кваліфікації, Чернігівська міська рада; конференція відбулася за ініціативою облдержадміністрації та обласної ради.

Таким чином, у І півріччі 2013 року Центром продовжено роботу як на традиційних для себе напрямах роботи, так і на нових.

Директор Центру

В.М. Бойко