Презентація колективної монографії «Історія української естетичної думки», підготовленої представниками Чернігівської естетичної школи, відбудеться 20 лютого 2014 року. Праця чернігівських авторів є першим такого роду виданням, здійсненим на теренах незалежної України.
В дослідженні розгортається широка історична панорама становлення і розвитку естетичної думки України з часів її прадавнього населення до початку ХХІ століття. Розглянуто основні етапи формування донаукової і наукової естетики, особливості українського естетичного дискурсу в його зв’язках з етнокультурою, мистецтвом, літературно-художньою критикою. Основні ідеї, принципи і понятійний тезаурус української естетичної думки аналізуються в контексті вітчизняних духовних традицій і спільноєвропейського культурного спадку. Видання має майже енциклопедичний характер.
Під час презентації автори-науковці розкажуть про специфіку роботи над колективною монографією, розкриють основний зміст її розділів.
До участі у заході запрошуються науковці, викладачі, аспіранти, студенти гуманітарних і художньо-творчих спеціальностей, журналісти, представники громадськості та всі ті, кого цікавить зазначена тематика.
Початок заходу: 20 лютого 2014 року о 13.30.
Місце проведення: конференц-зал будинку засідань Чернігівської обласної ради за адресою пр-т Миру, 43.
Тел. для довідок: 676-052, 067-461-73-86.
Навчання бухгалтерів сільських, селищних, міських рад проходить в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 17 по 21 лютого 2014 р. (І сесія). У відкритті заходу взяв участь директор Центру Володимир Бойко.
Під час першої сесії розглядатимуться правові засади діяльності органів місцевого самоврядування; матеріальна і фінансова основа місцевого самоврядування; планування та використання коштів місцевих бюджетів; питання бухгалтерського обліку (нарахування зносу, складання меморіальних ордерів, ведення головної книги); індексація та корегування заробітної плати; процедури подання звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів. Увага слухачів звертатиметься й на практику взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з політичними партіями та громадськими організаціями; аспекти Угоди про асоціацію та посилену зону вільної торгівлі між Україною та ЄС (обґрунтування, витоки, зміст); практику підготовки та запровадження програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм; оренду земель як важливу складову розвитку товарних земельних відносин і соціального захисту селян.
На практичних заняттях бухгалтери удосконалюватимуть свої знання щодо ведення бухгалтерського обліку за допомогою електронних таблиць Місrosoft Ехсеl та пошукових систем мережі Internet. В рамках навчання його учасники візьмуть участь у «круглому столі» з актуальних питань бухгалтерського обліку та звітності в бюджетній сфері.
Час оприлюднення: 17 лютого 2014 р.
Виконавець: Казіміров Д.В.
конт. тел.: (0462) 676-052