Чи змінить Угода про Асоціацію з ЄС ситуацію в агропромисловому секторі?

28 березня 2014 року
Чи змінить Угода про Асоціацію з ЄСситуацію в агропромисловому секторі?

Таке питання турбувало учасників семінару «Очікуваний вплив Угоди про асоціацію й посилену зону вільної торгівлі України з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівської області», який відбувся 27 березня 2014 року в селищі Козелець.

Захід було проведено спільними зусиллями Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації та Сіверського інституту регіональних досліджень.

Представлені під час заходу основні результати дослідження, здійсненого в рамках проекту «Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівського регіону» спонукали до дискусії щодо відповідальності виробника за якість продукції, а також сировинної спрямованості експорту з України.

«В європейських країнах діє принцип суворої відповідальності виробника за якість виробленої ним продукції». – зазначив кандидат економічних наук Михайло Селінний. Відтак, це впливає на якість продукції для споживача та стимулює виробничу дисципліну. В Україні зазначені явища ще потребують своєї активізації і, окрім економічного аспекту, вимагають змін у свідомості людей.

Проблематичними для агропромислового сектору нашої держави поки що залишаються і питання механізації виробничих процесів, відсутності кваліфікованих кадрів в сільській місцевості, високої собівартості сільськогосподарської продукції та її низької якості, недотримання сівозміни та ін. Все це може стати на заваді успішній реалізації положень Угоди про асоціацію з ЄС в сфері агропромислового сектору.

Побоювання серед представників домогосподарств та виробників продукції агропромислового сектору Чернігівщини викликали питання конкурентоспроможності нашої продукції для країн ЄС, а також доля домогосподарств.

Водночас, серед позитивних змін, на які очікують учасники заходу, є можливість розвитку аграрного туризму, органічного землеробства, зростання якості сільськогосподарської продукції, забезпечення працездатного населення новими робочими місцями.

Час оприлюднення: 28 березня 2014 року

Виконавець: Чабак Л.А.

конт. тел.: (0462) 676-052

Дисципліна та контроль у сфері діяльності органів виконавчої влади, забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування

27 березня 2014 року
Дисципліна та контроль у сфері діяльності органів виконавчої влади, забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування

Тематичний короткостроковий семінар для працівників управлінь та відділів облдержадміністрації, апаратів райдержадміністрацій, на яких покладено обов’язки щодо здійснення контролю проводиться Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 27 – 28 березня 2014 р. Участь у відкритті заходу взяла начальник відділу контролю апарату облдержадміністрації Олена Легейда.

Під час навчання державні службовці дізнаються про основні завдання та організацію роботи з документами в органах виконавчої влади; заходи щодо удосконалення системи контролю за виконанням завдань, визначених актами і дорученнями Президента України, Кабінету Міністрів України, розпорядженнями та дорученнями голови облдержадміністрації, станом реагування на запити, звернення, листи депутатів усіх рівнів; ознайомляться з організацією контролю за виконанням власних розпорядчих документів.

Програмою семінару запланована низка практичних занять, на яких слухачі ознайомляться із засадами культури усного та писемного ділового мовлення державного службовця, типовими помилками в документах і методами їх усунення; удосконалюватимуть свої знання щодо здійснення контролю за допомогою системи електронного документообігу.

Час оприлюднення: 27 березня 2014 року

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

Ділове українське мовлення та комунікативна компетентність державних службовців як елемент модернізації системи державної служби та місцевого самоврядування

26 березня 2014 року
Ділове українське мовлення та комунікативна компетентність державних службовців як елемент модернізації системи державної служби та місцевого самоврядування

Чергові заняття за програмою постійно діючого семінару з питань українського ділового мовлення проходять в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 26 березня 2014 р. Участь у навчанні беруть спеціалісти апарату, управлінь та відділів обласної державної адміністрації, виконавчого апарату обласної ради

Впродовж дня слухачі дізнаються про засади граматичної парадигми самостійних та службових частин мови в ділових паперах; загальні вимоги до складання та оформлювання організаційних документів та документів щодо особового складу; основні завдання, організацію роботи з документами в органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, а також особливості підготовки розпорядчих документів.

