Новини за 9 вересня 2013р.

9 вересня 2013 року

Навчання новообраних голів територіальних громад проходить в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 9 по 13 вересня (перша сесія).

Програмою навчання заплановано висвітлення питань структури та компетенції органів державного управління на території, взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, делегованих повноважень; правових засад діяльності органів місцевого самоврядування; основних напрямів реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні; основних аспектів нового закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»; регламенту роботи органу місцевого самоврядування; планування роботи органу місцевого самоврядування, підготовки та проведення сесій.

Тематика занять включає розгляд особливостей державної реєстрації речових прав на земельні ділянки державної та комунальної власності; повноважень органів місцевого самоврядування: володіння, користування та розпорядження об’єктами комунальної власності; повноважень органів місцевого самоврядування у сфері бюджету та фінансів; практики підготовки та запровадження програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм; змін в земельному законодавстві України та реалізації вимог щодо виконання Указу Президента України від 02.06.2013 №327 «Про невідкладні заходи щодо прискорення здійснення економічних реформ». Під час практичного заняття голови територіальних громад матимуть змогу ознайомитися з досвідом роботи Анисівського сільського голови Чернігівського району. В рамках навчання відбудеться зустріч за «круглим столом», учасники якого обговорять соціально-економічне становище Чернігівської області за підсумками січня – липня 2013 року, та тематична зустріч щодо залучення виробничого потенціалу установ виконання покарань в економіку Чернігівської області.

***

Цього тижня в Центрі розпочалося навчання і для групи бухгалтерів сільських, селищних та міських рад.

9 вересня проходить короткотерміновий семінар «Забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування». Основна увага звертатиметься на соціальні передумови, поняття, сутність корупції в Україні, світовий досвід у сфері боротьби з корупцією; останні зміни у сучасному антикорупційному законодавстві України (ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції»); систему корупційних правопорушень в Україні та особливості відповідальності за вчинення корупційних дій.

З 10 по 13 вересня триватиме навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації (2 сесія). Під час лекцій та конверсаторіумів висвітлюватимуться положення проекту нового закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»; питання практичного застосування Закону України «Про адміністративні послуги в Україні» при наданні адміністративних послуг через Центри надання адміністративних послуг; правові засади та організація роботи зі зверненнями громадян; особливості підготовки та прийняття рішень в державному управлінні, питання контролю в державному управлінні; запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом; розвитку лідерства на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування; забезпечення сталого розвитку територій: зацікавлені сторони, механізми, напрями, сторони.

Також бухгалтери звернуть увагу на ведення бухгалтерського обліку та складання звітності в органах виконавчої влади; особливості виконання місцевих бюджетів в умовах їх казначейського обслуговування; порядок подання звітності до Головного управління Міндоходів у Чернігівській області; питання контролю за дотриманням бюджетного законодавства під час використання бюджетних коштів установи. Під час практичних занять слухачі вдосконалюватимуть свої вміння працювати з програмою Microsoft Excel та в пошукових системах мережі Інтернет. Завершиться навчання комп’ютерним тестуванням слухачів на предмет засвоєння знань, отриманих впродовж двох сесій.

Час оприлюднення: 9 вересня 2013 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052