Новини за 30 вересня 2013р.

30 вересня 2013 року

Навчання для групи секретарів сільських, селищних, міських рад проходить в Чернігівському Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

30 вересня відбувся короткотерміновий семінар «Забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування». Під час лекцій та тематичних зустрічей висвітлювалися соціальні передумови, поняття, сутність корупції в Україні, останні зміни в сучасному антикорупційному законодавстві України (ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції»); система корупційних правопорушень в Україні та особливості відповідальності за вчинення корупційних дій.

З 1 по 4 жовтня триватиме навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації (2 сесія). Слухачі розглянуть основні аспекти проекту нового закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»; організаційно-кадрове забезпечення діяльності органів місцевого самоврядування; практичне застосування Закону України «Про адміністративні послуги в Україні» при наданні адміністративних послуг через Центри надання адміністративних послуг; правове регулювання діловодства, архівної справи, складання номенклатури та формування справ. Секретарі звернуть увагу й на особливості підготовки та прийняття рішень в державному управлінні, питання контролю в державному управлінні; запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом; розвитку лідерства на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування; аспекти угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі та наслідки укладення для України.

Учасники навчання дізнаються про зміни до законодавства щодо регулювання земельних відносин; особливості ведення погосподарського обліку в сільських і селищних радах; стан призначення державних соціальних допомог у Чернігівській області, оформлення субсидій; військовий облік військовозобов’язаних і призовників в органах місцевого самоврядування. По завершенню навчання секретарі пройдуть комп’ютерне тестування щодо набутих під час обох сесій знань та отримають сертифікати про підвищення кваліфікації.

Час оприлюднення: 30 вересня 2013 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

Новини за 27 вересня 2013р.

27 вересня 2013 року
Видання «Органи виконавчої влади в Україні: правовий статус» підготовлено в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації

Книга Мужикової Н. М. «Органи виконавчої влади в Україні: правовий статус» підготовлена до друку Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів у співпраці з громадською організацією «Сіверський інститут регіональних досліджень».

У виданні зроблена спроба проаналізувати нинішній правовий статус органів виконавчої влади України в цілому. Автор розглядає питання їх формування та функціонування з точки зору прав, обов’язків і відповідальності зазначених органів та відповідних посадових осіб, аналізує основні проблеми що виникають, пропонує шляхи їх усунення.

Книга призначається для державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, викладачів вищих навчальних закладів, студентів, слухачів закладів післядипломної освіти, всіх, хто цікавиться проблемами побудови та функціонування системи державного управління в Україні.

Ознайомитися з виданням можна на сайтах Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації http://center.uct.ua/m5_zbir_2013.php й Сіверського інституту регіональних досліджень http://siver.uct.ua/biblioteka.php .

Час оприлюднення: 27 вересня 2013 р.

Виконавець: Чабак Л.А.

конт. тел.: (0462) 676-052

Новини за 25 вересня 2013р.

25 вересня 2013 року
Збірник «Стратегічне планування як інструмент місцевого розвитку» вийшов друком

Побачив світ збірник «Стратегічне планування як інструмент місцевого розвитку: матеріали міжнародного семінару», підготовлений Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів у співпраці з громадською організацією «Сіверський інститут регіональних досліджень» та Київським представництвом Інституту Кеннана.

До збірки включено тези та доповіді учасників міжнародного семінару «Майбутнє Чернігова: чи можливе залучення інвестицій та приваблення підприємств, населення і туристів до Чернігова та Чернігівського регіону?». Головна увага приділялася запровадженню методу проектного управління, формуванню іміджу міста, залученню інвестицій, розвитку сфери туризму.

Книга призначенa для державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, викладачів, аспірантів, студентів та всіх, хто цікавиться питаннями забезпечення сталого розвитку територіальних громад.

Матеріали надруковані в авторській редакції з незначними коректорськими правками.

Ознайомитися зі збірником матеріалів можна на сайтах Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації й Сіверського інституту регіональних досліджень.