Час оприлюднення: 26 березня 2014 року

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

Енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії, оптимізація схем теплопостачання населених пунктів

25 березня 2014 року
Енергозбереження та використання альтернативних джерел енергії, оптимізація схем теплопостачання населених пунктів

Семінар під такою назвою 25 березня провів Центр перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів в Прилуцькому районі.

У відкритті семінару-тренінгу взяв участь перший заступник голови Прилуцької районної державної адміністрації Бобошко Володимир Михайлович. Під час семінару його учасники, а це державні службовці та посадові особи місцевого самоврядування Прилуцького району мали змогу ознайомитися з такими питаннями: нормативно – правова база з питань енергозбереження; використання альтернативних джерел енергії; світовий досвід використання альтернативних джерел енергії. Також обговорювалися питання оптимізація схем теплопостачання. Практично були розглянуті приклади міст України та енергозберігаючих проектів в Чернігівській області.

Провів семінар Сергій Васильович Зінченко – керівник проектів ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Енергоінновації».

Час оприлюднення: 25 березня 2014 року

Виконавець: Коваленко Н.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

Молодь – на державну службу

24 березня 2014 року
Молодь – на державну службу

Cтуденти випускних курсів вищих навчальних закладів Чернігова та Ніжина, які виявили бажання працювати в органах державної влади та місцевого самоврядування, 24 березня прийшли на навчання до Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Впродовж двох тижнів вони відвідуватимуть заняття за програмою тематичного короткотермінового семінару «Державна служба та служба в органах місцевого самоврядування в Україні: правовий статус, стиль і методи роботи». Перед учасниками програми виступив директор Центру Володимир Бойко.

Студенти ознайомляться з системою навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування; розглянуть місцеве самоврядування як фактор демократизації суспільства; дізнаються про основні завдання та пріоритети державної служби (напрями реформування); сучасний стан та тенденції розвитку політичної системи України; положення Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі між Україною та ЄС: наслідки укладення для України.

Представники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування розповідатимуть про організаційне забезпечення діяльності місцевих рад; практику діяльності районних державних адміністрацій та районних рад; особливості роботи органів Державного реєстру виборців, критерії ефективності діяльності управлінських органів і посадових осіб; основні напрями бюджетної, податкової, державної гуманітарної та соціальної політики; антикорупційне законодавство України та застосування інформаційних технологій в роботі органів влади. Також звертатиметься увага на гендерні аспекти державної служби та служби в органах місцевого самоврядування; лідерство як соціально-психологічний феномен та аспекти професійної етики державного службовця та посадової особи органів місцевого самоврядування.

На другому тижні навчання студенти стажуватимуться в органах виконавчої влади і органах місцевого самоврядування, маючи змогу осягнути специфіку відповідних галузей державного управління на практиці.

За результатами навчання, стажування та підсумкового тестування учасники програми отримають сертифікати про підвищення кваліфікації та будуть зараховані до кадрового резерву на посади державних службовців.

Час оприлюднення: 24 березня 2014 року

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

***

Професійна програма підвищення кваліфікації секретарів сільських, селищних, міських рад

Навчання секретарів сільських, селищних, міських рад триває в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 24 по 28 березня 2014 р. (І сесія).

Під час тематичних зустрічей та конверсаторіумів висвітлюватимуться питання про сільські та селищні ради в системі органів місцевого самоврядування, постійні та інші комісії місцевих рад; засади ефективності діяльності управілнських органів і посадових осіб; нові вимоги діловодства та оформлення документів відповідно до інструкції з діловодства Чернігівської обласної ради; основні аспекти Законів України «Про доступ до публічної інформації», «Про інформацію», «Про правила етичної поведінки»; систему трудових правовідносин; аспекти Угоди про асоціацію та посилену зону вільної торгівлі між Україною та ЄС (обґрунтування, витоки, зміст).

Учасники навчання звернуть увагу на стан призначення соціальних допомог у Чернігівській області; порядок оформлення субсидій; державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень; правові засади державної реєстрації актів цивільного стану відповідно до положень сімейного законодавства; порядок вчинення нотаріальних дій посадовими особами органів місцевого самоврядування та зміни до законодавства щодо регулювання земельних відносин. На практичному занятті cекретарі дізнаються про можливості електронної пошти та користування пошуковими системами мережі Internet.

Час оприлюднення: 24 березня 2014 року

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

Новини за 21 березня 2014р.

