«ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ: ВИЗНАЧНА ПОДІЯ В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ»

24 липня 2013 року
«ХРЕЩЕННЯ КИЇВСЬКОЇ РУСІ:ВИЗНАЧНА ПОДІЯ В ІСТОРІЇ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ»

Під такою назвою підготовлено та розміщено в Інтернеті електронну версію збірки матеріалів однойменної науково-практичної конференції. Вона проходила в Чернігові 5 червня 2013 року на виконання Указу Президента України від 21 січня 2013 року № 34 «Питання організації та проведення заходів з відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі», відповідного розпорядження голови обласної державної адміністрації

Видання відкривається вітальним словом голови Чернігівської облдержадміністрації Володимира Хоменка та містить два розділи: історичний і філософсько-культурологічний. Всього – двадцять сім матеріалів. Серед авторів: доктори наук Алла Киридон, Сергій Лепявко, В’ячеслав Мордвінцев, Володимир Ричка, Володимир Личковах; дослідники з Донецька, Запоріжжя, Києва, Чернігова. Йдеться, зокрема, про роль Володимирового хрещення у подальшому розвитку українських земель, процеси християнізації на Русі до і після прийняття християнства Володимиром, роль Києва та Чернігова в цьому, постаті діячів православної церкви, які пов’язані з Чернігово-Сіверщиною.

Книга призначена для державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, політологів, істориків, викладачів, аспірантів, студентів, всіх, хто цікавиться питаннями християнізації Київської Русі та розвитку християнства на теренах України. Збірка рекомендована до друку рішенням Вченої ради Українського інституту національної пам’яті.

У підготовці видання взяли участь: Департамент культури та туризму, національностей та релігій Чернігівської облдержадміністрації, Київське представництво Інституту Кеннана, Сіверський інститут регіональних досліджень, Сіверський центр післядипломної освіти, Український інститут національної пам’яті, Чернігівська міська рада.

Зі збіркою можна ознайомитися за адресою: http://www.siver.uct.ua/biblioteka.php

Час оприлюднення: 24 липня 2013 р.

Виконавець: Кошма А.І.

конт. тел.: (0462) 676-052