Час оприлюднення: 25 вересня 2013 р.

Виконавець: Чабак Л.А.

конт. тел.: (0462) 676-052

***

Нове законодавство про державну службу: методика проведення функціонального обстеження діяльності державних органів, практика запровадження та питання організації проведення спеціальної перевірки

Чергове навчання за програмою постійно діючого семінару для спеціалістів відділів кадрової роботи фінансових управлінь та управлінь соціального захисту населення райдержадміністрацій проходило 25 вересня в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

Тематика семінару стосувалася методики проведення функціонального обстеження органів державної влади; порядку підвищення рівня професійної компетентності державних службовців; порядку вирішення питань соціального забезпечення державних службовців, відшкодування непередбачуваних витрат державного службовця у зв’язку з його відкликанням із щорічної основної або додаткової основних відпусток; надання медичного висновку у зв’язку з неможливістю виконання державним службовцем службових обов’язків за станом здоров’я. На окремому практичному занятті розглядалося поняття профілю професійної компетентності посади державної служби та його складові й механізми розробки.

Учасники навчання також взяли участь у серії зустрічей за “круглим столом” під час яких йшлося про проведення спеціальної перевірки щодо освіти, наявності у кандидата наукового ступеня, вченого звання та про стан здоров’я кандидата, достовірності відомостей, зазначених у декларації кандидата про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік; щодо притягнення особи до кримінальної відповідальності, наявність судимості, її зняття, погашення, про застосування до кандидата адміністративних стягнень за корупційні правопорушення.

***

Використання інструментів державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства

Сьогодні в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів відбувся тематичний короткотерміновий семінар для заступників керівників структурних підрозділів облдержадміністрації, відповідальних за організацію консультацій з громадськістю, та для спеціалістів, що безпосередньо організовують консультації.

Під час навчання розповідалося про моніторинг виконання постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” з боку громадськості; висвітлювалися основні напрями реалізації в області постанови Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року № 996 “Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” та розпорядження голови обласної державної адміністрації від 12 вересня 2012 року № 334 “Про організацію виконання завдань Стратегії державної політики розвитку інститутів громадянського суспільства в Україні та першочергові заходи щодо її реалізації”.

Час оприлюднення: 25 вересня 2013 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

Особливості формування програми економічного та соціального розвитку області на 2014 рік. Державна регіональна політика. Впровадження інновацій

24 вересня 2013 року
Особливості формування програми економічного та соціального розвитку області на 2014 рік. Державна регіональна політика. Впровадження інновацій

Тематичний короткотерміновий семінар для заступників голів райдержадміністрацій з фінансово-економічних питань, міських голів Чернігова, Ніжина, Прилук, начальників управлінь (відділів) економіки райдержадміністрацій проводиться в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 24-25 вересня 2013 року. У відкритті взяли участь директор Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Леонід Подоляк, заступник директора Департаменту Олександра Хомик та директор Центру Володимир Бойко.

Учасники семінару дізнаються про соціально-економічну ситуацію в області в контексті оцінки діяльності Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської і Севастопольської міських державних адміністрацій; про проект Державної Стратегії регіонального розвитку України на період до 2020 року та основні підходи до розроблення Програми економічного і соціального розвитку області на 2014 рік. Також розглядатимуться особливості застосування статистичної звітності до визначення окремих показників економічного і соціального розвитку в територіальному розрізі; державна програма активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки, стан виконання регіональних заходів з її реалізації. Слухачі візьмуть участь у серії «круглих столів», під час яких обговорюватимуться основні напрямки інвестиційної діяльності на 2014 рік відповідно до проекту Концепції інвестиційної привабливості Чернігівської області; основні аспекти розвитку підприємництва та практичний досвід реформування системи надання адміністративних послуг. В рамках семінару учасники навчання відвідають промислові підприємства в селищах Ріпки та Добрянка.

Час оприлюднення: 24 вересня 2013 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

Новини за 23 вересня 2013р.