21 березня 2014 року

На базі Бахмацького району Центр підвищення кваліфікації кадрів провів тематичний короткотерміновий семінар-тренінг на тему: «Забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування» для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування Бахмацького та Талалаївського районів.

У відкритті семінару-тренінгу взяла участь Швидченко Тетяна Михайлівна – керівник апарату Бахмацької районної державної адміністрації.

Учасники семінару ознайомилися також із дисциплінарною, адміністративною, цивільно-правовою та кримінальною відповідальністю за різні правопорушення у сфері корупції.

Час оприлюднення: 21 березня 2014 року

Виконавець: Підгайний П.М.

конт. тел.: (0462) 676-052

Обніміться ж, брати мої…

20 березня 2014 року
Обніміться ж, брати мої…

Про єдність української нації, питання цілісності та соборності України, політичну, військову ситуацію та низку інших злободенних питань говорилося під час веб-конференції між трудовими колективами Івано-Франківського, Миколаївського та Чернігівського центрів перепідготовки та підвищення кваліфікації.

Учасники заходу розповідали про ситуацію у власних містах під час подій у Києві січня-лютого 2014 р., ставлення до них з боку місцевих органів влади та пересічних громадян.

«Жителі Миколаєва до та після лютневого Майдану у Києві – це зовсім різні люди, – зауважив директор Миколаївського центру Дмитро Дибченко. – Відбувся вихід на якісно новий ступінь самосвідомості. Кримські події зумовили подальший сплеск громадського руху за єдину Україну та проти військових дій. Був і антимайдан, але не настільки впливовий та багаточисельний, яким би хотіли його показати антиукраїнські сили та ЗМІ».

Про необхідність об’єднання та розвінчання міфів про українців, нав’язуваних ззовні, говорили і представники Івано-Франківська. «Те, що відбулося в Києві, не є якимсь там «бандерівським заколотом». Це свідоме прагнення людей жити по-людськи у власній країні, подолати корупцію, старі стереотипи, забезпечити добробут та щасливе майбутнє власної держави. Водночас в жодному разі не можна допускати зневагу до представників інших народностей. Між «росіянином» та «москалем» є велика різниця, так само як між «українцем» та «хохлом».

«Впродовж двадцяти двох років говорили, але так і не спромоглися сформувалювати власну національну ідею. Події останніх тижнів змусили українців по-новому подивитись на самих себе та почати гуртуватися перед зовнішніми загрозами», – зазначив директор Чернігівського центру Володимир Бойко. «Останнім часом стався ще один небувалий факт – змінилося ставлення до Збройних сил України. Військові відчули, що потрібні суспільству», – сказав директор Івано-Франківського центру Богдан Волошинський, розповідаючи про підтримку українській армії з боку місцевого населення. Своїми спостереженнями з цього приводу поділилися й представники Миколаєва та Чернігова.

Наостанок учасники зустрічі наголосили на необхідності широкої роз’яснювальної роботи серед населення щодо реального стану справ в Україні. Важливу роль в цьому мають відігравати центри підвищення кваліфікації, заклади освіти, незалежні ЗМІ. Представники центрів домовилися про подальші зустрічі, а також висловили сподівання, що всі тривоги та випробування залишиться тією сторінкою в сучасній історії нашої Батьківщини, яку вона невдовзі перегорне.

Час оприлюднення: 20 березня 2014 року

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

Питання запровадження нового законодавства про державну службу та адаптація до норм європейського права

18 березня 2014 року
Питання запровадження нового законодавства про державну службу та адаптація до норм європейського права

Тематичний короткотерміновий семінар для начальників юридичних відділів апаратів райдержадміністрацій проходить в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів з 18 по 20 березня 2014 року. У відкритті навчання взяв участь директор Центру Володимир Бойко.

Впродовж семінару висвітлюватимуться окремі питання врегулювання трудових правовідносин, пов’язаних з проходженням державної служби; порядку правової експертизи проектів актів місцевої державної адміністрації в контексті забезпечення державної реєстрації нормативно-правових актів; правової експертизи проектів правових документів не нормативно-правового характеру та основних вимог юридичної техніки при підготовці юридичних документів.