23 вересня 2013 року
Вивчення міграційної політики як одного з пріоритетних напрямків європейської інтеграції (на матеріалі англійської мови)

Навчання за програмою підвищення кваліфікації з англійської мови спеціалістів апарату, управлінь та відділів обласної державної адміністрації, районних державних адміністрацій та місцевих рад, на яких покладено обов’язки щодо питань європейської та євроатлантичної співпраці проходить в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 23 вересня по 4 жовтня 2013 року.

В рамках модулю «Міграційна політика як один із пріоритетних напрямків європейської інтеграції (на матеріалі англійської мови)» слухачі дізнаються про сутність, основні принципи міграційної політики, загальні підходи, моделі, основні проблеми європейської політики, переваги та недоліки міграції в Європі. Навчання з англійської мови здійснюватиметься й на основі таких тем, як європейська політика щодо прикордонного контролю, надання тимчасового притулку, іміграції; трудова міграція; трудове право; сільське господарство та економічний розвиток країн ЄС та України. Програмою модулю передбачена також низка практичних занять, під час яких слухачі опрацьовуватимуть узгодження часів, пасивний стан часових форм (Present Simple, Past Simple, Future Simple, Present Continuous, Past Continuous, Present Perfect, Past Perfect, Future Perfect) та порядок написання ділових листів.

***

Запровадження та функціонування системи управління якістю в органах державної влади та місцевого самоврядування відповідно до стандарту ДСТУ ISO 9001-2009

Тематичний короткотерміновий семінар для спеціалістів апарату, управлінь та відділів обласної державної адміністрації, виконавчого апарату обласної ради проходить в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 23-24 вересня 2013 р.

Під час навчання йтиметься про сучасне уявлення та основні вимоги системи управління якістю відповідно до стандарту ДСТУ ISO 9001:2009, особливості впровадження системи управління якістю відповідно до стандарту ДСТУ IWA 4:2009 в суб’єктах місцевого самоврядування та виконавчої влади; формування, ведення та використання регіонального страхового фонду документації (СФД); інформаційні технології в державному управлінні.

На практичних заняттях слухачі розглядатимуть структуру та порядок розроблення документації системи управління якістю, практичний підхід до побудови документації системи управління якістю відповідно до стандарту ДСТУ ISO 9001:2009; запровадження системи електронного документообігу як складової функціонування системи управління якістю в органах державної влади та місцевого самоврядування

Час оприлюднення: 23 вересня 2013 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

Новини за 20 вересня 2013р.

20 вересня 2013 року

19 вересня Центр підвищення кваліфікації кадрів провів семінар-тренінг «Питання комунальної власності та управління спільною власністю територіальних громад і вимоги щодо виконання Указу Президента України від 02.06.2013 №327 «Про невідкладні заходи щодо прискорення здійснення економічних реформ» для посадових осіб місцевого самоврядування, державних службовців місцевих органів влади Бахмацького району.

Відкрив навчання голова районної державної адміністрації Анатолій Олександрович Булига.

Під час тренінгу було розглянуто важливі питання, а саме: порядок відчуження та списання основних засобів, що перебувають у комунальній власності; ефективне управління і розпорядження об’єктами комунальної власності, проблеми приватизації та оренди комунального майна, а також – вимоги щодо виконання Указу Президента України від 02.06.2013 №327 «Про невідкладні заходи щодо прискорення здійснення економічних реформ»

Проводила навчання викладач Центру – Людмила Юріївна Кушнір.

Час оприлюднення: 20 вересня 2013 р.

Виконавець: Карпенко Т.К.

конт. тел.: (0462) 676-052

«Забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування»

19 вересня 2013 року

Тематичний короткостроковий семінар для керівників та спеціалістів Управлінь Державної казначейської служби України Чернігівської області проходив в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 19 вересня 2013 р. У відкритті навчання взяв участь директор Центру Володимир Бойко.