Начальники юридичних відділів дізнаються про положення Угоди про асоціацію та посилену зону вільної торгівлі між Україною та ЄС (обґрунтування, витоки, зміст); особливості забезпечення інформаційного законодавства в органах державного управління; повноваження місцевих державних адміністрацій щодо врегулювання земельних правовідносин; порядок припинення юридичних осіб відповідно до норм цивільного та господарського законодавства; актуальні питання реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.

Під час практичних занять слухачі поспілкуються з приводу формування позитивного іміджу, комунікативної компетентності, планування роботи і робочого часу державного службовця.

Час оприлюднення: 18 березня 2014 року

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

***

У рамках підвищення кваліфікації державних службовців посадових осіб місцевого самоврядування та інших категорій слухачів Городнянського району Центр підвищення кваліфікації кадрів провів тематичний короткотерміновий семінар-тренінг на тему: «Забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування».

У відкритті семінару-тренінгу взяв участь Береба Ігор Петрович – керівник апарату Городнянської районної державної адміністрації.

Проводили семінар-тренінг завідувач кафедри Чернігівського національного технологічного університету, кандидат юридичних наук, доцент Пузирний В’ячеслав Феодосійович та викладач Центру Бугрим Олександр Миколайович.

Учасники семінару ознайомилися з поняттями корупції, корупційного правопорушення, їх ознаками та оцінкою (кваліфікацією).

Олександр Миколайович розповів присутнім про дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову та кримінальну відповідальність за різні правопорушення у сфері корупції.

В’ячеслав Феодосійович ознайомив слухачів семінару з соціальними передумовами, сутністю корупції в України, охарактеризував сучасне антикорупційне законодавство України, посилаючись на законодавчу базу України, зокрема на Закон України «Про засади запобігання і протидії корупції».

Час оприлюднення: 18 березня 2014 року

Виконавець: Скороход Т.М.

конт. тел.: (0462) 676-052

Правові та практичні аспекти державних закупівель в Україні

17 березня 2014 року
Правові та практичні аспекти державних закупівель в Україні

Перший з серії таких семінарів розпочався сьогодні у Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів. Проводиться він для спеціалістів із питань організації здійснення закупівель за бюджетні кошти – відповідно до листа Мінекономрозвитку України від 18 лютого 2014 р. № 3305-13/5638-08, навчальна програма погоджена облдержадміністрацією та обласною радою. Відкрили семінар заступник начальника управління – начальник відділу ресурсного забезпечення розвитку територій Департаменту економічного розвитку облдержадміністрації Зінаїда Рубан та директор Центру Володимир Бойко.

Під час підвищення кваліфікації розглядатимуться такі аспекти: сучасний стан нормативно-правової бази щодо державних закупівель в Україні (Закон України  «Про здійснення державних закупівель» та ін.); основні положення та функції комітету з конкурсних торгів, порядок оприлюднення інформації щодо закупівель; питання організації та проведення двоступеневих торгів, попередньої кваліфікації учасників; особливості закупівель за рамковими угодами; організації та проведення відкритих торгів; порядок підготовки документації конкурсних торгів. Увага слухачів звертатиметься на специфіку укладання договорів на закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти; йтиметься про порядок звітності щодо здійснення державних закупівель; розглядатимуться питання відповідальності за порушення законодавства у сфері закупівель, державного регулювання, контролю у сфері закупівель та типові порушення під час проведення процедур державних закупівель.

Спеціалісти також опрацьовуватимуть засади складання річного плану закупівель; порядок розкриття пропозицій конкурсних торгів; методику оцінки та порівняння пропозицій конкурсних торгів; порядок проведення процедури закупівлі товарів, робіт чи послуг та оформлення необхідної документації. Після завершення навчання слухачі пройдуть контрольний текст на предмет засвоєння отриманих знань.

Час оприлюднення: 17 березня 2014 року

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

***

Професійна програма підвищення кваліфікації бухгалтерів сільських, селищних, міських рад

17 березня розпочалось навчання в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для бухгалтерів сільських, селищних, міських рад (І сесія). У відкритті заходу взяв участь директор Центру Володимир Бойко.

Для слухачів передбачені лекції, тематичні зустрічі, практичні заняття, конверсаторіуми. Під час першої сесії розглядатимуться правові засади діяльності органів місцевого самоврядування; матеріальна і фінансова основа місцевого самоврядування; планування та використання коштів місцевих бюджетів; питання бухгалтерського обліку (нарахування зносу, складання меморіальних ордерів, ведення головної книги); індексація та корегування заробітної плати; процедури подання звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів, а також питання оренди земель як важлива складова розвитку товарних земельних відносин і соціального захисту селян.

На практичних заняттях бухгалтери удосконалюватимуть свої знання щодо ведення бухгалтерського обліку за допомогою електронних таблиць Місrosoft Ехсеl та пошукових систем мережі Internet.

Окремі теми присвячені практиці взаємодії органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з політичними партіями та громадськими організаціями; аспектам Угоди про асоціацію та посилену зону вільної торгівлі між Україною та ЄС (обґрунтування, витоки, зміст); практиці підготовки та запровадження програм соціально-економічного та культурного розвитку, цільових програм.

Час оприлюднення: 17 березня 2014 року

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

Забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування

13 березня 2014 року
Забезпечення ефективності запобігання та протидії проявам корупції на державній службі та службі в органах місцевого самоврядування

Чергові заняття за програмою постійно діючого семінару з питань запобігання та протидії корупції проходять в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів 13 березня 2014 р. Цього разу участь у навчанні беруть державні службовці Департаменту фінансів Чернігівської обласної державної адміністрації.

Заняття проводить заступник начальника відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату Чернігівської облдержадміністрації Сергій Меженний, який розповість слухачам про соціальні передумови, поняття, сутність корупції в Україні, світовий досвід у сфері боротьби з корупцією та висвітлить положення сучасного антикорупційного законодавства України (ЗУ «Про засади запобігання і протидії корупції»).

Час оприлюднення: 13 березня 2014 року

Виконавець: Казіміров Д.В.

конт. тел.: (0462) 676-052

***

Обговорення очікуваного впливу Асоціації з ЄСна агропромисловий сектор Чернігівської області

Публічне обговорення очікуваного впливу Угоди про асоціацію з ЄС на агропромисловий сектор Чернігівської області відбулося 13 березня 2014 року в селищі Куликівка Чернігівської області. Захід було проведено Чернігівським центром перепідготовки та підвищення кваліфікації спільно з Сіверським інститутом регіональних досліджень.

Участь у відкритті заходу взяв голова Куликівської районної ради Юрій Кріпосний, який наголосив на актуальності зазначеної теми та необхідності змін у сільському господарстві Чернігівщини.

Представлені під час заходу основні результати дослідження, здійсненого в рамках проекту «Аналіз впливу асоціації з Європейським Союзом на агропромисловий сектор Чернігівського регіону» викликали дискусію щодо державної підтримки, цінової політики та безпеки продукції агропромислового сектору для населення.

Адже учасники заходу стурбовані очікуваним зростанням цін на собівартість продукції сільського господарства внаслідок можливого підписання Угоди про асоціацію з ЄС. Це пов’язується з необхідністю модернізації обладнання, впровадженням нових механізмів стандартизації та сертифікації продукції та необхідністю дотримання європейських стандартів її виробництва.

Однак, з точки зору споживачів позитивні сподівання покладаються на підвищення якості продукції, що, в свою чергу сприятиме захисту здоров’я населення, достовірності інформації щодо складу та місця виробництва продукції, покращенню стану довкілля.

Щодо державної підтримки агропромислового сектору, то подібна практика розповсюджена у країнах Європейського Союзу. Як зазначив експерт проекту, кандидат економічних наук Михайло Селінний, для Європи є характерним механізм планування. Це допомагає утримувати на належному рівні ціни та стабілізувати процес виробництва продукції. Відтак, тягар перехідного періоду після очікуваного підписання Угоди про асоціацію з ЄС для українських аграріїв має бути послаблений за рахунок заходів держави.

Також учасники заходу звернули увагу на можливості, які отримає агропромисловий сектор України після підписання зазначеної Угоди. Серед них: збільшення обсягу експорту сільськогосподарської продукції, збільшення обсягу вироблення продукції тваринництва, використання європейського досвіду функціонування і розвитку сільського господарства на основі впровадження сучасних інноваційних технологій, нарощування обсягів виробництва органічної продукції та ін.

Учасники обговорення зазначили, що іншого виходу, ніж рухатися у європейському напрямку та розпочинати модернізацію сільського господарства у них, в контексті сучасної політичної та економічної ситуації, просто немає.