Під час лекцій та конверсаторіумів розглядалися соціальні передумови, поняття, сутність корупції в Україні, світовий досвід у сфері боротьби з корупцією; система корупційних правопорушень в Україні; останні зміни в сучасному антикорупційному законодавстві України (зокрема, положення закону України «Про засади запобігання і протидії корупції»); особливості відповідальності за вчинення корупційних дій та психологічні аспекти запобігання корупційним правопорушенням в органах державної влади та місцевого самоврядування. По закінченню навчання слухачі пройшли тестування щодо набутих знань та отримали сертифікати про підвищення кваліфікації.

Час оприлюднення: 19 вересня 2013 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

Новини за 18 вересня 2013р.

18 вересня 2013 року
Практичні аспекти реалізації нового законодавства про державну службу: методика проведення функціонального обстеження діяльності державних органів, питання організації проведення спеціальної перевірки

Постійно діючий тематичний семінар для керівників та спеціалістів відділів кадрової роботи райдержадміністрацій, міськвиконкомів Чернігівської, Ніжинської, Прилуцької міських рад, управлінь, відділів та інших структурних підрозділів облдержадміністрації та інших працівників, відповідальних за зазначений напрям роботи проходить в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 18 вересня 2013 р. У відкритті заходу взяли участь заступник начальника відділу кадрової роботи апарату облдержадміністрації, магістр державного управління Андрій Лобачов та директор Центру Володимир Бойко.

Під час занять слухачі дізнаються про методику проведення функціонального обстеження органів державної влади; поняття профілю професійної компетентності посади державної служби та його складові й механізми розробки; порядок підвищення рівня професійної компетентності державних службовців; порядок вирішення питань соціального забезпечення державних службовців: про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів; відшкодування непередбачуваних витрат державного службовця у зв’язку з його відкликанням із щорічної основної або додаткової основних відпусток; надання медичного висновку у зв’язку з неможливістю виконання державним службовцем службових обов’язків за станом здоров’я. В рамках семінару відбудуться зустрічі за «круглим столом», тематика яких стосуватиметься проведення спеціальної перевірки щодо освіти, наявності у кандидата наукового ступеня, вченого звання, про стан здоров’я кандидата; достовірності відомостей, зазначених у декларації кандидата про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за минулий рік; щодо притягнення особи до кримінальної відповідальності, наявність судимості, її зняття, погашення, про застосування до кандидата адміністративних стягнень за корупційні правопорушення.

***

18 вересня у рамках підвищення кваліфікації посадових осіб місцевого самоврядування, депутатів Ніжинської міської ради Центр підвищення кваліфікації кадрів провів виїзний семінар-тренінг на тему: «Забезпечення ефективності запобігання та протидії корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування».

У відкритті семінару-тренінгу взяли участь Колесник Сергій Олександрович – т.в.о. керуючого справами Ніжинської міської ради, який у своєму виступі відзначив актуальність обраної теми семінару, ним було підкреслено, що практика проведення таких тренінгів сприяє покращенню обізнаності державних службовців й посадових осіб місцевого самоврядування району із новим антикорупційним законодавством.

Проводили семінар заступник начальника відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату Чернігівської облдержадміністрації Сергій Олександрович Меженний та викладач Центру Олександр Миколайович Бугрим.

Учасники семінару обговорили історичний ракурс корупції та міжнародний досвід протидії їй та запобігання, мали змогу отримати роз’яснення щодо того, як трактуються корупція та корупційні правопорушення в новому антикорупційному законодавстві України, які існують заходи для усунення причин та умов, що призводять до вчинення корупційних діянь та інших правопорушень, пов’язаних з корупцією.

***

17 вересня Центр підвищення кваліфікації кадрів провів семінар-тренінг «Питання комунальної власності та управління спільною власністю територіальних громад і вимоги щодо виконання Указу Президента України від 02.06.2013 №327 «Про невідкладні заходи щодо прискорення здійснення економічних реформ» для посадових осіб місцевого самоврядування, державних службовців місцевих органів влади Борзнянського району.

Відкрив навчання заступник голови районної ради Віктор Владиславович Горбащенко.

Під час тренінгу було розглянуто важливі питання, а саме: порядок відчуження та списання основних засобів, що перебувають у комунальній власності; ефективне управління і розпорядження об’єктами комунальної власності, проблеми приватизації та оренди комунального майна, а також – вимоги щодо виконання Указу Президента України від 02.06.2013 №327 «Про невідкладні заходи щодо прискорення здійснення економічних реформ»

Проводила навчання викладач Центру – Людмила Юріївна Кушнір.

***

Курс для військовослужбовців «Комп’ютерна графіка і дизайн» в Десні.

17 вересня відкрилося чергове навчання за курсом «Комп’ютерна графіка і дизайн» для військовослужбовців, що звільняються або плануються на звільнення зі Збройних сил України у зв’язку з їх реформуванням. Цього разу курс проводитиметься в селищі Десна в рамках Програми «НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців».

У відкритті курсу взяв участь керівник Програми Крістофер Штаудт. «Цього року понад 900 осіб в 26 містах України підвищать кваліфікацію в рамках Програми «НАТО-Україна з перепідготовки військовослужбовців» і таким чином зростають шанси військовослужбовців на працевлаштування у цивільному житті» – зазначив він. Також пан Штаудт розповів слухачам про мету та джерела фінансування програми для військових, побажав успіхів в опануванні нових предметів.

Володимир Бойко – директор Центру підвищення кваліфікації кадрів розказав слухачам про досвід роботи навчального закладу за різними програмами з підвищення кваліфікації військовослужбовців та про зміст навчальної програми, що опановуватимуть слухачі протягом найближчих двох місяців.

У відкритті навчання також взяли участь заступник командира Навчального центру Юрій Зубрицький та начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату Чернігівської обласної державної адміністрації Сергій Болдирев. Вони висловили упевненість, що отримані військовими знання допоможуть їм впевнено почувати себе на новому, цивільному етапі життя.

Програма навчання розрахована на 224 академічні години і є частиною співробітництва між Україною та НАТО у сфері перепідготовки та адаптації до цивільного життя військовослужбовців.

Час оприлюднення: 18 вересня 2013 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

Новини за 17 вересня 2013р.

17 вересня 2013 року
До 70-річчя звільнення Чернігівщини від німецьких окупантів: Чернігівсько-Припятська операція

Лекція, присвячена подіям звільнення Чернігівської області у 1943 р. від нацистської окупації, відбулася сьогодні в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів в рамках навчання новопризначених спеціалістів відділів, управлінь облдержадміністрації, райдержадміністрацій.

«Чернігово-Прип’ятська наступальна операція радянських військ Центрального фронту стала складовою частиною Чернігівсько-Полтавської операції – першого етапу битви за Дніпро» – зазначив у своєму виступі науковий співробітник Українського інституту національної пам’яті Сергій Бутко. Він звернув увагу на плани радянського та німецького військового командування щодо військових дій на теренах Лівобережної України, зокрема, прагнення Гітлера будь-що зупинити наступ Червоної армії на оборонній лінії по Дніпру (т. зв. «східний вал»), співідношення сил напередодні наступальної операції радянських військ Центрального фронту, що розпочалася 26 серпня 1943 р. Далі йшлося про хід операції у вересні 1943 р., результатом якої стало звільнення населених пунктів Сумської, Чернігівської областей та безпосередньо Чернігова. «При звільненні міста повторився 1941 рік, тільки навпаки. За три дні, з 19 по 21 вересня 1943 р. сили 13-ої та 61-ої армій зайняли села навколо Чернігова. Німецьке угруповання в місті було фактично оточено і поспіхом покинуло місто. У 1941 р. німці захопили Чернігів лише після двох тижнів запеклих боїв». Розгром військ противника на Чернігівщині створив умови для подальшого наступу радянських армій у напрямку Дніпра та відкрив дорогу на Київ.

***

Організація роботи з призначення та виплати пенсій в органах Пенсійного фонду України

Тематичний короткотерміновий семінар для спеціалістів відділів контролю за призначенням пенсій управлінь Пенсійного фонду України в містах та районах області проходить в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 17 по 20 вересня 2013 року. У відкритті навчання взяли участь заступник начальника головного управління ПФУ Марія Помилуйко та директор Центру Володимир Бойко.

Впродовж чотирьох дій днів учасники навчання ознайомляться з порядком виплати пенсій відповідно до законодавства України, нарахування та сплати внесків до Пенсійного фонду; організацією виконання законів України, постанов Кабінету Міністрів України при вирішенні питань пенсійного забезпечення громадян. основними завданнями органів Пенсійного фонду по удосконаленню роботи, дотриманню вимог чинного законодавства при призначенні, перерахунках та виплаті пенсій; опрацьовуватимуть правові аспекти призначення пенсій відповідно до законів України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, „Про державну службу”, „Про службу в органах місцевого самоврядування”, „Про статус суддів”, „Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів”, окремі питання практичного застосування законодавства в сфері пенсійного забезпечення та питання оформлення документів для призначення пенсій відповідно до міжнародних угод. Також слухачі звернуть увагу на питання модернізації державної служби в Україні, державного управління та зупиняться на практичних аспектах розробки профілів професійної компетентності посад державної служби.

На практичних заняттях учасники навчання розглянуть особливості використання програмного забезпечення в органах Пенсійного фонду області та організацію роботи з призначення та перерахунку пенсій з використанням програмного комплексу АСОПД/КОМТЕХ.

***

Черговий консультаційний семінар з формування бачення сталого розвитку міста та вибору стратегічних пріоритетів для міських та селищних голів відбувся сьогодні в Центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів.

Впродовж дня учасники заходу мали змогу обговорити низку ключових питань для формування стратегії розвитку міста, серед яких методи розробки місії міста та вибір керівних принципів розвитку; моделі розробки цінностей міста, визначення цінностей для сталого розвитку міста; методики оцінки та бачення цінностей сталого розвитку міста, визначення стратегічних сфер сталого розвитку міста. Міські та селищні очільники презентували та обговорювали інвестиційні візитівки своїх міст, опановували розробку декларацій про місію своїх міст та декларацій бачення сталого розвитку міста. Модератором обговорень та тренінгів виступив керівник Інституту врядування Анатолій Чемерис.

Час оприлюднення: 17 вересня 2013 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

Навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації за напрямом 1501 «Державне управління»

16 вересня 2013 року
” Навчання за професійною програмою підвищення кваліфікації за напрямом 1501 «Державне управління» ”

Навчання за професійною програмою новопризначених спеціалістів відділів, управлінь облдержадміністрації, райдержадміністрацій, проходить в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 16 по 20 вересня (перша сесія). У відкритті взяв участь директор Центру Володимир Бойко.

Під час тематичних зустрічей та конверсаторіумів слухачі ознайомляться з конституційними засадами державного управління і державної служби, нормативно-правовими актами що регламентують державне управління; структурою та компетенцією органів державного управління на території, стилем, формами та методами роботи; питаннями проходження державної служби; аспектами модернізації державної служби та державного управління; державним регулюванням економіки; організацією роботи зі зверненнями громадян; інформаційним забезпеченням державного управління і державної служби. Також мова піде про Угоду про асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною та ЄС (наслідки укладення для України); енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії (застосування європейського досвіду в Україні).

Окрім цього, учасники навчання розглядатимуть мотиваційні аспекти діяльності державного службовця; питання етики державного службовця та основні аспекти Закону України «Про правила етичної поведінки»; засоби вирішення колективних трудових спорів (конфліктів) та психологічні засади продуктивності ділового спілкування. На практичних заняттях держслужбовці вдосконалюватимуть знання з усного та писемного ділового мовлення та навички роботи в програмі Microsoft Excel.

Час оприлюднення: 16 вересня 2013 р.

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052